azi ma vrea maine nu ma mai vrea

  •  
    • 40 mesaje
    10 Dec 2009, 13:49
    0 0
    De doua zile nu l-am cautat si a inceput el sa-mi dea mesaje, eu nu-i raspund si atunci ma suna.
    Ieri nu am vrut sa-i raspund la tel si a sunat pana am raspuns. L-am intrebat de ce suna de asa multe ori? si mi-a raspuns ca nu stia ce e cu mine.
    Se pare ca daca sunt indiferenta ma cauta el.
    Eu o sa incerc pe cat posibil sa-mi ocup timpul si sa ma relaxez, pt ca prea mult am plans si am suferit.
  •  
    • 1550 mesaje
    10 Dec 2009, 23:18
    0 0
    Felicitari! Foarte bine faci!
  •  
    • 40 mesaje
    11 Dec 2009, 02:13
    0 0
    Mi-a dat tel acum , mai bine nu raspundeam si a inceput iar aiurea cu reprosuri. I-am zis ca eu nu pot sa continui asa, si mi-a zis ca ce nu stiu sa tin un baiat langa mine? i-am raspuns ca pot dar nu sa ma milogesc.
    Dupa a inceput sa vorbeasca urat si i-am zis ca inchid daca continua asa, pt ca nu merit sa-mi vorbeasca in asemenea hal. A zis ca vorbeste asa ca asa are chef.
    I-am inchis tel, a sunat din nou si mi-a zis ca nu stie ce are ca e dezorientat. I-am spus ca din partea unor necunoscuti sau altor persoane care nu ma cunosc bine , ma astept sa nu se poarte tocmai bine, dar din partea lui care se presupune care are anumite sentimente nu.
    I-am zis sa ma lase in pace,si a inceput sa tipe.

    Imi este foarte greu.
  •  
    • 43 mesaje
    11 Dec 2009, 10:09
    0 0
    Nu cred ca meriti sa ti se vorbeasca asa! Si sa se joace cu sentimentele tale! E un om josnic!
    Sfatul meu e sa eviti orice contact cu el. Nu ii mai raspunde la telefon, la mesaje, evita sa te intalnesti cu el!!!! E singurul si cel mai bun lucru care il poti face pentru tine!
  •  
    • 1044 mesaje
    11 Dec 2009, 10:13
    0 0
    Adela, faci foarte bine ca adopti atitudinea asta.
    Ai grija insa..el incearca sa te manipuleze.Mai intai arunca vina pe tine(ca nu stii sa tii un barbat langa tine)..
    E o strategie ieftina.
    Stai pe pozitii si fa-l sa inteleaga ca ceea ce tu crezi despre comportarea lui nu e o gandire de moment..
    Ai grija de tine si sufletelul tau si...tine-ne la curent.
  •  
    • 20 mesaje
    11 Dec 2009, 15:16
    0 0
    asa cum spune si scanteie ar trebui sa-i raspunzi cu aceeasi moneda,sigur n-o sa-i convina deloc si poate o sa-si dea seama astfel ce simti si u cand procedeaza asa...asta daca intr-adevar simte ceva pt tn,desi ma indoiesc dupa felul in care te trateaza.dar daca vezi ca nu se schimba nimi c si ca priveste aceasta modificare de comportament ca pe un plus de libertate inseamna ca ceva nu e in regula si pe langa faptul ca nu tine la tn te mai si foloseste.ar trebui sa-ti construiesti adevarata fericire,pt ca esti tanara si nu merita sa suferi pt cineva,cand ai putea sa te simti implinita alaturi de o alta pers.
  •  
    • 40 mesaje
    11 Dec 2009, 17:31
    0 0
    Ma plictisesc groaznica si ma gandesc la el, dar nu o sa-l sun .

