Atentie! Nu luati pastile de slabit ALLI

  •  
    • 38 mesaje
    18 Ian 2010, 17:31
    2 6
    Am vazut ca exista si pe siturile de femei din Romania o gramada de reclama pentru pastilele de slabit Alli. Poate ca in Romania nu a ajuns inca vorba. Eu locuiesc de 2 ani in Belgia si aici Alli au o intreaga istorie negativa. Daca nu ati aflat-o deja v-o voi spune eu pentru a nu experimenta si voi jenantele rezultate ale Alli.

    Am auzit de la multe persoane aici la mine la munca ca efectele secundare sunt pur si simplu ingrozitoare, ca sa nu mai spun cat de penibile.

    Este vorba despre diaree, incontinenta, scaune moi si uleioase aparute fara niciun fel de atentionare. o Colega care a luat 14 zile Alli a facut pe ea pe strada fara sa simta nimic.

    Am auzit multiple astfel de cazuri nefericite si inclusiv o emisiune TV in care se discuta aceste nefericite patanii.
  •  
    • 1 mesaje
    18 Ian 2010, 17:39
    1 2
    am auzit si eu acelasi lucru!!
  •  
    • 1044 mesaje
    18 Ian 2010, 18:16
    8 4
    Si XL-S-ul e pe acelas principiu ca si Alli.(e de fapt principiul Orlistatului)
    Nici unul nu-i bun!!!

    Daca vreti o cufureala zdravana, luati antiadipos la 7 lei, macar ramaneti cu banii in portofel.Asa..si cu banii dati...si cu pantalonii cufuriti, nu merge bre, zau..
  •  
    • 761 mesaje
    18 Ian 2010, 19:57
    6 1
    Si Xenical este la fel
  •  
    • 38 mesaje
    19 Ian 2010, 15:18
    4 2
    Da, chiar am intrebat ieri din curiozitate si cateva prietene din Romania pe mess si am inteles ca au circulat si pe aici filmuletele cu Alli. Doamne ajuta! Sper sincer ca multe femei s-au salvat de la aceste efecte penibile. Nici nu vreau sa imi imaginez cum te simti daca ti se petrece asa ceva.
  •  
    • 38 mesaje
    19 Ian 2010, 15:24
    4 2
    @rain_of_hope: Eu una am incercat pe pielea mea XL-S timp de 2 luni si au avut efect - aici in Belgia unde stau eu de 2 ani sunt foarte de succes aceste pastile si nu am auzit pe nimeni sa fi avut probleme de la ele sau sa fi observat reactii adverse, asa ca am zis sa incerce, fiindu-mi recomandate de medicul nutritionist.

    Am slabit in 2 kg fara efort 6 kg, deci putin si treptat, in opinia mea sanatos. Nu sunt pe principiul cum spui tu al "cufurelii", nu am avut probeleme digestive de la ele. Cum am inteles eu de la nutritionist ca functioneaza: contin chitosan, o substanta naturala care se regaseste in fiecare tableta de xl-s si are capacitatea de absorbtie a grasimii. Iei tabletele xl-s inainte de masa si acest chitosan se combina in stomac cu grasimile naturale si colesterolul formand o masa insolubila care trece prin stomac si tubul dgestiv fara a fi ingerat. Astfel organismul absoarbe mai putine grasimi

    In plus am inteles ca xl-s acesta ajuta si la absorbtia colesterolului daca aveti astfel de probleme.
  •  
    • 2791 mesaje
    19 Ian 2010, 17:09
    2 3
    regim sanatos de viata fara excese, asta ne trebuie!!!!

