din categoria "ma plictisesc"

  •  
    • 567 mesaje
    3 Feb 2010, 21:38
    0 0
    Gheorghe isi inmormanteaza soacra. Vine omu’ nostru acasa si cand sa deschida poarta ii pica o tigla in cap. Gheorghe contrariat se uita spre cer:
    - Ai si ajuns, scarba?!


    Tiganca intarzie. La sosirea ei, tiganul, nervos, o intreaba:
    - Unde-ai fost, fa?
    - La servici.
    - Fa, te rup, pana la ora asta la servici?
    - Taci omule c-am luat salariul si am fost la piata la cumparaturi.
    - Si ce ai cumparat, fa ?
    - Ete asta am cumparat, zice tigana si ii arata o lingura de lemn.
    - Auzi fa , firai a dracu', noi n-avem bani de-o tuica si tu cumperi mobila....


    In ajunul noptii nuntii, tinarul ungur asculta ultimele sfaturi ale tatalui sau:
    - Fiul meu, cind vei intra in camera, iti vei lua femeia in brate pentru ca un ungur e PUTERNIC. Apoi, o arunci in scârba pe pat pentru ca un ungur e MANDRU. Apoi, te dezbraci la pielea goala pentru ca un ungur e FRUMOS.
    A doua zi, tatal il intreaba pe fiu ce s-a intimplat:
    - Am facut cum mi-ai spus tu, mi-am dus femeia in brate pâna in camera, pentru ca un ungur e PUTERNIC, apoi am aruncat-o in scârba pe pat pentru ca un ungur e MINDRU. M-am dezbracat ca sa ii arat ca un ungur e FRUMOS. Apoi m-am masturbat in fata ei ca sa ii arat ca un ungur e INDEPENDENT si AUTONOM!


    O doamna merge hotarata sa-si cumpere un papagal vorbitor. Neavand prea multi bani se decide pentru cel mai ieftin,desi nu era cel mai urat.
    Vanzatorul: Doamna,aveti copii?
    Doamna: Da,am o fata,dar nu vad ce importanta are. Papagalul e sanatos?Vorbeste?
    Vanzatorul: Da doamna,e sanatos si e vorbitor,problema este ca a fost al unei case de rendez-vous si va dati seama ca vocabularul lui nu este unul propice pentru fiica dumneavoastra.
    Doamna: Stati linistit!Sunt sigura ca il vom putea invata sa vorbeasca frumos. Il cumpar.
    Ajunsi acasa,papagalul se instaleaza in noua lui cusca si incepe sa vorbeasca:
    -Casa de randez-vous noua,madame noua
    Cucuana tipa la el si reuseste intr-un final sa-l potoleasca. Fetita,deja adolescenta,ajunge de la scoala si intra sa-si vada papagalul. Acesta:
    -Casa de randez-vous noua,madame noua, c^^^a noua!
    Fetele s-au suparat,au tipat la el,intr-un final au reusit sa-l calmeze.
    Seara ajunge sotul acasa. Papagalul:
    -Salut Emile!
  •  
    • 64 mesaje
    6 Feb 2010, 17:31
    0 0
    Ultimul banc e super
  •  
    • 2 mesaje
    27 Feb 2010, 01:53
    0 0
    tare si ala cu ungurul
  •  
    • 2323 mesaje
    1 Mar 2010, 14:50
    0 0
  •  
    • 4 mesaje
    5 Mar 2010, 18:35
    0 0
    Iepurasul la farmacie:
    - Tanti, vreau si eu niste droguri.
    - Taci ma, esti nebun, ne ia politia pe toti. Vino maine.
    A doua zi:
    - Tanti, vreau droguri.
    - Gura, ca n-am facut inca rost. Vino maine.
    A treia zi:
    - Tanti, drogurile.
    - Gata, am adus, hai aici dupa tejghea sa-ti dau.
    La care iepurasul iese repede in strada si incepe sa strige:
    - Nenea politistul, nenea politistul, la farmacie au droguri!



    Un tip se duce sa-si cumpere un papagal de la un magazin. Intra el,se uita si vede un papagal frumos care avea legat de fiecare picior cate o sforicica. Mirat il intreaba pe vanzator de ce are papagalul sforile legate de picioare,la care acesta raspunde:
    "Daca trageti de sfoara de la piciorul drept, papagalul vorbeste in engleza,daca trageti de sfoara de la stangul,vorbeste in franceza."
    "Vai ce frumos",spuse omul nostru,"si daca-l trag de amandoua odata ce se intampla?"
    "O sa cad in cur,bai prostule" raspunse papagalul......


    Un soricel satul de viata din Romania, neavand viza, se duce la elefant.
    - Elefantule, stii, tu ai viza, vrei sa ma ajuti si pe mine sa ies din tara?
    - Pai cum?
    - Pai tu esti mare, ma ascunzi si pe mine undeva!
    Il ia elefantul pe soricel in buzunarul de la piept. La vama, crocodilii:
    - Ce-ai acolo?
    - Pai, geamantane.
    Il controleza si ajung la buzunar.
    - Ce-ai aici?
    La care elefantul, lovindu-se peste buzunar:
    - Poza unui prieten!


    Doua bufnite intr-un copac.
    Una - buhuhu
    Alta - buhuhu in floricica mati ca m-ai speriat