cum sapam de riduri la 23 ani

  •  
    • 38 mesaje
    1 Dec 2008, 10:51
    0 3
    buna , acum cateva luni mi-au aparut niste riduri la coltul ochiului exterior si nu stiu cum sa scap de ele. se vad foarte urat .daca ati folsit o creme ceva mai buna va rog spunetimi si mie . va multumesc
  •  
    • 4111 mesaje
    1 Dec 2008, 11:03
    0 1
    cum ai riduri la 23 de ani? si mai ales zici ca se vad foarte urat? fumezi? iti ingrijesti tenul bine? ce ten ai?
  •  
    • 339 mesaje
    1 Dec 2008, 13:15
    0 1
    Eu folosesc acum crema de la ROC pentru toate problemele (cearcane, pungi, riduri) si mi s-a mai netezit pielea din jurul ochilor.

    Si eu am doar 25 de ani, dar pielea din jurul ochilor am avut-o f fina dintotdeauna si fara crema de ochi nu pot sa stau.
  •  
    • 172 mesaje
    1 Dec 2008, 13:33
    0 0
    ai cumva tenul uscat de ai riduri la 23 de ani???eu la 22 ani in afara de crema hidratanta,o crema pt cosuri cand imi apar,masca nu mai folosesc ..dar totusi nu e prea devreme ca sa folosesti creme antirid?eu zic ca ideal e dupa 35 ani nu acum la 22 -23 ani .
  •  
    • 224 mesaje
    1 Dec 2008, 14:03
    1 0
    o persoana vorbea pe un alt forum de o crema de la yves rocher pentru primele randuri. spunea ca i-a recomandat-o mama ei, care e cosmeticiana sau dermatolog...nu mai retin. nici numele cremei nu-l mai retin, dar stiu ca tipa era tinerica(s-au iscat discutii daca e bine sa foloseasca ceva antirid). ea spunea ca e foarte buna crema
  •  
    • 2439 mesaje
    1 Dec 2008, 15:15
    1 0
    Fleur de lis, crema pt fata de la Roc ai incercat-o? Déstréssant Visage se cheama parca.
    E buna?
    Si eu o am pe cea pt ochi, e super!!!
    O recomand cu caldura!
  •  
    • 1767 mesaje
    1 Dec 2008, 17:20
    1 1
    Ridurile de la coltul extern al ochiului sunt riduri de expresie.
    Si da, se poate sa faci riduri si la varsta astaiele f uscata, terna, mostenire genetica, lichide putine, tigara, etc,etc...dar in special o piele cu probleme e predispusa la riduri.
    Sunt sigura ca nu se vad atat de tare cum zici tu dar trebuie sa dai mare atentie ingrijirii pielii inca de la varsta asta.
    Poti folosi o crema foarte hidratanta/o crema pt primele riduri/pt prevenire, dar nu un antirid care consider ca e bun incepand in jurul varstei de 30 ani.
  •  
    • 339 mesaje
    1 Dec 2008, 19:46
    0 0
    Ralukutza, nu am incercat crema de fata de la Roc ca nu am riduri pe fata inca, dar o foloseste mama Si stiu ca ii place
  •  
    • 1144 mesaje
    2 Dec 2008, 01:23
    0 1
    Crissbaby, alea de care vorbesti tu sunt riduri de expresie. Toata lumea le are, dar se accentueaza odata cu varsta, nu ai ce sa le faci. Oricum, si eu am 23 de ani si de cateva luni bune folosesc Inositol pt ochi de la Yves Rocher. E o crema buna, e usoara, e impotriva primelor riduri. Nu ti-as recomanda ROC, pt ca aceste creme se adreseaza femeilor trecute de 40 de ani. Sunt antirid, nu de intretinere, ori tu, la 23 de ani, nu ai nevoie de ceva asa de puternic.
  •  
    • 13 mesaje
    2 Dec 2008, 08:35
    0 0
    Eu iti recomand Gelul contur Ochi din gama Gerovital Plant . Este un gel usor cu elastina, acid lactic si multe extracte naturale care regenereaza, tonifica si previne aparitia primelor riduri.
  •  
    • 290 mesaje
    2 Dec 2008, 08:40
    0 0
    Sfatul meu este sa iei o crema bio.Daca de la varsta asta pui tot felul de parabeni si conservanti chimici mai tarziu vei regreta.
  •  
    kti
    • 1327 mesaje
    2 Dec 2008, 10:10
    0 0
    eu folosesc crema pentru ochi de la FAVISAN. pe cât e de ieftină pe atât e de bună. cel puţin pentru mine. hidratează f bine.
    să ştii ca nu numai cremele contează pt sănătatea pielii. alimentaţia şi consumul de lichide e esenţial. fă-ţi odată pe săptămână câte o mască naturală. face minuni în timp!
  •  
    • 629 mesaje
    2 Dec 2008, 13:29
    1 1
    In primul rand, nu toate cremele de la Roc se adreseaza femeilor peste 40 ani. Este gresit sa se creada asa ceva.
    Au cele mai eficiente antiriduri si este adevarat ca atunci cand zici Roc spui antirid Insa au si gama pentru piele sensibila, pentru piele tanara cu probleme, pentru piele uscata etc. La aceste game se refereau evele mai sus.

