A cumparat cineva de pe fashion days?

  •  
    • 1 mesaje
    22 Oct 2011, 12:58
    3 7
    Roxana5 said:
    Nikissima said:
    ioana0101 said:
    Nikissima said:

    Fashiondays si dailybrands au aceeasi adresa. O fi aceeasi firma?

     

    la ce te referi cand zici aceeasi adresa? eu cumpar de pe amandoua, si de pe fashion, si de pe dailybrands.ro si nu au aceeasi adresa si sunt firme diferite. n-am avut probleme cu niciuna.

    la dailybrands ajung produsele mai repede si nici nu e inghesuiala aia de pe fashion, de nu mai apuci nimic.

     

    La asta ma refeream:

    Sc Fashion Days Shopping Srl, Bucuresti, Calea Rahovei, Nr. 266-268, Electromagnetica Business Center

    S.C. Daily Brands SRL,  Calea Rahovei 266-268,  Sector 5, Bucuresti.

    Am observat lucrul asta de ceva vreme... Intrebam din pura curiozitate. Oricum, asta nu schimba cu nimic lucrurile. Ambele site-uri au oferte interesante si cred ca o sa incerc sa cumpar si de pe Daily Brands...

    Acum vad ca Fashion Days si-a schimbat adresa: Str. Industriilor.


     

     

    Eu locuiesc in Rahova si am sa te lamuresc: Eletromagnetica Business Park este o cladire mare care pe vremuri a fost fabrica (sau ceva de genu), a fost vanduta si acum multe firme isi inchiriaza acolo spatiu pentru birouri, fie ca e o camarurta fie ca e un birou spatios. E posibil sa apartina de aceeasi firma cum apartin Bershka Zara Stradivarius si Newyorker de aceeasi firma, ori pur si simplu au sediul in aceeasi cladire.

     

    Tu te referi la grupul INDITEX, insa New Yorker e un brand diferit si nu are nicio treaba

  •  
    • 1 mesaje
    28 Oct 2011, 11:28
    11 4

    Fashion days este o mare tzeapa,in primul rand ei spun ca au reduceri de 50%-60% dar de fapt vand produsele de proasta calitate care nu se vand pe afara la maxim 10%discount

  •  
    • 1 mesaje
    6 Iul 2012, 14:43
    8 1
    Buna!
    Am comandat de pe fashiondays.ro o pereche de sandale CK din piele. Surprinzator au venit in 2 saptamani de la incheierea campaniei. Nu au defecte dar miros ingrozitor.
    Mi s-a intamplat sa comand de pe fashionup.ro o geanta sisley si o pereche de pantofi sport American Eagle. Geanta Sisley era un rebut deoarece avea incuietoarea metalica cu sigla pusa invers. Scria sisley invers si pe tesatura erau doua mici imperfectiuni. Pantotii sport care in imagine erau albi aratau ingrozitor. Ingalbeniti si cu urme grosolane provocate de adezivul folosit la lipire. Tot de la fashionup am comandat o pereche de ochelari CK care au fost ok.
    Sincer in tara nimanui unde numele produselor se termina in replica  nu poti avea mari pretentii.
  •  
    • 7 mesaje
    11 Iul 2012, 15:06
    3 2
    Nu am comandat de pe fashion Days, tocmai pentru ca mi se pare ca politica asta de noi suntem cei mai cei, nu mirioase a bine, ca sazic asa. de obicei comand de pe site-uri mai micute, pe care le testez inainte si stiu ca sunt serioase. Gen 24shop. Am comandat de mai multe ori si nu am avut nici o problema cu ei, am primit comanda la timp, plata am facut-o catre curier. Deci ok, ii reocmand.
  •  
    • 5 mesaje
    14 Aug 2012, 15:15
    4 1
    am intrat si e de curand pe un site de care stiu de la o prietena a mea cautam o rochie pentru nunta... am gasit multe lucrushoare dragute pe welovecouture pupici:*:*:*
  •  
    • 1 mesaje
    15 Mai 2013, 18:52
    2 2
    NESERIOSI astept sa ajunga produsele care mai sunt in curs de expediere si o sa inchid contul. Nu se tin de cuvant.
    cateva linkuri:

    http://subiectiv.ro/otd/mirlanii-romanesti-azi-fashiondays-ro/

    http://alexandrunegrea.ro/2012/05/18/de-ce-intarzie-produsele-de-la-fashion-days.html

    Astept un produs din martie si se tot muta data de livrare. Mai bine ar spune clar nu mai vin produsele si gata. Ei se tot taraganeaza si MINT cu desavarsire cand vorbesti cu ei.

    Sa vedem ce parere are si OPC-ul despre aceasta afacere.

    Urat din partea voastra foarte urat. La comunicare sunte-ti praf.
  •  
    • 4 mesaje
    2 Iun 2013, 19:36
    1 1
    CONCURS!

    Da like paginii de Facebook a salonului nostru aici: http://www.facebook.com/GlowBeautyLounge
    si castigi 2 Sedinte de epilare definitiva axila GRATIS!

