preot clarvazator

  •  
    • 5035 mesaje
    4 Sep 2013, 21:36
    1 2
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 2 mesaje
    4 Nov 2013, 19:32
    2 5
    athena9 said:buna seara!
    In Sf.Gheorghe exista un preot, pe nume Cucu....este clarvazator...si cu siguranta te poate ajuta in problemele care le ai, bine nteles cu ajutorul lui Dumnezeu!
    numai bine iti doresc.
    daca doresti nr de telefon sau alte detalii am sa revin...

     

  •  
    • 2 mesaje
    4 Nov 2013, 19:39
    1 6
    Buna ziua, daca aflati nr de tel al preotului Cucu din Sf, Gheorghe va rog sa mil trimite-ti si mie va multumesc

     

  •  
    • 4346 mesaje
    5 Nov 2013, 21:05
    4 0
    '"clarvazatorii"' n au har de la Dumnezeu...
  •  
    • 2 mesaje
    16 Feb 2014, 16:05
    7 0
    Bartolomeu e un tepar care se da drept preot ca sa va ia banii.

    Daca va uitati la comentariile despre el sunt toate postate de useri noi cu 4 mesaje maxim. E aceeasi persoana Dan Cristian Petrovan care isi lauda identitatea falsa ca sa puna fraierii botul.

    Uitati ce au scris staretii manastirii: https://www.facebook.com/Sihastria.Voronei/posts/413543922043447

