Injectii cu acid hialuronic sau botox?

  •  
    • 46 mesaje
    2 Nov 2009, 13:26
    4 4
    E clar, toamna asta simt nevoie de schimbare.... Am trecut de la tratamente cosmetice traditionale la cele gen SPA, dar acum ma uit in oglinda si parca, parca as face si altceva pt cele 2 mici riduletze de pe frunte..... ati incercat sa faceti injectii? Sunt dureroase? Rezultatele s-au mentinut sau dupa 6 luni arati la fel?
  •  
    • 22 mesaje
    3 Nov 2009, 11:02
    2 3
    poate mai intra Torentica...sa ne spuna daca se mai vad rezultatele...ea stiu ca si-a facut injectii cu cateva luni in urma...si eu as fi curioasa...
    eu mi-am facut la ridurile de expresie, in jurul ochilor cu toxina botulinica si la ridurile de la nas spre gura cu acid hialuronic....din acidul hialuronic mi-a mai ramas putin si am zis sa-mi-l injecteze la cearcane...
    eu mi-am facut doar de trei saptamani...abia mi-au trecut umflaturile si ceva vanatai am avut...nu sunt durereoase, cel putin in jurul ochilor, nu.....dar la cele de la nas spre gura mi-a facut anestezie...si m-am umflat si m-am invinetit de la anestezie.....cred ca data viitoare imi fac fara anestezie.
    imi place rezultatul....pacat ca nu dureaza mai mult
  •  
    • 46 mesaje
    3 Nov 2009, 11:37
    1 0
    merci pt raspuns....e ciudat sa ai vanatai, si daca rezultatele nici nu se mentin foarte mult...bine ca macar nu te-a durut....
  •  
    • 1767 mesaje
    4 Nov 2009, 11:14
    3 1
    Cred ca mai bun este un procedeu din acela de stergere a ridurilor : peeling, dermo so microdermoabraziune, rejuvenare sau chiar laser.
  •  
    • 46 mesaje
    5 Nov 2009, 10:52
    0 3
    buna mihaelaa21. tu ai incercat vreunul dintre tratamentele despre care mi-ai scris? de ex, microdermabraziunea chiar are efect? sau tratamentul cu laser?
  •  
    • 1767 mesaje
    5 Nov 2009, 11:13
    0 0

    Nu, nu am incercat pt ca in primul rand nu am banutii necesari.
    Mi-am propus sa fac microdermoabraziune (dupa ce imi pusesem sa fac peeling cu laser dar care e scump si mai dificil) pt ca am inteles de la Onix ca e bun pt multe probleme ale pielii.
    Intra pe linkul:
    http://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?forum=3&topic=51105?forum=3&start=1430&nrpages=144

    Din ce am citit si am vazut la tv diverse emisiuni botoxul nu mai repezinta solutia ideala pt riduri. Aceste tratamente cosmetice- dermoabraziune, microdermoabraziune, peeling chimic, rejuvenare si laser sunt calea spre o piele mai frumoasa.