    Ce as putea sa fac sa nu ma gandesc la el? Se pare ca filmele, cititul nu prea dau rezultate la mine.
  •  
    • 1628 mesaje
    11 Dec 2009, 17:44
    0 0
    pentru ce sa-l suni? n-a zis ca-i dezorientat? vrei inca o tura de reprosuri?
  •  
    • 40 mesaje
    11 Dec 2009, 17:50
    0 0
    Nu-l sun ma abtin.
    Dar imi e greu ca il iubesc si nu prea ma vad fara el, dar nici nu-i inteleg comportamentul.
  •  
    • 20 mesaje
    11 Dec 2009, 17:53
    0 0
    pe mine gatitul ma face mereu sa uit de anumite lucruri si sa ma relaxez...si dezlegarea cuvintelor incrucisate...
    sa nu faci prostia sa-i dai telefon pt ca asta inseamna ca nu tii cont deloc de sfaturile noastre.nu ne dezamagi!
  •  
    • 40 mesaje
    11 Dec 2009, 18:00
    0 0
    Nu-i dau telefon mi-am dat seama ca nu ma merita.
    Probabil e perioada asta dificila pana ma obisnuiesc ca nu a fost sa fie e grea.
    Da buna idee cu gatitul.
    Problema e ca nu am prietene daca aveam cu siguranta era mai bine.
  •  
    • 20 mesaje
    11 Dec 2009, 18:11
    0 0
    eu am prietene dar sincera sa fiu nu prea stau asa cu e le de vorba la tel ore in sir sa ne povestim....doar cand ne intalnim.mai ales cu vremea asta cand stai mai mult in casa...in schimb eu vorbesc cu mama ft mult,si daca simti ca nu poti vb despre tema asta poti atinge alte subiecte care sa te faca sa uiti de eEl,chiar despre gatit,ca vad ca ti se pare o idee buna sa incerci sa-ti pierzi timpul prin bucatarie
  •  
    • 1044 mesaje
    11 Dec 2009, 18:52
    0 0
    N-ai vreo colega?Daca n-ai prietene..e cazul sa-ti faci.
    Hai..pune mana pe tel si suna vreo colega disponibila...sau pe cine crezi tu ca ar iesi la un suc la ora asta.
  •  
    • 40 mesaje
    11 Dec 2009, 19:25
    0 0
    Am sunat si acum am gasit si unde sa fac Craciunul.
  •  
    • 1044 mesaje
    11 Dec 2009, 19:32
    0 0
    Super!
    Poate pica si ceva..
    Eu, in locul celei la care faci Craciunul, te-as si combina..
  •  
    • 40 mesaje
    11 Dec 2009, 19:35
    0 0
    Acum sa vad unde fac si Revelionul.
    Sper sa ma distrez
  •  
    • 1044 mesaje
    11 Dec 2009, 19:38
    0 0
    Adela..indiferent unde faci...iti dau un sfat.
    Bucura-te de momentele in care esti solo si nu-ti plange de mila.O sa ai tot timpul sa speli ciorapi si chiloti...
    Distreaza-te cat mai mult si nu mai pune suflet pentru orice marlan!
  •  
    • 40 mesaje
    11 Dec 2009, 20:04
    0 0
    Asta mi-am si propus si am invatat din relatia asta , ca nu are rost sa pun suflet pt oricine si orice.
    Si sa nu uit niciodata ca nu merita nimeni care ma face sa plang, sau sa sufar.
    Stiu bine ca nu o sa-mi fie usor, dar daca se poarta asa cu mine si este nehotarat nu pot sa-l astept o viata sa se schimbe
  •  
    • 40 mesaje
    17 Dec 2009, 15:05
    0 0
    Nu-l inteleg deloc, zilele astea mi-a tot dat mesaje in care imi spune ca este aiurea situatia asta si ca mai bine luam o pauza. Eu i-am raspuns ca si pauza asta tot despartire inseamna
  •  
    • 27 mesaje
    17 Dec 2009, 15:08
    1 0
    adela, intr-o relatie, nu se ia pauza! asta nu este o solutie.
    ori incercati sa vb si sa clarificati lucrurile, ori lasa-l..in plata domnului! ca suferi,... trece!