    Asa ca depuneti plangere la politie sa il bagam la inchisoare.
  •  
    • 4 mesaje
    19 Feb 2014, 23:55
    3 1
    IMPOSTORUL FRAUDSTER VRAJITOR HIPNOTIZATOR (parte din secta de ‘spalati la creier’ a lui Gregorian Bivolaru), care se pretinde 'parintele Bartolomeu de la Sihastria Voronii', e, de fapt, unul si acelasi ESCROC, pe numele real mica radu-adrian si foloseste nenumarate nume false (inclusiv prefacandu-se clienti/e multumiti/e si recomandandu-l pe acest forum sau/si prin alte parti). Iar culmea ironiei e si faptul ca incearca sa induca lumea in eroare si sa distraga atentia de la el insusi, postand inclusiv aici (tot fals, ca userul 'GodfatherCR') si un alt nume fictiv, 'Dan Cristian Petrovan'. Si mai ridicol de JALNIC e si faptul ca, ‘mai nou’, s-a 'reprofilat', printre alte ESCROCHERII (fiindca 'lupul isi schimba doar parul', dar de escrocherii tot NU se lasa) pe bloguri culinare si de filme, de vazari etc (pe care va recomand sa NU le accesati, fiindca va descarca programe nedorite, virusi etc – in plus, cu atatea bloguri culinare, multe facute de ratati/e ca sus-numitul/’inculpatul’, ti-e si LEHAMITE sa te mai uiti prin ele), gen 'Bucataria-Romaneasca.ro' sau 'marya.ro', sau 'chefbuzu', sau 'pensiunea La Badea Ioane' din Arad s.a.m.d.... toate cu retzete si idei foto PLAGIATE (adica tot FURATE) de prin surse diverse si schimbate (ca sa nu se observe). Deh, din atatea FRAUDE, a reusit sa-si faca rost de bani incat sa-si cumpere aparat foto, strachini si mancaruri (ineca-s-ar cu ele si sta-i-ar in gat!), incat sa-si 'incropeasca' si niscaiva bloguri gastro, ca nu strica... daca tot nu are altceva mai bun de facut cu viata lui INUTILA!... e si pe facebook, e peste tot, mai ceva ca raia… Printre altele, relativ recent, prin 2011 etc, a mai fost si prin Londra, statea pe capul unei babutze amarate grecoaice (de vreo 70 si ceva de ani), femeie de serviciu la o bis. ortodoxa greaca, St. Andrews, din Kentish Town, de nu mai reusea sa scape si sa se descotoroseasca de el, saraca (se invitase la ea acasa la garsoniera, unde dormea intr-o magazie si o tot hartzuia sa ii gaseasca lui de munca, dar nu-l angaja nimeni, nici ca maturator, neavand aptitudinile necesare in nici un domeniu), posibil sa fi chemt Politia intre timp, dar intr-un final (fericit pt.ea), s-a descotorosit!... A fost si prin Italia si incercat alte escrocherii, tot in domeniul preotzesc-pastoral (s-ar parea ca are o predilectzie), dar si aia s-au descotorosit de el repede… A fost si prin Germania, mai demult, prin adolescentza, dar nici acolo NU s-a integrat, ca germanii au alergie la PARAZITOZE ca ala!… A mai incercat sa-si ‘faca si propria ‘biserica’, tot relativ recent, dandu-se ‘preotul Aurel’ (si nu-mai-stiu-cum), prin Bucuresti, tot cu scopul de a FRAUDA si ESCROCA lumea. Mai posta si multe anunturi disperate, tot FRAUDULENTE, bineinteles, pe net de cautari job-uri prin strainatate. Intr-un timp umbla cu niste arabetzi si turcaletzi ‘tarabagii’ cu fitze de Dorobantzi (poponari si atarnatori pe la cate o cafea – pana ‘ii uitau cucii’ - prin cafenele sau localuri de prin centru, pusi tot pe escrocherii, in timp ce-si supravegheau echipa de prostituate aflate la munca)… si cand mai niscaiva bani, mai dadeau si raiduri nocturne (si uneori diurne) cu motocicletele, plimbandu-si prostituatele (zdrentzele) si incercand sa le mai gaseasca si alti clientzi…dar intre timp au inceput sa imbatraneasca si nu prea le mai merg treburile ‘ca pe vremuri’, si in plus, unele dintre prostituatele de azi s-au mai ‘istetzit’, lucreaza independent si nu se mai lasa usor vrajite/fraudate de proxenetzi babalaci ca ala, ci incearca eventual, sa fraudeze ele (concurs care pe care). Si multe altele… dar ce n-a incercat si nu incearca, REFUZATUL LA EXPORT!...
