Cum am slabit 30 de Kg in 9 luni SANATAOS si FRUMOS?

  •  
    • 421 mesaje
    16 Nov 2010, 22:03
    1 2

    Am nascut acum un an si jumatate si am ramas cu aprox 30kg in plus. Din februarie am reusit sa dau jos, desi imi pierdusem speranta, 30 Kg si ma simt excelent. Daca iti doresti cu adevarat si esti dispus la mici "sacrificii" si eforturi, se poate! Secretul: apa plata de izvor cat cuprinde si restul salata si o alimentatie sanatoase pe baza de microalge. Apa se bea dimineata pe stomacul gol, cel putin 1l, inainte de masa cu 1 h. Am fost surprinsa sa constat ce efect are apa si cat de bine curata organismul. Va garantez pe langa kg pierdute si eliminarea celulitei. Apa tine de foame, energizeaza si curata organizmul de toxine, bauta dimineata pe stomacul gol are efecte surprinzatoae. In rest, recomand buna dispozitie, vointa si decizia de a alege ce e mai important pentru fiecare dintre noi: sanatatea sau inghetata, un aspect fizic de invidiat sau o masa copioasa... Cred ca secretul consta in alegerea TA de fiecare data si sa fii constient ca este viata TA si mereu decizia iti apartine! Va pot spune ca am inceput sa ma simt din nou femeie si daca din primul an de mamica nu am poze cu bebelusul meu acum sunt mandra sa iesim impreuna la plimbare si tot ce-mi doresc este ca atunci cand va mai creste sa-l invidieze prietenii cand iesim impreuna in oras, asta e motivatia mea si imi da forta in fiecare zi. Nu cred ca exista ceva care sa te slabeasca fara eforturi si sa fie si sanatos, dar exista produse care TE AJUTA sa poti tine dieta si eventual sa-ti dea energia de care ai nevoie si va recomand cu incredere cura cu spirulina, restul vine din TINE pentru ca decizia este mereu A TA Initial nu am crezut ca se mai poate, dupa sarcina am luat anticonceptionale si luam in greutate pe zi ce trece. Aveam carente mari de fier si calciu in organizm desi eram cat eram. M-am intalnit cu cineva care mi-a zis ca se paote si el a reusit... le incercasem cam pe toate...cum sa mai crezi ca se poate... dar mi-a spus ca nu am nimic de pierdut pentru ca vorbim de un aliment si nu de un supliment... si ca daca vrei poti trai DOAR cu apa si alge. oricum eu mancam foarte putin in ciuda greutatii mele insa apa beam si 4 litri pe zi. Am consumat aceste produse si am vazut ca am inceput sa ma simt mai bine. Am pierdut foarte repede primele 7 Kg si chiar ma simteam mai bine. Dupa primele 2 luni am pierdut in greutate peste 10KG asa ca m-am hotarat sa-mi fac un set de analize, care au confirmat starea mea de BINE, dupa multa vreme aveam calciul si fierul in limitele normale si mi-a scazut mult colesterol. Fericita peste masura am continuat consumul acestor produse timp de aproximativ 5 luni in care am dat jos aproximati 20 Kg si ma simteam mai bine decat aratam. Din cauza faptului ca port ochelari de mica si avand si o retinopatie cu risc de dezlipire de retina, am nascut prin cezariana. Iar dupa sarcina imi crescusera dioptriile. Mi s-a recomandat ca dupa sarcina sa merg pentru a urma anumite tratamente pentru ochi. M-am dus la control la aproximativ 5 luni dupa ce am consumat aceste produse si am fost pur si simplu surprinsa, aproape socata cand mi s-a spus ca am fundul de ochi perfect curat. Pentru ca eram foarte reticenta la ce imi spunea dna doctor, eu stiind ca am acele probleme si cum avoluasera in sarcina, dna doctor chiar mi-a scris mare pe fisa, recomandare nastere normala in caz de sarcina. Acum ma intalnesc pe strada cu cei care ma cunosc si toti ma intreaba ce am facut sa arat asa de bine si am povestit celor care au vrut sa asculte. Dintre cei care au consumat produsele, fara nici o exceptie, toti au simtit imbunatatiri pentru starea lor de sanatate. Intre timp firma germana a scos un produs nou pe piata si a lansat si un nou program de recompensare a celor care recomanda produsele. Este pacat sa nu recomanzi ceva care ajuta atat de mult organizmul nostru si care ar trebui sa fie in casa fiecarui om. Produsele sunt unice pe piata datorita combinatiei dintre cele 4 microalge: Chlorella Vulgaris, Chlorella Vulgaris, Lithothamnium Calcareum, Haematococcus Alge plus alte plante medicinate sau fructe. Gasiti detalii despre produse la adresa: http://www.partenerwellstar.blogspot.com/ Sa auzim de bine!!!