    Si sa citesti TOT topicul "microdermoabraziune sau peeling chimic" pt ca este foarte interesant.
    Si topicul lui Onix - de unde ai link-ul de mai sus.
  •  
    • 288 mesaje
    7 Nov 2009, 11:24
    0 2
    Eu recomand mezoterapia in locul injectiilor cu acid hialuronic sau botox . Botox are foarte multe efecte adverse . Injectiile cu acid hialuronic vs cele de mezoterapie .... diferenta este ca ai mai multe substante nutritive care ajuta celulele dermului sa ramana tinere si frumoase .
  •  
    • 46 mesaje
    7 Nov 2009, 13:20
    1 3
    Mezoterapia nu implica tot injectare? Este dureroasa? Faci vanatai dupa?
    In legatura cu injectiile cu botox, si eu am unele rezerve, la urma urmei, este o toxina, chiar daca ei spun ca e safe....
  •  
    • 28 mesaje
    4 Apr 2010, 02:46
    2 1
    chiar acum citeam la o alta discutie initata de colega noastra torentica despre buze, si acolo mentionau si celelalte fete de botox, eu sunt pro, sa arati mai bine cu cativa ani nu stica! tine substanta pana la un an dar efectul e spectaculos, eu tot la dr iancu mi-am facut si botox si a fost super ok, mirarea mea a fost ca nu a folosit decat un spray pt o usoara anestezie si nu am simtit nimic, deci parerea mea e sa nu va fie frica caci acele sunt mici de tot, si seringa arata chiar subtire decat cea de insulina.
  •  
    • 28 mesaje
    4 Apr 2010, 02:53
    4 0
    chiar voi cat ati platit, ca eu am fot la dr morad, sau dr iancu nu stiu cum e exact cu un voucher din Story si am dat 300 euro pentru 3 zone adica fruntea, coltul ochilor si intre sprancene, ah si partea cea mai frumoasa e ca iti ridica sprancenele si iti face un usor aspect de lifting, pare ochiul mai deschis, super faza asta
  •  
    • 8 mesaje
    11 Apr 2010, 19:42
    1 1
    incearca , mai bine ceva temporar - adica un ruj care da volum buzelor... eu am vazut la Gima produse cosmetice, de machiaj, extrem de ieftine comparativ cu altele... plasate pe un stand alb, au un lipgloss Bourjois 3D Effect, costa pana in 19lei, care da volum instantaneu buzelor, precum destainuie si numele glosului
  •  
    • 36 mesaje
    12 Apr 2010, 13:23
    3 2
    Buna fetelor!
    As vrea sa va impartasesc experienta mea cu un produs natural care contine acid hialuronic. Este o formulă unică ce furnizează acid hialuronic (AH) cu masă moleculara mică, cu proprietati hidratante si lubrefiante, ulei de ghimbir si sofran, ceea ce reprezintă unul dintre cele mai performante suplimente nutritive din lume pentru lubrefierea articulatiilor si hidratarea pielii. Până de curând, AH trebuia administrat injectabil, deoarece în stare naturală nu se absoarbe pe cale digestivă. Gratie tehnologiei „Injuv”, acesta poate fi administrat pe cale orală, fara dureri si umflaturi, vanatai! Acidul Hialuronic, cu masă moleculară mică, uleiul de ghimbir si sofranul prezente în Forever Active HA vor face ca pielea noastra sa capata un aspect aspru si uscat. Administrarea regulata iti da rezultate vizibile,vara te bronzezi mult mai frumos. Cate 2-3 cure pe an va da rezultate si nu lasa pielea sa se/mbatraneasca asa de repede. Si sigur , este un ulei , Forever Alpha-E Factor - agent de regenerare cutanata - contine ingredienti care vor infrumuseta chipul dumneavoastra asa cum nimic nu a mai facut-o pana acum! Hidratarea pielii - strat cu strat - la suprafata si in profunzime explica efectul de intinerire. Acest fluid emolient cu textura fina, imbogatit cu vitaminele A, C, E, ulei din boabe de limba-mielului, bisabolol si alte ingrediente rafinate, poseda efect antioxidant impotriva actiunii nocive a radicalilor liberi care provoaca efecte dezastruoase asupra pielii in proportie de 80%.Se aplica la nivelul fetei sau oriunde este nevoie cateva picaturi cu ajutorul pipetei, dupa care zona se maseaza usor.