    Incearca, de asemenea, sa vanda tot felul de produse (contrafacute, cele mai multe), pe net etc, intre clientii de pe website-urile de poponari si obsedati pe care lucreaza cersetorul jalnic. Trebuie sa faca bani sa-si hraneasca plozii retarzi (ca si el), fatatzi cu diverse prostituate. Iar in paralel, incearca sa duca si o viatza de ‘familist’, jucandu-si rolul cat mai convingator, o compatimesc pe saraca idioata careia i-a ‘cazut pe cap’ si pe care o tzine tot cu hipnoza si orbire prin vraji, intr-o continua transa!... dac-ar putea iesi de sub influenta malefica a acelui vrajitor spurcat, si de-ar sti cu cine are de-a face, cu ce MONSTRUOZITATE!... IMPOSTORUL mai are si o echipa de prostituate (foste si actuale stradale si de internet), mai mult sau mai putin 'reprofilate' care, printre multele ‘talente’ si ‘job-uri’ se mai dau si drept 'clarvazatoare'  - (printre care si 'elenaBlaj' sau ceva de genul), incercand sa pacaleasca si FRAUDEZE, ESCROCHEZE lumea prin telefon, pe messenger, prin email, cum se nimereste... Niste RATATI, ABJECTITATI, SECATURI, LOW-LIVES (si multe alte asemenea)! Retzea de SPAMMERI CACANARI PROSTI, de nici 2 bani!... NEINSEMNATI & NEINTERESANTI, oricum, si care NU merita NICI O ATENTIE!... Tineti-va departe si avertizati pe cat mai multa lume sa se fereasca, pe cat posibil!
    PS: Vrajitorii abominabili ca sus-numitul (si ca multi altii/multe altele), vor lua rasplata, cu varf si indesat, mai devreme sau mai tarziu, caci 'Moartea pacatosilor este cumplita' (ps.33) si 'Cadea-vor in mreaja lor pacatosii, deosebi sunt eu pana ce voi trece' (ps. 140). Spre ex. cineva ce nu se potolea cu vrajile, dupa ce victima si-a luat masuri (platind slujbe pe la bis. si man. etc),  a sfarsit intr-un accident groaznic, fiindu-i zdrobiti si imprastiati creierii (si, culmea ironiei, chiar in apropiere de locuinta victimelor vrajilor). Iar altcineva de asemenea tot intr-un accident a murit cumplit, fiindu-i adunat corpul imprastiat (ochii, limba, mainile, picioarele etc) si puse intr-un bandaj, infasurat ca mumiile si asezat in sicriu, fiindca nu a fost posibil altfel. Si la varste relativ tinere, iar familiile au ramas destramate (in al 2-lea caz, 2 copii orfani de ambii parinti, fiindca si mama lor i-a abandonat, disparand fara urma, probabil brusc 'trezita din vraji'). s.a.m.d....
    Acest mesaj a fost editat de către JoeBloggs: 20 Feb 2014, 17:26
  •  
    • 1 mesaje
    24 Feb 2014, 01:54
    0 0
    am o problema f mare unde as putea sa ma duc la un preot?sunt din constanta...am inteles ca preotul de la reviga este ok dar nu stiu cum sa ajungva rog daca puteti sa ma ajutati
  •  
    • 4346 mesaje
    24 Feb 2014, 12:03
    0 1
    dar preotul de la tine din localitate ce are??? sau de fapt tu ce cauti ?..preot care sa deschida cartea??
  •  
    • 571 mesaje
    25 Feb 2014, 11:27
    0 0
    fiecare are drumul sau asa cum este. De ce incercati sa va schimbati cursul vietii? fiecare stie ce are de facut indiferent de situatie.
  •  
    • 5 mesaje
    5 Mar 2014, 19:46
    0 2
     Doamne ajuta,

