yves-rocher

  •  
    • 59 mesaje
    31 Iul 2010, 22:37
    0 0
    ce parere aveti despre produsele astea?eu ador parfumurile lor
  •  
    • 358 mesaje
    31 Iul 2010, 23:01
    0 0
    nu am cumparat niciodata,am vazut catalogul si au preturi accesibile intradevar!
    probabil o sa incerc,da-mi o sugestie de un parfum bun DULCE! MS
  •  
    • 59 mesaje
    1 Aug 2010, 13:16
    0 0
    cred c-am incercat mai toate parfumurile lor,eram client fidel si dintr-odata n-am mai primit nimic de la ei,catalog,ceva,si de curand am comandat iar pe net catalogul,sper sa soseasca,partea haioasa era ca venea cam intr-o luna comanda,asa ca daca vroiai ceva urgent,trebuia sa comanzi din timp,plus ca taxele postale sunt maricele,dar eu pt.parfumuri le eram fidela
  •  
    • 20 mesaje
    26 Aug 2010, 17:17
    0 1
    mie chiar imi plac. Parfumurile chiar sunt bune si in plus am descoperit acum si un demachiant de la care nu ma ustura ochii. Este primul de genul asta - si am 30 de ani si ma machiez de 15, asa ca am tot incercat de toate felurile. Chiar sunt foarte entuziasmata.
  •  
    • 21 mesaje
    26 Aug 2010, 22:13
    0 0
    ador Yves Rocher !!! ador tot ce inseamna aceasta firma ... parerea mea e k sunt cei mai buni cat dsp parfum , itzi recomand Flower Party sau Ode de l`amour .
  •  
    • 1144 mesaje
    27 Aug 2010, 12:26
    0 0
    Pana anul trecut primeam masiv, cam la 2 luni, cataloagele lor pline de tot felul de minunatii. Brusc, nu mi-au mai trimis absolut nimic, nu stiu de ce. Am cumparat cam toate produsele lor, pt ca nu ma puteam abtine cand vedeam cataloagele
  •  
    • 528 mesaje
    27 Aug 2010, 13:54
    0 0
    despre ce demachiant e vorba? mi-ar trebui si mie
  •  
    • 12 mesaje
    27 Aug 2010, 14:13
    0 0
    Daca nu cuva ma insel este demachiantul Pure Calmille, il folosesc si eu, intr-adevar nu ustura ochii de la el.
  •  
    • 2791 mesaje
    28 Aug 2010, 11:02
    0 0
    si eu sunt multumita de produsele yves rocher.
    preturi bune si produse de calitate.
    gasiti pe net siteul daca doriti ceva.
  •  
    • 15 mesaje
    29 Aug 2010, 16:28
    0 0
    pentru fetele care au probleme cu punctele negre,este un gel abraziv Sebo Specific incredibil de bun...se foloseste de 2 ori pe sapt, se maseaza pe tenul umed,se lasa 3-4 min si se clateste. chiar se vad rezultate si nu mai e nevoie sa va macelariti la cosmetica in brest, toate produsele folosite m-au multumit, mai e o crema de maini Arnica, are un miros proaspat si nu e mai mult de 10 lei! Incercati produsele cu incredere...TOATE!
  •  
    • 41 mesaje
    31 Aug 2010, 22:09
    1 0
    am avut trusa de machiaj si 3 lip glos-uri la ea si este buna ....am primit-o cadou dar se merite ..pure calmile am un gel abraziv f.bun si ce imi place mult cum miroase este un deodorant pe verde ,ceai verde miroase .....plus ce am avut monstra si miroase fin e parfumul de liliac ....ns de fond de ten sau rujuri mie astea imi plac ..pup
  •  
    • 1148 mesaje
    16 Ian 2011, 19:19
    0 0
