Solutii pt cresterea rapida a parului

  •  
    • 22 mesaje
    19 Feb 2013, 10:51
    1 0
    As vrea sa redeschid acest topic si sa aflu daca intre timp au aparut alte metode. Mi-am tuns parul bob anul trecut in vara si de atunci nu stiu daca mi-a crescut jumatate de palma...ce solutii cunoasteti? Masti de par poate? Uleiul de ricin l-am incercat dar imi ingrasa foarte tare parul.
  •  
    • 316 mesaje
    19 Feb 2013, 12:03
    1 0
    Oana, ai incercat sa te clatesti cu zeama de lamaie sau otet dupa ce aplici masca cu ulei de ricin? ..ca sa impiedice ingrasarea parului.
    Eu am tot auzit de fiolele cu ginseng de la plafar (trebuie sa ceri pt par, ca mai sunt si pt altceva). Inca nu le-am incercat, dar cu prima ocazie le testez si pe astea.
    Oricum, cred ca cel mai indicat este sa ai rabdare... Toate tratamentele astea sunt mai mult impotriva caderii, sau pentru regenerare, etc., nu stiu daca poti sa stimulezi parul sa cresca mai mult decat este firesc, orice ai face.
  •  
    • 1784 mesaje
    19 Feb 2013, 12:18
    0 0
    Eu recomand mastile cu ulei de masline..nu am probleme insa am vazut ca a functionat foarte bine in cazul mai multor prietene.

    Mai auzeam tipe care pun in sticla de sampon pastile anticonceptionale si cica functioneaza, personal nu am incercat niciodata.
  •  
    • 22 mesaje
    19 Feb 2013, 12:53
    0 0
    jaipursaphire said:Oana, ai incercat sa te clatesti cu zeama de lamaie sau otet dupa ce aplici masca cu ulei de ricin? ..ca sa impiedice ingrasarea parului.
    Eu am tot auzit de fiolele cu ginseng de la plafar (trebuie sa ceri pt par, ca mai sunt si pt altceva). Inca nu le-am incercat, dar cu prima ocazie le testez si pe astea.
    Oricum, cred ca cel mai indicat este sa ai rabdare... Toate tratamentele astea sunt mai mult impotriva caderii, sau pentru regenerare, etc., nu stiu daca poti sa stimulezi parul sa cresca mai mult decat este firesc, orice ai face.


    Cu zeama de lamaie nu am incercat, in principiu ca nu rezist sa nu imi fac o limonada din ea si deci nu am mai niciodata lamai in casa Cu otet mi-am mai clatit parul dar dupa uscare continua sa miroasa a otet.....
    Stiu ca nu trebuie decat sa am rabdare dar prietenelor mele le-a crescut incredibil de repede si m-am gandit ca poate am eu lipsa de ceva vitamine sau minerale...o sa ma interesez si eu de acele fiole ms.

  •  
    • 22 mesaje
    19 Feb 2013, 12:55
    0 0
    teatea said:Eu recomand mastile cu ulei de masline..nu am probleme insa am vazut ca a functionat foarte bine in cazul mai multor prietene.

    Mai auzeam tipe care pun in sticla de sampon pastile anticonceptionale si cica functioneaza, personal nu am incercat niciodata.

     
    Nici nu ulei de masline nu am incercat, desi am inteles ca ar fi bun la o groaza de tratamente cosmetice, iarasi ar merita sa incerc. Mersi.

    Cu anticonceptionalele....cred ca a fost placebo

  •  
    • 193 mesaje
    20 Feb 2013, 09:43
    2 0
    lasati balta mastile,tincturile, toate leacurile babesti si din auzite,si incepeti sa luati suplimente de biotina sunt singurele care functioneaza va spun din proprie experienta
  •  
    • 34 mesaje
    17 Mai 2018, 16:40
    0 0
    Eu am folosit pentru regenerarea parului, lotiune pentru regenerare si samponul impotriva caderii parului de la Regivero (pachet de tratament), sunt pe baza de ingrediente din extracte naturale si nu au interdictii de utilizare. Pentru mine au fost bune, poate va ajuta si pe voi.
  •  
    • 50 mesaje
    9 Aug 2018, 11:40
    0 0
    O masca care sa functioneze si sa ajute la cresterea parului indiferent de metabolism exista?

  •  
    • 11 mesaje
    22 Aug 2018, 17:55
    0 0
    Ulei de ricin.
  •  
    • 27 mesaje
    10 Sep 2018, 10:40
    0 1
    Cresterea rapida a parului apare atunci cand vitaminele necesare cresterii parului nu lipsesc din organism.