Sotul meu prefera sa petreaca timpul cu oricine altcineva decat

  •  
    • 4009 mesaje
    5 Oct 2011, 17:39
    2 0
    wow! ai 31 de ani si toata viata inainte. Spune mersi ca nu te-a tinut in standby pana la 40, ca sa aiba el revelatia cu femeia perfecta!

  •  
    • 500 mesaje
    6 Oct 2011, 13:47
    0 0
    are dreptate evelyn.loire ,citeste bine si i-a aminte ce ti-a scris ea ptr ca ti-a dat cel mai bun sfat
  •  
    • 35 mesaje
    25 Oct 2011, 13:56
    0 0
    Buna ziua! dorim sa va propunem urmatoarea colaborare : LADYS - firma produse cosmetice ,parfumerie si bijuterii. Vanzare produselor se face prin catalog , gen avon, oriflame.
    Comisionul este de 25% -35 % din comanda dvs si se scade automat din factura, iar ca si coordonator puteti castiga 10 % din vanzarile echipei dvs .
    Comanda se poate plasa in orice zi a lunii si ajunge la dvs in max 4 zile lucratoare prin posta (transport gratuit) sau in max 2 zile lucratoare prin curierat (contracost)
    Comanda se achita la primirea coletului. Comanda minima 10 lei !

    Pentru a deveni reprezentant Lady's va puteti crea singura contul urmand linkul http://ladys.ro/create_account.php?affId=SI4w8dTE sau daca nu functioneaza linkul intrati pe www.ladys.ro ==> vreau sa devin client Lady's (in partea de sus a paginii, dreptunghi roz) ,utilizand codul SI4w8dTE (exact cum apare aici , puteti da copy - paste) .pentru prietenul care v -a recomandat.
    DACA DORITI SA INCERCATI SA PROMOVATI ACESTE PRODUSE ,PUTETI PRIMI UN CATALOG GRATUIT COMANDANDU -L DIRECT DE PE CONTUL DVS DE PE SITE UL LADY'S . (va creati cont conform instructiunilor de mai sus sau imi transmiteti mie datele dvs pt a va face cont).NU VAOBLIGA LA NIMIC FAPTUL CA VA FACETI CONT PE SITE UL LADY'S (indicat mai sus) SI COMANDATI SI PRIMITI UN CATALOG GRATUIT !

    IMPORTANT UPA CREAREA CONTULUI, VETI PRIMI UN MAIL AUTOMAT DE ACTIVAREA A CONTULUI PE ADRESA DVS DE MAIL FOLOSITA LA INREGISTRARE (verificati si spam,bulk, daca nu e mailul in inbox),APOI VA PUTETI LOGA PENTRU A COMANDA CATALOGUL GRATUIT.

    Dupa crearea contului dvs de reprezentant veti putea plasa o prima comanda : Fie de 1 catalog care ajunge la dvs gratuit in cutia postala in cca 7-10zile.( comandati din contul dvs din sectiunea cataloage http://ladys.ro/index.php?cPath=127 )

    Fie plasati o comanda de 100 ron ( la pret reprezentant) si primiti si set testere parfumuri gratuit in colet.


    Puteti vizualiza catalogul nostru aici http://catalog.web.ladys.ro/.
  •  
    • 1 mesaje
    5 Ian 2017, 21:43
    0 0
    Buna seara fetelor vreau sa va povestesc si eu ce mi sa intamplat in seara asta ..... Mie si sotului meu ni sa dat oportunitatea de a avea o casa si mult teren trebuie doar renovata si facute actele ....numai ca el refuza sa luam acea casa fiind data de parinti mei pe motiv ca e prea departe si prefera sa stea la mama lui cu fratele decat sa se mute cu familia . ce pot face sa il pot convinge?
  •  
    • 12208 mesaje
    5 Ian 2017, 23:54
    0 0
    Daca este un tip mai comod nu ai cum sa il convingi!
    Iar daca judeci mai bine de ce ar face-o caci s-ar inhama la o treaba de durata ce necesita mult efort si nu se stie daca merita !SUNT ANI GREI DE MUNCA SA RENOVEZI O CASA SI CAND ZICI CA AI TERMINAT ATUNCI CADE ALCEVA , IAR DACA MAI ESTE SI DEPARTE POATE CA CAHIAR NU MERITA !

