cum sapam de riduri la 23 ani

  •  
    • 13 mesaje
    8 Dec 2008, 20:01
    0 0
    Intru adevar au ca si conservanti parabenii, dar acest conservant se pune intr-un produs 0,1%si pana la urma nu sunt chiar aasacancerigeni pe cat se tot discuta. Mai toxic este fumul de tigara pe care chiar daca fumam sau nu il inhalam sau noxele zilnice din oras la care tenul este supus zilnic. Una peste alta parabenii au cel mai mare spectru de activitate antimicrobian, iar eu una prefer un produs cu parabeni decat unul plin de bacterii,apropo de cele cu miros schimbat. Si cremele Loreal au parabeni, pentru ca conserva foarte bine un produs cu multe principii active si astfel se elimina riscul infestarii microbiologice. Ganditi-va din 0,1 care contine parabeni 70% in 100grame de produs in cat ajung pe piele, cat se absoarbe sa ajunga in sange??? Eu cred ca este o exagerare in privinta acestora...
  •  
    • 13 mesaje
    8 Dec 2008, 20:02
    0 0
    acel simbol arata cat poti pastra creme din momentul in care oo deschizi
  •  
    • 2386 mesaje
    9 Dec 2008, 15:32
    0 0
    Da, data de valabilitatea poate fi de 3 ani si 6M inseamna ca o poti pastra 6 luni de cand ai deschis-o.
  •  
    • 284 mesaje
    8 Ian 2009, 15:15
    0 0
    ROMANI! Cea mai noua metoda de facut bani !

    Am gasit o metoda cei drept"clasica"
    Bani rapid-testat-incercati merge cu adevarat si pentru voi!
    Eu am facut 25.260.000 lei (vechi) in 3 saptamini!!!
    E randul tau!!!Functioneaza
    Poate singura metoda care functioneaza cu adevarat


    Nu este nici o gluma,crede-ma! Depinde numai de tine daca vrei sa citesti pagina asta sau nu, eu nu pot spune
    decat ca 10 min. de citit iti pot schimba viata (si portofelul!), depinde numai de tine.
    Poti face bani usor si repede
    Crede-ma: am incercat toate metodele posibile ( legale).Aceasta este cea mai usoara si mai rapida cale.
    Poti sa faci o gramada de bani, repede si legal.
    Merge! E testat! Tot ce trebuie sa faci este sa citesti cu atentie si pana la final textul.
    Eram sceptic si ......, totusi... In urma cu ceva vreme navigam aiurea pe Internet
    (probabil la fel cum faci si tu acum) cand am descoperit un articol asemanator cu acesta in care se spunea
    ca pot sa castig milioane in doar cateva saptamani cu o investitie de numai 60.000 de lei(VECHI.)
    Imediat m-am gandit "chestia asta trebuie sa fie vreo escrocherie".
    Dar curios , am continuat sa citesc.
    Articolul spunea :
    Ca trebuie sa trimiti cate 10.000 de lei(vechi) la fiecare din cele 6 adrese mentionate in articol .
    Apoi sa iti treci numele si adresa ta la sfarsitul listei in pozitia a 6-a si sa publici articolul
    la minim 200 de forum-uri/adrese cu anunturi pe Internet sau prin mail la cat mai multe adrese.

    Atit !!!!!!Pur si simplu!
    Dupa ce am analizat chestiunea si dupa ce am discutat cu cativa prieteni m-am hotarat sa incerc.
    La urma urmei ce aveam de pierdut in afara de 60.000 de lei (VECHI)!!!si 6 timbre?
    Cum este si normal, la inceput eram sceptic si chiar ingrijorat in privinta aspectului legal.
    Asa ca m-am interesat la PTTR si mi-au confirmat ca intr-adevar e legal!
    Deci am facut infima investitie de 60.000 de lei si ........ Surpriza!...
    Ghiciti ce s-a petrecut ???????
    Intr-un interval de 7 zile am inceput sa primesc bani in cutia postala. Eram uluit!!!!!!
    M-am gandit ca probabil se va opri curand, dar banii au continuat sa vina!
    In prima saptamana am primit 370.000 de lei.
    La sfarsitul celei de-a doua aveam 1.090.000.
    In a treia saptamana stransesem 25.470.000 de lei!
    Si banii continua sa vina .
    In mod cert a meritat sa cheltui cei 60.000 de lei (vechi)si cele 6 timbre
    (am cheltuit infinit mai mult,jucand la loto,pe tigari si cite altele).
    Sa va spun cum functioneaza si mai ales de ce functioneaza.
    In primul rand va sfatuiesc sa salvati sau sa printati articolul ca sa il aveti la indemana.
    Cum functioneaza:

