preot clarvazator

  •  
    • 1 mesaje
    5 Sep 2014, 01:03
    2 1
    iondinitalia said: Doamne ajuta,

     Sa iti fie rusine domnul JoeBloggs care iti permiti sa scri asa ceva despre parintele Bartolomeu.

     Oamenii buni stiti cine este domnul JoeBloggs va spun eu acum

    Preotul Dimitrie Bica, acum este Avondios de Como episcop in Italia
    In anul 2002, cand Dimitrie Bica isi marturisea public orientarea sustinand ca in sanul bisericii exista si alti prelati asemenea lui, povestea lui Dimitrie Bica a facut mare valva. Au fost voci care l-au condamnat, dar si foarte multi oameni l-au apreciat pentru sinceritate si pentru curajul de a fi renuntat la sutana pentru a-si urma destinul. O perioada, Dimitrie Bica a trait in Romania, pictand icoane pe care le semna sub pseudonim, dar si militand pentru drepturi tuturor. La un moment dat a disparut si s-a zvonit ca ar fi plecat din tara, in Italia.

    In luna noiembrie a anului trecut, Dimitrie Bica a venit in vizita in Romania. Doar ca fostul preot ortodox se numeste acum Avondios de Como si este episcop milanez. Mai exact, Arhiereu Vicar al Mitropoliei de Milano, de rit ortodox. Bica, alias Avondios, a postat pe blogul sau impresii si fotografii din aceasta vizita, spune el spirituala, la bisericile din Romania si Republica Moldova, in care a fost insotit de mitropolitul Evloghie al Mitropoliei de Milano.

    Mitropolia de Milano este un ordin ce apartine Patriarhiei Ecumenice de la Constantinopol. Marele Maestru este Mitropolitul Evloghie de Aquileia. in prezentarea Mitropoliei se precizeaza ca “Biserica noastra a inceput ca o miscare de pastrare a traditiei ortodoxe in anii ’20, in perioada in care ortodoxia greaca se afla in criza din cauza introducerii modernismului in viata Bisericii. Un milion de credinciosi si cea mai mare parte a clerului s-au alaturat acestei miscari de rezistenta impotriva tuturor formelor de modernism si a calendarului nou (gregorian)”.

     

     EL IL JUDECA PE PARINTELE BARTOLOMEU

     

  •  
    • 3 mesaje
    24 Sep 2014, 03:48
    2 0
    Da este foarte adevarat acel Dan Cristian Petrovan este un impostor si nu inteleg ce inima are si cum poate face atat de mult rau unor oameni care deja au foarte multe probleme eu am gresit si din disperarea problemei pe care o aveam am apelat la el i am trimis bani si dupa cateva zile am sunat sa vad cum mai stau lucrurile dar de fapt am auzit pe fundal muzica si l am intrebat daca este in club si sarbatoreste iar apoi mi am dat seama si am inceput sa caut pe net numele pe care am trimis bani si am vazut cine este aceasta persoana, ironia a fost ca eu in urma cu foarte multi ani eram in tren in drum spre Bucuresti impreuna cu o doamna cu care am intrat in vorba si care a inceput sa imi povesteasca despre un preot cu un nume asemanator sau chiar la fel (Bartolomeu) numai ca acea doamna mi a spus la momentul repectiv ca acest preot este foarte batran si ca nu prea raspunde la telefon (de obicei raspunde o doamna care vinde lumanari si iti spune daca te poti duce) eu chiar am fost surprinsa ca mi a raspuns atat de repede dar vocea mi a dat de gandit inca de la inceput, apoi am sunat inca alti 5 preoti adevarati slujitori ai BOR si nici  unul dintre ei nu mi a cerut bani ba din contra mi au cerut informatii amanuntite despre problema mea si numele persoanelor pentru care vreau sa se roage. SUNT SI PREOTI ADEVARATI SLUJITORI AI LUI DUMNEZEU doar ca noi trebuie sa fim atenti atunci cand ii cautam. Doamne-ajuta.  
  •  
    • 12208 mesaje
    24 Sep 2014, 09:49
    1 0
    datul banilor nu este compatibil cu credinta ... daca vrei sa faci un bine si vrei sa dai bani , da pentru orfani , ajuta pe cineva care are chiar nevoie aceste lucruri ne ajuta sa fim ccu adevarat mai buni , mergem sa ne rugam in biserica dar catre DUMNEZEU inaltam ruga nu trebuie sa platim pentru asta , asa cred eu !
  •  
    • 53 mesaje
    24 Sep 2014, 11:00
    2 1
    Uite un preot cu har: Adrian Lacatusu: 0754 049 333, daca nu raspunde din prima, mai insistati. Slujeste la Grigoresti, jud. Suceava.
  •  
    • 817 mesaje
    24 Sep 2014, 11:58
    3 2
    ingeras7 said:Uite un preot cu har: Adrian Lacatusu: 0754 049 333, daca nu raspunde din prima, mai insistati. Slujeste la Grigoresti, jud. Suceava.