  •  
    • 1832 mesaje
    18 Dec 2010, 22:42
    1 0
    )
  •  
    • 302 mesaje
    10 Ian 2011, 08:15
    4 0
    subscriu.. atata polologhie pentru ca la ultimul rand sa faci reclama la.. niste scumpeturi...
  •  
    • 1832 mesaje
    10 Ian 2011, 15:25
    0 1
    giuliasweet76 said:
    subscriu.. atata polologhie pentru ca la ultimul rand sa faci reclama la.. niste scumpeturi...

  •  
    • 9 mesaje
    12 Ian 2011, 13:12
    0 1

    Parerea mea este ca...cel mai bine este sa slabim NATURAL...fara pastile, fara ceaiuri ptr. slabit...fara nimic..Personal am incercat toate cele....am luat si pastile pe care scria ca sunt naturale..am luat si ceaiuri..iar rezultatul?..da, am slabit..dar m-am imbolnavit de altele, si, ca sa ma fac bine apoi de ficat si de stomac, pe care le-am distrus cu aceste DIETE  cica..NATURALE....am pus la loc kg. date jos, intrucat tratamentul ptr. ficat si stomac se lua dupa o masa..iar masa cat de cat trebuia sa fie bogata si variata... trebuia sa urmez si un regim alimenta, care te ingrasa asociat cu tratamentul...

    Acum aveam alt obiectiv...sa ma fac de bine de ceea ce ma imbolnavisem de la diete cu ceaiuri si pastile..Dupa care am slabit frumos..si sanatos...prin numararea caloriilor...printr-o alimentatie sanatoasa, dar si prin exercitii fizice. Mi-am cumparat o bicicleta si ma uitam la TV. in fiecare seara cate 1- 2 ore, timp in care pedalam..transpiram..si dadeam jos caloriile acumulate DIN PROSTIA MEA....Evident ca, masa de seara trebuie exclusa daca ai prea multe kg. de dat jos....Iar ultima gustare sau masa..sa fie la ora 18....

    Este atat de greu, incat noaptea nu poti dormi de foame...sa faci exercitii fizice pe la ora 19-20..seara de seara...iar ultima masa sa fie sa fie in jur de ora 18....si ceva saracut..si usor...

    Dar , daca vrei cu adevarat..POTI !..iar rezultatul este SUPER-TARE !

    De atunci am o grija enorma la alimentatie...la tot...si ma mentin in forma...

  •  
    • 1832 mesaje
    13 Ian 2011, 18:45
    1 0
    si asa de curiozitate, cate kg ai dat jos? eu am ajuns de la 92 la 68 !
  •  
    • 1 mesaje
    14 Ian 2011, 19:34
    2 1

    ma bucur pentru tine...

  •  
    • 11 mesaje
    19 Ian 2011, 14:14
    0 1
    Si eu slabit putin dupa nastere cu regim alimentar strict....fiecare are metabolismul ei.
  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    19 Ian 2011, 14:25
    0 0
    maria_maria25 said:
    si asa de curiozitate, cate kg ai dat jos? eu am ajuns de la 92 la 68 !

    Maria, cum?

