preot clarvazator

  •  
    • 4346 mesaje
    26 Sep 2014, 13:41
    4 15
    ingeras7 said:Bun, tu zici ca nu exista, asta ma face sa cred ca inca nu ai stat de vorba cu unul, dar nu ai cum sa sfidezi pe cei ce au trait o experienta de acest fel. Cei carora le-am mai spus si care au o deschidere catre credinta in Dzeu au fost la el si au ramas inmarmuriti de ce le-a putut sa spuna. Nimeni din cei ce au apelat la el nu poate sa-i conteste harul.

     
    In primul rand nu trebuie confundat un preot cu darul clarviziunii cu un duhovnic cu foarte mare experienta duhovniceasca. E o diferenta intre cei  2. Pt ca cel din urma va da poate cele mai bune sfaturi cu privire la anumite situatii de viata  sau te va indruma in asa fel incat sa iei cele mai bune decizii  sau iti va arata vreo cale de iesire pt anumite probleme cu care te confrunti, insa un preot clarvazator are darul de a vedea sufletul uman si ce se intampla cu el. E f usor sa confuzii pe tema asta mai ales pt cei care n au un minim de experienta duhovniceasca. 

  •  
    • 817 mesaje
    26 Sep 2014, 22:25
    18 7
    anda22-7 said:
    navigi said:
    anda22-7 said:
    navigi said:
    ingeras7 said:
    navigi said:
    ingeras7 said:Eu am postat nr lui in ideea ca poate cineva are nevoie

     ideea ca nu prea exista preoti clarvazatori exista doar sarlatani care se dau clarvazatori care pacalesc tinere domnite aflate in disperare.

     De acord cu tine, sunt putini si greu ii gasesti pentru ca nu-si fac reclama. Eu nu mi-as permite sa postez vreun nr de tel, daca as fi avut vreo indoiala. Nu mi-a cerut niciodata bani pentru acatiste, am dat doar cand am putut si cat am putut, si atunci a trebuit sa insist pentru ca nu vroia sa mi-i ia. 

     
    pisi, hai sa ne lamurim. nu exista preot clarvazator. punct.
    de la punctul ala este doar fantezie sau, vorba lui anda nu stiu cat, erezie.  sau excrocherie. 

     

     Ba exista, cu siguranta. exista.

     deci sa inteleg ca azi te-ai trezit cu fata spre cer si nu spre centru pamantului , fapt ce te face sa te contrazici singura. probabil inca sub influena unei stari de bine, scrii asa. sau....!?

     
    poate imi explici si mie unde ma contrazic singura???? 

     

    pisi mic dulcic, mi-e o lene sa caut in urma si sa-ti trantesc peste monitor mesajele in care blamai pe cei care se dadeau ca stiu a spune viitorul, spunand ca sunt prieteni cu cel cu coarne. era vorba despre prezicatoare.

     in situatia de fata, nu difera cu nimic. tot viitorul se spune.

     iar daca mai vii cu textul ca " habar n-ai ce vorbesti", pe bune daca nu o  sa ma gandesc la tine cand ma joc cu gingirel.

     

  •  
    • 4346 mesaje
    27 Sep 2014, 00:36
    7 6
    ba asta destept care esti , eu vb de preotii clarvazatori care au fost trecuti in randul sfintilor, nicidecum de persoane mincinoase si sarlatane care fac din asta o afacere pt naivi si creduli.

    si ca sa ti dau dar 1 ex , Sf Preot Ioan Maria Vianney care a primit harul de a cunoaşte detaliile despre cei ce se spovedeau înainte să le asculte spovezile.. Mai exact e vb de o femeie devastata din cauza ca sotul ei s a sinucis. si care s a prezentat la Sf Preot Vianney pt spovada si pt a i cere indrumare cum sa treaca peste acest lucru.

    Ea a dorit să se apropie de preot, dar era o coadă ce putea dura şi ore, iar ea nu putea sta atât. Era gata să renunţe, dar într-un moment de iluminare mistică, pe care doar un mare sfânt îl poate primi, Vianney a strigat prin mulţime: “Este mântuit!” Femeii nu îi venea să creadă că a auzit bine, aşa că sfântul a repetat, subliniind fiecare cuvânt: “Îţi spun că este mântuit. Este în purgatoriu acum, iar tu trebuie să te rogi pentru el. Între parapetul podului şi apa râului a avut timp să facă un act de părere de ră care la salvat de la iad.”

