Caderea parului la barbati

  •  
    • 199 mesaje
    16 Nov 2008, 08:59
    0 0
    Buna,
    Prietenului meu a inceput sa i se rareasca parul.Am vazut in farmacii diverse tratamente impotriva caderii parului: Aminexil de la Vichy, Crescina,etc.Va rog sa imi spuneti daca stiti din experienta prietenilor, sotilor, ce tratament a avut efecte reale.
    Multumesc.
  •  
    • 345 mesaje
    17 Nov 2008, 13:22
    0 0
    Si pe mine m-ar interesa. I-as face un cadou de Craciun
  •  
    • 337 mesaje
    17 Nov 2008, 13:47
    0 0
    buna,din cate stiu eu singura chestie care functioneaza in cazul caderii parului la barbatii este minoxidilul 5% .poti sa-i cumperi vreo 2 sticlute ca sa-i ajunga 2 luni(pretul e de vreo 50 ron o sticluta) deci zic eu nu e mult.
  •  
    • 28 mesaje
    17 Nov 2008, 14:47
    0 1
    Cu siguranta Crescina. Mama mea chiar a avut probleme serioase cu caderea parului, si a incercat Crescina, dupa ce a citit aici recomandarea unei alte eve.
    E destul de scump tratamentul, fata de Vichy, Ducray sau altele, pe care ea le-a incercat si n-au avut nici un efect.
    Plus ca, dupa 2 saptamani incep sa se vada rezultatele. Poti sa ii iei Crescina 700, e foarte eficienta.
    Bafta!
  •  
    • 199 mesaje
    17 Nov 2008, 20:13
    0 0
    Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri.Va voi scrie ce rezultate a avut tratamentul.
  •  
    • 345 mesaje
    18 Nov 2008, 11:42
    0 1
    Crescina a avut efect la mama ta, dar oare o avea acelasi efect si la barbati? Din ce stiu sunt tratamente separate pentru femei si barbati.

    Unde se gaseste acest minoxidil 5%? Ce este efectiv, o substanta care se aplica pur si simplu?
  •  
    • 337 mesaje
    18 Nov 2008, 15:11
    1 1
    buna ,minoxidilul este de 2 feluri: de 2%(e pt femei) si 5 %(pt barbati). se aplica in fiecare zi la radacina parului cate 1 ml (are o pipeta in cutie) .este singura chestie dovedita stiintific ca ar functiona in cazul caderii parului atat la femei cat si la barbati.se gaseste in aproape orice farmacie.pt mai multe detalii da un ''search'' pe google.te pup!
  •  
    • 35 mesaje
    18 Nov 2008, 15:35
    0 0
    Eu am luat de la un salon din Bucuresti - Api Estetic, fiole profesionale Dermin Plus de la Kléral System. Am platit parca 70 lei si le-am folosit 2 luni si jumatate. Nu numai ca deja in primele saptamani nu a mai cazut dar a si crescut mult. De atunci iau numai produse de la Kleral si ma vopsesc doar cu vopseaua lor. Daca iubesti animalele incearca si tu, ca nu sunt testate pe animale. Succes.
  •  
    • 18 mesaje
    18 Nov 2008, 16:20
    0 0
    dupa ce am incercat ani buni cam tot ce e in farmacii, magazine, saloane, am luat niste fiole de la Kleral System si dupa 3 luni de tratament sotului meu a inceput sa-i creasca parul pe cheliuta. Acum imi dau si eu ca aveam parul pisicos si sunt in sfarsit mai mult decat multumita. Am luat si sampoane si masti de tratament dupa aia, fantastice Cauta si tu pe internet vreun salon unde le gasesti
  •  
    • 28 mesaje
    23 Nov 2008, 03:42
    0 0
    Tocmai, Crescina a fost creata in special pentru barbati (cei cu alopecie - chelie). Bineinteles ca si femeile mai au probleme de genul, cum a fost si cazul mamei mele. Au mai multe tipuri de tratament, in functie de gravitatea problemei (crescina de la 100 la 700).
    Poti sa intri la ei pe site: www.crescina.com
    Pe mine, sincer, nu m-a convins foarte mult site-ul lor, pentru ca fiecare incearca sa-si laude cat mai mult produsul.
    Pur si simplu am dat search pe google "crescina forum", si am gasit o multime de pareri despre acest tratament.
    Poti merge la HelpNet sa ceri pareri. Dar nu-ti garantez ca cele de acolo vor avea habar (decat daca esti din bucuresti). Eu sunt din Deva, iar cand am mers la HelpNet, cele de acolo nici nu aveau habar de Crescina. Au sunat la Bucuresti, iar cele de acolo au spus ca intr-adevar il foloseste multa lume, mai ales asa-zisele vedete din Bucuresti.
    E bun, intr-adevar.
    Cam scump
  •  
    • 1 mesaje
    19 Apr 2010, 16:13
    0 0
    Prietenul meu a cautat foarte mult un tratament pentru problema asta si intr-un final a gasit ceva foarte bun care m-a mirat chiar si pe mine care nu credeam ca va functiona. Se numeste Rogaine si nu se gaseste in Romania decat online. Exista chiar si varianta pentru caderea parului la femei care am inteles ca e printre cele mai bune din lume. Tratamentul nu e foarte ieftin dar nici foarte scump. Pentru cele interesate site-ul e http://www.rogaine-romania.com