     
    abonatul orange nu raspunde. nu vrea sa raspunda. poate chiar nu vrea sa raspunda. reventi mai tarziu cand poate o sa vrea sa raspunda,, ca nd poate nu-i ocupat cu clarviziunea, cand temina de vizualizat cele trei muste sacrificate pe interiorul usii vc-ului. 

  •  
    • 53 mesaje
    24 Sep 2014, 12:20
    3 0
    navigi said:
    ingeras7 said:Uite un preot cu har: Adrian Lacatusu: 0754 049 333, daca nu raspunde din prima, mai insistati. Slujeste la Grigoresti, jud. Suceava.

     
    abonatul orange nu raspunde. nu vrea sa raspunda. poate chiar nu vrea sa raspunda. reventi mai tarziu cand poate o sa vrea sa raspunda,, ca nd poate nu-i ocupat cu clarviziunea, cand temina de vizualizat cele trei muste sacrificate pe interiorul usii vc-ului. 

     Poate  e intr-o zona fara semnal, chiar nu e cazul de caterinca aici. 

  •  
    • 817 mesaje
    24 Sep 2014, 12:32
    0 2
    ba' chiar despre asta-i vorba, de caterinca.
  •  
    • 53 mesaje
    24 Sep 2014, 12:58
    0 1
    Eu am postat nr lui in ideea ca poate cineva are nevoie
  •  
    • 817 mesaje
    24 Sep 2014, 19:02
    3 1
    ingeras7 said:Eu am postat nr lui in ideea ca poate cineva are nevoie

     ideea ca nu prea exista preoti clarvazatori exista doar sarlatani care se dau clarvazatori care pacalesc tinere domnite aflate in disperare.

  •  
    • 4346 mesaje
    24 Sep 2014, 22:32
    2 0
    preoti clarvazatori exista, dar acestia nu vor oferi niciodata serviciile lor contra cost si nici nu vor face un bussines din asta. Pretii clarvazatori au fost acei preoti care dupa moarte au fost trecuti in randul Sfintilor si care puteau vedea cu ochii mintii, sufletele oamenilor. Nu contest ca si in Biserica Ortodoxa pot exista clarvazatori, dar acestia nu se vor ocupa niciodata cu deschisul cartii sau fel de fel de indeletniciri contrar practiciilor crestine
  •  
    • 3 mesaje
    26 Sep 2014, 02:01
    0 1
    depide de problema pe care o ai ca esti in stare sa dai totul nu doar bani ca sa salvezi ceva o sa va las si eu o rugaciune pe care am gasit o pe un alt site poate ajuta pe cineva ......................................Se face aceasta rugaciune timp de 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba iar in a 9-a zi se publica .Se pun 3 dorinte una de bani si 2 imposibile ele se vor implini si daca nu crezi .........Rugaciune.....Maica iubita Sf Fecioara din Jugulia Fecioara a sperantei noastre iartami pacatele pentru k sunt multe, viata noastra e a Ta , fereste ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat o razna nu ne abandoana. M aica iubita protejeaza pelerini fi alaturi de noi in toate drumurile noastre. A coperai cu mantia ta sarmani fara ajutor si painea ce le a fost furata dale o inapoi. Fi langa noi toata viata noastra si elibereazane de orice tip de pacat. Amin............... Multumesc Fecioarei din Jugulia pentru taoate favorurile primite. Amin.........Se spune de 9 ori '''Bucurate Marie , bucurate Marie cea plina de har Domnul este cu tine binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus ,,,Sf. Marie maica lui D-zeu roagate pentru noi pacatosi acum si in ceasul morti . Amin
  •  
    • 4346 mesaje
    26 Sep 2014, 08:02
    1 1
    christina_nary said:depide de problema pe care o ai ca esti in stare sa dai totul nu doar bani ca sa salvezi ceva o sa va las si eu o rugaciune pe care am gasit o pe un alt site poate ajuta pe cineva ......................................Se face aceasta rugaciune timp de 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba iar in a 9-a zi se publica .Se pun 3 dorinte una de bani si 2 imposibile ele se vor implini si daca nu crezi .........Rugaciune.....Maica iubita Sf Fecioara din Jugulia Fecioara a sperantei noastre iartami pacatele pentru k sunt multe, viata noastra e a Ta , fereste ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat o razna nu ne abandoana. M aica iubita protejeaza pelerini fi alaturi de noi in toate drumurile noastre. A coperai cu mantia ta sarmani fara ajutor si painea ce le a fost furata dale o inapoi. Fi langa noi toata viata noastra si elibereazane de orice tip de pacat. Amin............... Multumesc Fecioarei din Jugulia pentru taoate favorurile primite. Amin.........Se spune de 9 ori '''Bucurate Marie , bucurate Marie cea plina de har Domnul este cu tine binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus ,,,Sf. Marie maica lui D-zeu roagate pentru noi pacatosi acum si in ceasul morti . Amin