    Deci dupa cum vezi, asta inseamna clarviziune, sa cunosti starea sufletului unei persoane decedate sau care traieste prin harul primit de la Dumnezeu. Iar aceasta minune s a petrecut pt a demonstra ca si un o persoana care s a sinucis se poate mantui prin vointa lui Dumnezeu!!!!
  •  
    • 3 mesaje
    28 Sep 2014, 14:13
    5 4
    anda22-7 eu rugaciunea am copiat-o asa cum am gasit-o si nu stiu daca am facut ceva rau sa o las in ideea ca v-a ajuta alte persoane eu am o problema de familie si credema ca in astfel de situatiii ai face orice sa le rezolvi mai ales daca sunt si copii si te rog nu mai critica lucruri care nu isi au rostul cat despre parerea mea despre Dan Cristian Petrovan este aceeasi UN IMPOSTOR
  •  
    • 4346 mesaje
    29 Sep 2014, 14:07
    2 1
    christina_nary said:anda22-7 eu rugaciunea am copiat-o asa cum am gasit-o si nu stiu daca am facut ceva rau sa o las in ideea ca v-a ajuta alte persoane eu am o problema de familie si credema ca in astfel de situatiii ai face orice sa le rezolvi mai ales daca sunt si copii si te rog nu mai critica lucruri care nu isi au rostul cat despre parerea mea despre Dan Cristian Petrovan este aceeasi UN IMPOSTOR

     
    rugaciunile se spun din cartile de rugaciune aprobate de Biserica, nu se copiaza din stanga si dreapta, rezultand un ghiveci fara sens. 

  •  
    • 817 mesaje
    29 Sep 2014, 16:16
    3 0
    anda22-7 said:ba asta destept care esti , eu vb de preotii clarvazatori care au fost trecuti in randul sfintilor, nicidecum de persoane mincinoase si sarlatane care fac din asta o afacere pt naivi si creduli.

     pisi mic, ce inseamna clarvazator?

  •  
    • 12208 mesaje
    29 Sep 2014, 19:08
    1 0
    FARA DIOPTRII ....
  •  
    • 817 mesaje
    29 Sep 2014, 19:17
    0 0
    gabriela42 said:FARA DIOPTRII ....

     

     

     atunci se explica de ce exista

  •  
    • 12208 mesaje
    29 Sep 2014, 19:25
    1 0
    navigi said:
    gabriela42 said:FARA DIOPTRII ....

     

     

     atunci se explica de ce exista

    esti mic nu stii nimic ... 

  •  
    • 5 mesaje
    5 Nov 2014, 10:15
    4 5
    preot vazator cu duhul este ciprian gradinaru de la paraclisul maicii domnului din bucuresti.va spun ca am fost si ce mi a spus asa s a indeplinit.pana sa ajung acolo am apelat la asa zisi clarvazatori,de exemplu clarvazatorea sorina din arad.este o psiholoaga ff buna,dar cu clarviziunea n are nicio treaba.este o excroaca.m a pacalit de cateva ori.cine a apelat la ea poate sa lase mesaj pe forum si sa săuna daca s a indeplinit ceva din ce a spus.sper ca v am fost de folos.
  •  
    • 5 mesaje
    9 Nov 2014, 22:35
    10 7
    in bucuresti este preotul ciprian gradinaru de la paraclisul maicii domnului.este un vreot vazator cu duhul,asta va spun din propria experienta.crede ti ma este un preot extraordinar.va spune imediat solutia la problemele pe care le aveti.
  •  
    • 4346 mesaje
    9 Nov 2014, 23:03
    9 4
    Preotii vazatori cu duhul nu ghicesc viitorul si nici nu dau solutii in legatura cu ce anume sa faci!
  •  
    • 5 mesaje
    8 Ian 2015, 15:59
    13 2
    EU  AM FOST   CU DOUA COLEGE  DE  SERVICIU DUMINICA LA UN PR, UNDEVA  IN SECT 2  PE SOS PANTELIMON, ARE UN PARACLIS , O COLEGA  MA RUGAT SA MERG  CU EA  CA  ACEL PARINTE   A AJUTAT-O MULT.  AM FOST  SI AM RAMAS  SURPRINSA  CE  CEEA CE AM  VAZUT, PR VORBESTE FRUMOS SI  ARE RABDARE CU TOATA LUMEA, LA SFARSIT SE  DEZBRACA DE VESMINTE PESTE OAMENI SI CITESTE DEZLEGARI, IAR  VINEREA SI MIERCUREA FACE  SF MASLU CU MOLIFTELE SF VASIEL. ARE SI O ICOANA   A  MAICII DOMNULUI CARE VARSA MIR, V-AS INDEMNA SA MERGETI CU INCREDERE CEI CARE AVETI PROBLEME , EU AM RAMAS SURPINSA   MAI  ALES CA  AM VAZUT O SCHIMBARA IN CASA  DE PRIMA DAAT SI MAI ALES CA SI COLEGELE MELE  AU AVUT REZULTATE .
  •  
    • 5 mesaje
    8 Ian 2015, 16:01
    3 8
    EU  AM FOST   CU DOUA COLEGE  DE  SERVICIU DUMINICA LA UN PR, UNDEVA  IN SECT 2  PE SOS PANTELIMON, ARE UN PARACLIS , O COLEGA  MA RUGAT SA MERG  CU EA  CA  ACEL PARINTE   A AJUTAT-O MULT.  AM FOST  SI AM RAMAS  SURPRINSA  CE  CEEA CE AM  VAZUT, PR VORBESTE FRUMOS SI  ARE RABDARE CU TOATA LUMEA, LA SFARSIT SE  DEZBRACA DE VESMINTE PESTE OAMENI SI CITESTE DEZLEGARI, IAR  VINEREA SI MIERCUREA FACE  SF MASLU CU MOLIFTELE SF VASIEL. ARE SI O ICOANA   A  MAICII DOMNULUI CARE VARSA MIR, V-AS INDEMNA SA MERGETI CU INCREDERE CEI CARE AVETI PROBLEME , EU AM RAMAS SURPINSA   MAI  ALES CA  AM VAZUT O SCHIMBARA IN CASA  DE PRIMA DAAT SI MAI ALES CA SI COLEGELE MELE  AU AVUT REZULTATE .
     PARINTELE  SE CHEAMA  MACARIE IAR CARE VRETI SA  AJUNGETI SI NU STITI CUM  SAU VRETI SA LUATI LEGATURA CU DANSUL VA LA UN  NR  0724266814 
  •  
    • 2 mesaje
    14 Ian 2015, 21:37
    8 3
    Pt liliana30!La ce biserica slujeste parintele Macarie?Multumesc!
  •  
    • 2 mesaje
    9 Apr 2015, 09:56
    7 5
    elenapapuc said:Domne ajuta,

