preoti vazatori cu duhul

  •  
    • 30 mesaje
    30 Ian 2011, 13:33
    17 15

    cunoasteti preoti vazatori cu duhul ?

  •  
    • 30 mesaje
    30 Ian 2011, 13:38
    2 5
    a mai fost topicul ?
  •  
    • 1158 mesaje
    30 Ian 2011, 13:40
    27 12
    preoti vazatori cu duhul
    preoti care sa deschida carti
    preoti care fac bine,preoti cu talent etc
    gaseti de toate pe acest forum ,numai preoti cu adevarat,nu!
  •  
    • 1158 mesaje
    30 Ian 2011, 13:50
    3 1
    Cred ,ca la astrologie gasesti acest subiect deschis de alte fete.
  •  
    • 7967 mesaje
    30 Ian 2011, 14:03
    4 2
    Dar pt ce ai nevoie de asa ceva?
  •  
    • 18346 mesaje
    30 Ian 2011, 16:00
    7 2
    de ce vrei sa stii ce te asteapta? nu stii ca frumosul te bucura mai mult daca nu stii ca vine? si daca e vb ca urmeaza ceva rau in viata ta, daca ti-a spus-o vreun preot, ai cum sa schimbi tu asta?
  •  
    • 13597 mesaje
    30 Ian 2011, 22:29
    3 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 267 mesaje
    30 Ian 2011, 22:33
    8 1
    chiar se foloseste aceasta expresie si e si usor de explicat.radeti degeaba cand poti da un search pe google si gasiti..."vazatori cu duhul" adica preoti care te vad nu cu ochii si cu sufletul...cu duhul...iti spun despre trecut prezent si viitor numai uitandu-se la tine sau atingand ceva al tau se numesc preoti vazatori cu duhul...
  •  
    • 7051 mesaje
    30 Ian 2011, 23:29
    4 3
    ar trebui un preot din asta vazator cu duhul sa mai stropeasca cu agheazma pe-aicea
  •  
    • 1832 mesaje
    30 Ian 2011, 23:37
    1 1
    sorell said:
    ar trebui un preot din asta vazator cu duhul sa mai stropeasca cu agheazma pe-aicea

    tamaie

  •  
    • 5609 mesaje
    31 Ian 2011, 08:25
    18 5
    Da, exista un asemenea preot in Bucuresti, il cheama Ene Marian. Nu stiu exact daca mai traieste...au trecut vreo 20 ani de atunci, undeva in Drumuri Noi.

    Trebuie sa-ti spun 1 singur lucru, pe mine m-a socat acum 20 de ani, din 100 de persoane care eram la usa am ramas jumate. Ne-a triat si pe unii i-a trimis acasa. Preotul este cu adevarat clar vazator. A intors de la usa femei care pareau smerite si credincioase si le-a spus sa plece, la el in casa nu au ce cauta, ca nu sunt cinstite si curate pe cat le arata hainele. Iti vede sufletul si credinta, iti vede gandurile cu care te duci acolo...a fost o experinta pe care nu o voi uita vreodata. Eu l-am sunat la telefon din alt oras si l-am intrebat cand pot sa ma duc la el (o amica de-a mea sunase cu o zi inainte si i-a spus ca problema ei poate astepta...asa ca, i-a spus peste 6 luni, desi femeia aia nu-i spusese absolut nimic de problema ei), eu nu i-am spus absolut nimic si m-a programat...in 2 zile. WOW...socant, dar am ajuns la el si m-a primit...mi-a spus lucuri care m-au zguduit. Unul din ele a fost ca viata si destinul fratelui meu depind de mine si numai eu pot sa-l conving, in caz contrar va muri tanar...trebuia sa ajung cu el la o manastire in Moldova ca un anume preot acolo sa-i citeasca, dar fratele meu nu era credincios, si nu am reusit sa-l conving vreodata.
    Mi-am pierdut fratele 2 ani mai tarziu intr-o moarte tragica....
    Personal nu cred ca mai am putere sa ajung vreodata, ma sperie prezicerile lui.
    Daca esti cu adevarat curata sufleteste si trupeste merita incercat, te va primi, daca nu nici sa nu indraznesti sa i te duci la usa, te face de rusine in fata multimii.


     
    http://www.parintelemarianvidele.ro/ 
    Acest mesaj a fost editat de către Maricon: 28 Ian 2015, 01:49
  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    31 Ian 2011, 11:07
    2 3
    Ba sa am pardon, eu folosesc geluri de dus, sampoane, din gama FA.

    In rest, ce sa mai zic, amin.
  •  
    • 3216 mesaje
    31 Ian 2011, 11:49
    6 4
    Maricon said:
    Da, exista un asemenea preot in Bucuresti, il cheama Ene Marian. Nu stiu exact daca mai traieste...au trecut vreo 20 ani de atunci, undeva in Drumuri Noi.
    Trebuie sa-ti spun 1 singur lucru, pe mine m-a socat acum 20 de ani, din 100 de persoane care eram la usa am ramas jumate. Ne-a triat si pe unii i-a trimis acasa. Preotul este cu adevarat clar vazator. A intors de la usa femei care pareau smerite si credincioase si le-a spus sa plece, la el in casa nu au ce cauta, ca nu sunt cinstite si curate pe cat le arata hainele. Iti vede sufletul si credinta, iti vede gandurile cu care te duci acolo...a fost o experinta pe care nu o voi uita vreodata. Eu l-am sunat la telefon din alt oras si l-am intrebat cand pot sa ma duc la el (o amica de-a mea sunase cu o zi inainte si i-a spus ca problema ei poate astepta...asa ca, i-a spus peste 6 luni, desi femeia aia nu-i spusese absolut nimic de problema ei), eu nu i-am spus absolut nimic si m-a programat...in 2 zile. WOW...socant, dar am ajuns la el si m-a primit...mi-a spus lucuri care m-au zguduit. Unul din ele a fost ca viata si destinul fratelui meu depind de mine si numai eu pot sa-l conving, in caz contrar va muri tanar...trebuia sa ajung cu el la o manastire in Moldova ca un anume preot acolo sa-i citeasca, dar fratele meu nu era credincios, si nu am reusit sa-l conving vreodata.
    Mi-am pierdut fratele 2 ani mai tarziu intr-o moarte tragica....
    Personal nu cred ca mai am putere sa ajung vreodata, ma sperie prezicerile lui.
    Daca esti cu adevarat curata sufleteste si trupeste merita incercat, te va primi, daca nu nici sa nu indraznesti sa i te duci la usa, te face de rusine in fata multimii.

