deochi

  •  
    • 1135 mesaje
    27 Oct 2006, 14:16
    2 0
    me_eva, in familia mea majoriatatea femeilor are leac. Evident ca nici eu nu prea credeam in minuni din astea cu deochiul pana cand a fost tata deochiat, nu era nimeni sa-i zica Tatal Nostru prin zona asa ca i-am zis eu si, culmea, i-a trecut. Aveam vreo 13 ani. Nici dupa asta n-am crezut, tot trageam ca e autosugestie... La cateva saptamani de la asta ma ia mama de-o aripa sa mergem la o vecina sa-i descant porcul. Cica bietul animal nu mai manca de 3 zile si veterinarul nu stia ce are. I-am zis rugaciunea si s-a ridicat ghita si a mancat! De atunci cred.
  •  
    • 1495 mesaje
    28 Oct 2006, 20:03
    0 0
    Eu cred ca azi am fost deocheata.Nu stiu sigur,stiu doar ca dupa masa m-am aranjat frumos si am iesit la o plimbare.Plimbandu-ma prin piata unirii am simtit de departe ca la o terasa la o masa era un baiat care se tot uita la mine.nu am dat atentie si mi-am vzt de drum.Cand am ajuns in dreptul terasei am simtit ca ma inrosesc toata ,ca imi bate inima tare -tare ca mi se inmoaie picioarele si ca fierb-parca as fi facut febra.
    M-am urcat rpd intr-un taxi si am plecat acasa.Au trecut deja 5 ore de atunci si inca imi ard obraji si imi simt inima ca bate tare si am o stare de agitatie.
    Acestea sunt semne ca m-a deochiat acel individ.Nu cred ca-l cunosc,nu m-am uitat atenta la el....cand am simtit ca sunt privita m-am uitat la el dar putin si eram prea departe sa imi dau seama daca-l cunosc mai ales ca avea si ochelari de soare.
  •  
    • 1 mesaje
    16 Iul 2018, 02:12
    0 1
    Deaia suntem unde suntem in anul 2018 lumea inca crede in deochi ne meritam soarta dragi romani
  •  
    • 7 mesaje
    24 Apr 2020, 14:53
    0 0
    Acest lucru este interesant.
  •  
    • 2 mesaje
    4 Mai 2020, 13:54
    0 0
    There are people from whom not a single medicine will help, they are very harmful and will quickly jinx any person.
  •  
    • 3 mesaje
    19 Iul 2020, 21:26
    0 0
    Stari de voma si amteleti) si trebuie sa gasesc pe cineva care sa ma ajute prin descintec...si ala il tratez tot un transfer de energie... alta explicatie nu am, dar da, cred in deochi!