    Sunt Elena din Bucuresti tot de aici am auzit de un Preot din Moldova care ar fi clarvazator si am sunat am vb cu el la telefon si va spun sincer ca am ramas stupefiata de ce am auzit la capatul celalat al telefonuli era o voce calda dar in acelas timp o voce care inpunea respect."E tu nu mai sunat pentru tine ci pentru copilul pe care il ai din prima casatorie"Va rog sa ma credeti ca am bufnit in plans,asa era sunasem pentru paiatul meu Rares.Si multe alte lucruri am aflat si sau confirmat din ce a spus parintele.Este vorba de parintele Bartolomeu din Sihastia Voroni o manastire din Moldova.De atunci de cand am vb prima data cu dansul sa schimbat ceva in viata mea si de fiecaredata cand sunt in cumpana tot la printele apelez.Am vazut cum omneni intrau la el plangand si indurerati si cand iesau de pe usa parintelui erau alti omaenii.Am considerat ca am avut norocul sa il cunosc pe Parintele Bartolomeu aici pe acest Forum sa revin si sa multumesc acest lucru .Cine vrea sa aiba aceiasi traire pe care am avuto eu sa il sune cu incredere pe parintele 0727558408 raspunde foarte greu m am chinuit cred 5 zile sa il prind asa ca merita sa cunoasteti un OM A LUI DUMNEZEU in adevaratul sens cuvantului.Domne ajuta sa auzim de bine/

     

  •  
    • 2 mesaje
    9 Apr 2015, 09:58
    5 5
    Eu am sunat la acest numar de telefon, iar parintele mi-a spus ca poate face Sfinte slujbe la Muntele Athos.
    catalinaclt said:
    elenapapuc said:Domne ajuta,

    Sunt Elena din Bucuresti tot de aici am auzit de un Preot din Moldova care ar fi clarvazator si am sunat am vb cu el la telefon si va spun sincer ca am ramas stupefiata de ce am auzit la capatul celalat al telefonuli era o voce calda dar in acelas timp o voce care inpunea respect."E tu nu mai sunat pentru tine ci pentru copilul pe care il ai din prima casatorie"Va rog sa ma credeti ca am bufnit in plans,asa era sunasem pentru paiatul meu Rares.Si multe alte lucruri am aflat si sau confirmat din ce a spus parintele.Este vorba de parintele Bartolomeu din Sihastia Voroni o manastire din Moldova.De atunci de cand am vb prima data cu dansul sa schimbat ceva in viata mea si de fiecaredata cand sunt in cumpana tot la printele apelez.Am vazut cum omneni intrau la el plangand si indurerati si cand iesau de pe usa parintelui erau alti omaenii.Am considerat ca am avut norocul sa il cunosc pe Parintele Bartolomeu aici pe acest Forum sa revin si sa multumesc acest lucru .Cine vrea sa aiba aceiasi traire pe care am avuto eu sa il sune cu incredere pe parintele 0727558408 raspunde foarte greu m am chinuit cred 5 zile sa il prind asa ca merita sa cunoasteti un OM A LUI DUMNEZEU in adevaratul sens cuvantului.Domne ajuta sa auzim de bine/