    Pasul 1:iei 6 plicuri timbrate , 6 coli de hartie si scrii pe fiecare coala: "M-am adaugat la lista ta",
    (astfel incat cel ce primeste plicul sa te adauge la listele pe care urmeaza sa le posteze si asa adresa ta
    va aparea pe alte sute si sute multiplicate de forumuri, apoi impaturesti fiecare coala -cat sa intre in plic).
    Acum ai 6 bancnote de 10.000 de lei(vechi) si pui cite una in fiecare din cele 6 coli
    (ca sa nu se vada prin plic si sa nu se fure)
    Apoi pui fiecare coala in cite un plic si inchizi plicurile. Ar trebui sa ai acum 6 plicuri sigilate,
    cu numele si adresa ta pe ele (la expeditor,pentru a ajunge in continuare pe forumuri!), fiecare dintre
    ele continand o coala de hartie si o bancnota de 10.000 de lei(vechi).
    Acum trimiti plicurile la urmatoarele adrese:



    1) Olarica Alin - str. N. Filimon,nr.28,bl.18,sc.B,ap.63,sect.6,Bucuresti,cod 060302

    2)) Cordun Emil- str. Bela Bartok, nr.14, Salonta, jud. Bihor, cod 415500

    3) Ionica Liliana - Str.Cozla,nr.2,Bl f4.Ap10,sector3,Bucuresti,cod 032733

    4) Blindu Alexandra-str.Prncipala, nr 27 loc:Rusu de jos jud:Bistrita-Nasaud cod 425103

    5) Cireasa Toma-str.Zizinului,nr.1,Bl.6,Sc.C,Ap.25,Brasov,jud,Brasov,cod 500403

    6) Rosu Nicusor-str. Siret ;bl:449;sc.B;ap:8;Vaslui;jud.Vaslui;cod:6500
  •  
    • 284 mesaje
    8 Ian 2009, 15:16
    0 0
    l 2: Acum tai din lista pe numarul 1 si muti celelalte adrese cu o pozitie mai sus
    (6 devine 5, 5 devine 4,etc...).
    Astfel numarul 6 devine liber : completezi cu numele si adresa TA aceasta pozitie.
    Trebuie foarte clar sa intelegi ca DACA TE VEI PUNE IN ALTA POZITIE DECIT CEA DE-A 6-a, vei primi
    cu mult mai putini bani,pentru ca factorul de multiplicare se diminueaza. Pentru a intari increderea in joc,
    trebuie SA NU TRISEZI si SA TRIMITI PLICURILE,deoarece altminteri, te excluzi singur din circuit
    semanind neincrederea.

    Pasul 3: Schimba ce doresti dar, pe cat se poate, incearca sa mentii articolul cat mai aproape de original.
    Acum publica anuntul la cit mai multe forum-uri/newsgroup-uri(sunt o groaza). 200 este atat cat iti trebuie
    dar cu cat publici in mai multe locuri cu atat mai multi bani vei castiga!
    Nu e nevoie sa scrii din nou tot acest articol; poti sa selectezi textul cu cursorul mouse-ului si sa il copiezi
    ('Copy' din meniul 'Edit'); deschizi un fisier gol cu 'notepad'('File'...'New') si inserezi textul ca sa iti adaugi
    numele in pozitia a 6-a ('edit....paste); salvezi fisierul cu extensia .txt.
    Acum cauti pe Internet newsgroup-uri (forum-uri on-line, message board-uri, site-uri de chat, de discutii)
    romanesti bineinteles, dar nu incerca spam-ul(este ilegal)
    Va sugerez sa treceti ca subiect un titlu cat mai atractiv pentru ca il vor vedea cei ce viziteaza
    aceste site-uri

