Inhibare pofta mincare

  •  
    • 1352 mesaje
    30 Apr 2010, 14:50
    0 0
    Nu poti face o detoxifiere a organismului cu carne si branza.Proteine cam asta inseamna.....
  •  
    • 10876 mesaje
    30 Apr 2010, 16:48
    0 0
    Rideam ca eram uscata de slaba si nu intelegeam cum poti fi gras.
    Tineretea.....
  •  
    • 9 mesaje
    30 Apr 2010, 17:27
    1 0
    Astept pareri!!!
    Azi m am intalnit cu una dintre colegele de la munca si nu mi a venit sa cred ca vazand-o cu un tricou mulat nu mai avea burta si colaceii de acum cateva zile. Am intrebat-o ce a facut si mi a spus ca de 2 saptamni tine o dieta. Rezultatele se vad foarte tare. A slabit si in zona fundului, dar si in zona taliei unde avea colacei si burta in mai multe straturi. Nu a scapat cu totul de ele, dar e evident . Atasez in comentariul urmator dieta si astept sa imi spuneti cum vi se pare.De luni am de gand sa ma apuc de ea
  •  
    • 9 mesaje
    30 Apr 2010, 17:28
    0 0
    ZIUA 1
    D: o cafea cu lapte
    P: 2 rosii, 2 oua tari, 1 corn
    C: carne de pui, salata cu lamaie

    ZIUA 2
    D: cafea cu putin lapte
    P: 1 pui cu salata verde si lamaie
    C: un ananas taiat bucati cu un iaurt

    ZIUA 3
    D: o cafea cu lapte si un corn
    P: 2 oua tari, o conserva de peste in ulei, salata verde si un corn
    C: 10 grame sunca de vita, 2 rosii

    ZIUA 4
    D: o cafea cu lapte si un corn
    P: 1 pui si salata si multa lamaie
    C: cartofi fierti cu salata verde si zeama de lamaie

    ZIUA 5
    D: 1 corn cu cafea cu lapte
    P: 2 oua tari, o conserva de peste, salata si un corn
    C: 20 grame sunca de curcan, fructe (banane)

    ZIUA 6
    D: ceai cu lamaie
    P: 2 rosii, 2 oua tari si un corn
    C: orice

    ZIUA 7
    D: o cafea cu lapte
    P: 1 pui cu salata
    C: rosii si fructe
  •  
    • 21507 mesaje
    30 Apr 2010, 17:47
    0 0
    is cam de acord cu ce-a scris bertha,imi paru c-a facut o observatie si-atit...nush cum arata ligia,da' avem si noi p'aicea,sefe la clinici de obezitati,dau sfaturi de slabire si ele umplu scaunu'...ce incredere sa aiba omu' sa slabeasca cind se uita la tine ma repet,e observatie,nu acuzatie ori judecata
  •  
    • 2487 mesaje
    30 Apr 2010, 18:04
    0 0
    Mariana, o intrebare, un pui intreg la o masa ?

    Altfel pare ok, poate mai variata carnea cu peste , curcan sau vita si un plus de gustari, ceai si fructe.
  •  
    • 6798 mesaje
    30 Apr 2010, 19:31
    0 0
    mika, exact asta am vrut sa spun.
    se pare ca nu stiu eu sa ma exprim cum trebuie
  •  
    • 9 mesaje
    4 Mai 2010, 07:26
    0 0
    Asa scrie pe dieta, un pui intreg. Dar mananci cat poti. Eu cred ca am mancat cam 250 de grame. Cam asa. Sunt in a treia zi de dieta si astept sa treaca saptamana sa vad daca am dat ceva jos Saru mana de sfat, cu carnea de peste si curcan.
  •  
    • 1352 mesaje
    4 Mai 2010, 18:44
    0 0
    Mariana,dieta pe care ai prezentat-o e o simpla dieta hipocalorica,cu principii de separare a glucidelor de grasimi.Nu are nimic special.
  •  
    • 3 mesaje
    4 Mai 2010, 22:53
    0 0
    Buna Miki,

