Atentie! Nu luati pastile de slabit ALLI

  •  
    • 6 mesaje
    25 Ian 2010, 21:09
    1 0
    poate pastilele ar trebui sa le lasam pe un seratar la farmacie, cel putin cele pentru slabit... eu prefer sportul si cand am bani unmasaj sau de ziua mea am mers http://www.goskin.ro/endermologie-starvac.php pentru un tratament... mai mult de relaxare
  •  
    • 38 mesaje
    27 Ian 2010, 17:46
    2 1
    Da Annishka si eu sunt de acord ca cel mai important este sa tii dieta si sa faci sport. Totusi uneori este bine sa iti cresti moralul cu pastile de slabit, atunci cand sunt naturale si realizate pe baza de ingrediente naturale. Iti cresc moralul slabindu-te 5 kilograme si dupa nu iti mai vine sa bagi in tine ca innecata sa pierzi rezultatele.

    Cel mai bine este sa incerci sa ajungi intr-un echilibru tu cu tine. Sa tii o dieta bogata in vitamine, minerale, nutritienti, dar care sa si respecte proportiile normale de proteine, grasimi, carbohidrati. Grasimile sa nu fie dintre cele saturate.

    La dieta sanatoasa as adaug mese la aceleasi ore, exercitii sportive practicate zilnic si pe cat posibil odihna si relaxare in dozele necesare.

    Uite, daca te ajuta, am un pont in plus, daca simti nevoia sa si dai cateva kilograme jos mai repede si fara mari eforturi. Am mai povestit deja si pe un alt topic de pe acest forum despre niste pastile naturale pe care le-am incercat aici in Belgia. Se numesc XL-S si cred ca exista si in Romania - am gasit cautand pe Google acest site: www.xl-s.ro si par a fi aceleasi capsule de slabit naturale. Sunt practic niste pastile pe care le inghiti inainte de cele 2 mese consistente ale unei zile (iei cate 2 pastile inainte de fiecare masa) si aceste pastile elimina/absord grasimile din masa pe care urmeaza sa o mananci. Practic nu te ingrasi din masa pe care urmeaza sa o mananci.Pentru mine au avut efect practic fara niciun efort.

    A se intelege de aici ca am luat doua luni XL-S - sunt in euro in jur de 50 euro pe luna sau putintel mai mult - si am slabit 6 kg in mod natural si treptat. Mie una mi se pare super ok.
  •  
    • 10 mesaje
    28 Ian 2010, 12:24
    0 0
    DOAMNE FERESTE!

    Deci mi se pare mult mai putin penibil sa fii gras, decat sa ajungi cumva sa te caci pe tine. Cred ca deveni atat de scarbita de mine insami ca pur si simplu nu as mai putea sa ma uit la mine in oglinda. M-as simt ca un soi de monstruozitate grasa.

    Doamne fereste, deci nici nu ma gandesc sa mai incerc vreodata Alli. Jesus Christ!
  •  
    • 5 mesaje
    28 Ian 2010, 20:28
    0 0
    Subscriu. Puteau sa faca ceva mai bun la pretul asta.
  •  
    • 2791 mesaje
    29 Ian 2010, 00:38
    0 0
    mai, depinde de organism...zic si eu
  •  
    • 3 mesaje
    31 Ian 2010, 18:50
    0 0
    Buna fetelor!m-am tot uitat pe-aici prin comenturile voastre si am vazut pareri si pareri.eu sunt obsedata de greutatea mea si d a slabi.am 1.60 si 53kg,mi se par 'o gramada'de kg......,in fine.vroiam sa va spun k si eu am folosit in iunie 'magnifica 'pilula de slabit sau cam asa ceva,dupa aam vazut rezultatele la mama mea.si culmea e k ii faceam o ditamai morala sa nu mai ia pt k sunt f periculoase,ba chiar i le-am aruncatdupa un timp am sis:hai...d c nu?si am luat cam o luna si jumatate.am slabit intr-adevar vreo 5 sau 6 kk,dar simptomele pe care le ai in momentul in care folosesti acele pilule sunt groaznice.ameteli,stari de voma palpitatii,si insomnii. eacevarat k dupa un timp te obisnuiesti cu ele dar,,,,,,,,,.pana acum vreo luna si ceva mi-am pastrat kg pe care le obtinusem de la acele pastile,si mancam chiam cam c vroiam,insa acum am luat iar in greutate,si am hot sa iau acele pastile xl-s,azi e a patra zi,dar nici gand sa merg pe strada si sa mirosdin contra iti poate provoca constipatie.eu anu am auzit de la nimeni de acest efect secundar mai ales k le folosesc eu!nu va contrazic dar nici nu aprob.sper sa dea rezultate.eu nu prea sunt asa de increzatoare in aceste pastile xl-s.cert e k desi a dat rezultate acele pastile chinezesti,nu o sa le mai folosesc never!!!o sa va tin la curent dak slabesc de la xl-s sau nu.dar nu prea cred
  •  
    • 3 mesaje
    31 Ian 2010, 18:55
    1 0
    sunt tare curioasa de rezultat!pana acum niciun rezultat,poate pt k e abia a patra zi.care ati mai folosit xl-s?a dat rezultate bune?
  •  
    • 3 mesaje
    31 Ian 2010, 19:07
    0 1
    a folosit careva pastilele de slabit apple cider vinegar?chiar dau rezultate?
  •  
    • 38 mesaje
    2 Feb 2010, 14:15
    1 0
    @myhaela78: Despre capsula de slabit sau acelasi lucru SuperSlim am auzit si eu ca sunt ingrozitoare pentru organism, ca ajungi sa cazi pe strada si alte nenorociri de acest gen.

