Copy + paste

  •  
    • 333 mesaje
    28 Mar 2009, 20:09
    0 0
    Ce este sexul?

    Dupa medici este o boala. (Pentru ca ajungi tot timpul la pat)
    Dupa avocati este o injustitie. (Pentru ca intotdeauna este unul deasupra, altul dedesubt)
    Dupa politicieni este democratie perfecta. (Pentru ca se bucura atat cel de deasupra, cat si cel de dedesubt)
    Dupa economisti este o investitie proasta. (Pentru ca e mai mult ceea ce intra decat ceea ce iese)
    Dupa matematicieni este ecuatia perfecta. (Pentru ca femeia ridica membrul la maxima putere, il inchide intre paranteze, ii extrage factorul comun si-l reduce apoi la expresia minima)

    Fericire:
    * Pentru a fi fericita cu un barbat trebuie sa-l intelegi mereu si sa-l iubesti putin.
    * Pentru a fi fericit cu o femeie trebuie sa o iubesti enorm si sa nu incerci niciodata sa o intelegi

    Dilema:
    Sotul isi gaseste nevasta cu unul in pat.
    - Cine este acest individ? Striga el furios.
    - Ai dreptate, spune

    IT
    Noutati: Compania "Intel" dupa aparitia procesoarelor Pentium I, Pentium II, Pentium III si Pentium IV, a hotarat sa elaboreze "Pentium se intoarce".

    Pana de... curent
    Datorita intreruperii accidentale a curentului electric, intr-un supermarket au ramas blocate temporar 4 persoane: doi barbati intr-un lift si doua blonde pe scarile rulante.

    Meteo

    De ce taifunurile au nume de femei?
    Pentru ca vin umede, teribile, fierbinti si pleaca cu masini, case....
  •  
    • 354 mesaje
    29 Mar 2009, 09:18
    0 0
    "Mama are trei fiice si le marita pe rand. Apoi le scrie si le intreaba cum se inteleg cu sotul.

    Prima zice: Bergenbier. Mama nu intelege la ce se referadar apoi vede reclama la TV: satisfactie pana la ultima picatura .Mama se linisteste, fiica e ok.

    .A doua fata raspunde tot codat: Kent. Mama nu intelege dar vede reclama cu "ultra long, ultra strong " si se linisteste

    A treia fata scrie: British Airlines .Mama se uita la TV sa vada reclama... si cand o vede, lesina: 7 zile din 7, de trei ori pe zi, in toate directiile"
  •  
    • 287 mesaje
    31 Mar 2009, 21:31
    0 0
    bios ....
    u made my day .... oricum sunt intr-o super------buna-----dispozitie------
    dar acum chiar ca am ras cu lacrimi
  •  
    • 354 mesaje
    3 Apr 2009, 11:46
    0 0
    Ma bucur still ...buna dispozitie s-o ai in fiecare clipa !
  •  
    • 411 mesaje
    4 Apr 2009, 20:04
    0 0
    - Alo?
    - Da!
    - Institutul internaţional de astrofizică, spectroscopie nucleară, prospecţiuni intergalactice, studiul quasarilor şi determinarea universurilor ciclice cu structura toroidală?
    - Da, noi suntem!
    - Cu Gogu de la cazane, vă rog.
  •  
    • 354 mesaje
    5 Apr 2009, 06:11
    0 0
    Un tren unguresc si un tren romanesc se intalnesc intr-o gara.
    Pe trenul romanesc scrie C.F.R., pe trenul unguresc scrie M.S.V.
    Un ungur si un roman ies, fiecare, la geam.
    Ungurul: - Bai, romane! Stii ce scrie pe trenul vostru?
    Romanul: - Nu! Ce scrie?
    Ungurul: - Cacat Frate Romane! Ha, ha, ha!
    Romanul: - Da', pe al vostru, stii ce scrie?
    Ungurul: - Ce?
    Romanul: - Mananca Sanatos Vecine!
  •  
    • 354 mesaje
    5 Apr 2009, 06:14
    0 0
    Erau doi ardeleni, pe nume Vasile si Ion. Ei vroiau sa mearga, cu trenul, de la Cluj la Iasi.
    Merg ei intr-un compartiment, pute; merg in altul, pute; si tot asa pana la sfarsitul trenului, unde Vasile il intreaba pe Ion:
    - Te-ai cacat pe tine?
    Ion raspunde: - Da, da de ce intrebi ?
  •  
    • 354 mesaje
    5 Apr 2009, 06:15
    0 0
    Pe Titanic, vine capitanul si spune:
    -Am o veste buna si una rea.
    Pasagerii: - Incepe cu aia rea.
    Capitanul: - In doua minute, ne lovim de un iceberg!
    Pasagerii: - Si aia buna?
    Capitanul: - Vom lua 11 OSCAR-uri pentru asta.
  •  
    • 9 mesaje
    12 Apr 2009, 16:50
    0 0
    I se strica masina unei blonde si unu sa faca misto de ea ca e blonda ii zice sa sufle pe teava de esapament si o sa mearga.Incepe asta sa sufle ca disperata...sufla ce sufla,dar degeaba...Trece prietena ei pe acolo [ tot Blonda] si ii zice...Ce faci draga aici?Pai uite mi s-a stricat masina si mi-a zis cineva sa suflu pe teava ca o sa mearga...Fa tu esti haioasa nu vezi ca e geamu deschis si iese tot aerul pe acolo?
  •  
    • 411 mesaje
    25 Apr 2009, 07:59
    0 0
    Un pusti intra in farmacie si intreaba: - Aveti prezervative? - In primul rand, ii raspunde farmacista enervata, prezervativele nu sunt pentru copii si in al doilea rand sa-i spui tatalui tau sa vina singur sa si le cumpere pentru ca sunt de diferite marimi! La care pustiul raspunde: - In primul rand prezervativele nu sunt pentru copii, ci sunt impotriva copiilor, iar in al doilea rand nu o sa-i spun nimic lui tata pentru ca sunt pentru mama, care pleaca in delegatie si nu are cum sa stie marimea inca._


