A plecat in strainatate :(

  •  
    • 67 mesaje
    9 Ian 2010, 11:25
    1 5
    Prietenul meu a plecat azi in Italia Va sta trei luni sa munceasca. Deja imi este dor de el...

    Imi pun o mie si una de intrebari..."Cum o sa fie relatia noastra in continuare?", "Ma va insela acolo?" Am incredere in el dar ca orice femeie imi vin in cap toate gandurile astea. In doi ani jumate de cand suntem impreuna ne-am intalnit aproape in fiecare zi...cel mai mult nu ne-am vazut o saptamana. Cum sa fac sa nu-mi fie dor de el pt ca stiu ca peste o luna maxim o sa ma apuce un dor de o sa innebunesc


    Ma incalzeste gandu ca stiu ca ma iubeste ..mi-a demonstrat asta dar....mi-a zis cineva ca e baiat si nu are cum sa nu faca nimic acolo Asa o fi?

    Inainte sa plece ne-am intalnit cateva ore si m-a strans in brate si mi-a zis ca el se duce acolo pt munca nu pt altceva si sa stau linistita ca ma iubeste si ca nu o sa faca nimic
    Nu stiu ce sa mai cred...voi ce parere aveti? Pup!
  •  
    • 6008 mesaje
    9 Ian 2010, 11:28
    2 1
    hai ca 3 luni nu e mult .. si, daca peste o luna iti vine dor de el, ce te retine sa nu mergi sa il vizitezi .. ?

    si da ! conteaza increderea .. daca iti faci o mie de ganduri , asta nu o sa il opreasca sa o faca (sa te insele) si nici nu va aduce ceva bun in relatia voastra ... (poate numa' certuri )
  •  
    • 439 mesaje
    9 Ian 2010, 11:29
    5 0
    Stiu cum e sa te apuce un dor nebun de persoana iubita dar sfatul meu este sa nu dai atentie acelor persoane care incearca sa te demoralizeze( ca e barbat si ca nu se poate abtine)...prostii!! Tu il cunosti mai bine, tu stii ce fel de om este si stii cat de mult te iubeste asa ca stai linistita si gandeste-te cat de frumoasa o sa fie clipa cand va veni acasa. Te pup. Multa bafta.
  •  
    • 325 mesaje
    9 Ian 2010, 11:33
    4 3
    sa stii ca e cea mai mare greseala pe care o poti face acum,sa te gandesti ca te va insela acolo
    daca zici ca ai incredere in el,cum te mai gandesti la asta?
    gandeste-te mai bine la faptul sa ajunga el sanatos,sa fie bine,nu la toate prostiile
    incredere si rabdare,de asta ai nevoie
  •  
    • 67 mesaje
    9 Ian 2010, 11:36
    0 0
    O sa incerc sa nu ma mai gandesc la asta...
  •  
    • 16187 mesaje
    9 Ian 2010, 11:44
    1 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 67 mesaje
    9 Ian 2010, 11:53
    3 1
    Multumesc pt sfat Milady, la asta ma gandeam si eu ca daca vrea sa ma insele ma inseala si cand e acasa nu numai acolo O sa ma apuc de invatat ca am cateva examene si poate o sa treaca timpul mai repede. Oricum nu are cum sa nu-mi fie dor de el ca deh..il iubesc Dar sper ca va fi bine. Sa vedem cu ma voi descurca Te pup!
  •  
    • 681 mesaje
    9 Ian 2010, 11:57
    1 1
    imediat pleaca si-al meu...o sa va fie greu...Dar stai linistita, de inselat n-o sa te insele...nu-ti umple capul cu ganduri de-astea, ca si-asa e greu ca nu e langa tine...
  •  
    • 108 mesaje
    9 Ian 2010, 17:37
    0 0
    Pisi, "al meu"?? Pai vezi ca te perpeleai degeaba?
    felicitari!!
  •  
    • 681 mesaje
    9 Ian 2010, 18:59
    3 0
    Al meu acum...ca inca nu am discutat ce va vi knd va pleca...Da imi pare ca evita subiectul...Si de bine de rau am stat intr-o rel la distanta, nu conteaza daca a mers sau nu, teama ca o sa ma insele n-am avut...
  •  
    • 6386 mesaje
    9 Ian 2010, 21:05
    2 0
    Evelor!
    Am trait sa vad de cateva ori faze cu cate-un tanar agatat de-un telefon, vorbind cu iubita ramasa-n tara.
    Bine'nteles ca nimeni nu banuia ca cineva i-ar ìntelege limba, crezandu-se singuri pe lume, printre straini.

    Unu' fugise probabil ìn pauza, parea constructor, la un tel. public si-n plina zi tot ìi facea declaratii de dragoste, spunandu-i ce buze dulci are, ce aia si aia...m-a pufnit rasu' dar m-a si emotionat oarecum.

    Alt baiat, cu bermude galbene si sexos, cam obosit si murdarel, parea pur si simplu tracasat de-o tipa cu care-a vorbit tot timpul cat am stat ìn acelasi autobuz.
    Devenise asa nervos, se muta dintr-un loc ìn altul, o lua cu frumosu', cu rugaminti sa nu-l mai sicaneze, c-o iubeste, etc, etc. Bietu' tanar!