    aca sunteti interesate putem discuta detaliat in mail. MERITA! Va doresc o zi buna!
  •  
    • 1767 mesaje
    18 Apr 2010, 13:07
    3 2
    A da... normal, doar e Forever, cel mai bun pentru ... tot!! dupa cum observ de la fata care posteaza la multe topicuri ca are solutia pentru tot si toate...
  •  
    • 25 mesaje
    5 Iun 2012, 01:15
    0 1
    Botoxul se foloseste numai in tratarea ridurilor de la frunte sau ochi. Dar pentru tot tenul incercati masti pe care sa le preparati acasa. Iar pentru tratamentul zilnic de hidratare al fetei sunt acum in farmacii si foarte multe creme cu acid hialuronic care intr-adevar dau efecte, dar in timp.
  •  
    • 2 mesaje
    23 Sep 2014, 14:09
    2 1
    Buna Matilda! Eu iti recomand injectiile cu acid hialuronic. Eu mi-am facut la buze acum 6 luni de zile la domnul doctor Dobos Calin si am fost foarte incantata de cum arata imediat dupa ce a terminat interventia. Dureaza foarte putin, in jur de 15 minute si se vede ft natural, ceea ce pt era cel mai important. Pe mine ce m-a convins sa fac pasul asta a fost faptul ca domnul doctor m-a asigurat ca nu o sa simt dureri foarte mari si nu o sa imi ramana vanatai. Daca esti interesata poti intra pe site-ul dansului sa vezi si cateva poze de la interventiile pe care le-a mai facut pana acum. Sper sa fii multumita de rezultat, succes!
  •  
    • 5 mesaje
    26 Sep 2014, 15:25
    2 0
    Umplerea ridurilor cu Acid Hialuronic este cel mai bun tratament recomandat pentru netezirea ridurilor, deoarece este un tratament sigur, efectele se vad imediat, rezultatul este natural. Ti-o recomand pe dr. Silvia Stanculesc Vasalos, lucreaza bine, are mana buna si experienta, iar preturile sunt super ok. Am numarul ei daca te intereseaza o consulatie, sa afli mai multe: 0722 392 382. E super draguta, amabila, rabdatoare si o gasesti la Medicover sau Metamorphosis. Eu mi-am facut acum 3 ani o liposuctie si intentionez ca anul viitor sa-mi fac si o ridicare de sani, sunt foarte increzatoare in ea
  •  
    • 15 mesaje
    26 Oct 2014, 16:24
    0 3
    Si eu am ales tratamentul cu acid hialuronic acum1 luna si sunt foarte incantata. Aveam nevoie la cearcane pentru ca eram f f obosita si vad ca mi s-au umplut frumos si parca si-au schimbat putin culoarea. Iar la buze, s-au conturat foarte frumos si mai pline. Imi era teama din cauza celor citite si auzite dar atata timp cat nu exageram eu cred ca e in regula.
    Eu am fost la doamna dr. Simona Manea, lucreaza la Grand Beauty Clinic si a fost in regula. Mi-a explicat toti pasii, ce trebuie sa fac dupa. Este recomandat sa bem f multa apa pentru a mentine efectul. Va recomand cu drag aceasta clinica si tratamentele cu acid hialuronic, eu am fost incantata!
  •  
    • 43 mesaje
    6 Nov 2014, 15:29
    2 2
    si eu mi-am facut injectare cu acid hialuronic. pentru ridurile fine, ma rog sunt mai multe fillere in functie de ceea ce ai nevoie, daca sunt riduri mai adanci sau mai fine. rezultatele dureaza cel putin un an, la mine nu a reaparut nimic. a avut o mana foarte usoara dl. doctor, nici nu am simtit si cel mai important era sa nu raman cu vanatai dupa, ceea ce nu a fost cazul. a durat foarte putin, iar rezultatele s-au vazut imediat. e al doilea an cand merg la domnul doctor si sunt foarte multumita.
  •  
    • 66 mesaje
    15 Dec 2014, 06:42
    1 1
    Am mai scris pe undeva, scriu si aici.. stiu cat conteaza o parere a cuiva care a avut aceeasi problema in alegerea medicului/clinicii. Eu mi-am marit buzele cu grăsime proprie recoltată din zona coapselor, la Medicover - doamna dr. Silvia Stanculescu-Vasalos (o gasiti si la Metamorphosis, clinica e prin zona Aviatorilor). Intervenţia a durat cam 15 minute, rezultatul incă persistă. Mi-au facut anestezie locală atat la nivelul buzelor cat si a zonei donatoare de grăsime (coapsă in cazul meu, se poate si din zona abdominală) cu ajutorul unei creme anestezice, nu-mi plac injecţiile si le evit pe cat posibil, chiar daca stiu ca baba la frumusete sufera După intervenţie mi-a apărut o echimoză micuţă in zona coapsei iar la nivelul buzelor aveam senzaţia de pulsaţie, dar dupa 48 de ore nu mai aveam nimic.. asa că nu va speriaţi, nu aveţi de ce să vă temeţi, recomand cu incredere!! E păcat să fim complexate cand putem rezolva problema atat de rapid si usor, părerea mea... si nu e nici scump
  •  
    3 Feb 2015, 14:13
    3 1
    Fetelor,nu se pune problema de botox sau acid hyaluronic pt ca nu se exclud una pe cealalta...Tratam cadranul superior al fetei cu botox si cel inferior cu hyaluronic..Eu am folosit hyaluronic pt buze si sunt f multumita,putin volum..si am schimbat forma..Deci,atentie doar la medicul pe care il alegeti pt efectuarea tratamentului.succes
    Acest mesaj a fost editat de către mayaconstantin2106: 3 Feb 2015, 14:13