diane 35

  •  
    • 1 mesaje
    18 Oct 2004, 11:27
    0 0
    Va rog si eu cartea.Adresa este liligrigorov@yahoo.com.Multumesc
  •  
    • 68 mesaje
    19 Oct 2004, 15:17
    0 0
    Va rog mult, vreau si eu cartea. Adresa mea este gabriela_statescu@yahoo.com. Multumesc mult.
  •  
    • 1 mesaje
    23 Nov 2005, 13:35
    0 0
    a
    Acest mesaj a fost editat de către emili: 9 Dec 2012, 14:58
  •  
    • 219 mesaje
    4 Dec 2005, 07:00
    0 0
    vai ce m-ati speriat!eu am terminat prima folie de diane 35,sanii mi s-au modelat,insa m-am ales cu o celulita de groaza,m-am ingrasat si cosurile nu mi-au trecut.medicul mi-a spus sa le iau 6 luni...oooof!
  •  
    • 239 mesaje
    4 Dec 2005, 10:12
    0 1
    Antropa, fa sport!!!Eu nu stiu ce sa zic, dar nu pot sa cred ca dupa o luna de luat diane 35 ai facut dintr-o data celulita!!!!Si eu am terminat prima folie de Diane 35 si nu am patit absolut nimic! Din contra nu mai am dureri premenstruale si nu m-am mai umplut de cosuri, cum pateam de fiecare data cand eram pe ciclu!!
    Etheria is curioasa si eu in privinta acelei carti cu tratamente naturiste ptr acnee!Poti sa mi-o trimiti la bia21angel@yahoo.com plz!!!
  •  
    • 40 mesaje
    4 Dec 2005, 12:04
    0 0
    pt hirsutism am incercat tinctura de marar si a mers bine. incetineste cresterea pilozitatii si am descoperit zone destul de mari unde parul a uitat c tre sa iasa, parul de pe picioare. ca la orice trat naturist, cred ca secretul consta in constanta si respectarea unui regim sanatos de viata. din cind in cind mai fac si excese, dar din cind in cind.succes in tratarea problemelor!
  •  
    • 219 mesaje
    8 Dec 2005, 13:30
    0 0
    evelor,eu sunt plina de cosuri desi a luat deja o folie de diane 35...
  •  
    • 239 mesaje
    8 Dec 2005, 16:01
    2 0
    Si eu am terminat o folie de diane 35 si nu mai am nici un cos!
    Antropa de ce nu mergi la medic , poate ca dianele nu sunt bune ptr tine! Oricum eu stiu ca dupa 3-4 luni se vad rezultatele in privinta cosurulor, asa scrie si pe prospect!!!
    Eu nu am remarcat nici un efect negativ de la diane, nu ma doare capu, nu am greturi, nu m-am ingrasat, nu am facut celulita, nu mi-au crescut sanii... absolut nimic, inafara de faptul ca nu imi mai apar cosuri!!!
    PS: ETHERIA daca tot scrii pe forum ca esti dispusa sa trimiti o carte ptr tratarea acneei, atunci trimite-o!Sau daca nu, macar nu scrie si nu incerca sa convingi pe cineva sa nu foloseasca un tratament prescris de medic cum ar fi diane 35!!!
  •  
    • 1 mesaje
    17 Feb 2010, 20:47
    0 0
    buna! am gasit intamplator acest forum pe net,cautand mai multe despre diane35...Si mie mi l-a prescris medicul endocrinolog tot pentru acnee,insa nu cred ca o sa incep sa il iau in urma la ceea ce am citit pe forum ,si ,mai ales,din cauza celor povestite de atatea cunostinte care au luat acest medicament... am inteles ca poti face si noduli la sani si o gramada de complicatii. Deci,nu vreau sa ma risc... As vrea ff mult sa imi trimiti si mie cartea aceea despre tratamentul naturist pt acnee... Deja m-am saturat de toate cremele si prostiile aparute pe piata... mailul meu este: ona_laura@yahoo.com . Multumesc muult!!
