Jurnalul unei femei inselate....

  •  
    • 2198 mesaje
    5 Iul 2004, 11:23
    0 0
    Sugarbabe, mi s-a strans inima cand ti-am citit povestea .Exact de lucrul asta imi este si mie teama.Sa nu ma trezesc intr-o zi si sa realizez ca intreaga relatie a fost doar o minciuna ...
    Este absolut ingozitor , nici nu vreau sa imi imaginez ceea ce ai simtit..
  •  
    • 146 mesaje
    5 Iul 2004, 11:31
    0 1
    Acelasi lucru simt si eu, Maddy! Mi-e tare frica sa nu ma trezesc peste cativa ani langa un om care tot timpul m-a mintit....este cel mai groaznic sentiment sa stii ca totul a fost doar o minciuna..tot ce era sincer si frumos era doar imaginatia ta....Groaznic!!!!!!!!!
  •  
    • 524 mesaje
    5 Iul 2004, 11:34
    0 0
    Trist...........si mi-e frica...........
    in cine poti sa ai incredere ???????
  •  
    • 1 mesaje
    5 Iul 2004, 11:46
    0 0
    am citit si am retrait ce am trait si traiesc..... pentru ca eu spre deosebire de tine nu am putut accepta ca am pierdut ...nu i-am spus ca stiu ca ma minte, ca sufar ( chair am devenit in viata reala o femeie "penibila") dar am creat o femeie pe net( m-am inspirat din Lorelai) iar el este innebunit dupa ea ( nu stie cu cine vb ) care chipurile il intelege si "parca l-ar cunoaste de-o viata"...care este calma, sigura si misterioasa....nu stiu daca asta ma va face fericita dar va veni un moment cand ii voi spune ca eu si femia misterioasa
    suntem una si aceeasi si ca vrem ceva mai bun de la viata..( cea mai cruda durere este ca el nici macar in fotografii nu m-a recunoscut)
  •  
    • 1946 mesaje
    5 Iul 2004, 12:10
    0 0
    mie mi-au dat lacrimile! sugarbabe, capul sus! multumeste-I lui Dumnezeu ca s-a intamplat acum. asa cum a mai spus o eva, puteau fi la mijloc copii si atunci........
    Doamne, ce imbecili sunt barbatii!!!!
    toti, toti sunt imbecili. daca nu stau pe chat cu vreo mimoza roza fac alceva care te doare. IDIOTIIIIII!!!!!!!!
  •  
    • 1462 mesaje
    5 Iul 2004, 13:13
    0 0
    Mi s-a strans inima cand m-am gandit ca mi s-ar putea intampla si mie asa ceva.Cred ca as inebuni de durere.
  •  
    • 11438 mesaje
    5 Iul 2004, 13:33
    0 0
    i se poate intampla oricui asa ceva...chiar si voi ca si femei puteti sa precedati in acelasi mod daca nu mai exista dragoste la mijloc...
    cand nu mai iubesti nu te gandesti c-ai putea sa-i faci rau celuilalt prin modul tau de a te comporta...asta este..asa sunt toti oamenii ca d-aia suntem oameni si nu sfinti...
  •  
    • 1462 mesaje
    5 Iul 2004, 13:35
    0 0
    Barbatii sunt niste prosti! Habar nu au sa insele.Tot timpul sunt prinsi.Si femeile inseala dar cu mai mult cap.
  •  
    • 42 mesaje
    5 Iul 2004, 13:43
    0 0
    cineva a spus intr-un mesaj ...'cum poti sa traiesti asa ceva si sa nu fii gata cu mintea'
    ...ei probabil ca de aici am plecat eu cu sorcova

    cum ar fi sa fii intr-o relatie si sa stii ca pers respectiva pe care tu o iubesti , vine la tine doar pt sex?! si dupa tu sa suporti umilinta pt ca il iubesti si vrei sa il vezi , pt tine nu este numai sex , dar accepti cu stoicism pentru ca asa poti sa il vezi sa fii cu el . Intre timp el face toate celelalte lucruri frumoase si romantice cu alta fata... trece timpul si se intoarce la tine si iti spune
    ' imi pare rau ca a fost asa , eu de fapt cu tine vreau sa fiu , te iubesc hai sa ne casatorim'
    credeti sau nu dar m-am casatorit , pentru ca in mintea mea asta a fost pretul ce l-am platit , bineinteles ca nu a tinut nici un an
    ...ce ati face daca ati fi intr-o alta relatie serioasa si sotul v-ar spune ca vrea sa aduca o sclava in casa looooooooooool ....
    am senzatia ca o iau razna
    ...sau cum v-ati simti sa te arunci in bratele fiecarui barbat care iti da atentie si sa speri ca EL nu va fi ca toti ceilalti
    ...sa dai sanse asa aiurea si tie sa nu iti dea nimeni nici o sansa

    mi-e rau ...ma doare totul...ma doare corpul , mintea , sufletul
    nu stiu unde o sa ajung
    poate la nebunii
    who knows
  •  
    • 1248 mesaje
    5 Iul 2004, 13:52
    0 0
    Sugestia mea ar fi , o noua scara de valori , cand vei avea chef sa incepi sa o construiesti ! Si sa nu o incalci , iar daca o incalci , iti ceri scuze si pleci mai departe !
  •  
    • 11438 mesaje
    5 Iul 2004, 14:02
    0 0
    E GREU...ufffffffffff..........
    mama lor de masculi ca iar m-apuca dracii...si tocmai cand eram si io obiectiva.....
  •  
    • 146 mesaje
    5 Iul 2004, 14:08
    1 0
    Numai citind povestile voastre, ma ingrozesc... Si-asa sunt eu prapastioasa de fel, dar acum cred ca voi deveni paranoica...
    Nu vreau sa incep sa caut in orice gest al lui un semn, ceva care sa-mi spuna ca sunt mintita sau, mai rau, inselata.

