vreau sa slabesc macar 10 kg ajutatima

  •  
    • 685 mesaje
    5 Iul 2010, 12:00
    1 2
    helou, lotus,
    cum te-ai simtit cu regimul hipocaloric?
    mie mi-a fost greu in prima luna, acum pot spune ca mi-am facut un mod de viata in felul asta
    bine, am crescut la 1400 de calorii, e o suna decenta, pot manca destule chestii ok fara sa ma ingras
    iar odata la o luna, bag si o zi cu sarmale, paste, alimente ''interzise'', dar chiar nu se pune nimic, pentru ca o fac foarte rar si cu simt de raspundere
  •  
    • 1 mesaje
    5 Iul 2010, 13:31
    1 1
    Este bine daca gindesti asa , si eu sint la fel chiar daca am 2 copii, tin la silueta mea.
    .Fara sport nu iti rezolvi problema , e mai rau daca flaminzesti , ia si maninca moderat dar fara grasimi , prea multa carne nu, prajeli si fasfuduri nu.Profita de legumele si fructele care sint acum pe piata.
    Eu m-am infasurat cu un prosop , peste, un sacsi o fusta la urma , ca sa fie cit mai cald sa transpir mai repede. Prosopul absoarbe transpiratia. Daca nu iti place asa, atunci infasoarate cu folie de punga de la sini si pina la genunchi dar picioarele le infasori separat cu folie.Te si inbraci ca sa transpiri mai repede . Dupa care faci exercitii inposibil sa nu sti citeva , in special abdomene si alergat repaus.Sint exercitii aici pe site.Trebuie sa ai ambitie sa faci ce ti-am zis eu . Succes. Profita acum cit este cald , acum slabesti cel mai repede . Eu am slabit 4 kg in 7 saptamini vara.
    E c-am mult 80 kg la 20 de ani, aveam eu 58 kg la 31 ani si nu ma suportam .PAI TU, .....EU zic mai intii sa mergi sa faci niste analize sa vezi ce ai poate ai stirnit vro glanda . VB cu medicul de familie spunei ce vrei si cere o trimitere. Parerea mea e ca ai si exagerat cu mincarea .
  •  
    • 171 mesaje
    7 Iul 2010, 17:10
    1 1
    Buna,

    Nici eu nu cred ca regimurile hipocalorice au efectele asteptate, insa cunosc persoane care au fost la nutritionist si au reusit sa slabeasca sanatos. Nu cred ca succesul rezida in calorii si in numararea acestora, ci intr-un regim sanatos bazat pe fructe si legume, dar si pe un consum de apa constant si pe miscare. Va indicasem site-ul doctorating.ro pentru ca mereu gasesc stiri sau articole interesante, dar si info despre medici.
    Referitor la supa de varza, nu stiu in ce masura e utila pe termen lung pentru ca organismul are nevoie de un regim variat din care sa-si ia necesarul de vitamine si minerale. In general, curele fortate au efecte neasteptate cand renuntam la ele pentru ca se acumuleaza si mai multe kilograme daca nu avem grija la alimentatia de dupa dieta.
  •  
    • 10 mesaje
    9 Iul 2010, 19:28
    0 1
    Buna, am citit un articol care mi s-a parut interesant si chiar am gasit lucruri utile.
    Vi-l recomand
    :http://www.afladespre.ro/spune-adio-kilogramelor-in-plus-975.htm
    Pupici.
  •  
    • 1 mesaje
    13 Iul 2010, 15:42
    0 0
    Buna

    Intre 8 iulie -26 iulie au loc inscrieri pentru un program de nutritie ce se va desfasura pe o perioada de 2 luni. In acest timp veti primi sfaturi legate de nutriţie de la Roxana Iliescu, veti urma un program intensiv de sport la World Class sub indrumarea instructorilor de acolo şi veti învăţa cum să va puneti în evidenţă cu ajutorul echipei de stilişti de la Gett’s.