     de atata ori a fost copiata si rascopiata, ca nici macar corect scrisa nu mai e...ca in telefonul fara fir...mai nou Fecioara de Juqila a devenit jugulia.....vai s amar....

  •  
    • 817 mesaje
    26 Sep 2014, 10:37
    0 0
    bine ca n-a ajuns "de jegalia". sau bragadiru.
    mai frumos era "de agigea".
  •  
    • 53 mesaje
    26 Sep 2014, 12:02
    1 0
    navigi said:
    ingeras7 said:Eu am postat nr lui in ideea ca poate cineva are nevoie

     ideea ca nu prea exista preoti clarvazatori exista doar sarlatani care se dau clarvazatori care pacalesc tinere domnite aflate in disperare.

     De acord cu tine, sunt putini si greu ii gasesti pentru ca nu-si fac reclama. Eu nu mi-as permite sa postez vreun nr de tel, daca as fi avut vreo indoiala. Nu mi-a cerut niciodata bani pentru acatiste, am dat doar cand am putut si cat am putut, si atunci a trebuit sa insist pentru ca nu vroia sa mi-i ia. 

  •  
    • 817 mesaje
    26 Sep 2014, 12:13
    1 0
    ingeras7 said:
    navigi said:
    ingeras7 said:Eu am postat nr lui in ideea ca poate cineva are nevoie

     ideea ca nu prea exista preoti clarvazatori exista doar sarlatani care se dau clarvazatori care pacalesc tinere domnite aflate in disperare.

     De acord cu tine, sunt putini si greu ii gasesti pentru ca nu-si fac reclama. Eu nu mi-as permite sa postez vreun nr de tel, daca as fi avut vreo indoiala. Nu mi-a cerut niciodata bani pentru acatiste, am dat doar cand am putut si cat am putut, si atunci a trebuit sa insist pentru ca nu vroia sa mi-i ia. 

     
    pisi, hai sa ne lamurim. nu exista preot clarvazator. punct.
    de la punctul ala este doar fantezie sau, vorba lui anda nu stiu cat, erezie.  sau excrocherie. 

  •  
    • 4346 mesaje
    26 Sep 2014, 12:25
    0 0
    navigi said:
    ingeras7 said:
    navigi said:
    ingeras7 said:Eu am postat nr lui in ideea ca poate cineva are nevoie

     ideea ca nu prea exista preoti clarvazatori exista doar sarlatani care se dau clarvazatori care pacalesc tinere domnite aflate in disperare.

     De acord cu tine, sunt putini si greu ii gasesti pentru ca nu-si fac reclama. Eu nu mi-as permite sa postez vreun nr de tel, daca as fi avut vreo indoiala. Nu mi-a cerut niciodata bani pentru acatiste, am dat doar cand am putut si cat am putut, si atunci a trebuit sa insist pentru ca nu vroia sa mi-i ia. 

     
    pisi, hai sa ne lamurim. nu exista preot clarvazator. punct.
    de la punctul ala este doar fantezie sau, vorba lui anda nu stiu cat, erezie.  sau excrocherie. 

