Crema grasa pentru ten f. uscat

  •  
    • 18 mesaje
    2 Dec 2008, 16:14
    1 0
    Daca aveti o crema de care nu sunteti multumita ca nu ar fi destul de grasa, va dau o alternativa care la mine functioneaza foarte bine. Dupa ce faceti baie de cada si pielea este calda, nu va stergeti de apa pe fata. Umeziti-va palmele, picurati ulei de masline pe varfurile degetelor (putin, cateva picaturi) si apoi aplicati-le pe fata cu masaj. Daca vreti mai gras, mai adaugati cateva picaturi. Puteti sa aplicati si pe maini in acelasi fel. Totul este ca fata si mainile sa fie umede. Nu trebuie sa masati pana intra in piele daca ati pus prea mult ulei. Stati asa cam 20 de minute si apoi stergeti excesul.
  •  
    • 814 mesaje
    3 Dec 2008, 10:54
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 127 mesaje
    9 Iun 2017, 11:24
    0 0

    Mi s-a intamplat si mie... probabil ca este din cauza impuritatilor din apa. E oribila! Am ajuns ca in loc sa ma spal, sa ma dau cu lotiune demachianta, lotiune tonica si apoi crema. Crema pe care o folosesc este cea hidratanta din gama Miere de la BottegaVerde.ro. Mi se pare foarte buna si o recomand din tot sufletul.

  •  
    • 127 mesaje
    10 Oct 2017, 17:28
    0 0
    Buna fetelor! Eu am descoperit de ceva timp produsele celor de la Bottega Verde. Mi-am cumparat initial o crema de maini cu ulei de argan si iasomie, care mi-a placut foarte mult si apoi mi-am facut curaj sa incerc si alte produse. Am tenul foarte uscat si momentan folosesc o crema hidratanta cu extract de crin alb de la Bottega Verde. Imi simt tenul mult mai hidratat si elastic. Va recomand cu drag!
  •  
    • 170 mesaje
    21 Nov 2017, 10:20
    0 0
    Va recomand crema asta: https://www.beautyoneshop.ro/cosmetice-faciale/crema-nutritiva-si-hidratanta-royal-care-2207.html
  •  
    • 84 mesaje
    30 Oct 2018, 09:06
    0 0
    Pana de curand, si tenul meu era extrem de uscat si lipsit de vitalitate. Insa, am fost la dermatolog si mi-a recomandat un tratament intens de hidratare de la Macon, de fapt, sunt niste fiole, Hydro Alga, cu un ser concentrat. Pe mine m-au ajutat foarte mult! Le poti achizitiona de pe produse-frumusete.ro.
  •  
    • 31 mesaje
    22 Nov 2018, 11:17
    0 1
    O crema buna pentru ten este si Timeles , o crema antirid.