Jurnalul unei femei inselate....

  •  
    gia
    • 581 mesaje
    8 Iul 2004, 15:27
    0 0
    Antonia, tine foarte mult de tine si de ..sentimentele tale. Intreaba-te mai bine daca omul chiar merita a doua sansa. Insa eu cred cu putere ca din moment ce a facut-o o data , o va face si a doua oara, si a treia ...si tot asa.

    Uneori ma gandesc ca as prefera sa o faca dar sa nu aflu. Asa nu as suferi. Nu mi s-a intamplat. Era cat pe ce dar...am fost ceva mai isteata.

    Pup.
  •  
    • 1 mesaje
    8 Iul 2004, 15:41
    0 0
    imi pare rau daca o sa te dezamagesc, dar exact din cauza asta m-am certat cu cineva dupa trei ani de stat impreuna...
    atunci insa nu erau calculatoarele... ci scrisori!
    nu stiu daca e chiar bine ceea ce faci!
    o sa se simta frustrat ca tocmai iubita lui ii face asta, o sa-si verse nervii pe tine, sa zica ca nu ai incredere in el si ca-l verifici!
    sfatul meu e sa nu-i spui ca esti tu
  •  
    • 17 mesaje
    8 Iul 2004, 16:22
    0 0
    antonia25: stii, noi am avut un pact, dupa cum am scris..am intrat in hora, ar fi trebuit sa joc conform intelegerilor..dar m-am indragostit..nu stau cu el pen' ca e baiat bun, nu ma bate, nu bea.. nu..am mai avut un prieten 7 ani de zile..am terminat relatia pentru ca nu il mai iubeam..si ai drepate: dak a agreshit o data o va mai face shi a doua oara shi a treia..abia astazi am reushit sa plang, deshi de ieri mi s-a confirmat situatzia...
    gia are dreptate tzine numai de ceea ce simtzim..e tare greu..tare greu..mai ales cand il iubeshti shi cand shtii ca el doar..tzine la tine..tu hotarashti dak ai sa potzi merge mai departe sau nu..shi nu te gandi ca se trece ushor..pentru ca nu e asha..chiar dak itzi ingropi durerea in cel mai ascuns coltzishor al sufletului..iese exact cand nu te ashteptzi..

    fitzi deshtepte fetelor! shi iubitzi..cu capul

    pupicei!!
  •  
    • 100 mesaje
    8 Iul 2004, 17:20
    0 0
    Bine spunea o eva inaintea mea. Iubiti si cu capul fetelor. Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare. Eu si el stateam impreuna dar el avea o relatie pe net, si bineinteles ca vorbeau si la telefon si ea ii trimitea mesaje si etc si etc si etc. In momentul in care am luat decizia sa ma despart de el il iubeam inca. Si il iubeam din toata inima. Dar .... un om care te face sa plangi nu te merita. Iar un om care te merita nu te face sa plangi. Am varsat atat de multe lacrimi incat aproape ca secasem si atata durere am indurat incat incepusem sa o simt chiar si ...fizic. Dupa ce ne-am despartit a venit de multe ori plangand ca un copil si spunandu-mi ca ma iubeste si ca ma vrea inapoi. Dar nu mai aveam incredere in el si nu ma mai puteam uita la el cu aceiasi ochi si am preferat sa ii para rau dupa mine decat sa ii fie mila de mine. A fost greu dupa aceea. Dar macar stiam ca orice ar fi facut nu imi mai putea face rau. Nu mai suportam nici macar casa in care statusem impreuna. I se imprimasera in spatiul de acolo mirosul, si gesturile, si umbra si....tot. M-am mutat, mi-am revenit, acum sunt cu altcineva si imi este bine. A fost greu dar acum cand ma uit in urma ..... ce a fost a ramas doar un vis urat. Nu stati cu cineva care nu va merita iubirea. Pentru ca voi in primul rand nu meritati asa ceva. Valorati mai mult decat o bucata de carpa de care el isi sterge picioarele.
    Na, ca m-au apucat toti nervii!!!!!!!!
    Va pup si .... fiti puternice. Depindeti doar de voi. Nu de ei.
  •  
    • 725 mesaje
    8 Iul 2004, 17:28
    0 0
    Simonika,