    si cum vine chestia asta?
    nu cumparati pastilele ALI ci cumparati pastilele X-S
  •  
    • 2487 mesaje
    19 Ian 2010, 17:54
    6 2
    Eu lucrez in salon si am vazut cum reactioneaza corpul dupa alli, celulita se aduna in straturi , se dizolva doar straturile superficiale de grasime,corpul este plin de toxine in derma, fata la 20ani avea pielea ca la 40 si gradul de celulita 4, cel mai mare grad.
    La fel ca si alte eve , eu una recomand sa mergeti combinat pe dieta ,sport si detoxifiere combinate,dau intodeauna rezultate, pastilele merg pe moment dar de cele mai multe ori, pe termen lung nu sunt recomandate.
  •  
    • 1044 mesaje
    19 Ian 2010, 21:20
    4 2
    Ei, cum vine...
    Uite asa vine: ai niste interese sa ti se vanda XL-S-ul, iti tragi id-uri pe banda rulanta pe un forum si te apuci sa postezi.Tu centrezi, tu dai cu capul..
    Asa vine..

    Urat!
  •  
    • 107 mesaje
    20 Ian 2010, 14:39
    2 1
    m-ati facut sa rad un pic cu "cufureala", ingrozitor, brrrr.......
    la noi e asa, mai subtire cu sportul, suntem comozi, poate saraci, abonamentele la sala scumpe, da' si mersul pe jos e bun si topait/dans dupa muzica; zic si eu
  •  
    nem
    • 17 mesaje
    21 Ian 2010, 13:31
    2 1
    Dar de faimosul ceai Zein ce ati auzit?
  •  
    • 8 mesaje
    21 Ian 2010, 18:24
    2 0
    eu am auzit ca a slabit catalin botezatu cu acest ceai... de verificat
  •  
    • 2791 mesaje
    21 Ian 2010, 18:48
    9 4
    Dar de portii mai mici de mancare si sport ati auzit?
  •  
    • 107 mesaje
    22 Ian 2010, 14:54
    3 0
    sigur ca am auzit, toata lumea stie ca cei mai multi grasi, sunt asa pentru ca mananca mult, cu pofta sau din cauza stresului; unii fumeaza de nervi, altii mananca; toti stim ca mancatul putin si la timp e ideal, si sa fie si sanatos; un covrig la micul dejun si unul la pranz, putin, la timp, nu prea sanatos; daca bat campii, sa ma iertati,e vineri ....
  •  
    • 107 mesaje
    22 Ian 2010, 15:02
    4 0
    n-am mai intrat pe forum de mult timp, multe dintre voi sunteti rele (...);
    zic ca nu mai intru, dar uit si intru, si iar ma izbesc de rautati, nu inteleg de ce va innegriti singure sufletul, strica frumuseatea
    femeia din ziua de azi nu mai are nimic feminin
  •  
    • 1 mesaje
    22 Ian 2010, 16:49
    3 0
    buna fetelor! pe bune roxana_maier? sunt chiar asa bune? si fara efecte secundare?
  •  
    • 6 mesaje
    23 Ian 2010, 21:20
    0 3
    eu am luat xenical si era super!se mai fabrica dincolo?
  •  
    • 6 mesaje
    23 Ian 2010, 21:23
    10 2
    ba nu! eu am tinut o dieta de 13 zile si am slabit 10 kg si cu xenical o capsula dupa masa principala.nu am avut asemenea simptome si m-am simtit super! si acum mai caut xenical dar,......................nu stiu.............daca se mai gas la noi
  •  
    • 811 mesaje
    24 Ian 2010, 19:02
    3 3
    10kg in 13 zile
    lasa-ne, lasa-ne...
  •  
    • 811 mesaje
    25 Ian 2010, 20:49
    5 3
    ATENTIE!!!
    Pastilele pentru slabit care contin sibutramina, o substanta care se dovedestte a fi periculoasa pentru organism, vor fi scoase din farmacii. Agentia EuropeanÄ a Medicamentului (EMEA) a hotarât retragerea lor de pe piata, pentru ca, din cauza acestei substante pe care o contin, pilulele pot provoca infarct sau accidente vasculare.

    “Printre pastilele care contin sibutramina se afla:

    Reductil,
    Reduxade,
    Zelium,
    Lindaxa
    Xenical
    Minimacin....