Casatorie din dragoste sau din interes?

  •  
    • 18 mesaje
    14 Aug 2010, 23:26
    0 0
    @cafe_au_lait: referitor la intrebarea: cum iti iei masina ultimul racnet cu 4000 euro/ luna. Raspunsul e: EU (vezi explicatia la EU in post-ul anterior) am masina de firma, masina luata in leasing de companie si care se schimba la fiecare 3 ani. Si nu e vorba de Ferrari sau alt brand sport, ci de un BMW.

    Dar mentionez ca nu vad nici o legatura intre ce masina am EU si discutia pe care am deschis-o...
  •  
    • 9728 mesaje
    14 Aug 2010, 23:28
    0 0
    Vezi ca-ti raspunsesem pe pagina anterioara.
  •  
    • 18 mesaje
    14 Aug 2010, 23:31
    0 0
    @cafe_au_lait: da... acum intelg... aici ai dreptate, cred ca m-am lasat influentata prea mult de opinia mea, insa nu am vazut nici macar u post care sa aduca in discutie copilul sau ideea de familie...

    Voiam doar sa stiu cum ar reactiona alte femei puse in situatia unei descoperiri ca asta: sotul meu s-a insurat oare din interes?
  •  
    • 8715 mesaje
    14 Aug 2010, 23:36
    0 0
    Mda, putem spune deja : "clasic"...
    Cateodata se intampla pe acest forum, ca cineva sa posteze. Si cand spun "cineva", nu ma refer la liGia si existentialele ei...
    Any way, in 80% din cazuri, daca nick-ul celui care a postat nu e cunoscut, respectivul ba e criticat ca a gresit o virgula, ba ca a inghitit cate un "i", ba i se da in cap cu ciomagul, din cauza fondului problemei expuse in respectiva postare.
    Oricum, chiar si asa putem observa cu usurinta ca "ciomageala" aplicata de catre neobositele "deontoloage", in general se datoreaza faptului ca postarea initiala a fost citita in foarte mare graba...
    Si acum stau si ma intreb: oare unde se tot grabesc aceste dragi deontoloage?
    Oare s-a deschis un concurs in care e punctata doar aceea care da prima cu ciomagul in capul omului???

  •  
    100
    • 623 mesaje
    14 Aug 2010, 23:36
    0 0
    Specific: nu ma intereseaza daca sunt troli sau nu. Ideii raspund. Sau cazului in speta

    Iti pare imposibila ideea de sot materialist?
    Asa cum sunt si femei materialiste, sunt convinsa ca exista si barbati la fel.
  •  
    • 9728 mesaje
    14 Aug 2010, 23:39
    0 0
    Eu nu cred ca s-a insurat cu tine chiar din interes, dar, a contat si asta, cu siguranta.
    De multe ori chiar conteaza, sa stii
    Barbatul tau ori e un afemeiat a-ntaia, ori asta e felul lui de a iubi , nu poate cunoaste un alt mod.

    Totul depinde de fericirea ta.
    Daca tu chiar poti sa treci peste, si chiar te simti in anumite privinte fericita cu el - zic sa mergi inainte.
    O gramada de barbati sunt cam asa ca el, ori pierde-vara, cu greu se gasesc chiar barbati buni - si liberi, adica

    Daca insa te face nefericita, atunci ar fi bine sa iti vezi de drum, separat de el.

    Deci, totul tine de fericirea ta personala - pt ca de asta depinde si fericirea copilasului vostru.
  •  
    • 9728 mesaje
    14 Aug 2010, 23:44
    0 0
    @warmfreezer, am observat ca esti mai tinerel- asa pe forum da' la un moment dat, dupa un timp, o sa vezi ca o sa ti se ia cand o sa vezi atatia troli, si potentiali troli. Si o sa te saturi sa-ti racesti gura de pomana. Trust me
  •  
    • 18 mesaje
    14 Aug 2010, 23:45
    0 0
    Multumesc cafe_au_lait, in sfarsit prima opinie de considerat si pe topic.