     

    eu ma tot intreb, de ce unii oameni vor cu tot diandinsul sa afle astfel de lucruri?

    poftim, Maricon a fost la un asemenea preot, dar nu crede ca are putere sa mai treaca o data prin experienta asta...

    sincer, eu una personal prefer sa nu stiu ce ma asteapa, daca nu exista posibilitatea sa schimb ceva.

    che sera, sera  

  •  
    • 321 mesaje
    31 Ian 2011, 12:46
    1 7
    Ce melodios suna ultima parte a mesajului tau, hau...


    Eu sunt tare curioasa: preotii astia saraci cu duhul sau cum or fi... Iti iau banii pentru preziceri sau ce-or fi ele?
  •  
    • 3216 mesaje
    31 Ian 2011, 12:53
    1 1
    blossom666 said:
    Ce melodios suna ultima parte a mesajului tau, hau...


    Eu sunt tare curioasa: preotii astia saraci cu duhul sau cum or fi... Iti iau banii pentru preziceri sau ce-or fi ele?

     

    pai deh, m-au lovit melomania citind-o pe devilababe pe topicul acesta 

     

  •  
    • 27 mesaje
    3 Mai 2012, 23:57
    3 0
    NU CUNOSC DAR EXISTA!AM CITIT FF MULTE CARTI RELIGIOASSE DIN SF MUNTE ATHOS IN CARE SE COFIRMA ASA CEVA ....UNII SINT PREOTII ALTII CALUGARI SI AU ACEST HAR ...
  •  
    • 1038 mesaje
    5 Mai 2012, 11:17
    4 8
    Sigur... harul de a vedea cu banu` )
    Despre asta e vorba, nu ?
  •  
    30 Mai 2012, 05:44
    13 7
    Cu lacrimi in ochi scriu aceste randuri acum o saptamana si ceva am vazut aici la dumneavoastra pe forum ca se vorbeste de parintele BARTOLOMEU am luat nr asa cum era dat pe forum si am sunat timp de 4 zile si nu imi raspundea nimeni si la un momendat am crezut ca nu imi va raspunde dar aseara pe la ora 21 iar am incercat sa pot lua legatura cu parintele si de data aceasta parintele a raspuns m-am cutremurat cand l-am auzit are o voce patrunzatoare si foarte autoritara,si l-am intrebat parinte am probleme pot sa va retin putin si el mi-a zis : "o mama care sa ingropat fiul e o mucenita "acum 3 luni baiatul meu Nicusor a murit in accident de munca iar parintele stia acest lucru "sa mai dai din cand in cand macaroane cu branda de pomana"pana si asta stia ce manca Nicusor ,cu multe lucruri m-am luninat dupa ce am vorbit cu dansul o sa imi permit sa las si eu nr de telefon al parintelui asa cum l-am gasit si eu tot pe acest forum si randurile asternute sunt ca semn de multumire pentru cei care l-au recomandat pe parintele,nr de telefon este 0727558408 il recomand cu toata caldura ca un preot cu har nu pe vorbe asa cum se aude de muti acest parinte cel putin mie mi-a dovedit ca harul lui dumnezeu este cu el.Va multumesc . Valerica Bucuresti 53 de ani profesor nevazator
  •  
    • 5 mesaje
    1 Iun 2012, 05:39
    6 4
    Pot sa zic cu mana pe inima ca Parintel Bartolomeu este un preot cu har si care ma ajutat FF MULT si pe mine si pe cei cu care am luat legatura parintele prin harul de la Dumnezeu a putut a ajuta foarte multi oamnei care au avut nevoie de el.Am vazut ca opinile sunt inpartite dar eu cel putin pot sa zic ca mi-am gasit rezolvarea si l-am pastrat pe parintele ca indrumator spiritula pentruca a dat dovada ca este un om cu o coloana vertebrala si care pote sa se adapteze pentru fiecare in parte un om deosebit un ales a lui Dumnezeu.
  •  
    • 3 mesaje
    19 Iul 2012, 17:27
    13 3
    Doamne ajuta,
     Ma numesc Raluca si locuiesc de 10 ani in Brazilia,am auzit de Parintele Bartolomeu de la o foarte buna prietena care locuieste in Romania si care la recomandat ca un foarte bun preot si pot sa va spun ca parintele are un har care pe mine personal ma ajutat.Din aceste motive il recomand pe parintele la toti care au nevoie de un preot cu har care are rabdarea sa te asculte si sa iti spuna ce ai de facut ca sa mergi pe drumul cel bun.Il puteti gasi pe parintele la telefon 0727558408 si Bunul Dumnezeu sa va ajute cum ma ajutat si pe mine.