cerere

  •  
    • 248 mesaje
    29 Mai 2009, 10:38
    0 0
    Cum sa ceri o crestere salariala..?


    Cerere angajat

    Draga S €fule,

    Fi€care dintr €e angajatii compani€i noastr€, sunt€ m f€rm d€votati atat dumn€avoastra cat si intr €prind€rii.
    Vr€m profitabilitat€, r€ntabilitat €, dar sunt€m si noi oam€ni si av€ m n€voi.
    Bazandu-n€ p€ int€l €g€r€a dumn€ avoastra, ast€ptam n€goci€r €a conditiilor d€ munca.
    Cel€ bun€ !


    Raspuns Sef


    Dragi colegi,
    Actuala NUanta economico-sociala NU vi se poate imputa doar voua.
    Noi NUmai alaturi de voi putem aNUnta profituri si aNUitati catre managementul superior.
    ANUntul ca solicitati contiNUU majorari salariale, NU ne suprinde.
    Va astept NU NUmai maine ci oricand, la biroul meu spre a corecta NUantele sesizate.
    Tineti minte !
    ANUntul inseamna NUmai apropiere fata de nevoile voastre si NU altceva !
    Cele bune,
    Seful vostru,
    Io NU t
  •  
    • 248 mesaje
    6 Iul 2009, 19:03
    1 0
    > D.N.A. (Directia Nationala Anticoruptie)
    > Cica ursul mergea el agale prin padure si deodata vede pe melc
    > alergand..... sa rupa pamantul, nu alta. - Ce faci melcule? Unde fugi asa? - Ce sa fac, raspunde melcul, vine D.N.A.-ul sa ma aresteze. - Pai de ce?
    > - Pai : eu - casa, tata- casa, mama- casa, sor' mea casa.... De asta.
    > Sta ursul, se gandeste putin si o rupe si el la fuga. Si fuge, si fuge
    > ........ Se intalneste cu cocostarcul. Cocostarcul il intreaba: - Ce faci ursule? De ce fugi asa? - Ce sa fac, raspunde ursul, fug, ca s-ar putea sa ma cerceteze DNA-ul. - Pai de ce? - Pai: eu- blana, tata- blana, mama- blana, sor' mea blana....... De
    > asta.
    > Sta cocostarcul, se gandeste putin si o rupe si el la fuga. Si fuge, si
    > fuge, si fuge... Se intalneste cu maimuta. Maimuta il intreaba: - Ce faci cocostarcule? Unde fugi asa? - Ce sa fac, raspunde cocostarcul, fug, ca s-ar putea sa vina DNA-ul sa
    > ma cerceteze. - Pai de ce? tata pe picior mare...mama pe picior mare... Eu pe picior
    > mare, sor-mea -pe picior mare........
    > O rupe si maimuta la fuga. Si fuge, si fuge si fuge ...... se opreste
    > deodata brusc si exclama: DA' EU DE CE DRACU' SA FUG? EU - CU CURUL GOL, TATA CU CURUL GOL,
    > MAMA CU CURUL GOL, SOR' MEA CU CURUL GOL.....
  •  
    • 106 mesaje
    10 Iul 2009, 15:00
    0 0
  •  
    • 7 mesaje
    25 Iul 2009, 20:34
    0 0