    Fi tare. Tine si de cap, dar mai tine si de destin, poate asta e o lectie pe care trebuie sa o inveti. Poate Cel de sus vrea sa-ti arate ca nu el e omul langa care poti imbatrani frumos.Poate te asteapta altcineva care, chiar merita, desi e greu sa crezi acum,in secunda asta, DAR asa este.
    Iti doresc din tot sufletul sa te auto-convingi ca nu merita sa suferi, ca meriti mai mult.Ca el este pt. tine un mare ZERO.Pupici si LA MULTI ANI!
  •  
    • 725 mesaje
    8 Iul 2004, 17:32
    0 0
    Mii de scuze,La multi ani-ul era pt. o alta poveste trista, dar pana la urma e o urare de bine.SCUZE!
  •  
    • 793 mesaje
    8 Iul 2004, 19:57
    0 0
    Iubirea....pentru ea ramai, esti puternica induri, ceri, daruiesti, te sacrifici, iuti de tine....si tot din iebire, dar de data aceasta pt. propria persoana pleci, fugi, ai o forta nebanuita de a o lua de a capat, ambitie....si pana la urma reusesti, te salvezi si iar o iei de la capat...poate intr-o alta poveste de dragoste fericita!
    Suntem atat de puternice, dar nu vedem decat fragilitatea si de aceea ne indoim cateodata de forta noastra!
    Iubiti si fiti fericite langa cei dragi voua!
  •  
    gia
    • 581 mesaje
    8 Iul 2004, 20:10
    0 0
    Dar voi, ce ati alege dintre : un om care nu va merita si unul necunoscut dar ...promitator. Ultimul sa zicem ca va cere prea mult....ceva gen "muta-te tu la mine", ceva gen "Jurnalul ..."?
  •  
    • 57 mesaje
    14 Iul 2004, 11:35
    0 0
    sugarbabe, am o intrebare pentru tine: crezi ca ai daruit prea mult sau ai fost prea indulgenta in fata lipsurilor lui chiar si cele materiale de s-a ajuns la situatia asta?Si uite ca imi mai vine una: daca ai avea posibilitatea sa o iei de la capat, cum ai proceda(in timpul relatiei cu el si la despartire)?
    in tot cazul, esti o fata puternica
  •  
    • 9 mesaje
    15 Iul 2004, 15:07
    0 0
    Doamne....este uimitor,strigator la cer...nu pot sa-mi dau seama de ce sunt atat de cretini barbatii?????? Sincer....ei nu se gandesc putin?Ba am stat atat timp cu cutare femeia..de ce sa arunc anii astia si amintirile frumoase si poate si un bb care ne leaga?Ce vina are el? La problemele astea exista 2 explicatii....1 I-am invatat noi cu prea mult bine Vorba aia ,,S-au urat cu binele" sau 2 nu sunt deloc credinciosi pt. ca daca s-ar gandi asa:Mai ma duc eu acuma la amanta dar Dumnezeu vede tot ce fac chiar si sub plapuma si o sa-mi fie bine cu ea dar cu femeia pe care chiar o iubesc ce se va intampla daca va afla?Si copilul?Creste fara tata?
    Ei de ce nu se gandesc asa? Daca ar face-o ar fi mai fideli si nu le-ar mai sta capul la prostii.
    Aste e parerea mea....
  •  
    • 1 mesaje
    25 Iul 2006, 20:24
    0 0
    Da...ar trebui sa spun frumoasa poveste. Si de ce nu? E doar o poveste de dragoste care se termina brusc, fara explicatii, fara prea multe intrebari si raspunsuri si fara prea multi ochi inlacrimati, speriati si ...intrebatori.
    De ce se intampla?
    Nu stim si nu vom stii niciodata pentru ca au fost inselate femei frumoase...femei carora nu ai putea sa le reprosezi nimic in afara de faptul ca exista....
    Dar cand sunt si copii la mijloc?
    Copiii tai, pe care ti i-ai dorit, pe care i-ai facut pentru ca ai iubit si ai fost iubita, sau asa ai crezut....Ce faci atunci?
    Ce sa le spui unor copii mici care isi iubesc parintii si care asteapta in fiecare zi ca tati sa deschida usa?
    Cum sa le spui ca dragostea e doar o forma de a cunoaste suferinta?
    Nu poti sa faci asta...nu poti nici sa le spui ca tati a gasit pe cineva cu care a trait ceva ce n-a mai trait niciodata...si ca nu poate sa vina deocamdata...N-am stiut niciodata cum ar trebui sa reactionezi...si cred ca nici nu o sa aflu niciodata pentru ca am ales sa nu reactionez. Pentru unii asta inseamna sa nu ai demnitate, pentru altii sa fi interesat...ce inseamna pentru mine ar fi greu sa spun cuiva...Inca mai astept sa am o reactie, dar ...ma port ca si cum nu s-ar fi intamplat si tati deschide usa in continuare...
    Daca e povestea ta multumeste lui Dumnezeu ca s-a intamplat inainte ca el sa puna numele copiilor vostri asa cum stia...sa nu-ti fie frica sa iubesti din nou...poate ca nu e de fiecare data la fel. Eu am doua fetite,n-as vrea sa le invat sa fuga de dragoste...poate ca de fapt n-ar trebui sa ne doara...as avea atatea de spus...dar la ce bun?
  •  
    • 553 mesaje
    25 Iul 2006, 20:50
    0 0
    "totusi" e din 2004
    ...sugarbabe era frumos sa specifici autoarea
    http://atelier.liternet.ro/articol.php?art=1572
  •  
    • 1969 mesaje
    25 Iul 2006, 21:05
    0 0
    poate ca autoarea e chiar sugarbabe
  •  
    • 553 mesaje
    25 Iul 2006, 21:26
    0 0
    si eu sunt Linda Howard