    Eu cu XL-S ce efecte secundare am remarcat au fost asa:
    - in primele 3 zile ma balonasem rau si am purtat haine mult mai largi ca de obicei - bine am suportat 2-3 glumite de la colegi despre daca am ramas cumva gravida sau nu dar nah - si dupa primele 3 zile mi-am revenit incet-incet;
    - apoi am remarcat si eu tot asa ca m-am constipat primele cateva zile - 5 sau 6 - dar ideea care e - chitosan acopera bolul digestiv si absoarbe din el grasimile. Grasimile ajuta digestia si ele cumva si e normal sa te constipi initial cred eu pana cand se obisnuieste organismul cu ele.

    Eu zic sa nu renunti. La mine dupa o saptamana totul functiona perfect si ti-am zis ca am slabit. Nu mutl,dar bine si nu le-am mai pus la loc chiar de atunci.
  •  
    • 89 mesaje
    13 Mar 2010, 12:24
    2 1
    Buna ziua evelor,XL-S mi-au fost recomnadate de nutritionist,nu am slabit deloc(nu sunt nincaciosa si nici pofticioasa,)Alimentatiamea se bazeaza pe egume,fructe,peste,pui;dar nu dau jos nimic,doar ma mentin(1,72 si 63kg)de curind am inceput sa iau SUPERSLIM,nu cad pe strada,nu fac pe mine,nu vreau decit 5 kg sa dau jos,dar se pare ca organismul meu nu vrea sa reactioneze¿Cu regim alimentar sunt de 10 ani,din cauza unor probleme de sanatate,dar nu dau jos nimic......Parerea mea:-fiecare organism reactioneaza altfel.SA NE AUZIM CU VESTI BUNE,PUP
  •  
    • 2 mesaje
    17 Mar 2010, 07:45
    0 1
    ...eu am inceput de astazi sa iau pastilele XSL..cand am intrebat ieri la farmacie mi s-a spus sa iau 2 pastile pe zi dupa fiecare masa si sa beau 2 litri de apa....acum din cate am citit pe forum voi scrieti ca trebuie luate dupa o masa consistenta...
  •  
    • 2 mesaje
    17 Mar 2010, 12:48
    0 0
    eu nu mai inteleg nimic..am mai citit putin pe forumul asta si cineva scrie ca trebuiesc luate cate 2 pastile de 2 ori pe zi...adica 4 pastile pe zi...farmacista a zis ca una inainte de fiecare masa de 2 ori pe zi..deci pe cine sa cred?help me
  •  
    • 282 mesaje
    17 Mar 2010, 13:44
    0 1
    citeste si tu prospectul medicamentului si ia-le exact cum scrie acolo
  •  
    • 260 mesaje
    22 Oct 2013, 22:19
    0 0
    Nici nu am auzit de asa ceva...tocmai din aceasta cauza refuz sa iau orice si oricum. Am luat pe recomandare Lemo Silhouette si sunt mai mult decat multumita si sanatoasa ca in prima zi
  •  
    • 260 mesaje
    22 Oct 2013, 22:21
    0 1
    deyutza2010 said:...eu am inceput de astazi sa iau pastilele XSL..cand am intrebat ieri la farmacie mi s-a spus sa iau 2 pastile pe zi dupa fiecare masa si sa beau 2 litri de apa....acum din cate am citit pe forum voi scrieti ca trebuie luate dupa o masa consistenta...

     
    Si crezi ca daca le iei asa ...fara vreo miscare / dieta vor oferi vreun rezultat?? 

  •  
    • 46 mesaje
    11 Feb 2014, 11:36
    1 1
    Eu am rezultate foarte bune cu CAFEA VERDE, am gasit aici https://www.facebook.com/CAFEAVERDE, am slabit 5 kg in o luna, oare pot combina cu pastile sa slabesc si mai mult?
    CAFEA VERDE am gasit mai ieftin 60 ron-100gr la nr 0754921669, sper sa va fiu de ajutor!!!
  •  
    • 2 mesaje
    5 Iun 2014, 14:08
    1 2
    Pastile de slabit - http://hespac.com/slimro.htm
    Am inceput sa iau Thermacuts acum 2 luni de zile, si am slabit deja 12 kilograme.
    Acest mesaj a fost editat de către maria7811: 26 Sep 2018, 09:32
  •  
    • 1 mesaje
    25 Iun 2016, 19:20
    1 0
    Thermacuts este mai bine  Fat-cure.com
  •  
    • 170 mesaje
    14 Dec 2017, 10:50
    0 0
    Am auzit si eu ca nu sunt sanatoase, in schimb am citit aici un articol despre cateva produse de slabit naturale. Las link-ul pentru cine e curios: http://www.sfaturisanatate.com/pentru-slabit