     Sa iti fie rusine domnul JoeBloggs care iti permiti sa scri asa ceva despre parintele Bartolomeu.

     Oamenii buni stiti cine este domnul JoeBloggs va spun eu acum

    Preotul Dimitrie Bica, acum este Avondios de Como episcop in Italia
    In anul 2002, cand Dimitrie Bica isi marturisea public orientarea sustinand ca in sanul bisericii exista si alti prelati asemenea lui, povestea lui Dimitrie Bica a facut mare valva. Au fost voci care l-au condamnat, dar si foarte multi oameni l-au apreciat pentru sinceritate si pentru curajul de a fi renuntat la sutana pentru a-si urma destinul. O perioada, Dimitrie Bica a trait in Romania, pictand icoane pe care le semna sub pseudonim, dar si militand pentru drepturi tuturor. La un moment dat a disparut si s-a zvonit ca ar fi plecat din tara, in Italia.

    In luna noiembrie a anului trecut, Dimitrie Bica a venit in vizita in Romania. Doar ca fostul preot ortodox se numeste acum Avondios de Como si este episcop milanez. Mai exact, Arhiereu Vicar al Mitropoliei de Milano, de rit ortodox. Bica, alias Avondios, a postat pe blogul sau impresii si fotografii din aceasta vizita, spune el spirituala, la bisericile din Romania si Republica Moldova, in care a fost insotit de mitropolitul Evloghie al Mitropoliei de Milano.

    Mitropolia de Milano este un ordin ce apartine Patriarhiei Ecumenice de la Constantinopol. Marele Maestru este Mitropolitul Evloghie de Aquileia. in prezentarea Mitropoliei se precizeaza ca “Biserica noastra a inceput ca o miscare de pastrare a traditiei ortodoxe in anii ’20, in perioada in care ortodoxia greaca se afla in criza din cauza introducerii modernismului in viata Bisericii. Un milion de credinciosi si cea mai mare parte a clerului s-au alaturat acestei miscari de rezistenta impotriva tuturor formelor de modernism si a calendarului nou (gregorian)”.

