VARICE

  •  
    • 5 mesaje
    27 Ian 2009, 12:41
    0 1
    AS DORI SA DISCUTAM DESPRE VARICE,CE METODA CHIRURGICALA ESTE EFICIENTA!
  •  
    • 1 mesaje
    27 Ian 2009, 19:49
    2 1
    nu vad de ce trebuie sa te operezi de varice cand se poate trata in mod naturist eu iti recomand remedii naturiste-aloe vera.
  •  
    • 95 mesaje
    28 Ian 2009, 00:54
    1 0
    MYADYA nu mai scrie cu Caps Lock ca asta pare ca strigi la noi. si pe mine ma intereseaza subiectul, varicele se pot reface dupa operatie?
  •  
    • 452 mesaje
    28 Ian 2009, 08:07
    0 2
    Nu cred ca operatia este o solutie pentru a scapa de varice...stiu persoane care au ajuns pe masa de operatie...si doar cu operatia a ramas si cateva mici cicatrici...varicele au reaparut dupa un timp, si parca mai urate arata acum.

    In privinta la aloe vera...cum se pot lua...picaturi, pastile, crema? cat timp trebuie de luat ?
  •  
    • 470 mesaje
    28 Ian 2009, 09:41
    1 0
    ce varianta naturista? ce cu aloe vera? si a incercat cineva?
  •  
    • 5 mesaje
    30 Mar 2011, 01:28
    1 0
    nu exista remedii naturiste....varicele sunt mostenire genetica de familie si un trai de viata nesanatos...eu am avut de cand eram copila....m-am operat acum multa vreme siau reaparut. mama mea in schimb s-a operat saptamana trecuta si a facut o operatie super la clinicca Vascul Arte, dr. rene milleret, tel 021-230.18.08. A costat 1000 de euro operatia mamei, dar am scapat cu ea pentru inca 10 ani! Sa speram ca nu ii mai reapar.
  •  
    • 1030 mesaje
    30 Mar 2011, 18:20
    0 0
    Metodele naturiste sunt pistol cu apa,nu ajuta,doar de prevenire,atunci cand inca nu s-a instalat boala,dar cine stie,daca am sti dinainte ar fi bine,deci o data instalata boala,nu-ti ramane de facut decat sa te operezi,exista metode mai putin invazive,prin laser,radiofrecventa,flebectomie,daca nu ai bani optezi pt cea clasica,pt cine este curajos..
  •  
    • 14 mesaje
    13 Apr 2011, 13:23
    0 1
    Daca varicele sunt mici, sau sunt capilare sparte, se pot rezolva cu laserul. Daca sunt de dimensiuni mari, adica , mai groase de 3 mm), trebuiesc rezolvate chirurgical.
  •  
    • 6 mesaje
    12 Iul 2011, 17:56
    3 0
    NU,categoric operatiei de varice,recidiveaza 100%este un chin inutil.Tratament efcient fara recidiva si riscuri si dealtfel singurul care vindeca tromboflebita si varicele este hirudoterapia.Invingeti-va frica si nu ve-ti regreta eu o practic de ani de zile si nu regret .Singura problema este gasirea unui cabinet de hirudoterapie eu o practic singura si am rezolvat enorm de multe probleme de sanatate pentru care as fi inghitit o tona de hapuri.
  •  
    • 1030 mesaje
    13 Iul 2011, 18:43
    1 0
    Parca am fi in Evul Mediu..spuneti-mi si mie cum rezolvati problema varicelor cu niste lipitori?Credeti ca lipitorile,refac acele valve venoase care s-au stricat?Sau le inlocuiesc?Sau venele isi redobandesc elasticitatea,in urma tratamentului cu aceste vietuitoare?Cand stim cu totii ca o data dilatate venele,nu se mai retrag,sunt dilatari permanente..si numai in urma interventiilor chirurgicale mai mult sau mai putin invazive,le poti rezolva,si nu e deloc o prostie..chiar daca recidiveaza,ca nimic nu e vesnic,o poti face din nou,dar macar stii ca o perioada scapi de dureri si aspectul inestetic,poate sa fie eficient in trombiflebita,si anume la acele cheaguri,dar nici asa nu recomand fara un tratament anticoagulant,deoarece cheagul se poate desprinde si ajunge in sistemul venos profund si de acolo embolia pulmonara..deci aceste metode(lipitori,naturiste,unguente,medicamente)nu fac altceva decat sa lungeasca agonia,in nici un caz sa trateze..
  •  
    • 7 mesaje
    13 Iul 2011, 19:21
    1 0

    Recidiveaza daca ai probleme grave cu sistemul circular,in special vene.Daca sunt cauzate de circulatia periferica nu se refac ,daca sunt cauzate de venele profunde pot recidiva.Trebuie sa stii cauza,varicele sunt consecintele unui sistem defect(reflux,coagulare,hormoni).Se pot opera ,dar un medic iti poate spune exact ce se intampla dupa.

