A plecat in strainatate :(

  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 22:01
    0 0
    sandra_alexandra...de ce spui ca voi v-ati impacat cum a venit inapoi? Ati fost despartiti?
  •  
    • 69 mesaje
    12 Ian 2010, 22:09
    0 0
    Noi am avut o relatie in urma cu 3 ani, inainte sa plece el in Spania la munca. Atunci ne-am despartit pt ca nu vroiam sa ne incurcam unul pe celalt cu dragoste la distanta, am acceptat situatia si ne-am vazut mai departe de viata. Acum cateva luni am tot vb pe mess, la tel, si el mi-a propus sa ne impacam, sa o luam de la capat. A venit in tara inainte de Sarbatori, am petrecut aproape o luna de zile impreuna, am fost la munte, ne-am reapropiat, totul e bine, doar ca pleaca inapoi pana la vara
  •  
    • 1342 mesaje
    12 Ian 2010, 22:20
    0 0
    clickclick .poate ca ti-a vorbit la vrajeala.Nu pot sa cred ca s-a schimbat atat de radical doar dupa cateva zile.

    Acum 4 ani a avut si iubi meu o incercare sa plece la lucru in strainatate.La fel ca si tine aveam vreo 2 ani de relatie. In luna precedenta plecarii ne-am certat mai mult decat o facusem in cei 2 ani.Cert e ca o data plecat ii simteam lipsa ACUT.Vorbeam la telefon si incercam sa-l incurajez ,sa nu plang de dor ..insa stateam apoi cu mine si boceam.Nu a mers cu serviciu si in aprox o luna a venit acasa.
    Pentru noi a fost un test -desi a fost "scurta" plecarea lui.
  •  
    • 1342 mesaje
    12 Ian 2010, 22:22
    0 0
    Tu-l cunosti cel mai bine .
    Inainte sa plece cum era relatia?
  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 22:32
    0 0
    Relatia noastra....nu pot sa zic ca era o relatie perfecta....dar cu bune, cu rele ca orice cuplu ne intelegeam.....cand eram numai noi doi eram cei mai fericiti.......si chiar inainte sa plece mi-a zis ca o sa fie totul bine ca ma iubeste si ca nu o sa se intmaple nimic rau...ca o sa tinem legatura cat putem de des si mi-a mai zis si ca nu se pune problema sa-si gaseasca pe altcineva acolo...(dar nu se stie niciodata) dar acum nu il mai intereseaza a zis sa fac ce vreau....il iubesc...stiu ca si el ma iubeste dar cu ce mi-a zis acuma ma indoiesc...de ce asa dintr-o data? Cred ca sunteti si voi de acord ca ceva s-a intamplat.


    I-am zis sa imi spuna concret ce inseamna vorbele alea ca sa nu ma gandesc eu la ce nu e sau sa nu-mi fac ganduri negre....dar a zis ca pot sa cred ce vreau...

    Nu stiu ce are si cum sa reactionez cand vom vorbi data viitoare..
  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 22:38
    1 0
    aa si nu mia vorbit la vrajeala ca il cunosc.... si era foarte suparat...Offf.....barbatii astia...ca iti vine cateodata sa stai singura fara nimeni sa n-ai nici o obligatie fata de nimeni si nimic chiar daca e greu fara cineva langa tine..
  •  
    • 16187 mesaje
    12 Ian 2010, 22:38
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1342 mesaje
    12 Ian 2010, 22:42
    1 0
    Fie ii este f greu acolo si vrea sa nu te mai gandesti la el (in viziunea lui sa fie o forma de protejare) fie ..chiar gandeste si simte ce spune.
    Data viitoare cand vorbiti provoaca-l sa-ti spuna exact ce simte si daca relatia voastra are sau nu viitor.Sa stii cum stai