     

     EL IL JUDECA PE PARINTELE BARTOLOMEU


  •  
    • 5 mesaje
    5 Mar 2014, 19:50
    0 0
    JoeBloggs said:IMPOSTORUL FRAUDSTER VRAJITOR HIPNOTIZATOR (parte din secta de ‘spalati la creier’ a lui Gregorian Bivolaru), care se pretinde 'parintele Bartolomeu de la Sihastria Voronii', e, de fapt, unul si acelasi ESCROC, pe numele real mica radu-adrian si foloseste nenumarate nume false (inclusiv prefacandu-se clienti/e multumiti/e si recomandandu-l pe acest forum sau/si prin alte parti). Iar culmea ironiei e si faptul ca incearca sa induca lumea in eroare si sa distraga atentia de la el insusi, postand inclusiv aici (tot fals, ca userul 'GodfatherCR') si un alt nume fictiv, 'Dan Cristian Petrovan'. Si mai ridicol de JALNIC e si faptul ca, ‘mai nou’, s-a 'reprofilat', printre alte ESCROCHERII (fiindca 'lupul isi schimba doar parul', dar de escrocherii tot NU se lasa) pe bloguri culinare si de filme, de vazari etc (pe care va recomand sa NU le accesati, fiindca va descarca programe nedorite, virusi etc – in plus, cu atatea bloguri culinare, multe facute de ratati/e ca sus-numitul/’inculpatul’, ti-e si LEHAMITE sa te mai uiti prin ele), gen 'Bucataria-Romaneasca.ro' sau 'marya.ro', sau 'chefbuzu', sau 'pensiunea La Badea Ioane' din Arad s.a.m.d.... toate cu retzete si idei foto PLAGIATE (adica tot FURATE) de prin surse diverse si schimbate (ca sa nu se observe). Deh, din atatea FRAUDE, a reusit sa-si faca rost de bani incat sa-si cumpere aparat foto, strachini si mancaruri (ineca-s-ar cu ele si sta-i-ar in gat!), incat sa-si 'incropeasca' si niscaiva bloguri gastro, ca nu strica... daca tot nu are altceva mai bun de facut cu viata lui INUTILA!... e si pe facebook, e peste tot, mai ceva ca raia… Printre altele, relativ recent, prin 2011 etc, a mai fost si prin Londra, statea pe capul unei babutze amarate grecoaice (de vreo 70 si ceva de ani), femeie de serviciu la o bis. ortodoxa greaca, St. Andrews, din Kentish Town, de nu mai reusea sa scape si sa se descotoroseasca de el, saraca (se invitase la ea acasa la garsoniera, unde dormea intr-o magazie si o tot hartzuia sa ii gaseasca lui de munca, dar nu-l angaja nimeni, nici ca maturator, neavand aptitudinile necesare in nici un domeniu), posibil sa fi chemt Politia intre timp, dar intr-un final (fericit pt.ea), s-a descotorosit!... A fost si prin Italia si incercat alte escrocherii, tot in domeniul preotzesc-pastoral (s-ar parea ca are o predilectzie), dar si aia s-au descotorosit de el repede… A fost si prin Germania, mai demult, prin adolescentza, dar nici acolo NU s-a integrat, ca germanii au alergie la PARAZITOZE ca ala!… A mai incercat sa-si ‘faca si propria ‘biserica’, tot relativ recent, dandu-se ‘preotul Aurel’ (si nu-mai-stiu-cum), prin Bucuresti, tot cu scopul de a FRAUDA si ESCROCA lumea. Mai posta si multe anunturi disperate, tot FRAUDULENTE, bineinteles, pe net de cautari job-uri prin strainatate. Intr-un timp umbla cu niste arabetzi si turcaletzi ‘tarabagii’ cu fitze de Dorobantzi (poponari si atarnatori pe la cate o cafea – pana ‘ii uitau cucii’ - prin cafenele sau localuri de prin centru, pusi tot pe escrocherii, in timp ce-si supravegheau echipa de prostituate aflate la munca)… si cand mai niscaiva bani, mai dadeau si raiduri nocturne (si uneori diurne) cu motocicletele, plimbandu-si prostituatele (zdrentzele) si incercand sa le mai gaseasca si alti clientzi…dar intre timp au inceput sa imbatraneasca si nu prea le mai merg treburile ‘ca pe vremuri’, si in plus, unele dintre prostituatele de azi s-au mai ‘istetzit’, lucreaza independent si nu se mai lasa usor vrajite/fraudate de proxenetzi babalaci ca ala, ci incearca eventual, sa fraudeze ele (concurs care pe care). Si multe altele… dar ce n-a incercat si nu incearca, REFUZATUL LA EXPORT!...
    Incearca, de asemenea, sa vanda tot felul de produse (contrafacute, cele mai multe), pe net etc, intre clientii de pe website-urile de poponari si obsedati pe care lucreaza cersetorul jalnic. Trebuie sa faca bani sa-si hraneasca plozii retarzi (ca si el), fatatzi cu diverse prostituate. Iar in paralel, incearca sa duca si o viatza de ‘familist’, jucandu-si rolul cat mai convingator, o compatimesc pe saraca idioata careia i-a ‘cazut pe cap’ si pe care o tzine tot cu hipnoza si orbire prin vraji, intr-o continua transa!... dac-ar putea iesi de sub influenta malefica a acelui vrajitor spurcat, si de-ar sti cu cine are de-a face, cu ce MONSTRUOZITATE!... IMPOSTORUL mai are si o echipa de prostituate (foste si actuale stradale si de internet), mai mult sau mai putin 'reprofilate' care, printre multele ‘talente’ si ‘job-uri’ se mai dau si drept 'clarvazatoare'  - (printre care si 'elenaBlaj' sau ceva de genul), incercand sa pacaleasca si FRAUDEZE, ESCROCHEZE lumea prin telefon, pe messenger, prin email, cum se nimereste... Niste RATATI, ABJECTITATI, SECATURI, LOW-LIVES (si multe alte asemenea)! Retzea de SPAMMERI CACANARI PROSTI, de nici 2 bani!... NEINSEMNATI & NEINTERESANTI, oricum, si care NU merita NICI O ATENTIE!... Tineti-va departe si avertizati pe cat mai multa lume sa se fereasca, pe cat posibil!
    PS: Vrajitorii abominabili ca sus-numitul (si ca multi altii/multe altele), vor lua rasplata, cu varf si indesat, mai devreme sau mai tarziu, caci 'Moartea pacatosilor este cumplita' (ps.33) si 'Cadea-vor in mreaja lor pacatosii, deosebi sunt eu pana ce voi trece' (ps. 140). Spre ex. cineva ce nu se potolea cu vrajile, dupa ce victima si-a luat masuri (platind slujbe pe la bis. si man. etc),  a sfarsit intr-un accident groaznic, fiindu-i zdrobiti si imprastiati creierii (si, culmea ironiei, chiar in apropiere de locuinta victimelor vrajilor). Iar altcineva de asemenea tot intr-un accident a murit cumplit, fiindu-i adunat corpul imprastiat (ochii, limba, mainile, picioarele etc) si puse intr-un bandaj, infasurat ca mumiile si asezat in sicriu, fiindca nu a fost posibil altfel. Si la varste relativ tinere, iar familiile au ramas destramate (in al 2-lea caz, 2 copii orfani de ambii parinti, fiindca si mama lor i-a abandonat, disparand fara urma, probabil brusc 'trezita din vraji'). s.a.m.d....

     Stiti cine este Domnul care isi permite sa vorbeasca de parintele Bartolomeu?

