azi ma vrea maine nu ma mai vrea

  •  
    • 40 mesaje
    17 Dec 2009, 15:11
    0 0
    Am incercat sa vorbesc si mi-a zis ca problema mea e ca nu am banii asa multi cum vrea el si ca ar fi preferat sa calatoresc mult in afara nu doar in tara. M-am simtit ca naiba, pt ca eu mereu l-am ajutat cand a avut nevoie. Nu sunt miliardara dar ma descurc si nicioadata nu i-am cerut nimic lui .
    Eu i-am zis ca nu apreciaza ca i-am fost alaturi si l-am ajutat si mi-a zis " da dar alta poate imi oferea mai mult."
  •  
    • 27 mesaje
    17 Dec 2009, 15:18
    0 0
    adica, el nu sta cu tine, ca nu ai mai multi bani? hmm ce moda noua, chiar asa!
    daca vrea sa calatoreasca, mai mult, de ce nu isi ia 2 servicii ca sa poata sa isi faca mendrele? ai de gand sa "il plimbi" peste tot, iar el sa te trimita pe tine, la plimbarica, cand si-o gasi pe una cu mai multi bani...? nu stiu ce sa-ti zic prea multe, dar stiu ca iti place sa suferi!
  •  
    • 2342 mesaje
    17 Dec 2009, 15:32
    0 0
    Adela am trait sa o aud si pe asta. Daca il primesti inapoi dupa ce ti-a zis chesti aia esti ce mai fraiera. Dar ma rog prostia femeiasca nu are limite.
    Citesc forumul asta de aproape 6 ani de zile, am citit destule chestii care sa ma lase perplexa. Am crezut ca nu mai pot fi uimita cu nimic si totusi apar chestii noi care sa ma surprinda.
  •  
    • 1 mesaje
    17 Dec 2009, 15:42
    0 0
    Nu e chiar asa de usor sa il uite..totusi sunt 2 ani de relatie,parerea mea e ca nu merita sa iti mai bati capul cu el,nici el nu stie ce vrea de fapt de la tine,dar tie iti e greu si ii accepti toate porcariile pe care el le face si facand tot asa,iertandu-l etc .el stie asta si stie ca orice ai face il vei ierta s-a invatat haios tipu,incearca sa fi mai indiferenta..tine minte mai devreme sau mai tarziu vei avea un baiat langa tine care sa te merite..si sa te iubeasca asa cum esti tu daca vrei sa mai vorbim da-mi id-ul tau
  •  
    • 40 mesaje
    17 Dec 2009, 16:55
    0 0
    da as vrea sa vorbim. Nu pot sa-ti las mesaj privat cu id-ul meu nu stiu de ce
  •  
    • 40 mesaje
    17 Dec 2009, 16:59
    0 0
    Am terminat relatia cu el, doar ca s-a trezit cu faza sa facem pauza mai bine.
    De muncit nu poate fi vorba ca a zis ca el nu munceste pe 10-15 milioane. Asa ca asteapta sa intre pe relatii pe undeva.
  •  
    • 1198 mesaje
    17 Dec 2009, 17:53
    1 0
    Doamne, cum se poate asa ceva?
    Asta se cheama barbat? Jigodia asta ti-a fost iubit 2 ani, zici? Pai... tu nu l-ai observat, nu ti-ai dat seama de principiile lui? Sa se aranjeze prin relatii ca doar nu o sa munceasca pe 10 15 milioane ca ce, astia sunt bani? Hartii colorate
    Fata draga, te rog, te implor, da-ti un restart!
    Cunosc foarte indeaproape genul asta de barbat care nu munceste ci sta pe banii parintilor si a iubitei si tot el o face pe victima, santajist si profitor, manipulator, egoist, o jigodie! Prietena mea a avut langa ea asemenea specimen timp de vreo 5 ani si s-a trezit acum la 30 de ani ca a trecut viata pe langa ea si a inceput sa umble prin discoteci, excursii, aventuri, isi face de cap

