vanzari

  •  
    • 248 mesaje
    27 Feb 2009, 15:46
    0 0
    Mutandu-se in alt oras, un tanar s-a dus sa isi caute un loc de de munca la
    un mare supermagazin.
    - Ai oarecare experienta in vanzari?, l-a intrebat directorul.
    - Da, i-a raspunse tanarul. Acasa am fost comis voiajor.
    Dupa ce l-a masurat lung din priviri, directorul s-a hotarat sa ii dea o sansa. Sfarsitul
    interviului a fost:
    - Ei bine... incepi lucrul de maine . Voi veni la inchidere sa vad cum te-ai descurcat.
    Prima zi de munca a fost grea, dar tanarul nostru a depasit-o.
    La ora inchiderii, directorul a coborat si...
    - Cate vanzari ai facut astazi?
    - Una singura.
    - Doar una?!!! Cum domnule ?!!! Azi ai avut un singur client!!! Media echipei noastre de
    vanzari este de 20 sau 30 pe zi. Cat de mare a fost vanzarea?
    - 101.265 $
    - 101.265 $!!!!!! Dar ce i-ai vandut domnule?
    - Prima data i-am vandut un carlig de pescuit de marime mica. A doua oara unul mediu. Apoi
    unul mare. Dupa aceea o undita echipata cu mulineta.
    L-am intrebat unde se duce la pescuit si mi-a raspuns: ,,La mare".
    I-am spus ca pentru asta are nevoie de o barca, asa ca ne-am dus la departamentul de barci
    si i-am vandut una cu motor dublu Cris Craft...
    Apoi mi-a zis ca nu crede ca masina lui, o Honda Civic, va avea forta sa o traga. Asa ca
    l-am dus la departamentul auto si i-am vandut un Pajero 4X4.
    Directorul, era masca …(adica, inmarmurit):
    - Vrei sa-mi spui, ca unui tip, care a venit aici sa cumpere un carlig de pescuit, dumneata
    i-ai vandut o barca si o masina?!
    Tanarul:- Nu, nu….stati, ca el de fapt venise sa cumpere o cutie de absorbante pentru
    sotia lui. Si atunci i-am spus: ,, Ei bine, din moment ce weekend-ul tau e stricat,
    n-ar fi mai intelept sa te duci la pescuit?
  •  
    • 14 mesaje
    10 Mar 2009, 21:32
    0 0
    frumos banc !
  •  
    • 248 mesaje
    11 Mar 2009, 19:41
    0 0
    dap , mie mi.a placut ca subliniaza faptul ca si barbatii dau banii pe prostii
  •  
    • 248 mesaje
    11 Mar 2009, 19:59
    0 0
    Cei sapte pitici la Vatican se intalnesc cu Papa. Morocanosul il intreaba pe Papa: - Sfintia ta, aveti cumva calugarite pitice in Vatican ? - Nu fiule, in nici un caz. - Dar, Sfintia voastra, in Italia aveti cumva calugarite pitice, asa ca noi? - Nu fiule, n-avem. In spatele Morocanosului ceilalti pitici isi dadeau palme si abia se abtineau sa nu rada. - Sfintia ta, intreaba Morocanosul cu glasul tremurand si lacrimi in ochi, dar in lumea asta exista vreo calugarita pitica asa ca noi?? - Nu fiule nicaieri in lume nu exista calugarite pitice. La auzul acestei replici ceilalti sase pitici izbucnesc in hohote de ras si scandeaza: - Ai f.utut un pinguin! Ai f.utut un pinguin!..........................