  •  
    • 1030 mesaje
    13 Iul 2011, 23:05
    0 3
    Sa inteleg ca dv recomandati ca pacientii sa foloseasca lipitorile singuri,asa cum o faceti dv,in lipsa unui cabinet medical..chiar si cei cu tromboflebita,(in loc sa mearga de urgenta la medic,pt a i se administra anticoagulante),pune o lipitoare si gata au scapat..chiar ma faceti sa rad..
  •  
    • 43 mesaje
    26 Aug 2011, 17:54
    0 2
    buna! mama mea s-a operat de varice acum o luna la Centrul Medical Focus din Bucuresti si totul este ok, mai bine decat ma asteptam. Mai intai trebuie sa-ti faci o programare, sa te vada un doctor si sa stabileasca maniera in care va decurge operatia. Eu zic ca merita sa te interesezi, am mai auzit lume multumita de Centrul Medical Focus ( http://www.centrulmedicalfocus.ro/). mult succes
  •  
    • 498 mesaje
    26 Aug 2011, 18:13
    0 0
    eueu09 said:
    Parca am fi in Evul Mediu..spuneti-mi si mie cum rezolvati problema varicelor cu niste lipitori?Credeti ca lipitorile,refac acele valve venoase care s-au stricat?Sau le inlocuiesc?Sau venele isi redobandesc elasticitatea,in urma tratamentului cu aceste vietuitoare?Cand stim cu totii ca o data dilatate venele,nu se mai retrag,sunt dilatari permanente..si numai in urma interventiilor chirurgicale mai mult sau mai putin invazive,le poti rezolva,si nu e deloc o prostie..chiar daca recidiveaza,ca nimic nu e vesnic,o poti face din nou,dar macar stii ca o perioada scapi de dureri si aspectul inestetic,poate sa fie eficient in trombiflebita,si anume la acele cheaguri,dar nici asa nu recomand fara un tratament anticoagulant,deoarece cheagul se poate desprinde si ajunge in sistemul venos profund si de acolo embolia pulmonara..deci aceste metode(lipitori,naturiste,unguente,medicamente)nu fac altceva decat sa lungeasca agonia,in nici un caz sa trateze..

     

     

     

    Eu

    Din 2009, ia supt lipitoarea, tot ce avea de supt.

  •  
    • 498 mesaje
    26 Aug 2011, 18:14
    1 0
    akarkan said:
    eueu09 said:
    Parca am fi in Evul Mediu..spuneti-mi si mie cum rezolvati problema varicelor cu niste lipitori?Credeti ca lipitorile,refac acele valve venoase care s-au stricat?Sau le inlocuiesc?Sau venele isi redobandesc elasticitatea,in urma tratamentului cu aceste vietuitoare?Cand stim cu totii ca o data dilatate venele,nu se mai retrag,sunt dilatari permanente..si numai in urma interventiilor chirurgicale mai mult sau mai putin invazive,le poti rezolva,si nu e deloc o prostie..chiar daca recidiveaza,ca nimic nu e vesnic,o poti face din nou,dar macar stii ca o perioada scapi de dureri si aspectul inestetic,poate sa fie eficient in trombiflebita,si anume la acele cheaguri,dar nici asa nu recomand fara un tratament anticoagulant,deoarece cheagul se poate desprinde si ajunge in sistemul venos profund si de acolo embolia pulmonara..deci aceste metode(lipitori,naturiste,unguente,medicamente)nu fac altceva decat sa lungeasca agonia,in nici un caz sa trateze..

     

     

     

    Eueu  

    Din 2009, ia supt lipitoarea, tot ce avea de supt.

     

  •  
    • 1030 mesaje
    27 Aug 2011, 15:19
    0 1
    Nu inteleg ce vrei sa spui cu 2009..eu i-am raspuns d-ului Radulescu care a scris comentariul..
  •  
    • 1 mesaje
    5 Dec 2018, 10:05
    2 0
    Buna! Mama mea se vindeca de varice cu lipitori medicinale.... este cea mai buna terapie la ora actuala. O folosesc si chirurgii, uite>https://www.facebook.com/Lipitori.ro/videos/557587641366432/
    Noi comandam lipitori de pe www.lipitori.ro
  •  
    • 12 mesaje
    2 Aug 2021, 16:00
    3 0
    Varicobooster este o cremă care acționează ca un balsam pentru eliminarea varicelor și prevenirea apariției acestora.
    Acționează asupra pielii, îmbunătățindu-i aspectul, hidratând și hrănind.
    Este formulat cu uleiuri și ingrediente naturale care îmbunătățesc circulația sângelui evitând în același timp crampele și greutatea picioarelor care sunt rezultatul unor zile de muncă istovitoare. Este ușor de aplicat, deoarece are consistența unei creme cu absorbție rapidă pentru o ușurare imediată.
    Compoziție naturală Varicobooster, umplută cu următoarele ingrediente:
    Castan de cal: ajută eficient la combaterea semnelor externe ale varicelor, ameliorează disconfortul subiectiv la nivelul picioarelor (oboseală, oboseală, durere), reduce umflarea și previne formarea cheagurilor de sânge cu varice și noduli.
    Troxerutin. Are multe proprietăți diferite: antiinflamator, întărirea vaso, decongestionant, venotonic, antioxidant.
    Pelin: Împrospătează și conferă ușurință picioarelor.
    Puteți solicita livrarea în orice loc convenabil pentru dvs: https://bit.ly/2VgYGzx