    Gandeste-te la tineretea ta, la sufletul tau, la ceea ce valorezi tu in ochii proprii, la calitatile tale, impaca-te cu tine in legatura cu relatia asta bolnava, si lupta zi de zi sa il uiti. Bucura-te de Sarbatori, de masa in familie, cu prietenii la distractie, ia-o de la capat...
    Vreau sa aud vesti bune de la tine in curand!
  •  
    • 40 mesaje
    17 Dec 2009, 18:08
    0 0
    Fac tot posibilul sa-l uit.
    Imi este greu, dar cu un om ca el nu se poate, nu vreau sa patesc ce a patit prietena ta.
    Mi se parea mie ca e putin cam obsedat de bani, dar niciodata nu m-am gandit ca pt el doar banii conteaza.
    Mi-a zis ca pt el banii sunt mai importanti decat dragostea, dar asta am aflat acum la sfarsit, din pacate pt mine.
    O sa scriu si sper sa scriu doar de bine.
  •  
    • 1198 mesaje
    17 Dec 2009, 18:38
    0 0
    Eu detest materialistii, si femei si barbati!
    Poate e ok o vreme sa ii platesti tu consumatia in oras, sau sa ii cumperi ceva, daca tu esti salariata iar el nu, dar in timpul ala sa stii ca se poarta frumos cu tine, ca te poti baza pe el la o problema, un necaz, ca te va mangaia, te va intelege, te va ajuta, te va incuraja, etc. Si ca te iubeste sincer!
    Dar pe termen lung... nu mi se pare normal ca tu sa il tii in spate, mai ales cand deja stati impreuna.
    Trebuie sa realizezi ca nu tu ai gresit in relatie ca nu ai stiut sa il tii langa tine, asta e o prostie, merita oare sa te zbati si mai mult decat ai facut-o deja pt el??
    Sfatul meu este sa analizezi la rece toata povestea, sa te gandesti de 10 ori la toate gesturile lui aiurea si cele frumoase, pt ca in final sa te impaci cu tine, sa te linistesti. Cand o sa fii impacata cu tine, iti va fi mai usor, vei invinge dorul si vei putea dupa un timp sa intri in alta relatie cu lectia invatata, sa fie un sut pt un pas inainte
  •  
    • 2807 mesaje
    17 Dec 2009, 18:44
    0 0
    ''Am incercat sa vorbesc si mi-a zis ca problema mea e ca nu am banii asa multi cum vrea el si ca ar fi preferat sa calatoresc mult in afara nu doar in tara''

    adela, prietenul tau (ex sper) nu este altceva decat un prostituat de 2 lei si daca te mai lasi prostita inseamna ca accepti situatia, constienta fiind de acest lucru.

    acu eu nu stiu cum arati (cred ca nu arati rau) si dupa cum scrii, nici proast.a nu esti ci doar naiva rau (hai sa dam vina pe indragosteala, treaca de la mine )
    dar chiar nu poti renunta la gigolo asta expirat, chiar nu crezi ca meriti mai mult, un baiat care sa te pretuiasca dupa ce ai in suflet si in cap si nu dupa zerourile contului bancar?

    daca il accepti in continuare pe ratat, inseamna ca iti meriti soarta, fara suparare

    o decizie inteleapta iti doresc sa iei
  •  
    • 40 mesaje
    17 Dec 2009, 19:25
    0 0
    Este ex prieten si asa o sa ramana.
    Despre mine pot sa zic ca sunt draguta si arat bine Am zile cand sunt multumita cum arat si altele cand nu, ca fiecare fata cred eu.
    Ex nu arata bine doar ca stie sa se faca placut, cred ca asta m-a atras la el.

    Stiu ca am fost naiva, desi e putin spus, dar pana nu m-am dat cu capul de tavan nu am reusit sa ma trezesc din indragosteala.
    O sa am mai multa grija de mine pt ca nu merita sa sufar, asta a fost o lectie pt mine.

