sa radem de ei

  •  
    • 158 mesaje
    9 Nov 2009, 16:37
    0 0
    Basescu se uita la Oglinda si intreaba: oglinda, oglinjoara, spune-mi cine o sa fie presedinte in tara ?
    Oglinda: Da-te putin la o parte , ca sa vad !
  •  
    • 262 mesaje
    9 Nov 2009, 22:00
    0 0
    Intrebare, intrebatoare:tu te-ai iutat in oglinda azi? si daca da!,atunci ce ai vazut?

  •  
    • 158 mesaje
    10 Nov 2009, 22:30
    0 0
    Viziunea mea pentru o dictatură sănătoasă!

    Văd o Românie în care să am mai multă putere. Ca preşedinte n-am făcut nimic. Daţi-mi Guvernul, Parlamentul şi Justiţia şi voi face tot ce vreau! Văd un Guvern mai suplu şi mai blond. Văd un Parlament atât de mic, încât Emil Boc să se simtă mare.
    Văd Românie în care Justiţia să dea sentinţele la începutul şi nu la finalul proceselor. Prea mult timp pierd oamenii prin tribunale, în timp ce restaurantele amicilor mei dau faliment.
    Văd o Românie cu o singură televiziune şi un singur ziar. Am spus acum ceva ani că am să le scot oamenilor din cap „cucul cu autostrăzile”. Åži am reuşit! A venit vremea să le scot din cap şi „cucul cu democraţia”. Am spus că România este muribundă. Iar o ţară bolnavă se vindecă doar cu o dictatură sănătoasă.
    Văd o Românie în care toţi găozarii şi toate păsăricile să aibă mai mult bun simţ când vorbesc cu mine. Am făcut atâtea pentru acest popor nerecunoscător. Merit o statuie. Åži dacă voi fi preşedinte, mi-o voi construi singur!
    Văd o Românie cu măcar 300.000 de şomeri. Pe timp de criză, cineva trebuie să fie sacrificat. Åži n-am de gând ca această criză să fie plătită din buzunarul meu sau al altor oameni cinstiţi ca Adriean Videanu, Radu Berceanu sau Elena Udrea.
  •  
    • 262 mesaje
    10 Nov 2009, 22:47
    0 0
    Eu cred ca nu ai vazut bine,ca nu ai vazut ce trebuia, in oglinda eu ,te-am rugat sa te privesti pe tine ,doar pe tine.
  •  
    • 49 mesaje
    11 Nov 2009, 13:31
    0 0
    Bravo Trufasha!!!!!!

  •  
    • 158 mesaje
    12 Nov 2009, 06:16
    0 0
    Oda iubitului conducator de ziua lui

    La multi ani draga Traian.
    Nu mai avem niciun ban
    Sa-ti facem si noi surpriza,
    Acum, in mijloc de criza.

    La mult ani draga carmaci.
    Ne-ai lasat pe toti saraci.
    N-avem ce sa-ti luam cadou,
    Fiindc-o ducem tot mai rau.

    La multi ani draga Basescu,
    Esti iubit ca Ceausescu.
    Si-n decembrie, ca el
    Ce-o sa zbori tu, Traienel.
  •  
    • 262 mesaje
    12 Nov 2009, 10:28
    0 0
    da,depui efort ,nu gluma ! sa te trezesti la ora asta ca sa scrii ,pe tema presedintelui,denota multa sirguinciozitate din partea ta!.....
  •  
    • 158 mesaje
    12 Nov 2009, 20:08
    0 0
    relaxeaza-te, era schimbul de noapte
  •  
    • 262 mesaje
    12 Nov 2009, 21:00
    0 0
    Eu ?
    sunt relaxata ,sunt in concediu !
  •  
    • 158 mesaje
    13 Nov 2009, 06:49
    0 0
    Basescu se duce la medic cu a sa hernie

    Base’: Domnu’ doctor ma cam deranjeaza hernia!

    Doctoru’: Ati ridicat ceva?!?

    Base’: Da! Preturile!

    Doctoru’: Nu trebuie sa mai faceti niciun fel de efort fizic si in mod cert nu mai aveti voie sa ridicati nimic!

    Base’: Pacat, chiar cand vroiam sa ridic si salariile
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    14 Nov 2009, 13:32
    0 0
    sirguinciozitate??? de unde ai mai scos cuvantul asta oare?
  •  
    • 27 mesaje
    18 Nov 2009, 16:25
    0 0
    nu, ca cine se ascunde in spate acestui nick e de-a dreptul penibil!!!! a lasat mesaje peste tot, la toate sectiunile, pana si la frumusete, anti basescu...ha ha ha
    acum vine si spune bancuri
    unii n-au limita frate???? macar iei si tu ceva, un 5 % din averea lui felix sau a lui patriciu ca sa te faci de c.cacat pe forumuri???? si cred ca eva,ro nu e sigurul unde-ti faci veacul....tu cred ca postezi peste tot...la cancan, libertatea....
  •  
    • 1 mesaje
    21 Nov 2009, 02:27
    0 0
    La început, Dumnezeu a creat doi bărbaţi. Când a văzut că nu se pot înmulţi, le-a tăiat pulile şi le-a ascuns în pădure.
    Primul care şi-a găsit floricica a devenit bărbat. Celălalt, a devenit femeie, şi o mai caută şi astăzi.
  •  
    • 216 mesaje
    30 Nov 2009, 23:19
    0 0
    apropo de alianta PSD-PNL(GEOANA-ANTONESCU) si JOHANNIS premier, am facut un banc. JOHANNIS viseaza ca vorbeste cu d-zeu sii spune: JOHANNIS-ce fac d-ne sa intru in aceasta alianta?!! D-ZEU-lasa ca sa nu te pedepseasca ei dupa 4 luni ii pedepsesc eu inainte ii bag pe fiecare in cusca cu lei (baroni) si imediat ii maninca. JOHANNIS-lasa d-ne ca-i prea dur sa-i manince lei. D-ZEU- atunci ii bag in cusca cu tigri(moguli) si imediat ii maninca. JOHANNIS-nu d-ne este prea grea pedeapsa. D-ZEU-atunci ii bag pe amindoi in aceeasi cusca si se maninca ei intre ei
  •  
    • 158 mesaje
    1 Dec 2009, 18:30
    0 0
    Traian Băsescu în vizită la o È™coală. ÃŽnvăÈ›ătoarea: Domnule preÈ™edinte... de ce nu aÈ›i bătut la uÈ™ă?
    Traian Băsescu: Fiindcă toÈ›i copiii erau în clasă.
  •  
    • 2191 mesaje
    2 Dec 2009, 14:38
    0 0
    penibil.
  •  
    • 172 mesaje
    10 Dec 2009, 15:32
    0 0
    daca tot ne place sa glumim

    Care e cel mai scurt banc?
    Mircea Geoana presedinte!
  •  
    zuz
    • 231 mesaje
    26 Dec 2009, 23:37
    0 0
    Trufasha, da niste bancuri cu Geoana nu ai?
    sau e ok bancul de mai sus? " Mircea Geoana presedinte"?
  •  
    • 1 mesaje
    27 Dec 2009, 22:50
    0 0
    Oglinda dorea sa vada cine este mai bun de presedinte Basescu sau Geoana!
  •  
    • 1 mesaje
    19 Mar 2010, 11:25
    0 0
    super , trimiteil lu Basescusa vedem ce zice. ha ha ha