Feriti-va de Simona Petrescu, neurolog la Elias si Sanador

  •  
    • 3036 mesaje
    17 Feb 2011, 20:00
    13 15

    Fereasca sfantu' sa ajunga careva la d-soara neurolog Simona Petrescu!

    Are o atitudine total lipsita de respect fata de contribuabili si de compasiune pentru bolnavi.


    Acest mesaj a fost editat de către donna_mobile: 17 Feb 2011, 20:18
  •  
    • 1 mesaje
    11 Apr 2011, 20:18
    8 10
    mare dreptate aveti,am fost si eu pe mana ei mi a extras lichid cefalorahidian si am lesinat in momentul ala,dupa care sorul meu se afla pe hol si a auzit cum ea era in cabinet si radea si povestea asistentelor despre cele intamplate.
  •  
    • 1 mesaje
    9 Apr 2012, 17:21
    11 13

     

    Dragi pacienti, Evitati cat sa poate de mult orice fel de consultatie la Dr. Simona Petrescu neurolog, este pusa doar sa te jupoaie de bani in sistemul privat, la doua clinici unde probabil are si ea contracte de colaborare. In sistemul public nici nu suporta sa salute macar potentialii pacienti, se comporta execrabil, respingator, ii trimite pe un ton sictirit si dezgustat in sistemul privat unde chipurile si-ar face timp 30 minute sa asculte. Cred ca adevarata experienta se dobandeste in sistemul public, unde intalneste o cazuistica bogata si nu in privat unde doar o consultatie costa cel putin 150 lei.In privinta bolilor rare si cronice in domeniul neurologic habar nu are de ele. Nu stie deloc sa comunice, nu accepta provocarile in domeniul sau.
    Acest mesaj a fost editat de către kittenalina: 9 Apr 2012, 17:23
  •  
    rmx
    • 1 mesaje
    29 Feb 2016, 08:03
    4 5
    Buna ziua tuturor,

    Intr-adevar, ceea ce s-a spus despre domnisoara doctor este adevarat. Am avut ieri o problema cu un membru al familiei (a facut accident vascular) si am fost repartizati la dumneaei. O atitdudine exceptionala, care ne-a lasat fara cuvinte. Pe langa faptul ca, atunci cand ne-a vazut ca inca suntem in spital, ne-a gonit efectiv si ne-a intrebat daca trebuie sa ne explice ca la gradinita ca trebuie sa plecam (noi nu primisem un raspuns concret si, normal, asteptam ingrijorati, nu vad cine ar pleca acasa linistit intr-o situatie ca asta), ne-a mai si intrebat daca avem studii de "specialitate" in medicina. Rezumat: comunicare deplorabila, o atitudine total lipsita de intelegere si compasiune, concretizandu-se intr-o morala de 2 lei. Nu recomandam.
    Va multumesc si multa sanatate tuturor!
  •  
    • 5609 mesaje
    29 Feb 2016, 11:02
    7 3
    dacai asa cum ai spus, apai fugi iute la spital si muta-ti pacientul la alt medic, ca-i pune perna pe gura doctora asta de-o facui tu praf aci pe forum......ca de-a apucat in astea 2 ore sa-ti vada mesajul postat, nu va mai spala nici apa din toata dunarea
  •  
    • 1 mesaje
    15 Mar 2016, 23:27
    7 4
    Buna seara,

    Din nefericire confirm si eu tot ce s-a discutat mai sus...au trecut mai bine de doua luni de cand am pierdut pe cineva lasat pe mainile ei, timp in care am tot evitat sa scriu aici pentru a nu retrai iar acele zile de cosmar. Din pacate in cazul nostru pacientul nu era transferabil, fiind un caz destul de grav, asa ca in momentul in care am citit ce s-a scris aici nu am mai putut decat sa sper ca totusi va avea parte de un tratament adecvat. Ne-am lovit de acelasi cinism, neprofesionalism si raceala precum mullti altii...am fost izgoniti in repetate randuri de acolo...am fost sunati in miez de noapte sa fim anuntati ca pacientul a intrat in coma si "nu se stie daca mai apuca dimineata", iar cand am ajuns acolo ne-a spus ca daca stia ca venim nu ne mai spunea nimic si ca trebuia sa stam acasa. Dupa deces, am cerut fisele pacientului..pe care nu le-am primit integral, ci fragmente selectate copy/paste, care nu fac altceva decat sa te puna pe ganduri referitor la cat de corect a fost administrat tratamentul si daca acesta a fost administrat. Ca o concluzie, daca pacientul dvs este transferabil si sunteti repartizat la ea, faceti tot posibilul din lume sa il transferati...daca nu, nu puteti decat spera ca totul va fi bine.
  •  
    • 1 mesaje
    28 Iun 2016, 14:45
    13 3
    Dragilor,