    Uite eu am inceput o dieta sa zic asa cu niste pastilute Appel cider vinegar...imediat am o saptamana si am dat jos 2 kg..iau de 3 ori pe zi si crede-ma ca ma trezeam noaptea la 1 si bagam ca sparta in mione,dar de cand iau aceste pastile de la ora 6 nu mai mananc nimic....am gasit si pareri diferite de aceste pastile ca nu sunt bune...cel putin pe mine ma ajuta....
  •  
    • 338 mesaje
    5 Mai 2010, 08:28
    0 0
    Toate medicamentele pentru slabit au efecte miraculoase la inceput pentru ca dau rezultate. DAR! DAR! DAR! Nu sunt indicate toata viata. Cum inceteaza administrarea lor, cum revin kilogramele in bumerang!

    Atentie!
  •  
    • 10876 mesaje
    5 Mai 2010, 09:47
    0 0
    Eu am luat anul trecut super slim.Mi-au fost ok, cu toate ca acuzam o sete de ma termina.Nu am mai luat si a doua luna din motive de comoditate, mi s-a stricat masina si sa ma duc pe jos la gagica de mi le dadea, nu ma dusai.
    Mi-e greu cu regimul asta de mi l-a dat nutritionista.E destula mincare, nu asta e pb.Pb e ca intre mese io rontaiam mereu cite ceva.Plus ca micul dejun e singura masa pe care n-o maninc cu nervi, restul le maninc in certuri si scandaluri.
    O fi si asta o problema, sa maninci linistit, nu stresat
  •  
    • 7673 mesaje
    5 Mai 2010, 10:26
    0 0
    miki,nici io nu puteam sa mananc nimic la micul dejun,dar....acum mananc fructe sau un bol cu cereale
    trebuie intr-adevar sa ai masa linistita .....sa mesteci cu rabdare alimentele
  •  
    • 1767 mesaje
    5 Mai 2010, 10:30
    0 0
    Cum sa mananci in certuri si scandaluri? In fiecare zi??? Ai ma...
  •  
    • 3 mesaje
    5 Mai 2010, 11:09
    0 0
    buna fetelor,
    sa stiti ca si activia e ff bun..incercati 14 zile..nici eu n-am crezut dar chiar da roade...te simti mai bine si nu mai esti balonata...
  •  
    • 10876 mesaje
    5 Mai 2010, 15:19
    0 0
    Din pacate asa e.Micul dejun il maninc la 9, cind a mare e la scoala iar a mica inca sforaie.Distractia incepe la prinz cind amindoua sunt acasa si incep ca aia nu maninca, ca aia nu vor, aia o mai varsa pe jos, ailalta o mai arunca pe pereti si uite asa se duce dreaq linistea mea
    Activia e ok, eu sunt grasa, nu balonata
  •  
    • 7673 mesaje
    5 Mai 2010, 19:13
    0 0
    miki,trimite-le la mine ............ pe fete ,ca le dau eu militaria jos din pod
  •  
    • 338 mesaje
    5 Mai 2010, 21:25
    0 0
    Ce dragute sunteti !!!
  •  
    • 7673 mesaje
    12 Mai 2010, 10:37
    0 0
    miki,nu mai ai nici o noutate?astept vesti
  •  
    • 10876 mesaje
    12 Mai 2010, 15:36
    0 0
    mari noutati nu am, ca nu pot sa tin regimul ala strict
    In schimb, azi am reusit sa stau pe steparu ala cu minere 15 minute.
    pai ziceai ca-mi toarna careva o galeata cu apa in cap, asa curgeau apele pe mine.
    Eu, care de la sauna ies uscata.
    ma duc zproape zilnik la sala, nu mai mi se pare o corvoada
    N-am fost niciodata adepta mincarurilor gatite, io cu fast fudu am probleme.
    mai un big mec, mai o piza, mai o aripioara.
    Le-am lasat si pe astea moale rau si cu bautura am taiat-o total.
    Sper sa reusesc ceva.In kile, variez mereu +- doua kile.Oricum, nu mai trec peste cite kile am.Adica variez intre 78-80.mai sus de 80 nu se duce.
    mai scap cite o prajitura, nu mai scap platoul, mai scap cite o bomboana.
    sa vedem ce naibii o iesi