As vrea sa mai cresc in inaltime. Cum?

  •  
    • 125 mesaje
    15 Nov 2005, 17:19
    0 0
    Din pacate am pierdut legatura cu acea persoana,era vecina cu fratele meu,el poate stie mai multe dar momentan nu e in tara,stiu k era si el interesat dar ii era prea lene sa merga la medic pt un consultOricum am inteles k nu sunt scumpe,dar trb neaparat sa mergi la un medic,numai el iti poate spune dak mai poti creste caci poti sa faci injectiile alea degeaba(exista si riscul asta).Si ai intrebat in ce oras...in Craiova.
  •  
    • 9835 mesaje
    15 Nov 2005, 17:43
    0 1
    bitzi, eu sunt una dintre multele dovezi ca sportul depaseste programarea genetica: am facut numai 2 ani de baschet in scoala si m-am lungit mai mult decat parintii mei.
  •  
    • 9835 mesaje
    15 Nov 2005, 17:47
    0 0
    bitzi, eu sunt una dintre multele dovezi ca sportul depaseste programarea genetica: am facut numai 2 ani de baschet in scoala si m-am lungit mai mult decat parintii mei.

    geo, la 17 ani baietii sunt inca in plina crestere - asa ca in mod sigur poti sa mai cresti in inaltime practicand un sport sau altul (baschet, volei, inot - dar la modul serios, nu doar 1-2 ore in weekend).
    Metoda mai simpla, mai sigura si mai sanatoasa decat asta nu exista.
  •  
    • 1316 mesaje
    14 Mar 2006, 16:23
    0 0
    eu am 17 ani si 5 luni...mai pot creste? daca da cum?
  •  
    • 1316 mesaje
    24 Mar 2006, 18:50
    0 0
    adik inca vad la doua luni o data ca am mai crescut 1 cm in medie dar as vrea mai mult... tata de ex a crescut in liceu 30 cm . poate il mostenesc desi mai vreau doar vreo 7-9 cm. as face injectiile alea cu riscul sa ma doara mai tarziu... p
  •  
    • 1 mesaje
    19 Ian 2013, 11:15
    0 0
    Daca in  `76 cand aveam 14 ani, iar medicina era... unde era,  am facut injectii cu timus,  fara consult,  si am crescut de la 1, 48 la 1, 71 in 5ani,  mai trebuie sa fim reticenti in ziua de azi,  cand avem alte medicamente - mai evoluate si cu un consult (obligatoriu) mai in tema si mai eficient? Pe vremea mea nu aveam unde sa ma duc la un consult. Eram obligat sa ma duc la doctorita de cartier,  care dadea sinerdol si alte antibiotice la sugari,  ca sa-i vindece mai repede.Trebuie doar sa fii sanatos tun ca sa fii sigur ca nu conteaza daca s-au facut toate investigatiile necesare. Vorba aia,  la om conteaza banii sau parul, inaltimea si sala. Inteligenta nu mai conteaza. Nu va incurajez !
    Acest mesaj a fost editat de către marcoszece: 19 Ian 2013, 11:16
  •  
    • 21 mesaje
    12 Ian 2019, 21:22
    0 0
    Hormonul uman de crestere este o proteină produsă în mod natural de către glanda pituitară, responsabilă de stimularea celulelor musculare, de creșterea osoasă şi de menţinere a tinereţii organismului; perioada de vârf a producției de HGH se înregistreaza în timpul copilăriei și în anii adolescenței, apoi începe să scadă la vârsta de 30 de ani și continuă să scadă pe masura ce înaintam în varstă; vă puteți stimula producția de HGH în mod natural prin exerciții fizice de intensitate ridicată, reducând consumul de zahăr, având un somn de calitate și practicând postul intermitent.

    Afla cele mai eficiente moduri de a-ti intensifica HGH accesand pagina:

    https://www.wellness-coach.ro/intensifica-ti-hormonul-uman-de-crestere-in-mod-natural/



    Acest mesaj a fost editat de către nutritionist31: 12 Ian 2019, 21:23