Produse BIO pentru dieta:

  •  
    • 10 mesaje
    12 Mai 2010, 11:47
    0 0
    Shake dietetic BIO cu aroma de capsuni Life Impulse:
    Beneficii
    -Contine un aport important de proteine vegetale, vitamine, minerale& microelemente, ideal pentru o dieta echilibrata.
    Efecte
    -Se recomanda utilizarea frecventa in timpul dietelor. Shake-ul dietetic Life Impulse actioneza efficient impreuna cu o alimentatie cu un nivel redus de calorii. Baza shake-ului este faina de soia nemodificata genetic din culturi biologice controlate, bogata in albumina vegetala, sursa naturala de proteine. Shake-ul contine inulina, o fibra alimentara vegetala, cu caracteristici nutritionale si functionale deosebite, care ajuta la o saturatie buna si creste de asemenea absorbtia calciului si cea a magneziului. Gustul bun si natural provine de la o cantitate crescuta de concentrat de capsuni. Capsunile contin o gama larga de nutrienti, vitamina C fiind in topul acestora. Contine de asemenea si fitonutrienti si antioxidanti, care lupta impotriva radicalilor liberi. Concentratul de acerola din compozitie intareste sistemul imunitar si are efect antioxidant.Potrivit pentru persoanele care nu tolereaza lactoza si glutenul.
    Sau:Supliment alimentar BIO pentru suprimarea apetitului Life
    ***Mai multe detalii:
    http://naturallifecare.blogspot.com/ vezi catalogul LifeCare
  •  
    • 338 mesaje
    13 Mai 2010, 11:31
    0 0
    Nu am deloc incredere in produsele astea minune. Poate slabesti cu ajutorul lor, dar odata ce le abandonezi, vai de steaua ta, poti pune inapoi dublul kilogramelor eliminate.

    Bio este mararul, ceapa, ardeii si rosiile din piata! Salate cat de multe combinate cu sport!
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    13 Mai 2010, 17:17
    0 0
    shake-ul ala n-a vazut capsuni in viata lui, sunt sigura de asta. poate aroma identic naturala.
  •  
    • 417 mesaje
    14 Mai 2010, 09:35
    0 0
    mai termina cu reclama pe toate forumurile, eu nu ti-as da niciun ban ptr porcariile tale, mai bine cumpar fructe si legume, fac sport si slabesc sanatos, decat sa ma indop cu prafuri.
  •  
    • 128 mesaje
    15 Mai 2010, 09:23
    0 0
    Exact!

    Dar toata industria asta de slabit, toate promisiunile desarte cu prafuri minune nu sunt decat impozit pe prostie.

    Cine crede, plateste din greu si in final schimba cantarul cu unul ce suporta greutati mai mari.
  •  
    • 260 mesaje
    14 Dec 2013, 11:38
    0 0
    Eu nu am incredere deloc in aceste produse Bio , nimic nu mai e ca altadata , toate sunt modificate si ne trezim ca suntem mai grasi , mai bolnavi etc. Pana la urma sunt multumita daca mananc cat mai sanatos , ma refer ca nu mananc gras , seara tarziu , la fast food ..