    Concursul are loc in perioada 01 iunie 2013 - 07 iunie 2013 si va avea un castigator!
    Vom anunta norocosul sau norocoasa castigatoare prin intermediul paginii noastre de Facebook in data de 08 iunie 2013.
    Sedinta poate avea loc in perioada 10 iunie - 30 iunie 2013, si se va programa la numarul de telefon 0732.922.244!
      
  •  
    • 6 mesaje
    15 Iul 2013, 21:17
    0 0
    Buna eu am cumparat o pereche de adidasi adidas si mi-au venit pana in data estimata pe site inainte sa comand. Au o data in care iti spun exact ca vor veni. Am asteptat circa 14 zile insa au ajuns cu bine si sunt originali, i-am comparat cu cei din reprezentanta. Au fost mai ieftini cu 70ron. La incaltaminte de firma recomand., am inteles ca la ceasuri sunt probleme, ca nu sunt de firma toate.
  •  
    • 2 mesaje
    3 Sep 2013, 17:27
    2 5
    Mi-am cumparat vreo doua ceasuri de la ei. Am fost foarte multumita de servicii si produsele sunt originale. De asemenea stiu din surse sigure ca toate produsele sunt originale.
  •  
    • 6 mesaje
    16 Nov 2013, 17:40
    1 1
    Un site micut dar cu lenjerie intima ieftina am gasit pe www.fashionguest.ro
  •  
    12 Dec 2013, 17:28
    0 4
    Un magazin online nou cu lenjerie intima sexy de calitate foarte buna si preturi avantajoase am gasit pe www.fashionguest.ro
  •  
    • 43 mesaje
    3 Dec 2014, 06:46
    5 1
    Eu nu mai cumpar de foarte mult timp haine deja facute.
    Intru pe latextile.ro , imi cumpar de acolo cele mai frumoase materiale si imi fac hainele pe care doar eu le am, sunt unice si sunt cele mai frumoase 
  •  
    • 3140 mesaje
    3 Dec 2014, 09:00
    2 3
    carla_popescu said:Eu nu mai cumpar de foarte mult timp haine deja facute.
    Intru pe latextile.ro , imi cumpar de acolo cele mai frumoase materiale si imi fac hainele pe care doar eu le am, sunt unice si sunt cele mai frumoase 

     Aha!!!

  •  
    • 3 mesaje
    7 Dec 2014, 22:44
    1 0
    Buna fetelor, daca sunteti in cautarea unor articole vestimentare, va recomand cu incredere sa intrati pe http://www.womanfashion.ro/. Aici gasiti o gama variata de modele, de la tinute casual la office. Am fost placut surprinsa de concursurile organizate de ei pe pagina de facebook https://www.facebook.com/WomanFashion.ro
  •  
    • 5 mesaje
    16 Ian 2015, 11:07
    0 0
    cam cat dureaza livrarea? am auzit ca dureaza cam mult, este adevarat?
  •  
    • 2 mesaje
    1 Feb 2015, 15:11
    0 1
    Salut!

    Vizitati pagina mea aici gasest cele mai noi haine, si bijuterie.

    http://www.areus.ro/product-category/fashion/

    http://www.areus.ro/product-category/bijuterii/


  •  
    • 2 mesaje
    13 Aug 2015, 13:08
    11 3

    Sa va povestesc experienta mea cu acest site, care a inceput in toamna lui 2014. Pana atunci, tot am o prietena care vb incontinuu despre ei si isi comada non stop, doar ca ia chestii ft ieftine (e pe principiul multe si ieftine)

    Eu am zis NU pt ca stiu ca achizitionez produse scumpe, sunt pe principiul invers fata de prietena mea si am spus ca nu am de ce sa ma trezesc cu tzepe.

    Acum, plusuri la FD:

    Produsele sunt livrate fara cost suplimentar
    Nu mai probezi si nu mai bati drumuri inutile
    Produsele nu sunt numai de acum 5 ani, am comandat adidasi Geox din colectia 2014–2015 cu 50% reducere, super ok! Am vazut sandale din magazinul Geox din Afi reduse pe FD la 40%, acum depinde daca cine cumpara cunoaste brandul respectiv si colectiile lor
    Produse originale (pot fi si fake-uri, asa ca nu va bagati la ceasuri/ochelari de soare, genti etc)

    Minusuri:
    Pentru retur platesti 20 RON la DPD (asta daca nu livrezi prin posta romana)
    Daca nu cunoasteti brandurile de unde va achizitionati produsele, exista riscul sa va treziti cu branduri de 2 lei la suprapret (vezi ZEE LANE, un no name care cica are reduceri la rochii de la 1000 ron la 150 ron, dar va povestesc mai jos despre ei)
    Colectiile pot fi de acum 4-5 ani
    Preturile nu sunt atat de mici
    Strecoara si fake-uri