    Este incredibil ce citesc. Nu imi vine sa cred ca nu am gasit nici o parare buna despre doamna doctor Petrescu. Cum este posibil asa ceva, cand dansa mi-a dat a doua oara nastere? Cum este posibil ca omul pe care l-am cunoscut eu sa fie asa de diferit de ce spuneti voi?
    Nu mi-a venit sa  cred ce am citit aici si nu, nu am fost platita de nimeni sa scriu pe aceasta pagina, poate nici nu as fi scris daca nu as fi satula de o asa nedreptate.
    Mai jos va voi atasa si scrisoare mea catre Regina Maria pentru a va voi arata tot cazul, iar cea care m-a ingrijit si unul dintre doctorii din a caror "vina" sunt inca printre cei vii, este dansa: un sufet bun si nobil.
    Scrisoarea catre Reteaua Regina Maria:
    " Buna ziua, Numele meu este Elena Murarescu si vreau sa va spun ca acum 2 luni si ceva, pe data de 13 aprilie, am pierdut un sulfet datorita lipsei voastre de interes fata de  fiintele umane.  Doctorul meu, doamna Constantinescu Carmen, pe durata celor 9 luni de sarcina nu mi-a luat nici macar o data tensiunea. In ultimul semestru de sarcina mi s-a declansat sindromul HELLP si am avut un accident vascular cerebralral. M-am trezit intr-un spital, la reanimare, fara sufletelul mult asteptat, cu stare critica si cu o tona de pastile/injectii. Mi s-au dat 10% sanse sa imi revin dupa acest incident. Daca va dau in judecata, sufletul pierdut nu se va intoarce la mine, dar macar schimbati sistemul. Sper sa aveti mai multa grija de persoanele care va calca pragul si sa ii tratati cu respect, pentru ca pentru asta platim bani si alegem clinicile private. Sper ca Dumnezeu sa va ierte, pentru ca eu, din pacate, nu pot. Nu pot ierta cele 3 saptamani de spitalizare la Elias, tonele de investigatii care au urmat, pastilele, si nici pana acum nu m-am refecut fizic si psihic ( vederea inca imi este afectata de AVC-ul facut ), dar cel mai mult, nu va pot ierta faptul ca ati omorat un suflet, voi care ar trebui sa il protejati, cel putin asta spune juramantul lui Hipocrate. Cu stima, Pacienta cu sindromul HELLP"

  •  
    • 1 mesaje
    11 Iul 2018, 18:07
    4 2
    donna_mobile said:

    Fereasca sfantu' sa ajunga careva la d-soara neurolog Simona Petrescu!

    Are o atitudine total lipsita de respect fata de contribuabili si de compasiune pentru bolnavi.

     Buna seara Din pacate confirm si eu ceele spuse, Tatal meu a ajusn in 2013 la Elias cu accident vascular ischemic, dupa 2 sapatamani de internare a fost trimis acasa. A ajuns sa se simta din ce in ce mai rau, revenind la "duoamna" Doctor vazand ca starea lui se degradeaza mi s-a raspus sec:" Eu nu sunt vraci" , spunand ca ce tine de dumneaei a facut si ca sa mergem la medicul de familie (medic dintr-o localitate din Jud Ialomita, si care din pacate nu aveam cum sa ne ajute)
    ca nu mai tine de ea. Intr-un tarziu am ajuns la Fundeni unde tatal meu a si decedat, avand un anevrism aortic, fara a ni se face o recomandare da catre "duoamna" Doctor sa continuam investigatiile.
    Lipsa de implicare, atitudinea total neprofesionala ma face sa nu o recomand ca si doctor. Efectiv stateam cu tatal meu pe holul spitalului, abia se mai tinea pe picioare, o asteptam sa vina sa ii faca un tomograf, el era palid si lipsit de vlaga si mesajul "duoamnei" Doctor era : beti apa, beti apa.........