    Preotul Dimitrie Bica, acum este Avondios de Como episcop in Italia
    In anul 2002, cand Dimitrie Bica isi marturisea public orientarea sustinand ca in sanul bisericii exista si alti prelati asemenea lui, povestea lui Dimitrie Bica a facut mare valva. Au fost voci care l-au condamnat, dar si foarte multi oameni l-au apreciat pentru sinceritate si pentru curajul de a fi renuntat la sutana pentru a-si urma destinul. O perioada, Dimitrie Bica a trait in Romania, pictand icoane pe care le semna sub pseudonim, dar si militand pentru drepturi tuturor. La un moment dat a disparut si s-a zvonit ca ar fi plecat din tara, in Italia.

    In luna noiembrie a anului trecut, Dimitrie Bica a venit in vizita in Romania. Doar ca fostul preot ortodox se numeste acum Avondios de Como si este episcop milanez. Mai exact, Arhiereu Vicar al Mitropoliei de Milano, de rit ortodox. Bica, alias Avondios, a postat pe blogul sau impresii si fotografii din aceasta vizita, spune el spirituala, la bisericile din Romania si Republica Moldova, in care a fost insotit de mitropolitul Evloghie al Mitropoliei de Milano.

    Mitropolia de Milano este un ordin ce apartine Patriarhiei Ecumenice de la Constantinopol. Marele Maestru este Mitropolitul Evloghie de Aquileia. in prezentarea Mitropoliei se precizeaza ca “Biserica noastra a inceput ca o miscare de pastrare a traditiei ortodoxe in anii ’20, in perioada in care ortodoxia greaca se afla in criza din cauza introducerii modernismului in viata Bisericii. Un milion de credinciosi si cea mai mare parte a clerului s-au alaturat acestei miscari de rezistenta impotriva tuturor formelor de modernism si a calendarului nou (gregorian)”.

     

     Oameni buni Parintele Avondios este un om invidios cand stie ca Parintele Bartolomeu are mai mult har de cat el.

     



     

  •  
    • 5 mesaje
    5 Mar 2014, 20:02
    0 4
    Da, exista un asemenea preot in Bucuresti, il cheama Pr.Bartolomeu ..au trecut vreo 20 ani de atunci, undeva in Drumuri Noi.
    Trebuie sa-ti spun 1 singur lucru, pe mine m-a socat acum 20 de ani, din 100 de persoane care eram la usa am ramas jumate. Ne-a triat si pe unii i-a trimis acasa. Preotul este cu adevarat clar vazator. A intors de la usa femei care pareau smerite si credincioase si le-a spus sa plece, la el in casa nu au ce cauta, ca nu sunt cinstite si curate pe cat le arata hainele. Iti vede sufletul si credinta, iti vede gandurile cu care te duci acolo...a fost o experinta pe care nu o voi uita vreodata. Eu l-am sunat la telefon din alt oras si l-am intrebat cand pot sa ma duc la el (o amica de-a mea sunase cu o zi inainte si i-a spus ca problema ei poate astepta...asa ca, i-a spus peste 6 luni, desi femeia aia nu-i spusese absolut nimic de problema ei), eu nu i-am spus absolut nimic si m-a programat...in 2 zile. WOW...socant, dar am ajuns la el si m-a primit...mi-a spus lucuri care m-au zguduit. Unul din ele a fost ca viata si destinul fratelui meu depind de mine si numai eu pot sa-l conving, in caz contrar va muri tanar...trebuia sa ajung cu el la o manastire in Moldova ca un anume preot acolo sa-i citeasca, dar fratele meu nu era credincios, si nu am reusit sa-l conving vreodata.
    Mi-am pierdut fratele 2 ani mai tarziu intr-o moarte tragica....
    Personal nu cred ca mai am putere sa ajung vreodata, ma sperie prezicerile lui.
    Daca esti cu adevarat curata sufleteste si trupeste merita incercat, te va primi, daca nu nici sa nu indraznesti sa i te duci la usa, te face de rusine in fata multimii.
    Telefonul Parintelui Bartolomeu.0727558408 ,depinde de noroc dar eu am insistat mult ca sa imi raspunda
  •  
    • 7 mesaje
    21 Mai 2014, 12:24
    2 1
    stimabile ioandinitalia, din surse foarte sigure in ceea ce priveste pe pseudo parintele bartolomeu (defapt Casian e numele lui real Cristian Dan Petrovan) ,stim urmatoarele lucruri: Cristian Dan Petrovan este un impostor , dece? simplu are in italia depuse la Questura di Milano 5 denunturi de frauda , inselaciune si plagiere din partea a 4 femei carora acest Domn Casian pseudo Parintele bartolomeu , lea sustras sume enorme de bani pe motive ca el unei femei ii va baga fata la scoala de politie iar altora stie el prea bine....Al 5 denunt este din partea unui italian caruia stimabilul "parinte" Casian care acu se pozeaza "episcop" i-a furat din casa....Acel nr de telefon la care raspnde pseudo bartolomeu nu este altul decat numarul de telefon al lui Cristian Dan Petrovan... Stimabile ioandin italia sau mai bine zis Casian sau mai bine zis pseudo Bartolomeu sau mai bine zis Cristian Dan Petrovan, ar trebuii sa te gandesti bine ca ulciorul nu merge de multe ori la apa. Odata si odata vie face un pas gresit si vei platii scump toate aceste inselaciuni si lucruri murdare pe care le faci.. ...