  •  
    • 1 mesaje
    30 Mar 2010, 11:18
    0 0
    Buna,am inceput sa iau diane35 de o saptamana, desi mi-e cam frica de toate efectele secundare pe care le are, m-am hotarat sa le iau deoarece nu-mi mai suport acneea,nu e un capriciu de adolescenta...am 23 de ani,si am ani buni de lupta cu acneea, extern pana acum,am incercat tot ce e posibil si imposibil si m-am ferit de pastile cat am putut, am incercat si toate remediile naturiste, am baut argila si m-am dat pana si cu mibazon(crema pt vaci),pana acum nu am decat dureri de cap..ameteli suportabile, le iau impreuna cu liv52,si ma rog ca asta sa fie solutia! cat despre ingrasat, nu ar fi o problema pt mine pt ca sunt cam slabuta,aveam de ales intre 2 rele,diane35 si roacutane,si am incercat sa o aleg e cea mai putin rea! cine are cartea, poate mi-o trimite si mie mani_hodea@yahoo.com, mult succes!
  •  
    • 1 mesaje
    4 Mai 2010, 10:51
    0 0
    buna fetelor. ieri am fost si eu la dr si mi-a prescris diane 35,eu le-am vr ca metoda contraceptiva,am citit msjele voastre si vad ca parerile sunt impartite. difera efectele,nu sunt la toate aceleasi. vroiam sa va intreb daca nu am cum sa iau pastila din 1zi de menstruatie,e ok daca o iau din a 2 a? n-am mai luat pana akm deloc si chiar nu stiu. va pup si ms!
  •  
    • 1 mesaje
    27 Aug 2010, 00:45
    0 0
    vreau sa stiu despre ce carte e vorba aia cu acnee, in mod nautrist. te rog
  •  
    • 122 mesaje
    27 Aug 2010, 11:19
    0 0
    Buna.
    Am fost si eu la endocrinolog si am facut analize si mi-a iesit testosteronul liber destul de mare si mi-a spus sa iau Diane 35. Acceasi problema o am si eu, acneea, dar pe langa asta caderea parului. Medicul mi-a spus ca asta este cauza, testosteronul marit. Deocamdata nu observ nimic deoarece abia am terminat de luat prima cutie.
    Dupa ce voi inceta sa le mai iau intradevar vor reveni cosurile?
  •  
    • 1 mesaje
    20 Feb 2012, 10:48
    0 0
    buna, e prima data cand postez pe un forum. Problema mea este ca iau de ceva timp diane 35, dar nu mai vreau sa depind de ele, te rog Etheria imi trimiti si mie cartea pe mail igabytza@yahoo.com. Iti multumesc din suflet.
  •  
    • 28 mesaje
    27 Feb 2012, 11:17
    0 0
    Si eu am luat din cauza polichisturilor Diane 35, dar dupa ce am incetat tratamentul, la cateva luni mi-a reaparut acneea. Am scapat de polihisturi dar cu acneea am reusit sa o stapanesc cu ajutorul peelingului chimic. Il fac o data pe an si am tenul curat.
  •  
    • 68 mesaje
    4 Mar 2012, 23:36
    0 0
    Eu am stat pe diane 35 vreo doi ani, la recomandarea doctorului, pentru niste chisturi care era posibil sa existe sansa sa se formeze la un moment dat. Aveam tenul impecabil, nicio problema...
    M-am lasat cand am citit pe net ca ar fi interzis in anumite tari, mai ales pentru persoane cu antecedente in familie cu boli de inima (ceea ce era cazul). M-am ales cu o acnee CRUNTA, pe corp si pe fata, cu celulita pe fund si vergeturi.
    Ca sa nu mai zic ca mie doctorul mi le-a recomandat si de anticonceptionale si ulterior de la alt doctor am aflat ca nu prea isi fac treaba bine din punctul asta de vedere... bine ca nu am stat in grija lor
    Nu pot sa zic ca nu sunt bine, doar ca eu le-am injurat fooaaaaaarte mult. Si ca ar fi bine sa mai consulti 1-2 doctori. In general cu endocrinologia nu e joaca  
  •  
    • 1 mesaje
    4 Aug 2013, 00:03
    0 0
    vreau si eu cartea va rog. doina.girbu@gmail.com
  •  
    • 3 mesaje
    14 Oct 2018, 08:47
    0 0
    Buna! Iau Diane 35 doar de 2 luni( mai am 6 pastile pana termin al 2lea blister) si m am umplut de par peste tot. Acum trebuie sa apelez la epilare definitiva. Mi-au fost recomandate pentru tratarea AGA insa, nu cred este normal sa apara hirsutismul si problemele mele sa se dubleze.
    Acest mesaj a fost editat de către Roxanass: 14 Oct 2018, 08:51