Crema grasa pentru ten f. uscat

  •  
    • 12 mesaje
    15 Nov 2008, 11:39
    0 5
    am un ten foarte uscat si deshidratat si nu mai stiu ce crema sa folosesc pt. ca nu-mi prieste nimic...un sfat va rog!!
  •  
    • 4111 mesaje
    15 Nov 2008, 14:06
    8 3
    si eu am ten fff uscat si m-am saturat sa dau bani pe tot felul de creme scumpe care nu au nici un efect... folosesc apidermin lux, de la farmacie, costa 9 lei si nu se compara cu nimic sau crema-unguent de galbenele cu propolis, cred ca gasesti in orice farmacie, eu cumpar de la help net de obicei!
    multa bafta!
  •  
    • 2342 mesaje
    15 Nov 2008, 18:05
    3 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4111 mesaje
    16 Nov 2008, 10:20
    0 1


    cat costa aia de la vichy?
  •  
    • 2342 mesaje
    16 Nov 2008, 10:35
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 4111 mesaje
    16 Nov 2008, 11:46
    2 0
    pe mine nu ma deranjeaza, ca ma dau dimineata dupa dus sau dupa ce ma spal pe fata si pana mananc si merg sa ma machiez, intra in piele, iar seara nu e problema, ca ma culc imediat
  •  
    • 429 mesaje
    16 Nov 2008, 11:57
    4 2
    Subscriu pentru apidermin, de care nu ma pot desparti de cativa ani buni.
    Acum o luna, am ramas fara, si vreo doua zile nu am gasit sa cumpar, am incercat pe la mai multe farmacii si magazine naturiste. Incapuse deja sa mi se descuameze pielea, si sa se irite destul de rau. Dupa acea pauza am ramas cu o iritatie urata pe barba de care ma chinui acum sa scap folosind tot apidermin.

    Este foarte grasa, dar ideala pt un astfel de ten ca al noastru. Eu o folosesc baza pt fdt. Nu raman unsuroasa. E numai buna. Daca nu-mi pun nimic sub fond de ten, sau o alta crema, mi se usuca ingrozitor in cateva ore. Ma umplu de cojitze.

    In perioada asta in care nu am gasit apidermin, am luat o alta crema care se numeste Lipobase Repair, fabricata in Olanda, de o firma Astellas. E bunisoara, dar nu o poti folosi decat noaptea.
  •  
    • 4111 mesaje
    16 Nov 2008, 12:09
    3 3
    eu imi cumpar deobicei 2, ca se intampla sa nu o gasesc peste tot, dar mereu o gasesc la help net. nu fac reclama, doar dau un sfat. eu folosesc de 2 ani apidermin, si vara si iarna. vara folosesc mai putina, dar oricum, nu trece o zi sa nu ma dau cu crema, altfel ma ustura fata!
  •  
    • 4 mesaje
    16 Nov 2008, 15:07
    2 2
    Ai putea sa incerci crema de ... (nu rade) calcaie de la Hemel http://www.hemel.ro/crema_pentru_calcaie.html eu o folosesc pentru fata, aplic un strat subtire seara inainte de culcare si a doua zi dimineata o curat cu un tampon de vata inmuiat in apa. Are o culoare galbena, o consistenta ce-i drept uleioasa, si are un miros placut de plante si miere. Chiar daca este pentru calcaie, in cazul meu a avut efecte pozitive asupra tenului. Produsele Hemel se gasesc doar la comanda.. e o firma gen Avon si Oriflame... Daca doresti sa comanzi, alege produsul de pe site-ul Hemel : http://www.hemel.ro/ si trimite-mi un e-mail la wednesday_shadow@yahoo.com (nu folosesc messenger-ul)
  •  
    • 1 mesaje
    16 Nov 2008, 15:22
    2 0
    Incearca crema HIDRATANTA MULTIPERFORMANTA de la IVATERM .Se gaseste doar in farmacieile SENSI BLU. Nu o sa-ti para rau.Contine apa termala.
  •  
    • 7 mesaje
    16 Nov 2008, 15:28
    1 0
    salut! si eu am tenul uscat si deshidratat, ba chiar mi se duce si pielea de uscat ce e! mi-am cumparat o crema hidratanta pt ten sensibil de la farmec, cu echinacea si migdale si-mi place mult. sper sa o gasesti pe cea potrivita pt tine!
  •  
    • 693 mesaje
    16 Nov 2008, 22:27
    1 1
    Pori incerca si Uriage-pt ten uscat...nu stiu exact dc are vreun alt nume..Mama si-a cumparat-o si am incercat-o si eu. Amandoua avem tenul f uscat...E f buna crema..e grasa,dar nu genul unsuros, ci hidratant.
    Si nu e scumpa..costa cam 26 lei.Se gaseste la tub...Eu ti-o recomand.
  •  
    • 4411 mesaje
    17 Nov 2008, 00:19
    0 1
    Si eu votez pentru Uriage..dupa multe incercari si suferinte am cumparat-o acum cateva zile impreuna cu lotiunea tonica;sunt geniale.Demult nu m-am simtit atat de bine..nu ma mai tine nimic,nu ma ustura,sunt f happy
  •  
    • 12 mesaje
    17 Nov 2008, 11:47
    1 0
    va multumesc !
  •  
    • 18 mesaje
    27 Nov 2008, 12:54
    2 1
    Votez pt. Hemel crema de fata. Este pe baza de miere, propolis, uleiuri volatile si ceara. 100% naturala. Sunt dependenta de mirosul ei, daca nu ma dau dimineata, ii simt lipsa...
  •  
    • 1 mesaje
    27 Nov 2008, 13:23
    1 1
    eu imi fac cam la 2 saptamani o masca din o lingurita de miere, o lingurita ulei de masline,3-4 picaturi de vitamina A si 2-3 picaturi dintr-o frunza de aloe vera..inainte de culcare folosesc tot crema apidermin sau crema nutritiva de la gerocossen natural
  •  
    • 2 mesaje
    27 Nov 2008, 17:09
    1 1
    dragele mele, am fost putin suprinsa sa vad ca folositi apidermin, este adevarat, e cea mai ieftina crema ever, insa nici pe departe nu este cea mai buna varianta, am incercat-o si eu la insistentele unei prietene, acum ceva timp, insa va recomand cu incredere doua creme: Creme PS de la YonKa pt ten uscat sau Phyto 58 PS care este deasemenea pentru ten uscat, si este o crema oxidanta cu efecte foarte bune de regenerare.... le gasiti la www.studiofusion.ro in Dorobanti langa televiziunea romana... va pup ... incercati macar o data si o sa deveniti cele mai mari fane ale acestor produse...
  •  
    • 2794 mesaje
    27 Nov 2008, 17:25
    0 2
    Eu stiam ca o crema buna trebuie sa contina ingrediente cu proprietati antioxidante...nu-mi pot imagina de ce ar folosi cineva o crema oxidanta! :O
  •  
    • 1510 mesaje
    27 Nov 2008, 18:50
    0 2
    lolita cred ca vroia sa spuna ca oxigeneaza tenul nu ca oxideaza
  •  
    • 2794 mesaje
    27 Nov 2008, 19:54
    0 2
    Asa ma gindeam si eu! Dar ma gindesc ca cineva care lucreaza la un astfel de salon ar trebui sa stie diferenta intre oxidare si oxigenare. In plus, si pe site tot crema oxidanta apare. In fine, poate se sesizeaza si ei cu ocazia asta via MirelaMi!