despre unguri

  •  
    • 2 mesaje
    14 Nov 2008, 13:58
    0 0
    Un roman in tren. Se realxeaza omu, isi scoate pantofii si incalta o pereche de papuci comozi, cand observa in locul din stanga un ungur, in locul din dreapta un ungur. Dupa juma de ora romanu politicos catre unguri:
    - Eu ma duc sa iau o bere, voi vreti ceva?
    Unguru din stanga:
    - Da, o cola fara gheata.
    Dupa ce pleca sa ia bauturile unguru din stanga ii ia un pantof si trage o flegma sanatoasa in pantof si il pune la loc. Aduce romanu bauturile, dupa juma de ora ii intreaba din nou. Unguru din dreapta:
    - Mie adu-mi o cola cu gheata.
    Romanu pleaca dupa bauturi, unguru din dreapta trage o flegma in celalalt pantof. Inainte de destinatie, romanu isi pune pantofii si isi da seama de situatie, dupa care politicos li se adreseaza:
    - Ma intreb oare cand o sa inceteze ura asta intre romani si unguri, cand o sa putem sa ne purtam si noi civilizat, fara sa tragem flegme in pantofi, fara sa ne pisam in cola...
  •  
    • 167 mesaje
    15 Nov 2008, 18:52
    0 0
    ce tare! pana la urma nici el nu sa lasat...de fapt romanul a inceput...halal civilizatie
  •  
    • 1067 mesaje
    21 Nov 2008, 00:03
    0 0
    Irak-ul ataca Iran-ul. Intr-un sat aproape de granita, dupa o noapte de impuscaturi dinambele parti, raman doar doi arabi care trag unul spre celalalt din spatele zidurilor. Curand termina munitia. Zice primul "Sa-mi bag...in ea arma"
    Celalalt: "Vorbesti romaneste, ba?"
    "Da, dar tu cum ai invatat?"
    "Pai am facut facultatea in Romania"
    "Serios? Si eu"
    "Unde ai facut?"
    "In Iasi. Dar tu?"
    "La Targu-Mures"
    "F...-te in g... , bozgoru dracului"
  •  
    • 421 mesaje
    21 Nov 2008, 08:59
    0 0
    ce sta bine la gatul unui ungur?
    un doberman