    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 5 Ian 2017, 23:55
  •  
    • 12208 mesaje
    6 Ian 2017, 00:00
    1 0
    Este vorba de proiect , de arhitect de multe lucruri ingineresti caci o casa nu se renoveaza asa cat bati din palme.Ce daca ti-au dat-o parintii tai , tu judeca din punctul vostru de vedere , caci departarea nu este putin lucru .IL FACI ROB LA O CASA PE CARE NU SI-A DORIT-O , SI NU II VA APARTINE NICIODATA CACI AI TAI MEREU VOR SPUNE CA EI V-AU DAT-O . Mai bine ar vinde-o si v-ar oferi banii sa va faceti sau sa va luati voi ceva dupa gustul si dorinta voastra nu o vechitura ....
  •  
    • 2115 mesaje
    6 Ian 2017, 00:44
    1 0
    octaviaantonia said:Buna seara fetelor vreau sa va povestesc si eu ce mi sa intamplat in seara asta ..... Mie si sotului meu ni sa dat oportunitatea de a avea o casa si mult teren trebuie doar renovata si facute actele ....numai ca el refuza sa luam acea casa fiind data de parinti mei pe motiv ca e prea departe si prefera sa stea la mama lui cu fratele decat sa se mute cu familia . ce pot face sa il pot convinge?

     Nimic.
    Mi se pare normal sa refuze, depinde in ce conditii vi s-a oferit casa si terenul.

  •  
    • 204 mesaje
    6 Ian 2017, 07:06
    0 0
    corect. au dreptate gabriela si white storm.
  •  
    • 3765 mesaje
    6 Ian 2017, 22:49
    0 0
    octaviaantonia said:Buna seara fetelor vreau sa va povestesc si eu ce mi sa intamplat in seara asta ..... Mie si sotului meu ni sa dat oportunitatea de a avea o casa si mult teren trebuie doar renovata si facute actele ....numai ca el refuza sa luam acea casa fiind data de parinti mei pe motiv ca e prea departe si prefera sa stea la mama lui cu fratele decat sa se mute cu familia . ce pot face sa il pot convinge?

     

     

    inseala-l!

  •  
    • 2115 mesaje
    7 Ian 2017, 13:55
    0 0
    Postarea ta, Octavia, este lacunara, se impun mai multe precizari daca vrei un raspuns obiectiv.
    1. Cat de daramata este casa si daca merita reparata. Va permiteti?
    2. Actele. Ce fel de acte veti face:
    -de vanzare-cumparare,
    -de vanzare-cumparare cu clauza de intretinere a parintilor,
    - de donatie,
    - apoi pe numele cui le veti face: pe numele tau sau pe al vostru, al amandurora? 
    3. Daca sunteti casatoriti si el sta cu mama lui si cu frate-su, tu unde locuiesti?
    4. Departe de ce sau de cine se afla casa?
      Iata cateva amanunte care pot elucida misterul povestii tale si poti afla niste raspunsuri dezinteresate dar la obiect aici pe forum.
  •  
    • 2115 mesaje
    7 Ian 2017, 14:26
    0 0
    gabriela42 said:Este vorba de proiect , de arhitect de multe lucruri ingineresti caci o casa nu se renoveaza asa cat bati din palme.Ce daca ti-au dat-o parintii tai , tu judeca din punctul vostru de vedere , caci departarea nu este putin lucru .IL FACI ROB LA O CASA PE CARE NU SI-A DORIT-O , SI NU II VA APARTINE NICIODATA CACI AI TAI MEREU VOR SPUNE CA EI V-AU DAT-O . Mai bine ar vinde-o si v-ar oferi banii sa va faceti sau sa va luati voi ceva dupa gustul si dorinta voastra nu o vechitura ....