     

     Ba exista, cu siguranta. exista.

  •  
    • 817 mesaje
    26 Sep 2014, 12:31
    0 0
    anda22-7 said:
    navigi said:
    ingeras7 said:
    navigi said:
    ingeras7 said:Eu am postat nr lui in ideea ca poate cineva are nevoie

     ideea ca nu prea exista preoti clarvazatori exista doar sarlatani care se dau clarvazatori care pacalesc tinere domnite aflate in disperare.

     De acord cu tine, sunt putini si greu ii gasesti pentru ca nu-si fac reclama. Eu nu mi-as permite sa postez vreun nr de tel, daca as fi avut vreo indoiala. Nu mi-a cerut niciodata bani pentru acatiste, am dat doar cand am putut si cat am putut, si atunci a trebuit sa insist pentru ca nu vroia sa mi-i ia. 

     
    pisi, hai sa ne lamurim. nu exista preot clarvazator. punct.
    de la punctul ala este doar fantezie sau, vorba lui anda nu stiu cat, erezie.  sau excrocherie. 

     

     Ba exista, cu siguranta. exista.

     deci sa inteleg ca azi te-ai trezit cu fata spre cer si nu spre centru pamantului , fapt ce te face sa te contrazici singura. probabil inca sub influena unei stari de bine, scrii asa. sau....!?

  •  
    • 53 mesaje
    26 Sep 2014, 12:50
    0 2
    Bun, tu zici ca nu exista, asta ma face sa cred ca inca nu ai stat de vorba cu unul, dar nu ai cum sa sfidezi pe cei ce au trait o experienta de acest fel. Cei carora le-am mai spus si care au o deschidere catre credinta in Dzeu au fost la el si au ramas inmarmuriti de ce le-a putut sa spuna. Nimeni din cei ce au apelat la el nu poate sa-i conteste harul.
    Acest mesaj a fost editat de către ingeras7: 26 Sep 2014, 12:51
  •  
    • 817 mesaje
    26 Sep 2014, 13:14
    3 0
    ingeras7 said:Bun, tu zici ca nu exista, asta ma face sa cred ca inca nu ai stat de vorba cu unul, dar nu ai cum sa sfidezi pe cei ce au trait o experienta de acest fel. Cei carora le-am mai spus si care au o deschidere catre credinta in Dzeu au fost la el si au ramas inmarmuriti de ce le-a putut sa spuna. Nimeni din cei ce au apelat la el nu poate sa-i conteste harul.

     

    nu contest ceea ce ai trait tu, pentru ca nu am fost in pielea ta sa stiu ce ai simtit. am vazut oameni cuprinsi de febra viitorului, am vazut oameni sub influenta vestilor despre viitor. nu e o imagine prea placuta.
     cat  despre asa zisul "har" al preotilor,  ma indoiesc. teribil ma indoiesc. un om aflat sub puterea dorintei de a afla viitorul, va crede tot ce i se va spune. iar acel preot care spune viitorul, nu este preot. 

  •  
    • 4346 mesaje
    26 Sep 2014, 13:34
    0 1
    navigi said:
    anda22-7 said:
    navigi said:
    ingeras7 said:
    navigi said:
    ingeras7 said:Eu am postat nr lui in ideea ca poate cineva are nevoie

     ideea ca nu prea exista preoti clarvazatori exista doar sarlatani care se dau clarvazatori care pacalesc tinere domnite aflate in disperare.

     De acord cu tine, sunt putini si greu ii gasesti pentru ca nu-si fac reclama. Eu nu mi-as permite sa postez vreun nr de tel, daca as fi avut vreo indoiala. Nu mi-a cerut niciodata bani pentru acatiste, am dat doar cand am putut si cat am putut, si atunci a trebuit sa insist pentru ca nu vroia sa mi-i ia. 

     
    pisi, hai sa ne lamurim. nu exista preot clarvazator. punct.
    de la punctul ala este doar fantezie sau, vorba lui anda nu stiu cat, erezie.  sau excrocherie. 

     

     Ba exista, cu siguranta. exista.

     deci sa inteleg ca azi te-ai trezit cu fata spre cer si nu spre centru pamantului , fapt ce te face sa te contrazici singura. probabil inca sub influena unei stari de bine, scrii asa. sau....!?

     
    poate imi explici si mie unde ma contrazic singura????