    Mai multe detalii pe site-ul www.fii-in-forma.ro
  •  
    • 3 mesaje
    10 Apr 2012, 00:03
    3 1
    heloo feteloorr  , diete, regimuri, supe de varza etc etc dar de vointa si ambitie nu spune nimeni nimic?asta e principalul nu credeti?
  •  
    • 232 mesaje
    21 Aug 2013, 14:20
    0 0
    Eu am dat peste 20 cu pastilele Slim&fit. Sunt ff multumita pentru ca si-au facut treaba din prima si nu imi afecteaza deloc stilul de viata. Le iau de vreo 2 ani
  •  
    • 232 mesaje
    21 Aug 2013, 14:22
    1 0
    gigaset77 said:heloo feteloorr  , diete, regimuri, supe de varza etc etc dar de vointa si ambitie nu spune nimeni nimic?asta e principalul nu credeti?

     cred ca vointa se instaleaza din prima cand iti propui sa te apuci de slabit , daca totul functioneaza si are efect cu atat mai mult vointa este si mai mare

  •  
    • 3 mesaje
    27 Aug 2013, 13:58
    2 1
    la mine a functionat dieta disociata...dar eu am tinuto 7/7/7 si am slabit 7 kg in 21 de zile e destul de greu..mai ales primele zile....ai nevoie de multa ambitie ....
  •  
    • 260 mesaje
    10 Sep 2013, 17:29
    0 1
    cutesuzy said:Eu am dat peste 20 cu pastilele Slim&fit. Sunt ff multumita pentru ca si-au facut treaba din prima si nu imi afecteaza deloc stilul de viata. Le iau de vreo 2 ani

     

    Slim&fit le iau si eu si datorita sfaturilor primite de la nutritionist am reusit sa slabesc. Si nu este deloc greu ! sunt multimita , le recomand

  •  
    • 260 mesaje
    10 Sep 2013, 17:31
    2 0
    monicamm85 said:Buna,

    Nici eu nu cred ca regimurile hipocalorice au efectele asteptate, insa cunosc persoane care au fost la nutritionist si au reusit sa slabeasca sanatos. Nu cred ca succesul rezida in calorii si in numararea acestora, ci intr-un regim sanatos bazat pe fructe si legume, dar si pe un consum de apa constant si pe miscare. Va indicasem site-ul doctorating.ro pentru ca mereu gasesc stiri sau articole interesante, dar si info despre medici.
    Referitor la supa de varza, nu stiu in ce masura e utila pe termen lung pentru ca organismul are nevoie de un regim variat din care sa-si ia necesarul de vitamine si minerale. In general, curele fortate au efecte neasteptate cand renuntam la ele pentru ca se acumuleaza si mai multe kilograme daca nu avem grija la alimentatia de dupa dieta.

     
    asa este. din pacate a trebuit sa iau sufieciente prosti pentru a imi da seama ca nu fac deloc bine...mersul la nutritionist este cea mai corecta decizie 

  •  
    • 17 mesaje
    29 Mai 2016, 21:22
    0 0
    Dupa parerea mea, intai trebuie sa iti faci o dieta echilibrata si sa nu sari peste micul dejun. poti incepe cu un kit de detox, ca sa accelerezi arderile Sfecla rosie e un puternic antioxidant, imi place foarte mult, fie in salate, fie in sucuri! Chiar de curand am terminat o cura de detoxifiere de la Dr Albu si ma simt minunat. Tocmai bine ca am scos si hainele de vara si se aseaza altfel pe mine acum. http://www.farmaciaortomoleculara.ro/kit-5-zile-5-in-greutate-program-bio-dietetic-de-detoxifiere-p916 aici il gasiti.
  •  
    • 6 mesaje
    30 Mai 2016, 22:54
    0 0
    Hmmm, cu slabitul rapid exisa riscul efectului yoyo cand pui totul (ba mai mult) inapoi. Cea mai recomandata metoda este miscarea combinata cu exercitiile. Eu fac yoga de ceva timp si fiind vara, am dat-o pe salate. Deja ma simt mult mai bine. Planul meu e sa dau 10kg jos pana la sfarsit de an
  •  
    • 2115 mesaje
    31 Mai 2016, 17:51
    0 0
    Sab1na said:Hmmm, cu slabitul rapid exisa riscul efectului yoyo cand pui totul (ba mai mult) inapoi. Cea mai recomandata metoda este miscarea combinata cu exercitiile. Eu fac yoga de ceva timp si fiind vara, am dat-o pe salate. Deja ma simt mult mai bine. Planul meu e sa dau 10kg jos pana la sfarsit de an