    Si mie mi-a dat impreisia ca se poarta ca o prostituata in varianta masculina.
  •  
    • 40 mesaje
    17 Dec 2009, 19:35
    0 0
    Chiar ca un sut in fund un pas inainte.
    Deja pun in balanta ce a facut el pt mine si ce am facut eu pt el, ce sa zic am fost fraiera ca nu am pus punct atunci cand trebuia.
    Oricum imi dau seama ca tot a cautat pretexte sa dea vina pe mine. A dat vina pana si pe parintii mei, chiar aiurea fara motiv.
    O sa incerc sa las supararile la o parte si sa am parte de sarbatori de iarna frumoase.
    Va trebui sa gasesc acea putere in mine si sa ma ridic, nu se termina lumea la el.
    Merit sa fiu iubita cu adevarat.
  •  
    • 2807 mesaje
    17 Dec 2009, 21:39
    0 0
    da-i ignor permanent, adela, ca asta doare mai tare decat 1000 de cuvinte sau gesturi, vindeca-te si continua-ti viata asa cum si cu cine o meriti, punem pariu ca poti?
  •  
    • 29 mesaje
    17 Dec 2009, 22:42
    0 0
    are dreptate rebeca...nu are rost sa iti pierzi timpul cu cineva care nu e dispus sa si-l petreaca pe al lui cu tine...incearca sa iti ocupi timpul cu actuvitati care te bucura,petrece mai mult timp cu fetele,distreaza-te...si uita-l pt ca meriti ceva mult mai bun...viata e frumoasa doar ca trebuie sa invatam sa ne bucuram de ea...
  •  
    • 2 mesaje
    17 Oct 2018, 04:55
    0 0
    Buna! Am si eu nevoie d un sfat! Sunt cu un baiat d 8luni!Sase luni si ceva ne am inteles minunat! Ideea e in felul urmator: noi lucram l acelasi loc d munca ! De la inceput a precizat faptul k el nu are prieteni.. ca intre timp sa mi dau seama ca m a mintit..dar el a zis k nu i s a parut important faptul ca tine legatura cu o cunostinta virtual desi locuiesc in acelasi judet, iar distanta intre noi doi este d 60km ...Luand masa cu el l munca am obs nu nume suspect l msg.."....' si mi s a parut cam ciudat, desi am preferat sa nu i zic nimic atunci..dp 2zile vad acelasi nume dar vb p messanger el fiind fericit..Pana urma l am intrebat cu cine vb si i am zis k obs si acu doua acelasi nume ... L am pus sa mi arate conversatia n a vrut..si l am intrebat atat am insemnat eu pt tn?? Si a zis " da! Atunci l am parasit..dp ce a a aj acasa a inceput sa ma sune, sa mi dea msg..dp cateva ore i am rasp ..I am cerut explicatii si mi le a dat si mi a zis asa : k el a vrut sa o cunoasca p fata asta inainte d a ma cunoaste p mn, dar intre timp am aparut eu si ea avea prieten si i am zis bun si ca sunt doar cunostinte...si i am bun si daca voi va salutati de ce aveai nevoie d nr ei? Si mi a zis k trebuia sa tina legatura Dp explicatiile lui eu am cautat o p ea si am intrebat o ce treaba are cu el...si a care imi raspunde: sper ca v a satisfacut Ion, curiozitatea! Eu nu m as injosi niciodata pt nici un astfel d barbat..vreau sa zic k din momentul in care am cautat o pe ea el nu mai m a cautat..sub pretextul k el a fost socat d reactia mea si k nu intelege de ce nu am avut incredere in el, daca p moment el nu a vrut sa fie deschis cu mn si sa mi explice , eu cum sa reactionez?Vreau sa zic k dp cateva zile ne am impacat, am inceput sa ne contrazicem din orice nu mai ne vedem atat d des, ci doar p la munca ...app, el mi a zis k in continuare v a tine legatura cu ea ! Am omis cv faptul k eu nu m am culcat cu el in astea 8luni, pt k atunci cand am fost mica am fost abuzata si nu pot lasa o nimeni sa se aproprie d mn si nu fac asta intentionat, vine din instinct...zilele trecute mi a zis k el vrea sa trecem la urmatoarea etapa pt k ma iubeste si nu vrea sa ma insele ..eu nu pot face asta din moment ce noua nu ne e bine..Stau si ma gandesc oare dc tine legatura