Donez un carucior pt invalizi

  •  
    • 358 mesaje
    31 Ian 2009, 00:04
    21 5
    Chiar daca forumul asta nu mai e ce a fost (il citesc de multi ani dar am intervenit foarte rar) , apelez la voi,la cei cu suflet, in speranta ca ma puteti ajuta.Vreau sa donez un carucior unei persoane care are nevoie de el.E nou,a fost al matusii mele dar ea nu l-a folosit niciodata,a murit in vara asta,la 42 de ani si stiu ca si-ar fi dorit sa fac asta.
    Sunt din Craiova dar l-as trimite oriunde.
  •  
    • 358 mesaje
    31 Ian 2009, 02:08
    6 1
    Sunt dezamagita.Nu a interesat pe nimeni acest subiect,in schimb daca apare vreo barfa sariti imediat
  •  
    • 354 mesaje
    31 Ian 2009, 02:49
    2 0
    Am avut o retinere...ma gandeam ca poate vreuna dintre eve are / stie un copil,un tanar,sau poate un adult...care si-ar dori la fel ca mama ,batrana...sa fie mangaiat de soare ....la o plimbare

    Cui si-ar fi dorit ea sa-l daruiasca ?
  •  
    • 1352 mesaje
    31 Ian 2009, 08:09
    0 0
    Nu ti-a raspuns nimeni pt ca nimeni nu stie pe cineva care ar avea nevoie.
  •  
    • 26 mesaje
    31 Ian 2009, 08:33
    0 0
    Eu sunt din Arad .
    Si lucrez la spital unde nu avem niste carucioare foarte bune. Daca crezi ca mie ai vrea sa mi-l dai eu ma bucur - ptr cei care o sa-l foloseasca. Mi-ar prinde ft bine
  •  
    • 27207 mesaje
    31 Ian 2009, 10:06
    0 0
    Printesa, cred ca trebuia sa incerci sa faci anuntul la social. Probabil cei cu astfel de probleme, intra mai degraba acolo.
  •  
    • 4132 mesaje
    31 Ian 2009, 10:12
    0 0
    nu neaparat,dar la ora 00,04 ,una lume mai si doarme...........
  •  
    • 27207 mesaje
    31 Ian 2009, 10:16
    0 0
    Scuze, n-am observat in ce timp record se astepta raspunsul.
  •  
    • 7673 mesaje
    31 Ian 2009, 10:17
    0 0
    nu trebiue sa te agiti,trebuia sa postezi in locul potrivit,aici numai se barfeste
  •  
    • 1266 mesaje
    31 Ian 2009, 11:33
    0 0
    ...sa stii ca gestul tau este remarcabil!
    ...eu personal nu cunosc pe nimeni, dar daca doresti, poti incerca si pe forumul de pe onphr - organizatia nationala a persoanelor cu handicap din romania. Acolo chiar sunt destule sanse sa gasesti pe cineva doritor caruia chiar sa-i fie foarte util carutul, poate chiar din localitatea ta ori apropiere! Pe acel forum poti intra in legatura directa cu un om in nevoie . Eu asa zic. Succes, si bravo!
  •  
    • 4132 mesaje
    31 Ian 2009, 11:58
    1 0
    happy ti-a dat o idee grozava,cred ca este indicat sa-i urmezi sfatul.
  •  
    • 232 mesaje
    31 Ian 2009, 13:37
    0 0
    Foarte frumos gestul tau, poate asa se indeplineste dorinta cuiva...sa dea Dumnezeu sa fie asa!
  •  
    • 358 mesaje
    31 Ian 2009, 21:46
    0 0
    Buna din nou! Aseara ma cam suparasem,nu pt ca nu postati si la topicul meu,ci din cauza ca vedeam ca la alte subiecte de caterinca se posta la greu,iar la unul umanitar nu.Eram dezamagita si atat. Oricum va multumesc frumos celor care mi-ati raspuns,intre timp am gasit pe cineva,pe un alt forum.
    O seara cat mai placuta va doresc!
  •  
    • 390 mesaje
    31 Ian 2009, 23:10
    0 0
    Un gest frumos intradevar, dar daca esti din Craiova, puteai sa mergi cu el la spitalul judetean, la sectiile de traumatologie, la neurologie sunt cu siguranta (din pacate) multi bolnavi, care ar avea nevoie de el.
    Era mai simplu decat sa-l expediezi prin posta.
  •  
    • 358 mesaje
    31 Ian 2009, 23:53
    2 0
    Sunt in sesiune si lipsa timpului isi spune cuvantul.Oricum,daca nu gaseam acum pe nimeni asta urma sa fac,insa mi-am dorit foarte mult sa il dau acum pt ca pe 29 matusa mea ar fi implinit 42 de ani .
    Am mai cumparat in vara impreuna cu iubitul meu un carucior pt o femeie care nu mai iesise de 15 ani din casa si va spun sincer ca nu am fost niciodata mai satisfacuta ,sufleteste vorbind,decat atunci,cand am vazut-o pe femeia aia plangand de fericire. Si atunci ne-a venit ideea asa,pe moment.Acum vreau sa il dau cadou ca pt matusa mea care mi-a fost de fapt mama si sora.
    Incercati macar din cand in cand sa mai scotociti prin dulapuri si lucrurile pe care nu le mai folositi sa le dati oamenilor neajutorati.Nu le dati bani,poate nu le folosesc , dar o haina calduroasa sigur va fi primita din toata inima.Faceti asta pentru sufletul vostru.
  •  
    • 1 mesaje
    8 Aug 2016, 14:09
    0 0
    buna ziua daca m-ai aveti carutul lasi dori pentru bunica mea va multumesc Danut 0768348774 Bucuresti
  •  
    CFC
    • 1 mesaje
    13 Iun 2017, 13:05
    3 2
    Little_Princess said:Chiar daca forumul asta nu mai e ce a fost (il citesc de multi ani dar am intervenit foarte rar) , apelez la voi,la cei cu suflet, in speranta ca ma puteti ajuta.Vreau sa donez un carucior unei persoane care are nevoie de el.E nou,a fost al matusii mele dar ea nu l-a folosit niciodata,a murit in vara asta,la 42 de ani si stiu ca si-ar fi dorit sa fac asta.
    Sunt din Craiova dar l-as trimite oriunde.

     

  •  
    • 1 mesaje
    29 Iun 2019, 08:29
    0 1
    Dacă mai este de actualitate, și nu l-ați donat deja, vărul meu este invalid,nu mai are un picior, i-a fost amputat de 3 ani și ar avea nevoie de un cărucior, cel care îl are este într- stare jalnică, dacă îl mai aveți nr meu de telefon este 0768 555 456, îmi puteți da un telefon vă rog, mulțumesc frumos.