caut ginecolog bun, in Bucuresti

  •  
    • 1 mesaje
    14 Sep 2017, 16:50
    5 31
    Buna ziua. Eu am nascut acum 1 an si jumatate la maternitatea bucur cu dr. Denisa Balalau. O recomand tuturor! Am avut o sarcina cu probleme si datorita dansei am ajuns sa nasc cu bine la termen. Mi-a explicat pas cu pas ce este de facut si de cate ori am avut nevoie sa vin la consultatii m-a primit foarte repede. Cand am nascut a venit noaptea de acasa, desi si dansa era gravida si mai avea putin pana nastea. Este o doamna doctor foarte tanara si priceputa care isi da tot interesul pentru paciente. 
  •  
    • 1 mesaje
    21 Nov 2017, 14:32
    12 5
    Buna, fetelor,
    Vreau doar sa va spun sa va feriti de asa-zisa d-na doctor Anca Sultan ce lucreaza la Medicover, Sanador si Regina Maria. Am avut proasta inpiratie ca in sarcina sa imi pun in mana ei soarta mea si a baietelului meu si rezultatele erau cat p-aci sa fie tragice. Din cauza unor probleme pe care d-na doctor nici nu le-a observat la ecografie, contractiile au venit mai repede decat erau programate. I-am comunicat doamnei doctor despre acest lucru si despre unele probleme pe care le depistase un alt medic la ecografie. Cand contractiile s-au accentuat si era clar ca voi naste cu mai bine de o luna mai devreme decat era planificat, d-na doctor a inceput sa nu-mi mai raspunda la telefon. Cand durerile au devenit insuportabile m-am dus la spital, asistentele au sunat-o pe d-na doctor si au primit raspuns ca nu poate sa vina. E ocupata. Probabil i-a fost frica sa nu fie implicata intr-un caz cu probleme. Noroc cu un domn doctor de garda care a avut grija ca Mihai sa se nasca bine si sanatos.
    Ce sfat vreau eu sa dau pentru viitoarele mamici: nu va duceti la doctori ce lucreaza in multe clinici in acelasi timp. E foarte probabil ca acestia sa fie ahtiati dupa bani si sa fie mai putini preocupati de pacientii lor. Probabil ca daca d-na doctor Anca Sultan nu incerca sa ia cate o pacienta la fiecare 10 minute reusea sa faca mai bine ecografia. Pt frica de cazuri complicate n-am insa nici o scuza. D-na doctor nu este un medic adevarat ci numai o masina de facut bani.
  •  
    • 1 mesaje
    28 Feb 2018, 21:26
    7 22
    A nascut cineva cu D-na Doctor Damian Cristina?As vrea cateva pareri daca are cineva.
  •  
    • 1 mesaje
    20 Iul 2018, 05:17
    1 0
    Buna ziua. Ma numesc Adriana Lieggi. Doresc sa va adresez cateva intrebari referitor la contraceptivele diane 35. Dar nu inainte de a va spune cateva lucruri despre mine : am 35 de ani si o fetita de 5 ani. Am avut intreruperi de sarcina 2. Una la 18-19 ani si una la un an doi dupa nasterea fetitei mele. Am avut operatie la trompele uterine la 19 ani. Practic un control cu camere deoarece trompele aveau infectie iar la ecografii nu se vedea. Mi sa spus ca acest lucru se datoreaza racelilor ne tratate. In 2009 am facut operatie pentru implanturi mamare. Nu sunt alergica la nimic nu sufar de apsolut nimic si nu am in familie persoane care sa aiba sau au avut ceva grav care sa fie ereditar. Deci nimic din aceste lucruri. Testul de papanicolau l-am facut in franta anul acesta in luna martie iar rezultatul este foarte bun. Am facut si mamografie acum 2 ani si la fel rezultatul este foarte bun.In luna ianuarie am incercat un sterilet hormonal Milena. Exact o luna dupa care l-am scos. Cauza : nu am avut cosuri pe fata in viata mea. Nici la menstruatii si nici pe perioada sau dupa sarcina. Iar imediat ce am avut acest sterilet ,la o saptamana sanii dureau foarte tare iar fata plina de cosuri care nici in acest moment nu au disparut. Tenul il am mixt-gras. Contraceptive eu am mai luat cand eram tanara. Primele cu multi ani in urma au fost triregol urmata apoi de pauza de cativa ani apoi un mic chist ovarian urmat apoi de diane 35 timp de 6 luni timp in care a disparut chistul. Apoi iar pauza de cativa ani si dinou contraceptive timp de 4-5 luni dar nu mai stiu cum se numesc. Mi-au fost date de un medic din franta deoarece ma dureau sanii la menstruatie. Apoi le-am intrerupt deoarece Eram pregatita pentru un copil. Dupa ce am nascut nu am mai luat nimic pana la acest sterilet care a durat o luna. In acest moment nu iau nici un fel de contraceptiv sau tratament. Daca ajuta la ceva, am 1,65 cm. 50 kg. Nu beau nu ma droghez. Dar fumez un pachet de tigari la zi , cu exceptiile zilelor cand am activitate ( muncesc sau orice alta treaba). V-am spus tot despre mine. Intrebarea mea este : DACA POT SA IAU DIANE 35 IN ACESTE CONDITII DE MAI SUS ? Eu cred ca m-ar ajuta tinand cont la ce am pe fata in acest moment ce nu am avut in viata mea si totul de la acel sterilet. Va multumesc frumos pentru timpul acordat. Astept nerabdatoare raspunsul dumneavoastra. O zi frumoasa.
  •  
    • 84 mesaje
    27 Dec 2018, 11:13
    2 0
    Dupa lungi cautari, am ajuns la dr. Silviu Istoc, un medic exceptional. Pot vorbi cu el absolut orice, cum nu o puteam face cu alti medici. La el am fost si pe toata durata sarcinii si ii sunt recunoscatoare ca a avut rabdarea sa-mi explice fiecare chestie minora pe care nu o stiam. Il recomand. De asemenea, este specializat in interventie la paroscopica, in care fibromul este indepartat fara a fi afectat uterul, ceea ce mi se pare o procedura extrem de benefica pentru femeile care se confrunta cu o astfel de problema. Il recomand cu incredere!
  •  
    • 84 mesaje
    27 Feb 2020, 10:22
    2 1
    Din propria mea experienta, dr. Silviu Istoc este cel mai bun si cel mai pregatit medic ginecolog. Mie mi-a monitorizat sarcina si sunt extrem de multumita de el. A fost foarte atent si mi-a demonstrat cat de bine isi cunoaste meseria. Un om calm, care te face sa te simti confortabila in orice circumstanta. Recomand!