    Acum, pana acum am comandat vreo 6 – 7 produse de la ei care au fost in regula, ma declar multumita. Am asteptat mai mult dupa o pereche de ochelari de designer, vreo 3 sapt. Problema la ei a fost ca nu au venit cu laveta. Am sunat, am intrebat, mi s-a zis ca in descrierea de pe site nu era trecuta laveta, asadar, nu au. Am cautat pe ebay si amazon si tot ce vreti, ochelarii Emilio Pucci vin cu laveta, evident. Am pastrat totusi perechea pt ca imi place f mult modelul, au venit cu card cu holograma si suport pt ei, dar nu stiu daca sunt originali deoarece sunt foarte grei, imi ramane semn pe nas dupa jumatate de ora de stat cu ei…Am vrut sa ma uit la unii orginali intr-un optinova/optiplaza, dar ei nu mai aduc Pucci. Inca traiesc cu impresia ca nu sunt originali. au fost 349 ron, de la 1200 si ceva

    Ce m-a facut sa imi promit ca nu mai comand decat branduri internationale bine cunoscute (fara fitze gen designer brands aka armani si versace) a fost o tzeapa imensa cu brandul lor: Zee Lane. Am gasit o rochie maxi vaporoasa, draguta in poze, spunea ca pe ext este 85% vascoza si 15 poliester, captuseala poliester, redusa de la 1100 la 249 ron
    Am zis ca e ok, comand, desi am cautat lee zane pe internet in prealabil, am gasit un site fantoma, nu puteam intra, erau doar 3 poze cu haine, porcarie! anyways, am comandat. cand am probat rochia…STUPOARE, captuseala era din aia groasa, ca de plapuma (nu exagerez, cel mai prost poliester din piata) si facea zgomot la fiecare pas, deoarece era ft gros, transpirai in el in 2 secunde dupa ce ai imbracat rochia. Prost croita, genul ala de rochie din Europa! Dublura la rochiile maxi se face cam paba la jumatatea piciorului, in rest, voalul este lasat liber, ideea cu dublura e sa nu ti se vada fundul si sanii, nu sa iti acoperi si picioarele. Rochia asta avea dublura peste tot! si fosnea!!!

    Fosnea cand te deplasai, la cel mai mic pas, cand te asezi, cand te ridici, imagineaza-ti cum mergi la nunta cu asa ceva. Te invita omul la dans si tu esti transpirata ca deh, te-ai incins in dublura aia chinezarie, si mai si fosneste!!! LOL

    Zee Lane este brand fantoma, nu ai contact pe site-ul lor, ei zic asa pe site: italy, Viale Monte Nero, 46, Milan. Asta e vrajeala ieftina, zee lane este un brand de la fashion days, care croiesc ca la Apaca si produsele sunt made in Romania. Cred ca aceasta rochie a fost cel mai prost produs cumparat vreodata!!! O gluma!

    Nu va bagati, mergeti in magazine, probati, luati-va ce va permiteti, daca nu va permiteti Armani sau Michael Kors, luati-va din mall la reduceri, nu trebuie sa platiti firma, nu trebuie sa fim disperate sa ne luam ce nu ne putem permite, fetelor!

  •  
    • 1 mesaje
    9 Ian 2016, 09:34
    10 1
    Da aveti dreptate. Inregistrarea trademak-ului a fost facut de fashion days:

    https://tmdb.eu/trademark/012789517/eu/en/zee-lane in 2014 
  •  
    • 2 mesaje
    10 Mai 2016, 15:31
    5 1
    Imi cer scue daca o sa fac greseli in Romana, ca e o limba straina pentru mine, dar am vrut sa scriu cate ceva despre acest site. Am cumparat de la ei lenjerie, nu stiu despre originalitatea ei, dar calitatea a fost buna, lenjerie de la Armani a venit si cu certificat. Dar cat despre preturi, de fapt u sunt mici. Mi am luat acum doi ani o geanta Furla da pe site-ul Furla, nu mai tin minte pretul exact, undeva in jur de 300 de euro. Acum am vazut pe fashion days geanta aceasta si pretul in lei este tot cam undeva in jur de 300 de euro, cu cat am luat-o acum 2 ani. Mi au placut si niste sandale esprit de pe FD, asa ca le am cautat pe site-ul esprit. Sunt la sale si costa 50 de euro, pe FD costa 309 de lei, deci cam cu 20-25 de euro mai mult.
  •  
    • 2 mesaje
    10 Mai 2016, 15:31
    4 2
    Imi cer scuze daca o sa fac greseli in Romana, ca e o limba straina pentru mine, dar am vrut sa scriu cate ceva despre acest site. Am cumparat de la ei lenjerie, nu stiu despre originalitatea ei, dar calitatea a fost buna, lenjerie de la Armani a venit si cu certificat. Dar cat despre preturi, de fapt u sunt mici. Mi am luat acum doi ani o geanta Furla da pe site-ul Furla, nu mai tin minte pretul exact, undeva in jur de 300 de euro. Acum am vazut pe fashion days geanta aceasta si pretul in lei este tot cam undeva in jur de 300 de euro, cu cat am luat-o acum 2 ani. Mi au placut si niste sandale esprit de pe FD, asa ca le am cautat pe site-ul esprit. Sunt la sale si costa 50 de euro, pe FD costa 309 de lei, deci cam cu 20-25 de euro mai mult. Asa ca daca gasiti, cumparati aceste produse de pe site-uri originale

    Acest mesaj a fost editat de către willis: 10 Mai 2016, 15:33