  •  
    • 1832 mesaje
    20 Ian 2011, 01:00
    1 1
    Pai iti trimit maine un privat si ti zic ca mi e somn acum si nu mai am putere sa scriu mult dar sincer am baut numai un ceai
  •  
    svf
    • 5173 mesaje
    20 Ian 2011, 11:10
    1 1
    Ok, astept privat
  •  
    • 149 mesaje
    9 Feb 2011, 11:22
    0 0
    vai mama...nici nu am rabdare sa citesc atat...eu am slabit 7 kg in 6 luni dar ...nu mai mananc dulciuri, gras si paine ... si am si bani in buzunar ! nu-i arunc pe toate ceaiurile etc etc...
  •  
    • 19 mesaje
    24 Feb 2011, 20:51
    1 0
    Fetelor, vreti sa mai scapati de cateva kg? atunci mergeti la sala si lasati naibi pastilele, ceaiurile si tot soiul de prostii. bagati sala de 3-4 ori/sap timp de 2-3 luni pana scapati de kg in plus. apoi mergeti de 2 ori /sap ptr intretinere si bineinteles ptr sanatatea voastra. aruncati pastilutele si ceaiurile si haide-ti la sala fetelor!!!
  •  
    • 1832 mesaje
    25 Feb 2011, 18:08
    3 0
    bre nydya si daca nu ai voie de efort fizic, ce te faci ? nu te mai bate cu pumnul in piept ca nici macar nu stii ce ceai beau !!!
  •  
    • 19 mesaje
    26 Feb 2011, 11:18
    0 1
    bre maria, daca nu ai voie sa faci efort fizic , ma gandesc ca suferi de vreo boala ceva, nu-i asa? si dupa cum vorbesti boala pe care o ai tre' sa fie la cap. iar tu bei ceaiuri sa te reglezi la CRBL! nu-i asa ca nu gresesc?! Sa ai o zi buna!
  •  
    • 1832 mesaje
    26 Feb 2011, 12:13
    0 0
    nydya said:
    bre maria, daca nu ai voie sa faci efort fizic , ma gandesc ca suferi de vreo boala ceva, nu-i asa? si dupa cum vorbesti boala pe care o ai tre' sa fie la cap. iar tu bei ceaiuri sa te reglezi la CRBL! nu-i asa ca nu gresesc?! Sa ai o zi buna!

    chiar nu am chef sa ma ciondanesc cu tine pentru ca ai pitici pe creier crbl meu sta bine nu iti fa tu griji, dar ma uit  ca vb aiurea in necunostinta de cauza. Habar nu ai ce si cum si de unde si deja stai pe coji de nuca de al doilea mesaj, nervoasa ca nu ti-a convenit ce am scris. NU m-am laudat bre pe tot forumul ce ceaiuri beau eu, de unde le-am luat, cine mi le-a dat. Iti scapa din vedere niste aspecte si asta ptr ca ai ochelari de cal. Fiecare cu slanina masii si hai te rog lasa jignirile astea subtile deoparte, ca de aici se vede valoarea omului!


    Acest mesaj a fost editat de către maria_maria25: 26 Feb 2011, 12:44
  •  
    • 19 mesaje
    26 Feb 2011, 17:16
    0 2
    doamne! ce inculta si taraca esti bre!!!!!
  •  
    • 19 mesaje
    26 Feb 2011, 17:20
    1 2
    bre maria, stai sa ma corectez bre, apoi zici ca sunt inculta ca tine! "taranca"
  •  
    • 19 mesaje
    26 Feb 2011, 17:34
    1 2
    Bre mariuta, nu se zice "ma ciondanesc " ca doar nu suntem la sapa la porumb bre! se zice: " nu vreau sa intru in polemica cu tine" eu zic ca suna mai bine asa bre tanti maria
  •  
    • 7051 mesaje
    27 Feb 2011, 11:15
    4 1
    nydya, daca folosesti, ca argument pentru mersul la sala, jignirea, cu siguranta ai convins multe fete