m-am nascut fara uter

  •  
    • 4 mesaje
    7 Mai 2010, 03:29
    0 0
    buna eu sunt dana m-am nascut fara uter nu am stiut asta pana la varsta de 17 ani cand m-am dus la spital pentru un consult ginecologic ,neavand niciodata menstruatie am fost nevoita sa merg la consult si diagnosticul a fost socant mi-a zis ca nu pot avea niciodata copii......pana la urma m-am obisnuit cu ideea asta oricum au trecut 8 ani de atunci acum am auzit ca se va deschide o clinica in Anglia unde se pot implanta utere oricum la cat de repede evolueaza medicina nici nu imi fac griji imi doresc foarte mult copii si cred ca este cel mai frumos lucru cine doreste sa imi dea un sfat sau vreo informatie scrieti-mi va poop
  •  
    • 10876 mesaje
    7 Mai 2010, 09:59
    0 0
    Buna Dana.
    ma bucur foarte mult cind vad cit optimism ai in tine, nu incepi sa te vaiti, ca , vai, ce-o sa faci tu.
    Sincer, de-ar fi toata lumea ca tine, poate am trai mai bine, toata lumea sa fie optimista.
    Eu habar nu am despre nicio clinica, dar daca tu esti informata, foarte bine, iti doresc multa bafta si sanatate maxima
  •  
    • 4 mesaje
    7 Mai 2010, 22:51
    1 0
    da aceasta informatie despre clinica am descoperit-o tot aici pe site cautand ceva am dat peste acest site ma bucur cand mai pot vb cu cineva despre problema mea si ma bucur ca mi-ai scris multa sanatate te pup
  •  
    • 351 mesaje
    9 Mai 2010, 13:35
    1 6
    ce implant de utere femeie? Doamne mare ti-e gradina ta! Dar cine crezi ca-ti da tie uterul? Daca iei de la o baba nu ai cum sa procreezi cu el. Lasa ca se poate trai si fara plozi. Cine are sa-i traiasca cine n-are sa nu-i doresca!
  •  
    • 38 mesaje
    9 Mai 2010, 20:35
    0 1
    Cata rautate! Urat! Te simti bine cand faci astfel de comentarii, banuiesc. Sa iti fie rusine. Nu inteleg ce cauti pe astfel de forumuri. Probabil nu ai altceva mai bun de facut...
  •  
    • 10876 mesaje
    9 Mai 2010, 23:25
    0 0
    Mai catalina, dar de femei in moarte cerebrala ai auzit?
    de donatori de organe ai auzit?
    asa cum se face un transplant de ficat, de rinichi, pina si de retina, poate fata a citit ca exista posibilitatea asta.Medicina a avansat destul de mult.
  •  
    • 4 mesaje
    10 Mai 2010, 00:53
    0 0
    Lăsaţi fetelor ca dacă doamna ori nu se controlează când scrie ori chiar ii face plăcere sa raneasca persoane . Eu mai specific încă odată pentru astfel de persoane am intrat pe pe acest site si am găsit un documentar in care scrie ca in decurs a doi ani in Anglia o echipa de medici vor sa deschidă o clinica special pentru transplantul de uter . Si pentru doamna respectiva dacă nu se mai documenteaza poate afla de pe Internet ca a si avut loc un transplant de uter dar a fost un esec total din cauza unei greşeli de legătura sanguina a unui vas de sânge va multumesc fetelor toate cele bune
  •  
    • 627 mesaje
    10 Mai 2010, 10:27
    0 0
    catalina, cred ca nu isi are rost mesajul tau ..ai fost oricum OFF TOPIC ,URATTTTTT!
    Unde sunt MODERATORII?
  •  
    • 1890 mesaje
    10 Mai 2010, 11:15
    0 0
    Cred ca e destul de greu cu transplantul mai ales ca exista fenomenul de respingere a organului. Totusi imi place optimismul tau, e tonic. Iar daca se intimpla sa nu-ti realizezi visul poti adopta un copil in ultima instanta.
  •  
    • 382 mesaje
    10 Mai 2010, 14:48
    0 0
    Tot inainte dana, nu-ti pierde curajul si speranta.Medicina nu sta pe loc, numai ca nu sunt sigura ca la noi in Romania are sanse sa avanseze. Sanatate multa
  •  
    • 4411 mesaje
    10 Mai 2010, 21:48
    0 0
    Nu m-ar mira sa se poata face un astfel de implant/transplant insa daca totusi nu,adoptia este o solutie...Sanatate maxima
  •  
    9 Ian 2011, 14:22
    0 0
    dana1985 said:
    buna eu sunt dana m-am nascut fara uter nu am stiut asta pana la varsta de 17 ani cand m-am dus la spital pentru un consult ginecologic ,neavand niciodata menstruatie am fost nevoita sa merg la consult si diagnosticul a fost socant mi-a zis ca nu pot avea niciodata copii......pana la urma m-am obisnuit cu ideea asta oricum au trecut 8 ani de atunci acum am auzit ca se va deschide o clinica in Anglia unde se pot implanta utere oricum la cat de repede evolueaza medicina nici nu imi fac griji imi doresc foarte mult copii si cred ca este cel mai frumos lucru cine doreste sa imi dea un sfat sau vreo informatie scrieti-mi va poop

     mult curaj in continuare iar daca mai auzi ceva infomatii sa revii te rog

  •  
    9 Ian 2011, 14:23
    0 0
    te poop
  •  
    9 Ian 2011, 14:23
    0 0
    esi foarte curajoasa
  •  
    • 1 mesaje
    29 Nov 2018, 15:47
    1 0
    Buna! Și eu m-am născut fără uter..am fost la control și mi-au zis că nu am nici uter nici ovare.
    Eu stau in Suedia acuma și aici sau făcut șefa transplant de uter și a fost o reușită. Din cate știu eu 3-5 copii sau născut deja pe calea aceasta. Și eu am vrut să îmi fac dar soțul meu nu este de acord că nu vrea să mă pună în pericol deoarece trebuie sa treci prin multe etape. Bafta tuturor!