    Andreea Demirgian autoarea este jurnalist si moderator pe forumul desprecopii.com...crede-ma NU ESTE sugarbebe
  •  
    • 1969 mesaje
    25 Iul 2006, 21:35
    0 0
    pana la urma ce conteaza? subiectul e vechi din 2004...si apoi, putine din chestiile scrise pe un forum pot fi verificate in realitate..mie mi-a placut povestea la momentul respectiv, ba chiar am recitit-o si acum...daca nu era postata aici probabil nu as fi citit-o niciodata
  •  
    • 9367 mesaje
    25 Iul 2006, 21:39
    0 0
    hei, ce faceti voi aici? dezgopati..?
    mah, am citi cu sufletul la gura.
    totusi, tu "totusi" esti tot sugarbabe, sau ce?
    ca nu mai inteleg nimic!

    am vazut de la inceput ca e vechi topicul - cum vad nick-uri necunoscute (unele, ca am dat si de carme, si de maddy pe acolma sesizez, si speram ca a revenit sugar sa ne spuna, dupa doi ani, ce a facut din viata ei!

    daca dati un link, sa inteleg ca atunci a fost o gluma, un "copy/paste" ca sa testeze reactii?
    ia uite ca traditia troll-ilor e vecheeci!

    iar on-topic: barbatii sunt si ei oameni, la fel ca noi. avem barbati si aici pe forum - curajosi, nu poate nimeni contesta asta- si de ce ar simti un barbat altfel decat o femeie?
    exista femei care inseala si partenerul sufera, dupa cum exista si barbati care inseala si partenera sufera.
    asta a fost si este de cand lumea, si va fi la fel...asta e dragostea si "scoala vietii"
    trecem mai departe, uneori inselam noi si ni se pare normal, alteori suntem inselate si nu ni se mai pare normal...

    cand e scris sa apara "jumatatea" va aparea si tot ce a fost in urma va fi privit in alta lumina... mult mai ingaduitoare, va asigur!
  •  
    • 553 mesaje
    25 Iul 2006, 21:40
    0 0
    asa e kale, dar nu e frumos sa-ti insusesti ceva ce nu e al tau, putea sa scrie ca nu-i apartine cand majoritatea fetelor intrebau daca i s-a intamplat ei

    in fine...nu mai are rost acum
  •  
    • 9367 mesaje
    25 Iul 2006, 21:45
    0 0
    oricum, nu a stricat nimanui sa vada cum se posta acum doi ani pe aici!
    eu, raportat la acea perioada, ma simt aici de parca "inca nu s-a uscat vopseaua" pe mine, si fetele care postau aveau un fel romantic de a analiza care parca s-a cam dizolvat in timp... pacat, mare pacat!

    eu sunt o romantica incurabila si parca imi pare rau ca nu v-am descoperit mai devreme...
  •  
    • 9367 mesaje
    25 Iul 2006, 22:08
    0 0
    klarise, ai citit cu atentie inceputul?
    fata nu a spus niciodata ca i-ar apartine.
    vezi pag.1!


    oricum, mie mi-a placut. cui nu-i place, sa iasa si gata!
    uite, asa facem noi, cautam nod in papura la orice!

    m-a intors zdravan in trecut povestea asta si am realizat ca orice om are momentele lui de "sus" si "jos"!

    am avut si eu viata mea romantica, candva (cu muuuuulte secole in urma!) dar cand a aparut cel care eu sper sa fie chiar "jumatatea mea" viata mea s-a schimbat.
    acum sunt casatorita, fericita, cu un copil reusit- o minune- cu tot ce-mi trebuie...
    a trecut valul romantic, cu "ma iubeste - nu ma iubeste", "ma inseala-nu ma inseala", avem o casnicie fericita in care nu vine romantic cu buchete de flori dar ne asezam "batraneste" si calculam cum sa le rezolvam pe toate, si chiar reusim!

    o, doamne, azi sarbatorim 8 ani de casnicie si acum rememorez si-mi dau seama cate am reusit sa realizam in acesti 8 ani! cot la cot, umar la umar!

    si cea mai mare realizare a noastra e copilul, evident!

    si cand ii vad cum se joaca, fi-miu in spatele lu' taticu' strigand "diaaaa" si sotul meu tropaind fericit prin casa in patru labe su urland " mihohooo" realizez cat sunt de fericita!
    cum spuneam, fara buchete de flori, muzici romantice sau mai stiu eu ce... dar cu o casa pusa la punct, cu o masina noua jos si cu tot ce ne trebuie! si chiar mai mult decat ne trebuie!

    cred ca de fapt asta e adevarata fericire, cea care dureaza!
  •  
    • 789 mesaje
    26 Iul 2006, 01:18
    0 0
    a fost trist si frumos povestit...m-a facut sa ma gandesc la multe lucruri ,in principal la dragoste..cand o iei de unde nu-i, la jocurile aparent inocente...la durerea pe care o provoaca ele.