vreau sa slabesc macar 10 kg ajutatima

  •  
    • 4 mesaje
    8 Ian 2009, 21:08
    19 26
    buna seara am si eu o rugaminte la voi va rog sa ma ajutati sa slabesc am 20 de ani si am 80 de kg si nu stiu ce sa mai faca acum 2ani si 5luni am nascut un baietel si am loat in greutatae 25 de kg va rog sa ma ajutai si pe mine
  •  
    • 306 mesaje
    8 Ian 2009, 22:53
    30 20
    uite cum am reusit eu sa dau jos 14 kg in 7saptamani( de la 64la 50kg ) : im primul rand m-am convins pe mine insami ca mancare nu este telul meu in viata si ca ba mai mult imi face rau (mancatul nesanatos si kg-le in plus ) !!!
    dupa asta m-am apucat sa citesc pe internet diferite diete si sfaturi si trucuri si am incercat sa adun ce este mai bun din ele si am facut astfel: am scos din alimentatie painea de tot , dulciurile, pastele fainoase , tot ce inseamna prajit si am mancat gratar,fiert si la cuptor !!
    eu nu am amestecat niciodata carnea(pestele ) cu garnitura de orez sau cartofi ci doar asezonata cu salata sau garnitura de legume ; daca vrei sa manaci cartofi copti o poti face dar fara sa ii amesteci cu carne eu mancat doar cartof la acea masa !! apoi introdu lactate in meniu deoarece ipsa calciului( doar cel asimilat din alimente sa nu te amagesti cu suplimente) din organism produce o substanta ce provoaca foame!! apoi nu face prostia sa mananci 1 data in zi pentru ca metabolismul se va incetini si adapta si nu vei reusi sa slabesti !! eu mancam la 3/4 ore cate un pic !!ideea este sa nu te scoli buba de la masa 100g de gratar si 150g de salata sunt suficiente!!!
    fructele servite ca si gustare ai gria sa fie la cel putin o ora dupa masa !!!
    si nu in ultimul rand sport ,miscare consum de calorii in orice fel( dar pe stomacul gol pentru ca organismul sa fie fortat sa arda din frezervele de grasime si nu din ceea ce are in stomac )
    cam asta e in mare daca mai imi amintesc mai scriu
  •  
    • 306 mesaje
    8 Ian 2009, 23:00
    24 16
    am uitat de sucuri si ele trebuiesc eliminate in totalitate, alcoolul la fel doar apa plata si ceaiuri neindulcite!!!
  •  
    • 26 mesaje
    9 Ian 2009, 11:53
    18 3
    eu am reusit sa slabesc cu ciorba de varza.
    de cate ori imi era foame: ciorba de varza, iar imi era foame iar ciorba de varza. Fara sucuri , fara dulciui si multa miscare. Trebuie sa recunosc ca am mai trisat uneori, insa am reusit sa slabesc intr- luna 7 kg.
    iti doresc succes
  •  
    • 282 mesaje
    9 Ian 2009, 12:47
    11 5
    mananca sanatos si nu uita de sport,eu fac aproape in fiecare zi aerobic si rezultatele au inceput sa se vada
  •  
    • 18 mesaje
    9 Ian 2009, 12:57
    9 0
    iti recomand mai intai o detoxifiere- bea in fiecare dimineata pe stomacul gol o cana de 250 ml de apa calduta dupa care nu mananci nik 2 ore. slabesti garantat 5 kg in 1 luna. eu am slabit 7 kg intr-o luna facand astfel. am mers si am facut si masal anticelulitic. Domnul sa te ajute sa slabesti intr-un mod cat mai sanatos. te-am pupat
  •  
    • 92 mesaje
    9 Ian 2009, 17:05
    11 10
    SUNT CONVINSA CA TEORIA dietei O STIE DAR PROBLEMA E AMBITIA. CUM AM PUTEA NOI, DE PE FORUM SA VA AJUTAM, sincer acum. Eu sunt in aceiasi situatie, nu tip dupa ajutor ca la mine e buba la nimeni altcineva...
  •  
    • 90 mesaje
    29 Iun 2010, 22:36
    6 7
    Ai incredere!! http://sfaturi-utile.com/2010/06/26/sanatate-2/ce-exercitii-fizice-favorizeaza-arderea-grasimilor.html
  •  
    • 433 mesaje
    29 Iun 2010, 23:10
    7 3
    buna,eu am inceput sa fac sport ,KANGOO JUMP e super recomand tuturor ,costa 20 ron sedinta de o ora -o ora jumatate,daca ave-ti posibilitatea incerca-ti ,decat un aerobic sau sala......e mult mai eficient ,sunt inca la inceput ma duc de trei ori pe saptamana si deja rezultatele apar,am inercat fel si fel de pastile,superslim,capsula de slabit-o dieta spre rusinea mea nu pot sa o tin si nu cred ca e eficienta trebuie sa o tii la nesfarsit.......am 1.75 si 80 de kg.......mult....destul de mult .....cea mai mare problema e abdomenul...celulita din acea zona,de care nu scapam decat prin sport ................sport si atentie la ceea ce mananci ,poti manca orice dar in cantitati mici,pana la o anumita ora,asta e parerea mea!va doresc succes!
  •  
    • 7051 mesaje
    30 Iun 2010, 16:58
    8 3
    eu cred ca toate stim ce trebuie facut ca sa slabim...e de ajuns sa citesti tot de pe aici ca sa-ti faci o idee. nu sunt alte retete magice. trebuie numai sa ne apucam si daca am inceput, sa facem ce ne-am propus in fiecare zi, indiferent ce s-ar intampla...imposibil sa nu fie rezultate.
  •  
    • 685 mesaje
    2 Iul 2010, 11:01
    4 4
    timp de cateva luni (5-6), fa-ti un regim alimentar echilibrat, in care sa nu depasesti maxim 1200 calorii pe zi