     Efectul yoyo apare doar daca, dupa ce ai tinut o dieta, oricare ar fi ea, te repezi ca nemancata in toate bunatatile pe care le-ai ocolit in acea perioada. E si normal! Le-ai simtit lipsa, deja ai slabit, apucaturile culinare gresite pe care le aveai  si cu care ai fost invatata te indeamna la "pacat", dar daca stai si gandesti putin realizezi ca tocmai obisnuinta trecuta  te-a adus la kg nedorite si tare este greu sa dai jos slaninuta.
    10 kg pana la sfarsit de an? 10 kg le poti da usor intr-o luna, depinde de cat de tanara si sanatoasa esti! 

  •  
    • 2 mesaje
    23 Sep 2016, 13:15
    1 0
    E foarte greu sa slabesti. Doar cine nu a incercat vreodata sa slabeasca spune ca e usor sa dai kilogramele care s-au acumulat in exces.

  •  
    • 292 mesaje
    25 Sep 2016, 21:38
    0 1
    Nu pot spune ca este greu sa slabeste, greu este sa iti gasesti timp pentru acest lucrul. Eu am reusit, cu un supliment green cofee, care mi-a oferit mai multa energie pe perioada zilei, 30 de minute de sport zilnic si mese fixe. Pare putin dar aceste lucruri la inceput mi-a fost greu sa le tin in fiecare zi. Important este sa incepi, iar cu timpul te mentii in program si slabesti
  •  
    • 53 mesaje
    18 Feb 2017, 10:27
    0 0
    Putini stiu ca se poate slabi prin cunnimasaj. Este o combinatie de masaj si cunnilingus. Din pacate...este cea mai naturista metoda de slabit.
  •  
    • 170 mesaje
    30 Nov 2017, 12:38
    0 0
    De curand mi-a fost recomandat un produs natural ce ma ajuta sa slabesc, se cheama Slim&Fit si este un supliment. Am gasit un articol de pe un site ce ofera mai multe informatii, il gasiti aici: http://www.sfaturisanatate.com/sa-slabim-natural-cu-slimfit
  •  
    • 2 mesaje
    30 Nov 2017, 20:02
    1 2
    teodoralili said:buna seara am si eu o rugaminte la voi va rog sa ma ajutati sa slabesc am 20 de ani si am 80 de kg si nu stiu ce sa mai faca acum 2ani si 5luni am nascut un baietel si am loat in greutatae 25 de kg va rog sa ma ajutai si pe mine

     

    Buna!! Ai incercat dieta Rina? Eu am slabit 8 in 24 de zile. Daca vrei si ai ambitie, poti! Ce mi-a placut cel mai mult la aceasta dieta este ca o data la 4 zile ai voie carbohidrati (paste fara carne, pizza vegetala) iar la cina ai voie 150g dulce! Eu m-am inteles de minune cu ea si dupa 1 saptamana si un pic m-am si obisnuit cu "ritmul" acestei diete. Totul consta in multa determinare!!
  •  
    • 127 mesaje
    7 Iun 2018, 16:24
    0 0

    Buna! Eu am slabit 5kg in 14 zile cu ajutorul unor batoane nutritive, de la Isano. Acestea sunt foarte usor de purtat in geanta si pot fi consumate de oriunde te afli. Ele iti inlocuiesc mesele, gustarile si iti ofera ingredientele nutritive de care organismul tau are nevoie. Acesta dieta mi-a oferit o pierdere in greutate sanatoasa, energie, dar si o stare generala de bine. Nu ma mai simt balonata si nu mai am arsuri la stomac. In plus dorm mai bine si intestinal meu iritabil nu ma mai deranjeaza la fel de mult. Le poti gasi prin click pe „contact us” de pe pagina lor de Facebook iSano Romania.