    Pai, cum e posibil sa 'nebunesti bietul om cu telefoane si crize de gelozie, obligandu-l sa stea numai cu telefonul la ureche si sa spuna ca te iubeste? Costa bani mobilul.
    Daca s-a dus la munca, lasati-l sa munceasca si sa faca bani, sa se odihneasca, nu-l obositi cu supozitii si neìncredere.
    Ca doar p'aici nu umbla fetele cu limba scoasa dupa romani, mai ales de-s veniti la munca si nu arata nici ca Mutu si nu conduc cine stie ce Jaguar sau Ferrari.
    Sa va ìnsele cu fetele ce vin la produs...n-as crede, zau!
    Asa ca va sfatuiesc sa va vedeti de ìnvatatura sau job linistite si sa aveti ìncredere ìn iubirea voastra.
    Timpul spune multe...si o despartire adesea e benefica.
    Curaj, ce-s 3 luni? Cand plecau la razboaie, plecau cu anii...sau la armata, cel putin pt 9 luni.
  •  
    • 102 mesaje
    9 Ian 2010, 21:43
    2 0
    Stai linistita in starainatate e foarte greu sa gaseasca pe cineva .
    Aici fetele sunt altfel de obicei nu se uita la romani ii considera tigani si se feresc de ei .
    Iar romancele de obicei umbla dupa cei care au bani de cheltuit . Foarte rar se intampla sa gaseasca pe cineva .
  •  
    • 67 mesaje
    10 Ian 2010, 00:01
    0 0
    M-am lististit un pic....
    Multumesc pt sfaturi! Eu am zis ca am incredere in el pt ca stiu ca ma iubeste dar unele persoane mi-au spus "Eh..e baiat ma nu are cum sa stea el fara sa faca nimic....ce naiba!" si normal ca orice femeie cand iti tranteste cineva o replica de asta dupa ce ca esti departe de el....te gandesti "Bai chiar asa o fi?" Dar lumea e rea...cateodata e asa de rea si de invidioasa incat nu te iarta daca esti fericit.


    Dar mi-a mai trecut un pic dupa ce am scris pe forum

    Va pup! O noapte frumoasa!
  •  
    • 67 mesaje
    11 Ian 2010, 22:27
    0 0
    Acum am aflat ca daca nu le da liber mai mult de Paste numai vine pana in august :-<
    Cum sa trec peste daca il iubesc mai mult decat ochii din cap ?


    Am vazut acum doua zile ca au inventat chinezii pastila pentru cei care sufera din dragoste ...cica are ceva pastila aia care te face sa nu te mai gandesti la persoana cu pricina si iti activeaza ceva al fericirii si e pe bune ! desi mie nu prea imi vine a crede....
  •  
    • 16187 mesaje
    11 Ian 2010, 23:48
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 00:22
    0 0
    si eu sper sa vina cat mai repede ...


    Pei am vorbit cu sora lui pt ca el e plecat cu, cumnatul lui si a zis ca daca nu pot ei sa vina poate ne ducem noi acolo o saptamana....dar a zis cu avionul Acuma nu stiu cum e mai bine..ca nu am mai fost plecata din tara. dar eu sper din tot sufletul sa vina el si sa numai plece...

    Ma gandeam...oare lui o sa-i fie dor de mine...?
  •  
    • 16187 mesaje
    12 Ian 2010, 00:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 69 mesaje
    12 Ian 2010, 02:45
    2 0
    Este foarte nasol cand pleaca iubitul de langa tine, stiu cum este!
    Al meu nici bine nu a venit si ne-am impacat, si acum trebuie sa plce inapoi... Dar de Pasti voi merge la el

    Tot ce poti face, click, este sa o asculti pe Milady, si pe mine m-a sfatuit bine cand am avut nevoie, ea si evele in general, dar ma refer la ea pt ca are experienta distantei si a strainatatii.
    Iti doresc sa fii puternica, sa ai rabdare si sa crezi in iubirea voastra care trece printr-o incercare de asta, care sigur va va apropia mai mult
  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 21:58
    0 0
    Mai devreme am vorbit cu el la telefon...Era obosit si foarte suparat. De ce? Nu stiu..el zice ca nu are nimic.

    Dar mi-a zis o chestie care m-a lasat masca
    ..I`am zis ca imi este dor de el...si l-am intrebat daca si lui....Si raspunsul a fost "NU" Am intrebat de ce...si a zis ca asta simte. Si dupa mi-a mai zis ca.. ii este indiferent daca il mai sun sau nu ...

    Ce pot sa mai cred? Era totul bine si frumos..ceva s-a intamplat.

    Dar inainte de toate astea mi-a zis ca el nu stie daca mai vine vreodata inapoi in Romania ca ar vrea sa ramana acolo ca ii este foarte bine acolo unde e

    Nu inteleg ce are? Ceee....daca eu nu i-am facut nici un rau? Si chiar daca el imi spunea toate chestiile astea incercam sa ma abtin si sa ma mentin calma, desi cu greu am putut!

    cum sa reactionez la ce mi-a zis acuma? Nu-mi vine sa cred ca asa dintr-o data a inceput sa vorbeasca asa si sa-mi zica lucruri care ma dor ingrozitor si el stie asta...si ma face sa ma gandesc la vrute si nevrute...I-am zis sa-mi explice mai clar ce inseamna tot ce a zis el dar aceleasi vorbe mi le-a zis....


    Cum sa ma port cu el acuma? Ce sa-i mai zic? Ca am incercat sa il iau pe toate partile sa imi zica ce s-a intamplat...dar nimic.

    Nici nu stiu cum sa reactionez...
  •  
    • 67 mesaje
    12 Ian 2010, 21:58
    2 1
    Sunt distrusa total...