    dimineata: un iaurt cu cereale
    pranz: un gratar si o salata, sau pur si simplu un singur fel de mancare gatita, dar fara paine deloc

    seara: ceva usor si slab caloric

    ideea e sa variezi mancarea, sa scoti complet painea si dulciurrile, sa bei cat mai multa apa si ceai verde

    ideal e sa-ti faci din regimul asta un mod de viata, daca il tii doar o luna-doua dupa care iti faci toate poftele, nu rezolvi nimic

    apropos de ciorba de varza: ce faci dupa ce nu mai poti manca ciorba asta, si introduci alimentele normale? nu pui dublu la loc?

    e mult mai logic sa-ti formezi metabolismul cu mancare putina si dar variata, fara paine
  •  
    • 1 mesaje
    2 Iul 2010, 13:47
    4 6
    Ce spui daca pentru inceputi iti cauti o sala de incredere, te ajuta foarte mult, iti ajuta corpul si starea de spirit care este cea mai importanta. Daca esti interesata eu cunosc o sala cu circuit inchis la care merg si eu este foarte buna iti pot recomanda si cateva produse pt slabit care nu ti fac rau.
    Daca te intereseaza contacteaza-ma: alinadogarescu@yahoo.com
  •  
    • 171 mesaje
    2 Iul 2010, 17:11
    1 5
    Buna,

    Cred ca pentru a slabi sanatos, cel mai indicat ar fi sa mergi la un medic nutritionist care ti-ar putea indica un regim ok si ti-ar putea recomanda un alt regim de dupa pentru a nu te ingrasa.
    Am gasit mai multe materiale care cred ca ti-ar putea fi de folos si daca tii cont de ele. iti adaug mai jos linkurile:

    http://www.doctorating.ro/stiri_detail.php?id=395&t=0

    http://www.doctorating.ro/stiri_detail.php?id=108&t=0


    http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=66&sid=88bfe054440a79484a50f9a2580945bc
  •  
    • 2 mesaje
    3 Iul 2010, 01:28
    3 0
    Si eu am cautat referinte despre dieta cu supa de varza si am dat peste un site care organizeaza un grup de slabit care urmeaza aceasta cura, cred ca am sa ma inscriu si eu.
    Cred ca ma vor ajuta jurnalul de slabit si forumul lor plus informatiile despre cura cu supa
    Succes si voua!
  •  
    • 2 mesaje
    3 Iul 2010, 01:29
    7 2
    Am uitat sa trec adresa, poate va intereseaza si pe voi
    http://dieta-cu-supa-de-varza-slabire-rapida.cz.cc/
  •  
    • 7051 mesaje
    3 Iul 2010, 12:20
    3 2
    am citit ca nu e indicat s-o tii mai mult de 7 zile..intrebarea e ce faci dupa astea 7 zile
  •  
    • 7051 mesaje
    3 Iul 2010, 12:25
    3 3
    Monica, eu am fost la un medic nutritionist si mi-a dat un regim de 1000 de calorii...proasta am fost ca l-am tinut...singurul lucru pe care l-am obtinut a fost sa ma ingras si mai tare; regimurile hipocalorice nu functioneaza, plus chestia cu cantaritul alimentelor si numararea caloriilor...acum depinde si de nutritionist..nu toti sunt la fel, povestesc si eu din experienta mea;
  •  
    • 216 mesaje
    4 Iul 2010, 16:17
    2 3
    Eu am tinut regim hipocaloric, cca 1200 kcal pe zi. Am slabit in medie cam 3 kg pe luna, in total vreo 12.
  •  
    • 7051 mesaje
    4 Iul 2010, 16:27
    2 3
    bravo lotus, e un rezultat foarte frumos, ma bucur ca ai avut vointa; sa ai gria cu mentinerea...adica iti doresc sa reusesti tu acolo unde am clacat eu cu regimul hipocaloric.
  •  
    • 685 mesaje
    5 Iul 2010, 11:52
    6 3
    cele mai bune diete sunt cele hipocalorice dar variate, si tinute pe termen cat mai lung, ca sa se poata schimba metabolismul.

    chit ca ciugulesti pe zi dintr-un un platou pe care asezi:
    3 masline, un ou fiert tare, o felie de somon, o bucatica de piept de pui, un cub de branza, unul de cascaval, o rosie. alaturi un iaurt normal, nu dietetic (cel dietetic are numai gelatina)
    in felul asta, consumi sanatos cate putin din toate, ceea ce e superok.

    intre ciugulituri, mamanci cateva migdale, cateva stafide, si bei cat mai multa apa,
    nexam paine, nexam dulciuri
    daca reusesti sa faci asta cel putin pana in toamna, te asigur ca dai jos de o sa ai nevoie de bani pentru haine masura M, iar in primavara de S
    eu am facut asta anul trecut (eu am avut nevoie sa dau jos doar 7 kg) si de atunci n-am pus nici un gram in plus, pot manca ocazional ce am chef, iar analizele imi sunt beton

    pe cand daca mananci ciorba aia de varza, e clar ca in cateva saptamani ajungi si tu ''varza'' de anemie, iti va cadea parul si vei avea un aspect palid, bolnavicios
    in plus, cata ciorba de-aia poti manca frate, ca la un moment dat tot treci pe hrana solida, si pui 7 kile intr-o saptamana,
    cum crezi ca e mai sanatos?