     -

  •  
    • 7 mesaje
    21 Mai 2014, 12:29
    0 0
    apropo Casian- Cristian Dan Petrovan ce har ai ? harul inselaciunii , harul fraudei , harul cheltuirii banilor oamenilor sarmani in discoteci si baruri cu amicii tai de amor? tu nu ai mustrari de constiinta de vreme ce inima ta si sangele tua este invadat de veninul cu care te adapi mereu ...tu vorbesti de altii ? judeci pe altii? nu iti este rusine ca omul pe care il barfesti si critici te-a scos din rahatul in care te aflii? nu iti este rusine ca omul asta te-a ajutat si dat sa mananci ? nu iti este rusine casian ?

    Acest mesaj a fost editat de către justinaian: 21 Mai 2014, 12:34
  •  
    • 1 mesaje
    3 Iun 2014, 23:35
    0 0
    Parerile sunt impartite.
    Eu te-am cunosc pe parinteleCasian ( Bartolomeu) la manastirea din Giurgiu
     a stat de vorba cu mine ma ascultat si la sfarsit ma invatat ce am de facut.Din cate am vazut e cautat de lume si nu cred ce se spune aici.In problema pe care am avuto parintele ma ajutat.Nu pot vorbi de alti da pe mine ma ajutat.Si pe aceasta cale public dores sa i multumesc.
  •  
    • 4346 mesaje
    3 Iun 2014, 23:51
    1 1
    mai exact ce anume te a invatat sa faci?
  •  
    • 7 mesaje
    4 Iun 2014, 00:52
    0 1
    Preoti clarvazatori? Banuiesc ca le plac si banii...doar asa pot vedea "clar"
  •  
    • 7 mesaje
    4 Iun 2014, 00:53
    0 0
    Preoti clarvazatori? Banuiesc ca le plac si banii...doar asa pot vedea "clar"
  •  
    • 7 mesaje
    4 Iun 2014, 00:53
    0 0
    Preoti clarvazatori? Banuiesc ca le plac si banii...doar asa pot vedea "clar"
  •  
    5 Iun 2014, 02:46
    0 4
    Preot clarvazator care ma ajutat din Bucuresti Parintele Bartolomeu care acum este Episcop Casian e la manastirea de la Giurgiu am vazut multa lume la el si din cate m-am interesat are cazuri rezolvate.0727558408 e nr primesti programare si sfaturi am sunat am luat canon la manastirea din Giurgiu si vreu sa vad daca va  fi ok sunt in25 zi de canon.