    Multumesc si warmfreezer pentru ca ai fost primul/prima care ai sesizat ce se intampla
  •  
    • 18 mesaje
    14 Aug 2010, 23:49
    0 0
    @cafe_au_lai: daca te saturi sa "iti racesti gura de pomana" de ce te mai obosesti sa raspunzi tuturor trolilor sau potentialilor troli? Doar nu te obliga nimeni... fiecare isi spune of-ul si spera ca exista cineva acolo care virtual isi poade da cu parerea despre ce-l doare pe el/ea... Daca asta te oboseste ar trebui doar sa ignori acele topic-uri
  •  
    • 9728 mesaje
    14 Aug 2010, 23:56
    0 0
    Relax cam asa si fac: atrag atentia, dupa care plec
  •  
    • 8715 mesaje
    15 Aug 2010, 00:04
    0 0
    @ cafe_

    No offense, my dear...
    Io nu zic ca nu exista trolli.
    Spun ca pot exista si oameni cu probleme reale.
    Sau, care chiar daca nu au probleme, doresc sa impartaseasca si altora din experientele prin care au trecut...
    Mie personal mi s-a adus aceeasi acuza la inceput.
    Desigur dupa scandalurile provocate in "cazul liGia", deja lumea nu mi s-a mai adresat astfel...
    Plus, daca e troll, care e problema???
    Te obliga cineva sa dai ca bezmeticul cu mainile in tastatura???
    Pe de alta parte, tot lumea de pe forum se plange ca e plictiseala, ca se bate apa-n piua si etc...
    Din contra, eu spun sa fim ceva mai permeabili, sa nu dam cu maciuca in capul omului, si poate dupa ce acesta prinde ceva curaj, va deveni un membru de incredere al acestui forum...
    Insa noa, eu nu ma prea pricep, ca sunt mai proaspat in viata asta...

  •  
    • 9728 mesaje
    15 Aug 2010, 00:08
    0 0
    Ma refeream ca esti mai tinerel pe forum
    Relax si tu.
    Bine ca macar nu mai scrii cu sh acelea ca erai exasperant.
    Hai, pace tie
  •  
    • 1148 mesaje
    15 Aug 2010, 00:09
    0 0
    Pai oare de unde am putea sa stim noi ce l-a motivat pe domnul acela sa se casatoreasca cu nevasta lui? nu e oare mai simplu sa fie intrebat direct inculpatul cu pricina?...zic si eu....
  •  
    • 358 mesaje
    15 Aug 2010, 00:11
    0 0
    Mai fata, tu ti-ai gasit sa-ti pui mintea cu astea? Se vede ca nu prea cunosti forumul asta. Aici nu prea e loc de spus pasuri, pentru ca e plin de gospodine limitate, care nu vad mai departe de toarta cratitei, si orice raspuns la o problema se transforma intr-un sir lung de macaneli. Vezi ca pe gastele astea le doare mai degraba de salariul tau
  •  
    • 18 mesaje
    15 Aug 2010, 00:16
    0 0
    @ mihaii_gabriel: ))) da am observat, insa am acordat prezumtia de nevinovatie la inceput. Ar fi interesant daca as deschide un topic mai dur pe o tema de sexualitate de exemplu... oare ce s-ar alege de acel topic? )))
  •  
    • 9728 mesaje
    15 Aug 2010, 00:19
    0 0
    Din nou, relax : s-au deschis o gramada de topice pe "acele" teme de sexualitate , nu vii cu absolut nimic nou sub soare, si nimeni nu sare de c.ur in sus, daca esti chiar asa curioasa le poti citi din arhiva - si cu ocazia asta te poti lamuri si tu cam ce scriu "limitatele gospodine" Posibil sa ai niste surprize, iar dragu' de arhanghel - chiar un soc
  •  
    100
    • 623 mesaje
    15 Aug 2010, 00:20
    0 0
    Mai Mihai si Gabriel in acelasi timp...
    Fiind ora adevarului, marturisesc: am citit o postare a ta, pe alt site si (mi)-am schimbat opinia.

    Cum poti scrie ca ,,eva" e de gospodine?
    Ha?
  •  
    • 18 mesaje
    15 Aug 2010, 00:20
    0 0
    @annamar: crezi ca intrebat, domnul respectiv ar recunoaste ceva? Pentru interesul general scuza lui a fost ca nu se obisnuise inca cu ideea ca e casatorit, dar ca el nu a avut relatii sexuale cu nimeni altcineva si ca ii pare rau, dar a facut-o doar ca se plictisea, dar isi iubeste sotia si... bla bla bla... ai prins ideea
  •  
    • 358 mesaje
    15 Aug 2010, 00:21
    0 0
    A, cred ca s-ar lasa cu confesiuni gretoase. Acu, referitor la problema ta, eu zic ca domnul e posibil sa se fi insurat si din interes, ia anunta-l ca te-au concediat si ca va trebui sa traiti din salariul lui o perioada, sa vezi ce zice.
  •  
    • 358 mesaje
    15 Aug 2010, 00:23
    0 0
    mai 100, pe ce site ai citit tu postari de-ale mele? ca nu sunt prea activ.. pai din nivelul elevat al discutiilor, nu s-ar zice ca se lasa prea multe dare de inteligenta pe aici, pare mai degraba un loc unde lumea nevorbita se aduna sa-si verse frustrarile.