    Liniutele acelea din zona ochilor e posibil sa nu fie nici macar riduri de expresie. La 23 ani este cel mai probabil sa fie firisoare de deshidratare formate pe baza unui fond genetic predispus la asa ceva. Nu toti la 23 ani avem probleme cu fata lucioasa si cu excesul de sebuum. Si este posibil ca tu sa ai un tip de ten uscat iar pielea din jurul ochilor, mai sensibila oricum, sa fie si mai uscata decat tenul.

    Iti recomand creme de ochi foarte hidratante precum Hydraphase de la La Roche Posay, Hydra Destressant de la Roc, Messager de la Galenic. Daca ai si ceva cearcane incearca All About Eyes de la Clinique. Daca nu ai probleme cu cearcanele sunt mai recomandate celelalte de mai sus. Sunt toate excelente.
    Nu are sens sa folosesti un antirid pana nu incerci cremele de ochi foarte hidratante.
    Sa ne tii la curent
  •  
    • 2439 mesaje
    2 Dec 2008, 13:48
    0 0
    Asa este, cremele Roc nu se adreseaza celor de peste 40 de ani! Roc-ul are o gama foarte mare de produse....

    Eu intrebam de crema pt fata Hydra Destressant. Exista si pt ochi si e fff buna!

    Inositolul pt ochi nu face nimic, in afara de putina luminozitate...

    Merci, Niki......
    Ce zici, sa o cumpar?
  •  
    • 38 mesaje
    3 Dec 2008, 10:47
    2 0
    multumesc mult summer pentru sfat. crema aia de care spui tu e buna? adica dispar ridurile de expresie? tenu meu e mixt dar an general am grija de el foarte mul . de cand eram mica imi era frica de riduri si deasta sunt disperata acum
  •  
    • 2386 mesaje
    6 Dec 2008, 11:08
    0 1
    Citisem intr-un articol ca unii cercetatori au ajuns la concluzia ca nici o crema nu elimina riduriel, indiferent de pret . Cica ar conta alimentatia, tipul de piele...
  •  
    • 629 mesaje
    6 Dec 2008, 16:09
    0 0
    postat de: ralukutza99 la data: 2008-12-02 13:48

    Asa este, cremele Roc nu se adreseaza celor de peste 40 de ani! Roc-ul are o gama foarte mare de produse....

    Eu intrebam de crema pt fata Hydra Destressant. Exista si pt ochi si e fff buna!

    Inositolul pt ochi nu face nimic, in afara de putina luminozitate...

    Merci, Niki......
    Ce zici, sa o cumpar?

    Daca te impaci bine cu produsele Roc, da, cumpar-o

    Eu m-am impacat bine cu ea. Roc au produse foarte bune.
  •  
    • 629 mesaje
    6 Dec 2008, 16:12
    0 0
    Off topic - eu sunt foarte incantata acum de Crema Hidratanta Multiperformanta de la Ivatherm. Pentru perioada aceasta mai rece este excelenta. Tenul meu arata mai bine ca oricand, este hidratat, fin, luminos. Chiar sunt multumita de ea.
  •  
    • 140 mesaje
    6 Dec 2008, 19:09
    0 0
    borzai
    "Eu iti recomand Gelul contur Ochi din gama Gerovital Plant . Este un gel usor cu elastina, acid lactic si multe extracte naturale care regenereaza, tonifica si previne aparitia primelor riduri. "

    buna,in primul rand....
    am folosit si eu acest gel-contur si intr-adevar pielea se simte bine insa am ramas masca atunci cand am citit la ingrediente vreo 3-4 parabeni.parca 4.daca si gerovitalul a ajuns sa foloseasca conservanti puternici....apoi,ce sa mai zic....eu chiar aveam o alta parere despre gerovital,asa din auzite.....bine,e adevarat ca si fara conservanti cremele nu cred ca pot fi folosite pt prea mult timp,de ex cele de la elmiplant(care sunt paraben-free) capata un miros ciudat dupa 1-2 luni.o sa incerc si flavisan,poate o fi si buna si naturala
    scuzati eventualul off-topic...dar mi se pare important sa cautam ceea ce este cat mai natural....cosmeticele de la roc sunt si naturale?...pt ca am vazut ca au fost laudate....
  •  
    • 2386 mesaje
    8 Dec 2008, 14:36
    0 1
    Eu folsoesc GPlant, o crema ma tine o luma jumatate si n-are nici un miros. Poate daca o tii 6-7 luni. De fapt pe toate cremele e un simbol cu o cifra care iti arata cat timp poti sa o pastrezi. Exemplu: 6M = 6 luni.