E diferenta intre prietenie si dragoste?

  •  
    • 987 mesaje
    9 Nov 2009, 12:07
    1 0
    ce parere aveti credeti ca exista vreo diferenta intre o relatie de prietenie si una de dragoste?sau cum se poate transforma prietenia intr-o relatie de dragoste...???
  •  
    • 204 mesaje
    9 Nov 2009, 12:09
    0 1
    Normal ca exista.
    In una (relatie) ti-o pui si in cealalta nu.
  •  
    • 8253 mesaje
    9 Nov 2009, 12:14
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 470 mesaje
    9 Nov 2009, 13:30
    1 0
    de acord... diferenta e de modul in care e abordat sexul
  •  
    • 30 mesaje
    9 Nov 2009, 14:02
    1 1
    In unele cazuri relatia de prietenie se transforma intr-o frumoasa poveste de dragoste.....Cum se transforma?......Pur si simplu nu mai poti sta fara el ,vorbesti ore intregi la telefon si......fara sa-ti dai seama te indragostesti....
  •  
    • 30 mesaje
    9 Nov 2009, 14:08
    0 0
    Dar exista si relatii de prietenie sincera si adevarata , in care vorbesti orice , oricand si oricum cu persoana aceea si totul e ok........Niciodata nu te judeca atunci cand gresesti si oricand e alaturi de tine..........Aceasta relatie de prietenie va rezista si dupa ce tu sau el va indragostiti de altcineva si va casatoriti ......Aceasta este relatia de prietenie sincera si adevarata,,,,,atunci cand va considerati ca fratii....
  •  
    • 30 mesaje
    9 Nov 2009, 14:10
    0 0
    Ideea e urmatoarea: sunt cazuri in care prietenia se transforma in dragoste adevarata , dar sunt mai rare.....
  •  
    • 987 mesaje
    9 Nov 2009, 14:15
    0 0
    de ce credeti ca sunt rare acele cazuri in care o prietenie se transforma in dragoste adevarata...chiar sunt curioasa sa-mi spuneti care sunt acele cazuri rare....!!!!
  •  
    • 30 mesaje
    9 Nov 2009, 14:36
    0 0
    pentru ca sunt persoane care considera ca daca transforma relatia de prietenie intr-una de dragoste .....se strica totul si ajung sa se desparta......De aceea trebuie sa fii absolut sigura de ceea ce simti pentru el inainte de a face pasul si bineinteles sa fii sigura ca si el simte acelasi lucru....
  •  
    • 726 mesaje
    9 Nov 2009, 14:36
    0 0
    ligia iarasi te plictisesti?
  •  
    • 987 mesaje
    9 Nov 2009, 14:51
    0 1
    sunt absolut sigura ca el simte ceva pentru mine si eu simt la fel pentru el...si totusi relatia noastra de prietenie nu se transforma intr-una de dragoste...si nu inteleg care ar fi motivul....
  •  
    • 726 mesaje
    9 Nov 2009, 15:02
    0 0
    asta este acelasi individ despre care scriai in topic-ul "BARBATI INTRETINUTI DIN DRAGOSTE" ?
  •  
    • 987 mesaje
    9 Nov 2009, 18:33
    0 0
    nu e vorba de nici un individ de la topicul"barbati intretinuti din dragoste"...eu am intrebat destul de clar daca exista vreo diferenta intre o relatie de prietenie si una de dragoste...sau daca se poate tansforma o relatie de prietenie intr-una de dragoste despre asta era vorba nu faceti confuzii va rog....
  •  
    • 29 mesaje
    9 Nov 2009, 19:09
    0 0
    Raspunsul corect...... intre prietenie si dragoste diferenta este de 2 mm. (Vezi stirile de la Radio Erevan) ))))))))))))
  •  
    • 17 mesaje
    9 Nov 2009, 20:45
    0 0
    Problema este atunci cand o frumoasa relatie de dregoste se transforma intr-o relatie de prietenie....cred ca e cazul meu!
  •  
    • 987 mesaje
    10 Nov 2009, 11:54
    0 0
    de ce credeti ca ar fi o problema transformarea unei relatii de dragoste intr-una de prietenie....nu inteleg ce vreti sa spuneti....
  •  
    • 1363 mesaje
    10 Nov 2009, 11:57
    0 0
    mai mai mai.......dar cum de numai tu ai dileme din astea mai ligia...cel putin schima-ti nickul....
  •  
    • 1363 mesaje
    10 Nov 2009, 11:59
    0 0
    Pai cum sa nu fie diferenta intre prietenie si dragoste????

    Pai atunci am fi toti....ori prieteni..ori iubiti, nu????
  •  
    • 8578 mesaje
    10 Nov 2009, 12:19
    0 0
    da, e diferenta mare intre prietenie si dragoste iar sfatul meu ar fii: daca ai un prieten ff bun cu care te cunosti de o viata si cu care poti vorbii vrute si nevrute, mai bine il pastrezi ca prieten si nu incerci sa il transformi in iubit respectiv relatia de prietenie intr-una de dragoste ..ptr ca s-ar putea ca iubiti sa nu va intelegeti, sa nu fiti compatibili iar atunci pierzi de doua ori, un prieten bun si un posibil viitor iubit
  •  
    • 335 mesaje
    10 Nov 2009, 12:41
    0 0
    exista diferente intre prietenie si dragoste.uneori e mai bine sa fii doar prieten cu anumite persoane, ca e posibil ca si iubiti sa nu mearga si asa pierzi un prieten.uite eu am asa o relatie cu cineva la care tin ca amic, vorbim multe dar atat,fara implicare.am ajuns la concluzia ca mai bine suntem asa decat iubiti,ca nu ar fi mers.acum nu stiu ce este intre tine si acel prieten.