cu ea? L am intrebat zilele trecute : daca ai fii insurat tot ai mai tine legatura cu ea si a zis : da, si l am intrebat dc si mi a raspuns k nici el nu stiu...mi e greu sa cred asta..eu cred asa k el o place, ea are iubit si tot se tine dp fundul ei..vreau sa zic k ea artista si sunt convinsa ca daca eu nu o sa mai fiu cu el si o s fie cu ea o sa l faca sa sufere mai rau decat am sufer eu...voi ce credeti? Scuze daca am mancat litere dar credeti ma k in momentul d fata plang, sufar...Am inceput sa fiu mai indiferenta fata d el si asta nu i convine ..eu sunt in medical acu si vreau sa i au ce a mai buna decizie..ajutati ma va rog!
  •  
    • 2 mesaje
    17 Oct 2018, 04:55
    0 0
    Buna! Am si eu nevoie d un sfat! Sunt cu un baiat d 8luni!Sase luni si ceva ne am inteles minunat! Ideea e in felul urmator: noi lucram l acelasi loc d munca ! De la inceput a precizat faptul k el nu are prieteni.. ca intre timp sa mi dau seama ca m a mintit..dar el a zis k nu i s a parut important faptul ca tine legatura cu o cunostinta virtual desi locuiesc in acelasi judet, iar distanta intre noi doi este d 60km ...Luand masa cu el l munca am obs nu nume suspect l msg.."....' si mi s a parut cam ciudat, desi am preferat sa nu i zic nimic atunci..dp 2zile vad acelasi nume dar vb p messanger el fiind fericit..Pana urma l am intrebat cu cine vb si i am zis k obs si acu doua acelasi nume ... L am pus sa mi arate conversatia n a vrut..si l am intrebat atat am insemnat eu pt tn?? Si a zis " da! Atunci l am parasit..dp ce a a aj acasa a inceput sa ma sune, sa mi dea msg..dp cateva ore i am rasp ..I am cerut explicatii si mi le a dat si mi a zis asa : k el a vrut sa o cunoasca p fata asta inainte d a ma cunoaste p mn, dar intre timp am aparut eu si ea avea prieten si i am zis bun si ca sunt doar cunostinte...si i am bun si daca voi va salutati de ce aveai nevoie d nr ei? Si mi a zis k trebuia sa tina legatura Dp explicatiile lui eu am cautat o p ea si am intrebat o ce treaba are cu el...si a care imi raspunde: sper ca v a satisfacut Ion, curiozitatea! Eu nu m as injosi niciodata pt nici un astfel d barbat..vreau sa zic k din momentul in care am cautat o pe ea el nu mai m a cautat..sub pretextul k el a fost socat d reactia mea si k nu intelege de ce nu am avut incredere in el, daca p moment el nu a vrut sa fie deschis cu mn si sa mi explice , eu cum sa reactionez?Vreau sa zic k dp cateva zile ne am impacat, am inceput sa ne contrazicem din orice nu mai ne vedem atat d des, ci doar p la munca ...app, el mi a zis k in continuare v a tine legatura cu ea ! Am omis cv faptul k eu nu m am culcat cu el in astea 8luni, pt k atunci cand am fost mica am fost abuzata si nu pot lasa o nimeni sa se aproprie d mn si nu fac asta intentionat, vine din instinct...zilele trecute mi a zis k el vrea sa trecem la urmatoarea etapa pt k ma iubeste si nu vrea sa ma insele ..eu nu pot face asta din moment ce noua nu ne e bine..Stau si ma gandesc oare dc tine legatura cu ea? L am intrebat zilele trecute : daca ai fii insurat tot ai mai tine legatura cu ea si a zis : da, si l am intrebat dc si mi a raspuns k nici el nu stiu...mi e greu sa cred asta..eu cred asa k el o place, ea are iubit si tot se tine dp fundul ei..vreau sa zic k ea artista si sunt convinsa ca daca eu nu o sa mai fiu cu el si o s fie cu ea o sa l faca sa sufere mai rau decat am sufer eu...voi ce credeti? Scuze daca am mancat litere dar credeti ma k in momentul d fata plang, sufar...Am inceput sa fiu mai indiferenta fata d el si asta nu i convine ..eu sunt in medical acu si vreau sa i au ce a mai buna decizie..ajutati ma va rog!