obsedata de sanii mei mici......ce sa fac???

  •  
    • 488 mesaje
    28 Ian 2011, 17:37
    0 0

    buna.am o mare problema.am 20 de ani si o obsesie legata de sanii mei.mi se pare k toate sunt perfecte cu sanii mari si eu arat ca ultima fata.........am 61 de kg 1,60  inaltime sani 81 talie61 si fese 92.nu stiu ce sa fac sa scap de cosmarul asta care ma urmareste tot timpul chiar si in somn.da ti mi un sfat!!!va roggg

  •  
    • 1832 mesaje
    28 Ian 2011, 22:40
    1 0
    obisnuieste te
  •  
    • 955 mesaje
    29 Ian 2011, 00:54
    0 0
    La 1,60m si 61 de kg este putin probabil (ca sa nu zic imposibil) sa ai talie de 61cm. Nu stiu cum te-ai masurat tu dar eu zic sa iei metru de croitorie si sa repeti operatiunea. Mama are 1,61m si 57kg si e plinuta. Indiferent de greutatea oaselor sau tesutul adipos nu ai cum sa ai talie de viespe la cum te-ai descris. Cred ca nu-ti dai seama cat de mica este o talie de 61 cm. Referitor la sani ai doua variante: fie iti pui silicoane, fie porti sutiene push-up cu bureti mai grosi.
  •  
    • 5144 mesaje
    29 Ian 2011, 20:09
    2 0
    pai...eu am cu vreo 3-4 cm mai mult la bust si cu vreo 2 in talie si cu vreo 12-13 kile mai putin (aceeasi inaltime)...mi s-o fi defectat cantarul? sau un metru nu mai are 100 cm?...
    p.s. sac, cu acazia asta m-am laudat
  •  
    • 793 mesaje
    1 Feb 2011, 12:51
    0 0
    toata chestia e sa te placi tu....iar pt a da bine la sacouri, exista sutiene de le faci invidiose si pe alea care s-au siliconat cu mii de euro!
  •  
    • 814 mesaje
    7 Feb 2011, 01:22
    3 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 149 mesaje
    9 Feb 2011, 11:17
    0 0
    o mama ! nu iti mai creea complexe...pe la 50 de ani ai sa spui ...ce bunaciune eram la acea vreme si nu pretuiam ! fii mandra de tine asa cum esti, nu suntem perfecti ...
  •  
    • 750 mesaje
    20 Feb 2011, 01:24
    1 0
    de pitici pe creier ai auzit ?!
    stai linistita si nu te mai complexa aiurea, cine te place, te place oricum ! caracterul tau conteaza mai mult decat o "pereche de sani"...
  •  
    • 1 mesaje
    23 Feb 2011, 12:33
    0 0
    fetelor...linistiti-va... nu sunteti singurele cu sanii mici, eu am 19 ani iar sanii nu mi-au mai crescut de la 16...
    idem "cafeaua_si_tigara" traiti-va viata ,lasati complexele astea deoparte , daca nu , la plastic si totul e rezolvat
  •  
    • 29 mesaje
    23 Feb 2011, 14:40
    1 0
    mai bine mici si frumosi decat cu pastic in ei
  •  
    • 29 mesaje
    23 Feb 2011, 14:42
    0 0
    felor cum fac sami fac si eu prieteni pe forum?st noua va pupic
  •  
    • 19 mesaje
    24 Feb 2011, 20:30
    0 0

    Alexandra, tu ai zis ca: "sunt obsedata de sanii mei mici... ce sa fac?"  Tu ce crezi ca ai putea sa faci? cu siguranta nu ai alta solutie decat sa-ti faci implant mamar sau sa te accepti asa cum esti, nu? alte posibilitati nu sunt draguta!

  •  
    • 134 mesaje
    14 Mar 2011, 21:55
    0 0
    get use to it...
    si eu am sanii mici dar am incercat sa pun accentul pe alte parti frumoase ale corpului
  •  
    • 977 mesaje
    15 Mar 2011, 07:38
    0 0
    Incearca sa vezi situatia altfel: pe tine te atrage un baiat doar pentru ca are fund frumos,patretele pe abdomene si muschi peste tot sau te atrage pentrul faptul ca stie cum sa se poarte cu o fata,ca te intelegi cu el si iti place caracterul lui?Asa vad si ei lucrurile.Aia care se uita doar la cum ai sanii sau fundul......stii deja ca vor doar un lucru,nu???
  •  
    • 1510 mesaje
    16 Mar 2011, 03:40
    1 0
    hmmm incearca sa te gandesti cum ar fi sa ai cancer si sa iti pierzi ambii sani, sa ai 2 cicatrici acolo. din pacate situatii de genul asta exista, sunt reale si noi suntem norocoase pt ca suntem sanatoase si mult, putin avem ceva acolo.
  •  
    • 6 mesaje
    7 Iun 2011, 11:38
    0 1
    Si care e problema daca ai sanii mici? Sunt barbati carora le plac sanii mici, sunt barbati pentru care sanii vin pe locul doi, dupa fese. Gandeste-te ca majoritatea femeilor cu sanii mari sunt si grase. De obicei, sanii mari vin la pachet cu grasimea, iar exceptiile sunt destul de rare. Oricum, linia corpului e mai importanta decat sanii. Uita-te la Keira Knightley. Are sanii mici si e considerata o femeie sexy. Dca ai sani mici si esti plinuta, atunci problema e in alta parte si se rezolva cu dieta si sport.
  •  
    AS8
    • 13 mesaje
    9 Aug 2011, 22:00
    0 0
    miha_p74 said:
    Si care e problema daca ai sanii mici? Sunt barbati carora le plac sanii mici, sunt barbati pentru care sanii vin pe locul doi, dupa fese. Gandeste-te ca majoritatea femeilor cu sanii mari sunt si grase. De obicei, sanii mari vin la pachet cu grasimea, iar exceptiile sunt destul de rare. Oricum, linia corpului e mai importanta decat sanii. Uita-te la Keira Knightley. Are sanii mici si e considerata o femeie sexy. Dca ai sani mici si esti plinuta, atunci problema e in alta parte si se rezolva cu dieta si sport.

     

  •  
    • 3311 mesaje
    11 Aug 2011, 14:46
    0 0
    invata sa te iubesti asa cum esti ori pune-ti silicoane
    eu as merge pe prima varianta + subliniat ce mi se pare mai dragut la corpul meu
  •  
    • 18 mesaje
    11 Aug 2011, 20:24
    2 0
    Frumusetea unei femei nu consta intr-o pereche de sani...e mai degraba o combinatie intre aspectul fizic, personalitate si nobletea sufletului.
    Incearca sa pui accent pe alte parti ale corpului, pe trasaturile frumoase ale fetei.
    Daca obsesia aceasta te urmareste pana si in somn ...inseamna ca ai foarte muuult timp liber sau ca in timpul zilei nu esti foarte ocupata.
    Sunt foarte multe blog-uri, site-uri, reviste care te invata cum sa te imbraci ca sa scoti unele parti ale corpului in evidenta sau nu, sa pacalesti vizual (cum a mentionat cineva pe aici de sutienele cu push-up )...trucuri ...trucuri...
  •  
    • 317 mesaje
    16 Aug 2011, 19:03
    0 0

    si vestea buna e ca sanii mici isi pastreaza fermitatea mai mult timp si o sa arate bn si knd o sa ai 40 de ani.