"Cescuta de ceai"

  •  
    • 732 mesaje
    25 Nov 2010, 15:59
    0 0

    Intr-o zi, mama mea era plecata si tatal meu trebuia sa aiba grija de mine.
    Aveam poate 2 sau 2 ani si jumatate.

    Primisem cadou de curand un set de "cescute de ceai" si erau jucariile mele favorite.
    Tata era in sufragerie si citea ziarele de seara cand eu i-am adus o cescuta de "ceai", care de fapt era doar apa.

    Dupa cateva cesti de "ceai" si multe laude pentru un ceai asa de bun, mama s-a intors acasa.
    Tata a i-a spus sa astepte si ea in sufragerie sa ma vada pe mine cum ii aduc lui o ceasca de "ceai", pentru ca eram "atat de draguta!"

    Mama a asteptat si bineinteles ca eu am aparut in sufragerie cu inca o cescuta de "ceai" pentru tata, iar ea l-a privit cum o bea toata.
    Apoi i-a spus (cum doar o mama poate sti....):

    "Te-ai gandit oare ca singurul loc unde ea poate sa ajunga sa ia apa este toaleta?"

  •  
    • 732 mesaje
    25 Nov 2010, 16:01
    0 0
    Tatal intra in camera fiicei sale si gaseste o scriosoare pe pat. Avand deja ganduri negre, desface totusi scrisoare si citeste:

    Dragi parinti,
    Cu parere de rau va anunt ca eu am fugit cu noul meu prieten. Am aflat ce inseamna adevarata dragoste si el este un dragut cand gonim goi cu motorul cu toate piercing-urile, cicatricele, tatuajele care ii acopera tot corpul! Dar nu e numai asta. Sunt insarcinata si Ahmed zice ca vom trai fericiti in rulota lui din padure. Vrea sa avem multi copii, ceea ce stiti ca imi doresc si eu.
    Am invavat ca marijuana nu face rau nimanui asa ca o crestem pe langa casa pentru el si prietenii lui care ne aduc toata cocaina pe care ne-o dorim. Intre timp ne rugam sa se gaseasca leacul pentru SIDA, in asa fel incat sa se faca si Ahmed bine. Sa stiti ca merita ! Nu va faceti griji in ceea ce priveste banii. Ahmed a aranjat ca eu sa joc intr-un film pe care il fac prietenii lui Leroy si Jamal in pivnita. Deocamdata castig 50 $ pe scena, dar pot sa iau inca 50$ bonus daca sunt cu 3 barbati si un bonus de 100 $ daca se foloseste un cal. Ahmed a zis ceva si despre niste caini, asa ca am mai multe posibilitati. Mama, sa nu-ti faci griji pentru mine, de acum am 15 ani si stiu sa am grija de mine. Dupa cum vezi eu si Ahmed ne-am gandit la toate! Intr-o zi o sa trecem in vizita pe la voi sa va cunoasteti nepoteii. Ahmed chiar se gandea sa-si puna un atas la motor ca sa putem veni cu toti o data!
    Va pup pe amnadoi
    Fiica voastra, Maria



    PS. Tata, am glumit......... sunt la vecini, ma uit la TV
    Voiam doar sa iti arat ca sunt si lucruri mai rele in viata decat SA PIARDA ROMANIA IN MINUTUL 90 DIN NOU

  •  
    • 426 mesaje
    24 Dec 2010, 18:32
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1 mesaje
    29 Dec 2010, 23:00
    0 0
    foarte adevarat
  •  
    • 12 mesaje
    31 Dec 2010, 15:50
    0 0