    bafta
  •  
    • 12 mesaje
    20 Apr 2010, 00:13
    0 0
    Sanatatea ta conteaza?

    https://sites.google.com/site/lifecareorganic/

    e-mail: produseorganice@yahoo.com

    Daca rasfoiesti catalogul de produse o sa gasesti ser si sampon impotriva caderii parului. Sunt nemaipomenit de bune. Calitatea este nemteasca, iar preturile sunt fffff accesibile. Si, in plus, nu are componente chimice pentru conservare care pot da reactii alergice.
  •  
    • 12 mesaje
    20 Apr 2010, 00:14
    0 0
    eventual trimite-mi un e-mail pentru a iti trimite mai multe infrmatii despre produsele acestea
  •  
    • 171 mesaje
    20 Apr 2010, 10:22
    1 0
    Pentru persoanele care vor sa incerce o dieta sanatoasa impotriva caderii parului, iata:
    http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=24&sid=d53e9997c1a03bda0983941acabf298d.
    Am observat ca in general majoritatea dintre noi sunt dispuse sa incerce un medicament sau un tratament care are in general efecte secundare sau care actioneaza la suprafata. Eu sunt de parere ca daca actionam din interior, cu o dieta adecvata putem avea rezultate bune pe termen lung.
  •  
    • 2 mesaje
    15 Sep 2011, 15:06
    0 1
    Sotul meu foloseste un produs foarte bun impotriva caderii parului,care intradevar a dat si da rezultate Pentru orice informatie astept mail pe elizaaxinte@yahoo.com
  •  
    • 2 mesaje
    25 Oct 2011, 14:08
    1 0

    Recomand tuturor produsele de la Procerin - sampon, capsule si un fel de spuma, care mai mult e ca un ser. Sotul meu le-a luat acum 2 ani din SUA si suntem multumiti de rezultate. Inainte sa raspund acestui subiect am cautat produsele si in Romania si le-am gasit la o firma din Iasi. Fratele meu are o usoara problema cu caderea parului (de la stres) si o sa ii comand si lui aceste produse.

  •  
    • 3 mesaje
    12 Ian 2012, 15:33
    0 0
    Alinutzaaa85 said:

    Recomand tuturor produsele de la Procerin - sampon, capsule si un fel de spuma, care mai mult e ca un ser. Sotul meu le-a luat acum 2 ani din SUA si suntem multumiti de rezultate. Inainte sa raspund acestui subiect am cautat produsele si in Romania si le-am gasit la o firma din Iasi. Fratele meu are o usoara problema cu caderea parului (de la stres) si o sa ii comand si lui aceste produse.

    Da, si eu le recomand. Sunt foarte multumit!

  •  
    • 7 mesaje
    2 Aug 2021, 01:29
    0 0
    Da si eu am fost la dermatolog (https://www.dermatologiebaiamare.ro/) si acolo mi-au dat initial niste tratamente cu suplimente si apoi sampon special, nu mai stiu exact cum se numea, dar chiar mi-au facut bine, ca aveam o situatie foarte naspa
  •  
    • 32 mesaje
    6 Dec 2021, 16:28
    0 0

    Alopecia la bărbați cauzată de vârstă este o problemă foarte frecventă. Puteți să folosiți stimulatori de creștere, cum ar fi Bionetic, puteți să luați unele suplimente alimentare. Însă cel mai bine ar fi să consultați un medic.