    Imi plac f mult cremele ADN si Inositol, sunt soft si super ok, doar ca-s parca tare scumpe. Sa nu luati Mascara Extra-volum de la Couleurs nature si nici creionul de ochi "khol fondant 100% natural origin", pt ca se intind f repede Si decat cu un machiaj intis sau cazut, mai bine lipsa!!!
  •  
    • 10 mesaje
    24 Ian 2011, 12:43
    1 0
    Sunt foarte bune. Cam toate cosmeticele mele sunt de la ei (sampon, gel de dus, demachiant, crema) si sunt multumita
  •  
    • 59 mesaje
    24 Ian 2011, 15:52
    0 0
    dintre parfumurile de la Yves Rocher imi place Evidence si Ming Shu,iar dintre produsele de ingrijire demachiantul/lotiune tonica din gama Sebo Specific care mi se pare ca demiachiaza si tonifica bine...
  •  
    • 5144 mesaje
    22 Ian 2013, 12:22
    1 1
    am zis eu ca trebuie sa existe un topic despre yves rocher... l-am inviat.
    am mai folosit produse de la ei si am fost relativ multumita. era un set de 28 de zile cu capsule cu serum, ceva cu germeni din grau, daca imi aduc aminte, recomandat pt regenerarea pielii. l-am folosit acum vreo doi ani si m-a ajutat, alaturi de alte tratamente, sa imi refac tenul - aveam ceva pete de la soare, nu foarte profunde, si imi tot aparea cate un cos, cand si cand.
    o perioada lunga nu am mai folosit produsele lor si nici altele de prin magazinele de cosmetice, trecand la dermatocosmetice din cauza petelor maronii care ma tot necajesc in continuare.
    la inceputul lunii ianuarie mi-am luat elixir 7.9 si crema cure solutions pt ten obosit stiind ca altadata m-am simtit bine cremele yves rocher. supriza... neplacuta: au inceput sa-mi apara comedoane.
    concluzia: fetelor cu tenul delicat nu le recomand yves rocher. nu sunt creme noncomedogenice, asa cum sunt cele din farmacii fata de alte creme de la firme de pe aceeasi treapta de pretentii cu a lor, sunt foarte bune, dar daca v-ati obisnuit tenul cu creme dermatocosmetice, yves rocher ar fi un pas inapoi in defavoarea aspectului tenului.
  •  
    • 1784 mesaje
    22 Ian 2013, 20:32
    0 0
    Mie mi-a placut mult samponul pentru par uscat..am folosit cateva luni anul trecut insa balsamul pentru varfuri uscate nu mi-a priit deloc...creme de fata nu am avut curaj sa incerc pana acum...
  •  
    • 590 mesaje
    22 Ian 2013, 22:11
    0 1
    Parfumul Moment de Bonheur l-a avut careva sa-mi spuna si mie daca intr-adevar e foarte asemanator cu Chloe by Chloe?
    Pana si fragrantica confirma asta:
    http://www.fragrantica.com/perfume/Yves-Rocher/Moment-de-Bonheur-13041.html

    Acest mesaj a fost editat de către Panther: 22 Ian 2013, 22:11
  •  
    • 6 mesaje
    24 Ian 2013, 18:04
    0 0
    buna fetelor, am pentru voi ultimul catalog de la Lad`y`s, va stau la dispozitie pt comenzi si inscrieri pe mail job_organo@yahoo.com
    http://issuu.com/ladys.ro/docs/ladys_ianuarie_2013
  •  
    • 88 mesaje
    5 Nov 2013, 21:25
    0 0
    Eu folosesc acum parfumul Ming Shu, dar mi se pare ca nu rezista deloc.

    In schimb sunt multumita de demachiantele pt ochi, fata si cremele lor, gelurile de dus. 
  •  
    • 612 mesaje
    8 Nov 2013, 22:13
    0 0
    Am de la ei parfumul evidence, so elixir, moment de bonheur, geluri de dus, dezinfectantul .crema de corp de la So Eixir...si imi plac foarte mult.
    Recomand cu incredere