     

     

  •  
    • 272 mesaje
    9 Apr 2015, 11:19
    0 0
    catalinaclt said:
    elenapapuc said:Domne ajuta,

    Sunt Elena din Bucuresti tot de aici am auzit de un Preot din Moldova care ar fi clarvazator si am sunat am vb cu el la telefon si va spun sincer ca am ramas stupefiata de ce am auzit la capatul celalat al telefonuli era o voce calda dar in acelas timp o voce care inpunea respect."E tu nu mai sunat pentru tine ci pentru copilul pe care il ai din prima casatorie"Va rog sa ma credeti ca am bufnit in plans,asa era sunasem pentru paiatul meu Rares.Si multe alte lucruri am aflat si sau confirmat din ce a spus parintele.Este vorba de parintele Bartolomeu din Sihastia Voroni o manastire din Moldova.De atunci de cand am vb prima data cu dansul sa schimbat ceva in viata mea si de fiecaredata cand sunt in cumpana tot la printele apelez.Am vazut cum omneni intrau la el plangand si indurerati si cand iesau de pe usa parintelui erau alti omaenii.Am considerat ca am avut norocul sa il cunosc pe Parintele Bartolomeu aici pe acest Forum sa revin si sa multumesc acest lucru .Cine vrea sa aiba aceiasi traire pe care am avuto eu sa il sune cu incredere pe parintele 0727558408 raspunde foarte greu m am chinuit cred 5 zile sa il prind asa ca merita sa cunoasteti un OM A LUI DUMNEZEU in adevaratul sens cuvantului.Domne ajuta sa auzim de bine/

     

     

    Da, erau alti oameni, mai "curatiti" si de-posedati de tot ce aveau de $valoare prin buzunare sau posete. Parca nu erau ei dupa o "sedinta" cu sarlatanul.

  •  
    • 3765 mesaje
    9 Apr 2015, 11:25
    2 0
    cand ieseau de la el, ieseau usurati.
  •  
    • 272 mesaje
    9 Apr 2015, 11:26
    1 4
    catalinaclt said:Eu am sunat la acest numar de telefon, iar parintele mi-a spus ca poate face Sfinte slujbe la Muntele Athos.
    catalinaclt said:
    elenapapuc said:Domne ajuta,

    Sunt Elena din Bucuresti tot de aici am auzit de un Preot din Moldova care ar fi clarvazator si am sunat am vb cu el la telefon si va spun sincer ca am ramas stupefiata de ce am auzit la capatul celalat al telefonuli era o voce calda dar in acelas timp o voce care inpunea respect."E tu nu mai sunat pentru tine ci pentru copilul pe care il ai din prima casatorie"Va rog sa ma credeti ca am bufnit in plans,asa era sunasem pentru paiatul meu Rares.Si multe alte lucruri am aflat si sau confirmat din ce a spus parintele.Este vorba de parintele Bartolomeu din Sihastia Voroni o manastire din Moldova.De atunci de cand am vb prima data cu dansul sa schimbat ceva in viata mea si de fiecaredata cand sunt in cumpana tot la printele apelez.Am vazut cum omneni intrau la el plangand si indurerati si cand iesau de pe usa parintelui erau alti omaenii.Am considerat ca am avut norocul sa il cunosc pe Parintele Bartolomeu aici pe acest Forum sa revin si sa multumesc acest lucru .Cine vrea sa aiba aceiasi traire pe care am avuto eu sa il sune cu incredere pe parintele 0727558408 raspunde foarte greu m am chinuit cred 5 zile sa il prind asa ca merita sa cunoasteti un OM A LUI DUMNEZEU in adevaratul sens cuvantului.Domne ajuta sa auzim de bine/

     

     

     

    Nu-l lasa dracii cu care colaboreaza sa ajunga in Athos, ii provoaca vreo defectiune la motor sau ceva.

    Sarlatanul Bartolomeu ramane sa faca slujbe tot pe malul lacului, impreuna cu Vanessa si Mercedessa, spre bucuria brotaceilor si a lui Zavo'.