    Un tip agata o tipa si o duce intr-un boschet. Tipa intreaba cu seninatate: - Sa-mi dau jos chilotii, sau sa-mi scot guma din gura ?


    Un tip intra intr-o farmacie si le intreaba pe farmaciste: - Aveti peste? Farmacistele se uita buimace la el si nu-i raspund nimic. - Aveti peste? - revine el. - Domnule, dumneata nu vezi ca aicea este o farmacie?, indrazneste una. - Eu v-am intrebat daca aveti peste! - insista el. - Nu domnule, n-avem peste! - raspunde una mai aroganta. - Atunci, de azi eu sunt pestele vostru



    Vine primul fiu acasa: "Tata, da-mi cinci milioane ca am lasat-o pe una gravida". Vine si al doilea fiu: "Tata, da-mi sapte milioane ca am lasat-o pe una gravida". Vine si fiica: "Tata, am ramas gravida". Tatal: "In sfarsit se mai si incaseaza!"

    Pescar ul prinde un imens crap si spune multumit: - Te voi duce acasa, la o cina copioasa! Pestele ii raspunde: - Multumesc, am mancat deja, nu s-ar putea sa mergem la cinematograf ?

    O gorila intra într-un bar si cere o bere rece. Barmanul îi da o bere aburinda si îi cere 200.000 de lei.Gorila plateste.Dupa ceva timp,barmanul cauta sa intre în discutie cu gorila: -Stii,pe la noi prin bar nu a fost niciodata o gorila.. -Nici nu ma mir,la preturile astea..


    Veverita lipseste o noapte intreaga de acasa. A 2a zi vine toata zmotocita,cu blana jumulita,vai de ea. -Ce s-a intamplat?o intreaba veveritoiul sot. -Pai m-a prins bursucul,m-a dus la el acasa si a zis ca 3 zile ma violeaza intruna. -Dar tu lipsesti doar de o zi! -Pai am venit numai sa ma schimb si ma intorc


    Popescu ajunge mai devreme acasa si-o gaseste pe nevasta-sa in pat cu lon, prietenul sau: Striga nervos: - Asta-i recunostinta ta, ingrato? Te-am tinut mereu in puf , ti-am cumparat orice ai vrut. Asta-i multumirea pentru blanurile scumpe, pentru vacantele in California..? lar tu, mai loane, macar cit vorbesc eu, opreste-te!
  •  
    • 1208 mesaje
    30 Apr 2009, 00:02
    0 0
    Se organizeaza un mare concurs: cine reuseste sa urce 100 de etaje cu p.ula sculata si cu o galeata plina cu apa agatata de ea.
    Vine englezul, isi scoala p.ula, urca 10 etaje dupa care scapa galeata.
    Vine francezul si urca 25 de etaje pana sa scape galeata.
    Vine si ciobanul si zice:
    -Eu urc daca mi-o puneti pe Maria goala in fata. I-o pun astia pe Maria goala in fata si incepe ciobanul sa urce.
    La etajul 99 se aude un mare zgomot, urca organizatorii si gasesc o balta de apa si de sange si pe cioban cu fata sparta. il duc la spital la urgenta si dupa ce se face ceva mai bine merg la el.
    Ciobanul avea o vanataie mare de-a lungul fetei.
    Organizatorii il intreaba:
    -Ce s-a intamplat de ai ajuns sa ai capul spart si sa scapi galeata?
    -Pai s-a rupt toarta de la galeata, mi-a sarit pu*a pe fata si uite ce mi-a facut.
  •  
    • 1208 mesaje
    30 Apr 2009, 00:02
    0 0
    Un oltean si un moldovean:
    Olteanu' (cantand): pai m-o facut mama oltean maaaaaaaai!
    Moldoveanu' razand ii zice: da' ce chizda ma-tii voiai sa te faca, ministru?