Injectii cu acid hialuronic sau botox?

  •  
    • 199 mesaje
    4 Nov 2016, 14:05
    1 0
    Si eu mi-am facut si sunt foarte multumita. Eu am avut parte de un tratament cu Teosyal Kiss, despre care chiar va recomand sa vorbiti cu medicul dumneavoastra, pentru ca rezultatul chiar este foarte frumos. In cazul meu, se armonizeaza perfect cu chipul meu, nu este deloc exagerat sau inestetic.Produsul folosit in medicina estetică este o substanta identic naturala. Asa ca nu trebuie sa va speriati ca este ceva chimic ce poate face vreun rau. Este o subsanta care retine apa, si astfel ne hidrateaza buzele din interior, deci un mare bine tot face. Plus ca daca asa iti doresti, nimeni nu isi da seama ca ai intervenit cu ceva in buzele tale. Vor arata perfect natural. La inceput se injecteaza o doza mica pe care, daca vrei, o poti suplimenta. Eu n-am mai avut nevoie, mi-a placut foarte mult cum aratau buzele mele dupa prima injectare.
  •  
    • 9 mesaje
    23 Nov 2016, 11:47
    1 0

    Eu am ales acidul hialuronic. Dar nu unul oarecare, ci pe cel de la Teosyal. Aveam cateva riduri vizibile, desi am doar 29 de ani, dar am decis sa le fac sa dispara de pe acum, inainte sa se accentueze mai mult. Teosyal , recomandat de medicul dermatolog, a fost cea mai buna alegere. Tenul meu nu arata deloc injectat, din contra, arata foarte natural, luminos si ferm. Acidul hialuronic, de natura non-animala, nu afecteaza pielea si nici nu are efecte neprevazute pe termen lung, iar rezultatele apar de la prima aplicare!

  •  
    • 2 mesaje
    12 Dec 2016, 16:15
    0 0
    Recomand injectarea cu acid hialuronic. Din cate stiu, un rezultat dureaza pana la 6 luni, eu abia am incercat si dupa aproape o luna arata foarte bine! Daca sunteti interesate de rezultate excelente, va recomand un medic foarte bun, dr. Ion Zegrea! Este medicul meu, l-am ales dupa foarte multa documentare si foarte multe sfaturi.
  •  
    • 2 mesaje
    30 Apr 2017, 13:14
    3 0
    Pe mine m-a lamurit Dr. Victor Topolog care e diferenta. Ca aveam nevoie si de botox, ca am riduri si nu prea le mai suport. Oricum m-a intinerit mult mi-a facut combinatie de botox cu acid hyaluronic si fire ... 20 ani m-a intinerit, recomand cu cea mai mare incredere
  •  
    • 19 mesaje
    24 Nov 2017, 15:01
    0 0

    Buna, Matilda! Si eu am riduri pe frunte si stiu cum e sa te machezi si indiferent de ce ai face parca nu se schimba nimic. Dupa mai multe vizite la medici si documentari cu privire la ce as putea sa imi fac ca sa scap de acele riduri, am aflat de injectiile cu acid hialuronic si de eficienta tratamentului cu Teosyal RHA. Mi-am facut aceasta injectie, iar efectul a fost unul radical. Pielea mea este hidratatata in profunzime si redensificata. Procedura nu doare foarte tare si dureaza foarte putin. Ti le recomand!

  •  
    • 84 mesaje
    10 Dec 2018, 20:21
    0 1
    Eu îți recomand de departe acidul hialuronic. Însă, contează foarte mult marca pe care o folosești dacă îți dorești cele mai bune rezultate și de durată. Medicul meu estetician mi-a recomandat când am fost prima oară la el pentru mărire de buze, Regenyal Super Idea, fiind un acid hialuronic extrem de pur ce are mai multe proprietăți față de alte branduri, de exemplu: vâscozitatea scăzută ce permite injectarea cu un ac de 30 g. Dacă întrebi de el la medicul tău estetician sigur îți va spune de el. Eu ți-l recomand.