AJUTOR,M-AM ARS!!!

  •  
    • 23 mesaje
    12 Iul 2009, 20:13
    0 0
    Cel mai bine ar fii sa mergi la urgenta dar daca nu vrei incearca sa te dai cu antibiotic pulbere (din capsule, doxiciclina sau ampicilina sau daca ai pastile piseaza-le) asta ar trebui sa previna infectia si sa grabeasca inchiderea ranii. Cremele si spray-uri-le foloseste-le dupa ce s-a inchis rana.
  •  
    • 11 mesaje
    12 Iul 2009, 20:15
    0 1
    mi-am pus albus de ou,m-a mai lasat,sa va dea Dzeu sanatate fetelor.
    Ca doar numai mie mi se putea intampla..............ca sa nu mai zic,ca-n filmele cu prosti:eu stau cu burta-n sus ca nu pot altfel,iar prietenul meu sta pe burta ca altfel nu poate,il doare spatele fff tare.
    cred ca e cel mai bun film de comedie.......umor negru.........
  •  
    • 2323 mesaje
    12 Iul 2009, 20:18
    0 0
    Si eu zic la fel, fuga la Sectia Arsi, Urgenta si lasa-o naibi de rusine.
  •  
    • 8253 mesaje
    12 Iul 2009, 20:34
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 1394 mesaje
    12 Iul 2009, 21:44
    0 0
    mergi la urgente!dupa.BANEOCIN-pulbere!
    este un antibiotic cu actiune cicatrizanta!sanatate,si...ai mai multa grija data viitoare!
  •  
    • 4411 mesaje
    12 Iul 2009, 21:52
    0 0
    Baneocin unguent,face minuni
  •  
    • 9899 mesaje
    13 Iul 2009, 08:58
    0 0
    Cea mai mare prostie sa pui albus de ou pe arsura.
    Te mai lasa durerea, se face o crusta si sub ea...infectia.
    Frate'miu si-a turnat in tinerete o oala cu apa oparita pe picior, i-a pus nevast-sa albus de ou si cand s-a dus la medic sub crusta formata era infectia cat casa.
    Cel mai bine stie medicul ce si cum.
  •  
    • 11 mesaje
    13 Iul 2009, 17:36
    0 0
    aoleu............mi-a trecut intr adevar durerea,s-a formt o crusta,dar daca nu mai doare pote fi infectie?
    ma sperii dikens.........
  •  
    • 1266 mesaje
    13 Iul 2009, 17:54
    0 0
    dickens are dreptate, de obicei asa se intampla; insa daca durerea ti-a mai disparut, deci a scazut mult in intensitate, atunci e ok, esti pe calea cea buna, nu s-a format infectie; daca insa te mai doare, sau chiar mai tare, inseamna ca da, este infectie si mai bine mergi la o camera de garda.
  •  
    • 4 mesaje
    24 Iun 2017, 13:28
    0 0
    AJUTOR fetelor m-am epilat la mustață și m-am ars , partea rea e că rana s-a vindecat și am pete mai inchise in locurile unde pielea a fost arsa ma tare..ce e de făcut îmi va trece cu timpul?
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Iun 2017, 14:26
    0 1
    Andru_Adda_Ioana said: fetelor m-am epilat la mustață și m-am ars , partea rea e că rana s-a vindecat și am pete mai inchise in locurile unde pielea a fost arsa ma tare..ce e de făcut îmi va trece cu timpul?

     

    Ai mustata? De ce nu-ti lasi si barba?

  •  
    • 11561 mesaje
    26 Iun 2017, 10:16
    0 1
    Andru_Adda_Ioana said:AJUTOR fetelor m-am epilat la mustață și m-am ars , partea rea e că rana s-a vindecat și am pete mai inchise in locurile unde pielea a fost arsa ma tare..ce e de făcut îmi va trece cu timpul?

     Prostia  nu  trece  prea  usor!!Nu  ne  ai  spus  la  care  buze  te  ai  ars???