A plecat in strainatate :(

  •  
    • 4009 mesaje
    13 Ian 2010, 17:21
    0 0
    aaa, mi-am adus aminte

    ce papagal sinistru!!
  •  
    • 67 mesaje
    14 Ian 2010, 23:00
    2 0
    am vorbit cu el azi la telefon ma sunat si a vorbit normal nu a mai adus in discutie ce a zis data trecuta...dar mie mi-a trecut dorul de el...nu-mi mai doresc asa mult sa-l vad sa-l iau in brate, sa vorbesc cu el la telefon...m-am purtat cam rece cu el...Asta simt! E de rau?
  •  
    • 102 mesaje
    14 Ian 2010, 23:07
    1 0
    nu ai facut rau daca asa ai simtit .
    Mai sunt si momente din astea -
  •  
    • 1 mesaje
    19 Sep 2018, 21:06
    0 0
    Tanike said:Evelor!
    Am trait sa vad de cateva ori faze cu cate-un tanar agatat de-un telefon, vorbind cu iubita ramasa-n tara.
    Bine'nteles ca nimeni nu banuia ca cineva i-ar ìntelege limba, crezandu-se singuri pe lume, printre straini.

    Unu' fugise probabil ìn pauza, parea constructor, la un tel. public si-n plina zi tot ìi facea declaratii de dragoste, spunandu-i ce buze dulci are, ce aia si aia...m-a pufnit rasu' dar m-a si emotionat oarecum.

    Alt baiat, cu bermude galbene si sexos, cam obosit si murdarel, parea pur si simplu tracasat de-o tipa cu care-a vorbit tot timpul cat am stat ìn acelasi autobuz.
    Devenise asa nervos, se muta dintr-un loc ìn altul, o lua cu frumosu', cu rugaminti sa nu-l mai sicaneze, c-o iubeste, etc, etc. Bietu' tanar!

    Pai, cum e posibil sa 'nebunesti bietul om cu telefoane si crize de gelozie, obligandu-l sa stea numai cu telefonul la ureche si sa spuna ca te iubeste? Costa bani mobilul.
    Daca s-a dus la munca, lasati-l sa munceasca si sa faca bani, sa se odihneasca, nu-l obositi cu supozitii si neìncredere.
    Ca doar p'aici nu umbla fetele cu limba scoasa dupa romani, mai ales de-s veniti la munca si nu arata nici ca Mutu si nu conduc cine stie ce Jaguar sau Ferrari.
    Sa va ìnsele cu fetele ce vin la produs...n-as crede, zau!
    Asa ca va sfatuiesc sa va vedeti de ìnvatatura sau job linistite si sa aveti ìncredere ìn iubirea voastra.
    Timpul spune multe...si o despartire adesea e benefica.
    Curaj, ce-s 3 luni? Cand plecau la razboaie, plecau cu anii...sau la armata, cel putin pt 9 luni.