E diferenta intre prietenie si dragoste?

  •  
    • 987 mesaje
    10 Nov 2009, 19:54
    0 0
    daca chiar vrei sa stii ce e intre mine si acel prieten de care vorbeai iti spun ca inainte aveam o relatie de dragoste cu el...care intre timp s-a transformat intr-o prietenie apropiata in sensul ca ne vedem in fiecare weekend pe care il petrecem impreuna..mergem in excursii impreuna si bineinteles ca am mai si dormit tot impreuna dar fara sa facem dragoste..
  •  
    • 987 mesaje
    11 Nov 2009, 12:46
    0 0
    daca chiar va intereseaza eu v-am raspuns...dar voi de ce nu mai ziceti ceva....
  •  
    • 411 mesaje
    11 Nov 2009, 12:53
    0 0
    Iti zic io cum se transforma prietenia intr-o relatie de dragoste. Intr-o seara in care va apuca romantismul, faceti ceva atipic amicilor...va pupati, va pipaiti, va ceva. Dupa care, fie in aceeasi seara, fie intr-o alta din viitorul apropiat, ajungeti sa vi-o trageti.
    Daca va potriviti, exista posibilitatea sa formati un cuplu pentru o perioada. Daca nu, cel mai putin implicat sentimental, va spune cu o aparenta dezamagire in ochi: "Imi pare rau, dar nu cred ca asta mai merge mult..."
    In cazul vostru, tind sa cred ca va spune el. Dupa care, o sa deschizi un nou topic: "Barbatii porci".
    Cam asa vad eu minunatul viitor...
  •  
    • 987 mesaje
    11 Nov 2009, 17:34
    0 0
    nu voi deschide vreun topic spunanad ca barbatii sunt porci....si stiti de ce pentru ca in cazul meu relatia de dragoste s-a transformat in prietenie din cauza ca EL mi-a spus ca sufera de prostata si din cauza asta i-a afectat si viata sexuala..asa ca trebuie sa il accept asa altfel s-ar putea strica si relatia de prietenie pe care o am cu EL
  •  
    • 184 mesaje
    11 Nov 2009, 18:53
    0 0
    Probabil nu-l atragi suficient, nu ma refer doar la aspectul exterior, poate caracterul tau este opus decat al lui
  •  
    • 53 mesaje
    11 Nov 2009, 19:05
    0 0
    va rog raspundeti mi si mie la intrebarea mea(e cu plata)
  •  
    • 987 mesaje
    12 Nov 2009, 08:44
    0 0
    nu e vorba ca nu il atrag sau ca as avea un caracter opus cu al lui....dar in perioada asta a intervenit problema de sanatate a lui care ii afecteaza si viata sexuala...am incercat sa discut cu el asta..dar mi-a spus ca nu e treaba mea si ca e problema lui...nu stiu ce sa mai cred
  •  
    • 8578 mesaje
    12 Nov 2009, 08:59
    0 0
    pai daca are probleme de sanatate si din cauza asta se simte mai putin barbat nu-i "forta mana" ca s-ar putea sa il pierzi definitiv, ai rabdare cu el pana cand o sa isi recapete increderea in el
  •  
    • 987 mesaje
    12 Nov 2009, 16:24
    0 0
    nu pot sa spun ca problema lui cu prostata marita care ii provoaca urinari dese ar fi o problema asa de grava dar destul ca ii influenteaza si viata sexuala ..iar asta e una din probleme cu care ne confruntam amandoi...eu am tot incercat sa il lamuresc sa se trateze dar el inca nu s-a hotarit.....nu stiu cum sa il fac sa ma inteleaga......
  •  
    • 987 mesaje
    14 Nov 2009, 08:54
    0 0
    hai spuneti-mi va rog care e diferenta intre prietenie si dragoste...sper ca mai aveti inca multe de spus....
  •  
    • 987 mesaje
    14 Nov 2009, 18:34
    0 0
    da ce aveti mai alergie la topicul asta....