     Proiect, arhitect iti trebuie doar cand incepi o constructie noua sau daca darami , schimbi ceva la acea casa, nu la renovare. Din cate stiu la reparatii ai nevoie doar de o autorizatie.
    Scosul ochilor de catre parintii ei cred ca e ultimul lucru la care se gandeste el, cred ca este vorba de actul in care lui nu-I va aparea numele si de distanta.
    Si daca li se ofera banii obtinuti din vanzarea casei, parintii nu se mai pot bate cu pumnul in piept ca de la ei sunt? 


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 7 Ian 2017, 16:18
  •  
    • 30 mesaje
    7 Ian 2017, 15:38
    0 0
    Va salut dragelor! Va citesc de cateva zile postarile si daca am ceva de comentat ar fi ca va sfatuiesc sa va traiti viata cum credeti mai frumos, sa nu faceti compromisuri mari care va afecteaza stare de bine. Oamenii nu se schimba
    Acest mesaj a fost editat de către Maria802: 7 Ian 2017, 15:38
  •  
    • 742 mesaje
    8 Ian 2017, 00:49
    0 0
    E o poveste pe cit pare de simpla ..va spun ca e foarte complicata.Binenteles nu sunt aratate multe teme,ce se da si ce se cere.Cunosc o familie care are n terenuri si case si copii stau unul in gazda si altul la socrii.In povestea de fata eu sunt sigur ca barbatul si-a dat seama de obstacolele ce se vor ivi pe parcursul vietii.Ma bucur ca isi da seama,investeste bani si munca si nopti nedormite si la un adica=0 Numai cine pateste asa cv poate realiza,sunt atinse punctele cheie ca discutie dar trebuie si el ,sa vedem motivele care nu accepta aceea mutare.Cum spunea ..iubiti-va mult si traiti-va viata!
  •  
    • 10065 mesaje
    8 Ian 2017, 12:29
    0 0
    Ii neaparat ca el, sotu' sa se mute-n "noua" casa ori ... ii discutabil ?

  •  
    • 3765 mesaje
    8 Ian 2017, 12:51
    0 0
    Maria802 said:. Oamenii nu se schimba

     

    Adica sa devina mai buni?

  •  
    • 2115 mesaje
    9 Ian 2017, 14:49
    0 0
    Da, da, povesti vanatoresti. Doar alt trol!
  •  
    • 11561 mesaje
    9 Ian 2017, 14:53
    0 0
    igivansenior said:
    Maria802 said:. Oamenii nu se schimba

     

    Adica sa devina mai buni?

     Nu  breeee , mai  prosti!!!

  •  
    • 22 mesaje
    29 Oct 2018, 12:50
    0 0
    Pana la urma si-a rezolvat initiatoarea problema?
  •  
    • 2 mesaje
    22 Dec 2018, 00:30
    0 0
    Sunt cu un baiat de 8 luni, si in to acest timp ma punea intodeauna pe primul loc, isi facea timp pentru mine, ma suna des si cand nu ne vedeam vorbeam intruna prin mesaje. Dar de la un timp sa schimbat, a cunoacut un baiat, si de atunci a inceput sa iasa zilnic cu el. Nu mai imi trimite mesaje, njci nu ma mai suna atata de des de timp petrecut impreuna nici nu mai vorbesc. Si cand ii reprosez chestia asta imi spune ca exagerez ca ma iubeste. Dar eu simt ca nu mai este asa. Abia daca mai vorbim. Nu stiu ce sa fac ca sa fie ca inainte. Nici nu cred ca mai tine la mine cum obisnuia. Un sfat va rog
  •  
    • 2 mesaje
    28 Dec 2018, 03:03
    0 0
    Simplu: renunta tu la el si gaseste-ti pe altul. E clar ca relatia nu are niciun viitor.