Bancuri

  •  
    • 236 mesaje
    12 Iul 2009, 08:11
    0 0
    1. Cica un tip se duce la doctor fiind racit (tusea intr-una). Doctoru' il consulta si ii prescrie un medicament, dar din graba pe reteta apare un diuretic puternic. Doctoru' il cheama inapoi dupa trei zile.
    Cand se intoarce omu', doctoru' intreaba :
    - Mai tusiti domnu'?
    - Da ce, credeti ca mai am curaj?

    2. - Nu stiu, doctore, ce am: ma doare ficatul, ma doare spatele, ma doare inima. Ii face doctoru analizele si-i spune : -Imi pare rau, ai cancer si in trei luni ai sa mori. Pleaca tipul suparat si se
    intalneste cu un prieten la metrou. Ii spune de vizita la doctor, ca este bolnav de... SIDA si ca va muri in 3
    luni. Prietenul pleaca repede, uitand sa dea mana cu el. In statie la autobuz, se intalneste cu altul si
    aceeasi poveste. Ii ajunge doctorului la ureche povestea. Il cheama la el:
    - Bine, dom'le, ce vorbe-s astea? Ti-am spus clar ca vei muri de cancer in 3 luni si dumneata imprastii la
    toata lumea ca vei muri de SIDA?
    - Lasa-ma, doctore, ca si asa sunt destul de suparat Ce vrei, dupa ce mor, sa-mi fu*a toti nevasta ?

    3. In toiul noptii, pe un tip il apuca o durere cumplita la co*ul stang. Cauta innebunit sa ajunga la
    un medic si vede pe o usa o placuta pe care scria Dr.Ionescu. Bate la usa, apare un tip in camasa de
    noapte.
    Suferindul ii zice :
    - Domnule doctor, va rog ajutati-ma. Ma doare ingrozitor co*ul sting.
    - Draga, nu pot sa te ajut. Eu sint doctor in drept.
    - Fir-ar al dracului, unde a ajuns specializarea asta...

    4. Vine un mosulet de 80 de ani la doctor.
    - Domnule doctor, maine o sa ma insor!
    - Bine, mosule, citi ani are mireasa?
    - 21...
    - Doamne, trebuie sa va avertizez, orice activitate sexuala ar putea fi mortala !! Mosuletul sta un pic pe
    ganduri si raspunde:
    - Bine, daca moare... moare!

    5. Vine o nimfomana la doctor. Doctorul:
    - Intindeti-va va rog pe patul acela... Ea, fericita
    - Cum de v-ati dat seama atat de repede ce-mi lipseste?...

    6. Pacientul isi recapata cunostinta dupa operatie:
    - Domnule doctor, deci operatia a reusit?
    - Nu stiu fiule, eu sunt Sfantul Petru !

    7. Un bolnav consulta un doctor pentru durerile sale de stomac. Medicul ii recomanda o baie si un paharel de coniac zilnic. Dupa un timp, bolnavul revine la consult:
    - Domnule doctor, cu coniacul a fost usor, dar baia... n-am reusit s-o beau pe toata...

    8. In miezul noptii suna telefonul unui doctor. Un glas de femeie:
    - Doctore! doctore! baiatul a inghitit un prezervativ!
    Doctorul ia adresa se imbraca repede si cand sa iasa pe usa, iar suna telefonul:
    - Doctore nu mai trebuie sa veniti! Sotul meu a gasit altul...

    9. O blonda se adreseaza unei brunete:
    Cine spune ca sunt inculta, face o mare eroare!
    De curind am fost angajata la un Centru de reactivi izopropanici
    nucleari cuantificati si trifazati pentru crestomatie purulenta semantica.
    - Si ce faci acolo?
    - Pazesc reactivii izopropanici cuantificati, pentru ca se fura ca-n
    hiperglomeratiile clorofiliene angiospermice si gimnospermice perene, carora brunetele le spun "codru"!!!