    Gata!!! Bafta...!!!
    Nu ar trebui sa iti ia mai mult de 30 de secunde pentru fiecare newsgroup!
    Tine minte:mai multe newsgroup-uri inseamna mai multi bani.Tot ce trebuie este un minim de 200.
    Calcule.:.Exemplificare:
    Vei incepe sa primesti bani in cutia postala in cateva zile! Daca vrei poti sa iti inchiriezi o casuta postala
    din cauza numarului mare de scrisori pe care le vei primi.
    Din cele minim 200 de publicari pe care le-am facut sa spunem ca primesc 5 raspunsuri*10.000
    (un exemplu foarte-foarte mic).=50.000(VECHI)
    Deci am castigat 50.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 6- a
    Acum fiecare din cele 5 persoane care tocmai mi-au trimis cate o scrisoare, publica la randul lor
    minimul de 200 de articole cu numele meu pe pozitia a 5-a si primesc si ei cate 50.000 de lei.
    Eu primesc astfel 5*5*10.000 de lei = 250.000 de lei.
    Continuand exemplul cu acest numar mic (5) de persoane care raspund la articol,
    castig 1.250.000 de lei cu numele meu pe pozitia a 4-a,
    6.250.000 cu numele meu pe pozitia a 3-a,
    31.250.000 de lei pe pozitia a 2-a si ...
    DA! 156.250.000 DE LEI cu numele meu pe pozitia intai.
    Uimitor! Daca fiecare participant publica articolul de minim 200 de ori! Si totul cu o investitie initiala de
    60.000 de lei(vechi) si 6 timbre.
    Cand numele tau nu se mai afla in lista poti sa repeti procedura : iei ultima varianta a articolului si trimiti
    cate 10.000 de lei la adresele care se afla in lista, punandu-ti numele pe pozitia a 6-a Acum publici articolul din
    nou de minim 200 de ori.
    Va dati seama ca in fiecare zi mii de oameni intra pe Internet si citesc aceste articole Asa cum citesti tu acum!!
    Asa ca iti poti permite 60.000 de lei sa vezi daca merge cu adevarat? Cred ca da..
    Unii au spus "dar daca lumea se satura si nu mai trimite nimeni nici un ban?"
    Ce sanse sunt sa se intample asta ??????...... cand ZILNIC se alatura 20- 50.000 de useri noi la Internet
    dintre care foarte multi citesc astfel de anunturi si sunt dispusi sa incerce ?
    Este pacat,nu pierzi nimic,daca ti-ai scos "investitia"sa nu trimiti din nou, totul este constiinta,un pic
    de munca(cu plicurile)
    Jucati cinstit si corect si adresa ta va ajunge pe mii de forumuri,astfel vei primi mii de plicuri
    In fiecare zi intra sute sau mii de oameni pe net.
    Veti avea numai de cistigat.Joculse bazeaza pe o binecunoscuta lege din economie si anume legea
    multiplicarii pe care cred ca poti sa o intelegi.Cred ca marile magazine se imbogatesc pentru ca si tu ai cumparat
    o sticla de vin.Nu ai cumparat sigur cu tonele.Deci daca joci corect si trimiti plicuri,adresa ta
    va aparea pe mult mai multe site-ri si vei primi cu
  •  
    • 17 mesaje
    17 Iul 2017, 10:29
    0 0

    Buna! Si mie mi-au aparut ridurile de expresie cam la aceeasi varsta. Si este cazul multor altor fete, nu ai de ce sa te ingrijorezi sau frustrezi. Pe langa un stil de viata sanatos (sport, multe legume si fructe, multa apa si evitarea alcoolului, cafelei si fumatului), incearca sa folosesti produse  cosmetice cun un continut mare de acid hialuronic, care are rolul de a-ti umple ridurile. Cele mai concentrate si eficiente sunt serurile. Eu l-am comandat pe cel de pe bottegverde.ro acum ceva timp si sunt foarte mutumita de el. Ei au de obicei si reduceri, transport gratuit la comenzi de peste 99 de lei si mai primesti si cadouri, deci eu zic ca merita sa incerci. Mult succes! 

  •  
    • 11 mesaje
    7 Nov 2017, 15:47
    0 0
    Buna! Si mie mi-au aparut riduri, iar o prietena mi-a recomandat crema antirid de zi si de noapte cu pro-retinol, acid hialuronic si extract de Goji de la Bottega Verde. Are o textura bogata si placuta la atingere, care imi ofara o piele mai elastica, nu o mai simt la fel de stransa. Poti vedea imbunatatiri la tenul tau chiar dupa o saptamana. Pretul e accesibil, transportul e gratis la comenzi de peste 99 de lei, iar produsul este cat se poate de natural.
  •  
    • 127 mesaje
    20 Feb 2018, 17:08
    0 0

    Buna! Auzisem de ceva vreme de un tratament injectabil pentru riduri de la Teoxane, Teosyal RHA. Sunt o persoana deschisa, mai neinfricata de fel si am fost sa urmez acest tratament pentru a scapa de riduri. Dupa aceea, fata mi-a devenit luminata,are un aspect neted, ridurile s-au calmat, iar eu sunt foarte multumita si il recomand. Ceea ce este cel mai important este ca nu este dureros, iar rezultatele sunt vizibile de la inceput. Contine cel mai pur acid hialuronic, iar acesta ne permite sa amanam necesitatea chirurgiei anti-imbatranire. Va recomand cu toata increderea acest tratament. Face minuni!

     

  •  
    • 84 mesaje
    10 Dec 2018, 20:19
    0 0
    Și eu mă confrunt cu riduri la doar 25 de ani. Am încercat nenumărate creme, de la cele din comerț până la cele profesionale, dar rezultatele au fost dezamăgitoare. Până la urmă am ales să decurg la injectarea cu acid hialuronic ce s-a dovedit a fi cea mai înțeleaptă alegere. Am scăpat de riduri în mai puțin de jumătate de oră, ceea ce niciodată o cremă nu ar putea face. Medicul estetician mi-a recomandat acidul hiluronic de la Regenyal, Regenyal Idea, fiind de o calitate extrem de bună. Poți întreba de el la orice medic estetician. Ți-l recomand din suflet!