    Ar trebui totusi sa se gandeasca ca esti in sesiune si ti-e greu si asa (el fiind plecat) ,fara sa-ti mai dea motive de ingrijorare/framantare.
  •  
    • 1899 mesaje
    12 Ian 2010, 22:45
    0 0
    Click, stai liniÈ™tită... nu s-a întâmplat nimic. Este numai obosit, È™i copleÈ™it de tot ce este nou în jurul lui: È›ara, oamenii, serviciul, limba, străinătatea în sine. Plus comparaÈ›iile dintre cum este acolo È™i cum se trăieÈ™te în România, È™i mai ales ce va face când se va întoarce.
    Dacă vrei să-l ai în continuare, susÈ›ine-l È™i încurajează-l fără să-i ceri explicaÈ›ii. Ultimul lucru pe care vrea să-l audă este o lamentare continuă gen ”iubi, È›i-e dor de mine, mă iubeÈ™ti, spune-mi că mă iubeÈ™ti etc.”
  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 22:52
    0 0
    Nu milady.....nu se pune problema sa fi fost baut...(nu a baut decat de 4 ori de cand suntem impruna dar nu sa se imbete) si in plus avea 10 minute de cand venise de la munca si manca...mi-a mai povestit ca il doare o mana ca a alunecat inainte sa plece si il doare inchietura....ca are niste "vecini" la hotelul unde sta care se cearta toata ziua...chestii deastea...
    Asta o sa incerc sa fac..sa il las cateva zile in pace sa vad poate isi revine...
    Si eu te imbratisez!
  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 22:55
    0 0
    eu inteleg ca e obosit, coplesit si toate cele dar e ciudat rau ce se intampla...chiar cred ca s-a intamplat ceva..
  •  
    • 102 mesaje
    12 Ian 2010, 22:59
    0 0
    Mai asteapta cateva zile si dupa aceea o sa se clarifice tot.
    Ai un pic de rabdare .
  •  
    • 16187 mesaje
    12 Ian 2010, 23:05
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 23:08
    0 0
    Da prima...

    A mai fost o singura data in Bulgaria dar pt 2 zile...pt plimbare... la munca n-a mai fost.
  •  
    • 16187 mesaje
    12 Ian 2010, 23:16
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 166 mesaje
    12 Ian 2010, 23:16
    0 0
    Nu se mai intoarce degraba, stai linistita...
    Gustul banului e mai dulce decit pasaricile...Ca sa mentii relatia ori pleci tu acolo, ori ii spui pa si pu ai termen de reintoarcere 3 luni.
    Asa ca nu mai visa cai verzi pe pereti, fii realista. Mirajul si lipsa grijilor financiare din afara, deschiderea de orizonturi si de ce nu, o alta romanca de prin partile locului o sa-l faca sa te uite incet dar sigur.
  •  
    • 16187 mesaje
    12 Ian 2010, 23:19
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1342 mesaje
    12 Ian 2010, 23:23
    0 0
    Iubita ,ia aminte la ce ti-a scris Milady_me.
    Odihneste-te si incearca sa nu te gandesti la tot ce e rau.
    Era obosit si departe de casa,de tine a vorbit ca sa nu taca.Ai sa vezi ca pana la urma va fi bine .Si ai sa vii pe eva.ro si ai sa ne povestesti


    Pana una alta si MAINE e o zi.
  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 23:33
    1 0
    Keely nu cred ca dupa 4 zile a simtit gustul banilor si nici ale altei romance...italience...si ce mai vrei tu...

    Crezi ca faci un bine spunand lucrurile astea? Nu. Dar nu le pun la suflet...stiu ca sunt din rautate, fustrare etc.



    ....La asta ma gandeam si eu Milady ca o sa vada greul dar nu acum...peste un timp...acum eu sper ca o sa se rezolve, dar eu nu o sa-l mai sun vreo 3-4 zile sa vad ce se intampla...desi imi e greu ca nici mie nu mi-ar fi placut sa nu ma sune atata el daca as fi fost eu plecata...dar deh..eu n-as fi zis niciodata ce a zis el ...asa ca o
  •  
    • 16187 mesaje
    12 Ian 2010, 23:38
    0 0
    Mesaj şters de administrator