    Desi nu ne merge prea bine, noi vrem sa tinem de relatia asta si ne straduim (e adevarat, fiecare in felul lui) sa ne fie mai bine. E adevarat ce se spune: e greu sa incepi o relatie, este si mai usor sa o distrugi, dar cel mai greu este sa o mentii. Si cele mai bune arme pentru a mentine o relatie sunt iubirea, adevarul, intelegerea si comunicare.......

    Dar ma intreb..de ce trebuie sa luptam pentru a avea o relatie? De ce, atunci cand exista iubire, nu decurge totul de le sine?
  •  
    • 146 mesaje
    5 Iul 2004, 14:09
    0 0
    Si mai mult: de ce noi, femeile, trebuie sa stim sa ne pastram barbatul?
  •  
    • 104 mesaje
    5 Iul 2004, 14:13
    0 0
    E un nenorocit!!! da-l dracului!! Zi merci ca ai scapat de el. Asta e! Viata isi continua mersul, asa ca .. ai rabdare, timpul le va rezolva pe toate. Numai el!! Pana atunci: recunostinta ca ai scapat de nenorocit!! Ai grija de tine in continuare. Te pup. Numai bine.
  •  
    • 1033 mesaje
    5 Iul 2004, 14:17
    0 0
    daca tu esti actrita principala, te admir si te felicit pentru decizia pe care ai luat, de a.l parasi !!!

    sunt alaturi de tine, stiu cum e ...crede.ma !!!
  •  
    • 1969 mesaje
    5 Iul 2004, 15:08
    0 0
    fetelor,calme!stiti voi vorba aia..de ce ti-e frica,de aia nu scapi..linistiti-va,ce dumnezeu
  •  
    • 2198 mesaje
    5 Iul 2004, 15:41
    0 0
    Eu am intrat iar intr-o perioada idioata ...Iar am sentimentul ca ceva nu e in ordine , ca ma minte , desi practic el nu si-a schimbat comportamentul absolut deloc .Dar asa mi se intampla..m-am trezit intr-o dimineata convinsa ca ma inseala ..Sa fie asta intuitia feminina ?
  •  
    • 11438 mesaje
    5 Iul 2004, 15:49
    0 0
    ce-ai maddy...m-a lasat pe mine suspiciunea si te-apuca pe tine???...
    vezi ca-ti dau reply la mail-ul pe care mi l-ai trimis si te calmezi....
    ce-i puiuta....hai lasa ca stii prea bine ca dani te iubeste....
    scrie-mi daca ai chef sa-ti descarci sufletelul..
    pusike.......
  •  
    • 235 mesaje
    5 Iul 2004, 16:04
    0 0
    Am citi povestea cu sufletul la gura.In timp ce citeam am constientizat ca povestea mea este mult mai trista, mai complicata si mai lunga, poate din cauza ca eu nu am plecat.
    Cred ca daca as putea sa am taria sa povestesc pana la capat totul in ochii multora ar fi doar o poveste extrem de trista, care nu are nici o legatura cu realitatea, sau poate ar fi povestea unei femei careia i-a lipsit curajul sa ia decizia corecta.
    Acum nu-mi pare rau, ca am ramas, dar ce faci cand la varsta pe care o ai, tanara fiind, gandesti si vezi lucrurile ca o persoana care ar fi trait 100 de ani? Ce faci cand stii ca dupa soare trebuie sa vina furtuna?Ce faci cand stii ca viata este o minciuna frumoasa?
    Ma uit in jurul meu si-mi dau seama cata superficialitate la femeile tinere.
    Oare eu sunt gresita sau ele prea naive?
    Nu stiu! Ceea ce stiu este ca ma bucur ca am trecut prin asta, daca pot spune o asa grozavie, pentru ca sunt calita si nimic nu ma mai poate speria sau ingrozi.
    Sa fiti fericite fetelor, si va doresc sa nu aveti file in jurnal pe care sa le recititi peste ani cu lacrimi in ochi.
  •  
    • 1105 mesaje
    5 Iul 2004, 16:47
    0 0
    NI SE POATE INTIMPLA LA FEL ORICUI, ORICIND,ORIUNDE...
    De aceea o femeie trebuie sa stie sa cada in picioare..nu cu fundu" jos, de pamint. Trebuie sa fim ca pisicile..Cu 7 vieti in noi..Sa avem puterea sa o luam de la capat!!!Fara a avea vreo garantie...NICIODATA!!!!
    Groaznic...